134
Frostpunk
  • lonvard
    #94
    Elnéztem, -60 fok. Jól bestresszeltetett a játék, mert mikor beindítottam a generátor 3. fokozatát, kiderült hogy fele annyit termelünk, mint kellene. :-D
  • lonvard
    #93
    Közben beszippantott a dolog. Tulajdonképpen egész könnyű a játék, ha ismerjük az alapjait. Most ment le a hőmrséklet -50 fokra, a hülye londonerek meg majd össze törik magukat, hogy visszamehessenek. Már vannak 27-en. Most készült el a propaganda gyáram, őrjáratokkal és parasztvakítással küzdünk ellenük. A vallási részleget nem voltam hajlandó elkezdeni, bár mindenhol azt ajánlják. Szektát egyszerűen nem vagyok hajlandó csinálni. Akkor inkább diktatúra.
  • lonvard
    #92
    Vadászok azok hogyan működnek? Este 6-kor mennek ki. Akkor jó az, hogy ha napközben a vadászkunyhók lekötnek nálam 30 embert? mer az viszont furcsa volna, hogy nappal dolgoztatom őket, este meg vadásznak. :D Fülig Jimmy a Rangoon nevű hajón csinált olyasmit, hogy nappal fűtő, este pincér. Na de viszont amikor először küldöm ki őket, akkor oké-e, hogy este 6-kor rakom be az embereket a vadászkunyhóba, és azonnal kimennek vadászni, vagy akkor várnak másnapig, és teljesen használhatatlanok következő nap?
  • SaGa
    #91
    Köszi...
  • molnibalage83
    #90
    Én láttam. Egy folyamatban levő fejlesztésnél kikapcsoltam az egyiket és 6-ról egyből 7 órára ugrott az idő. Lehet, hogy az adott épület hatékonysága túl kicsi volt és mivel a program csak egész órával számol és kerekít is...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.07.03. 13:17:37
  • SaGa
    #89
    Köszönöm, igen az este én is úgy éreztem, hogy gyorsabban dolgoznak ha két aktív műhely van, de a fejlesztés elindításakor nem látok különbséget a kiírásban, hogy mennyi idő alatt lesz kész.
  • molnibalage83
    #88
    Megnéztem, működik a gyorsítás.

    Befejeztem a New Home-ot. A többi scenarioban az eszközök hasonlóak? Mert akkor nem biztos, hogy látom értelmét. Winterhome-ot talán még kipróbálom, ha az nagyon más (vagy bármelyik mást), de kb. ekkora ennyi volt.

    Nem rossz játék, de a This War of Mine valahogy mégis tartalmasabbnak tűnt.
  • molnibalage83
    #87
    Nekem úgy tűnt, hogy gyorsít, de majd csekkolom este.
  • SaGa
    #86
    Sziasztok!
    Most én nézek be valamit nagyon, vagy a több Workshop tényleg csak mókusvakítás? Ha egy van, ha kettő, egy fejlesztésre mindig azt írja, 7 óra...
  • molnibalage83
    #85
    Nem rossz játék ez a FP, de azért zavaró, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    linearitása miatt mennyire lehet cheatelni. Ha szándékosan későn mész winterhome-hoz, azzal időt tudsz nyerni, mert minden esemény később indul.

    Az meg tényleg muris, hogy a külső helyszínen van, ami napi 150 fát, 800 szenet vagy napi 1 steam core-t ad. Ez utóbbi olyan szinten OP, hogy arra szavak nincsenek. Nincs érv mást választani, mint a szén + steam core az outposttal.

    Így legyártottam egy rakás automation-t hamar, így ráértek az emberek vadászni és kertészkedni. Mivel a gépekre is hat (!) a 10 kajás termelési boost és azok 0-24 órában dolgoznak, fogalmazzunk úgy, hogy nem volt nehéz. Legalábbis úgy tűnik, hogy most csont nélkül letolom majd a vihart. Az előző játékában nem kellett raktár, mert semmit nem tudtam tárolni, soha nem volt annyi. Most van vagy 12 db +50% mérettel... Nem tudom hova tenni a sok szenet és kaját...
  • molnibalage83
    #84
    Óránként valami 40 adagot lehet főzni, amit még felturbóz a leves a hús helyett, illetve a rikácsolós ipse. Ha 500 embered van, akkor is lazán elég egy szem cookhouse ahogy látom. Ráadásul nem mindenki lesz azonnal éhes. Konkrétan nálam eddig soha nem éhezett senki. Mással voltak a bajok.

    Az összezuhanások valószínű oka, hogy kevés a virtuális memória. Röhej. Ezt nem tudták rendesen megírni, adtam még neki akkor többet.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.30. 23:47:15
  • Maala
    #83
    Mert egyszerre jöhet 100 ember, és ha nincs elég kapacsitásod, akkor ráfaragtál.
  • molnibalage83
    #82
    Megfőzött kaját raktározni mi értelme van? Borzalmasan gyorsan lehet főzni nyers kajából, sokkal kevesebb helyet foglal...
  • molnibalage83
    #81
    Na, asszem buka, 4. újrakezdés jön. Esélyem se volt szemre sem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A nagy vihar előtt.


    Viszont nem tudom miért, de botrányosan instabil. A vinyó egyszer sem adott ki fura hangot és 2 óra alatt cirka 4-szer zuhant össze. Van amikor fogja magát és insta, de van olyan, hogy csak a csiling hang után még egy ideig fut.
  • molnibalage83
    #80
    Az lehet a baj, hogy az egyik vinyóm lehet, hogy haldoklik. Amikor furcsa hangon felpörgetni magát, akkor zizis a játék. Meg néhaz autosave pillanatában. Hétfőn veszek új HDD-t (amúgy is kell) oszt meglátom, hogy mi lesz.
  • molnibalage83
    #79
    Itt hagytam magára 1,5 órára és attól is megfeküdt. Eleve olyan nevetséges erőforrás igénye van, hogy befosok. Alt+tab estén érezhetően visszafog mindent.

    A hangulata viszont elkapott eddig, nagyon.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.29. 21:48:58
  • Piko888
    #78
    hmm érdekes, nekem egyszer sem fagyott ki, pedig virágboltival játszottam
  • molnibalage83
    #77
    Ok, mesterséges nehezítés.

    A játék viszont botrányosan instabil. Eddig 7 óra játék alatt legalább négyszer zuhant össze, néha a GoG kliens hal csak meg a háttérben...
  • Maala
    #76
    Bőven van értelme. :-o
  • molnibalage83
    #75
    Winterhome az mindig
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    elpusztulva van? Mert újrakezdtem, a lehető leggyorsabban odamentem.
    Hiába volt előtte max. közelében a hope aztán lezuhan a fenébe. Hát, ennek is "kurva sok" értelme van...
  • molnibalage83
    #74
    Azt jól értem, hogy a Coal thumpers bárhova letéve szenet ad, de kell mellé gathering post? Mert ez így végtelen szén, soha nem fogy el. Ez azt jelenti, hogy a véges szénforrások csak arra kellenek, hogy ha valami gáz van, akkor besegítenek + raktározás.
  • Maala
    #73
    Hát, nem tudom, mi lehetett a Thumpereiddel, de 1 ilyen Thumperfarm/kazánszint bőven elég.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.06.28. 21:32:38
  • lonvard
    #72
    Építettem mint a barom, meg őrjáratoztunk, meg csináltam egy baszottnagy börtönt, mindent megtettem, de alig csökkent a számuk. Voltak egy csomóan, és akkor kínkeservesen átállítottam egyet úgy, hogy egy őrjárat elkapta, és x nap börtön után feladta nézeteit. 1 darab londoner, aztán voltak vagy nem tudom hányan. Nem akartam kivárni a pillanatot mikor ezek fellázadnak és lelépnek és szarba hagynak. Főleg hogy ezzel párhuzamosan meg kibaszott hidegre fordult, és alig győztem a gőzkazán fejlesztéseit erősíteni, hatótávot növelni, széntermelést mellé szintén növelni.
  • Maala
    #71
    Hát a Londonerek számát asszem a két út spec. épületeivel tudod csökkenteni csak.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.06.28. 21:27:56
  • lonvard
    #70
    Az nekem megbuktatta egy próbálkozásomat. Egyszer csak kiírta, hogy nincs elég férőhely, vagy nincs elég raktár? Valami ilyesmit írt ki, miközben volt még férőhely a szénnek, csak valami limitet elértem nem tudom miben, de nem sikerült rájönnöm. Szénbányával jutottam legtovább. Mondjuk így se játszottam végig, belezavarodtam a londonerekkel folytatott hadakozásba. Valahogy nem sikerült elérnem, hogy érdemben csökkenjen a számuk, ettől frusztrált lettem, és félbehagytam a játékot. Gyenge vagyok mentálisan az ilyen összetettebb menedzser játékokhoz. Egyszer csak elér egy olyan összetettségi szintet ami már egyszerre frusztrál és terheli az agyamat, és elkezd idegesíteni a game. Persze ha pontosan tudnám, hogy mit kellene tennem, hogy a folyamatok a kedvem szerint alakuljanak, akkor nem lenne probléma, csak ez az, hogy játék közben jövök rá, amire rámegy maga a játék is, és nem lesz kedvem újrakezdenei. Megosztottam veletek a problémámat.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.06.28. 21:23:41
  • Maala
    #69
    Thumperek és Gathering Postok?
  • lonvard
    #68
    Mi a legópébb?
  • Maala
    #67
    Majd lesz idővel, bár szénből nem a bánya a legOPbb.

    Igen, post lesz az.
  • molnibalage83
    #66
    Gathering Post-ra gondolsz. Igen, azzal tereltem ki az összeset. Fához már sawmill kell, szén és fémhez bányám még nincs.
  • Maala
    #65
    Gathering pointok a barátaid.
  • molnibalage83
    #64
    Hát, egyelőre még nem látok ilyet. Annyira az elején vagyok, hogy az nem vágom, hogy hol lesz sok erőforrás, mert a kitett kis halmok azok pikk-pakk elfogynak. Már a fagyott erdőket irtom és szénbánya kellene lassan, mert a felszíni szénből már alig van. Pedig alap szinten tolom.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.06.28. 15:48:36
  • Maala
    #63
    Ilyen buta kérdést, csakis az elérhető legnehezebben, az első scenario első végigjátszása alatt/után úgyis levágod, hogy milyen broken combo-k vannak a játékban.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.06.28. 15:44:14
  • lonvard
    #62
    Hát jó csak teljesen más, az egyiknek egy jelen kori háborús szituáció a háttere, a másiknak meg egy alternatív steampunk univerzum, apokalipszis közben.



  • molnibalage83
    #61
    A TWoM-hoz képest sokkal nehezebben befogadható, de eddig nagyon beszippantott. Bár érezhető, hogy a játékmenet alapja ugyanaz, csak kicsit megbolondítva. A safehouse helyett van a város, de a scoutokkal lehet lootolni.
  • lonvard
    #60
    Mer északon vannak érintetlen szénkészletek, illetve mert a sűrűbben lakott régiókban harcok folynak az utolsó tartalékokért. A kaját vadászatból nyerjük elsősorban, ami szerintem oké mert a fókák, pingvinek, vízben élő állatok azok eltűrik a nagy mínuszt, plusz lehet építeni üvegházat növényeknek. Szerintem befogadható az alapszitu, legalábbis nem botránkoztam meg rajta, miközben általában érzékenyen reagálok a nagy hülyeségekre.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.06.28. 08:27:44
  • molnibalage83
    #59
    Milyen nehézségi szintet ajánlanál?
  • SANTANTICA #58
    nyugi....hidd el, van meglepi...
  • molnibalage83
    #57
    Na, leárazva bezsákoltam. Úgy fél óra után kezdem megérteni miről van szó, de kell egy restart.

    Azt viszont alapvetően nem értem és nagyon kíváncsi leszek, hogy hova tart a játék majd és milyen lezárás lesz. Mert, amit mutat a játék környezetet nem értem, hogy mire fut ki? Hosszútávon ilyen viszonyok között az élet nem marad fent (a valóságban). Ha az egész világ egy nagy hógolyó, akkor nincs növény, ergo egy idő után enni sincs mit. Ráadásul az intro arról szól, hogy beköszönt valami mágikus jégkorszak és erre sarki régiók felé veszik az utat, ahol még hidegebb van...?

    (Értem én, hogy ez csak játék, de ekkora ökörséget hogyan sikerült kitalálni...?)
  • Daermon
    #56
    RPG spinoff pletyka
  • grebber
    #55
    Frostpunk - 1,4 millió példányban fogyott, de a fejlesztési költség napok alatt megtérült

    "A Frostpunk egy éve jelent meg, ez idő alatt 1,4 millió játékos döntött a megvásárlása mellett, és mindössze 66 óra kellett, hogy a fejlesztési költséget sikerüljön megtermelni. A fejlesztők által közzétett adatok alapján a világ 195 országából 191-ben legalább egy példányt eladtak, Arubában 3-at, amiből egy árát visszakérte a vásárló. A kampányt a játékosok 43,8 százaléka fejezte be, ez idő alatt körülbelül 48000 egységnyi szenet bányásztak ki. 59% választotta a hit útját. Kiderült még, hogy átlagosan nagyjából 300-an élnek egy városban, a játékosok 2,9 százaléka elbukott az egyébként nagyon könnyű Serenity módban (akárcsak a játék producere, Marek), és mindössze 0,3 százalék tudta életben tartani embereit 100 napon túl a legnagyobb nehézségi szinten."