134
Frostpunk
  • molnibalage83
    #1
    Hivatalos honlap.

    Az 11bit Studios új alkotása, az igencsak jól sikerült This War of Mine alkotóitól.

    Tervezett megjelenés 2018 tavasza.


    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.02.04. 13:20:49
  • PeeTeR
    #2
  • ToxiMaxi
    #3
    30$/30Eur lesz az ára. Kicsit túlárazott. TWM nem volt rossz de a játékidő meglehetősen karcsúra sikeredett.
  • molnibalage83
    #4
    A 60 EUR-os játékok korszakában ez minden csak nem túlárazott...
    GoG-on még nincs kint az ár.
  • ToxiMaxi
    #5
    Nade, ez nem is egy AAA-s játék lesz, hanem egy kis indie cím.
  • molnibalage83
    #6
    Többet játszottam a TWM-mel, mint a Rome 2-vel. Nekem a TWM AAA-s cím volt, nem érdekel, hogy másnak "kis indie" cím.
  • SANTANTICA #7
    Elvileg március 30 lehet a megjelenés.

    instant-gaming


    Utoljára szerkesztette: SANTANTICA, 2018.03.01. 19:14:10
  • ToxiMaxi
    #8
    Reméljük ez többet nyújt annál a 13 órányi játékidőnél. Meg remélhetőleg újrajátszhatóság szempontjából is jobb lesz.
  • molnibalage83
    #9
    ?????

    Én 74 órát pakoltam bele és a Little Childrennel végül ez 95-re ment fel. Úgy, hogy akciósan vettem és milyen minőségű életemben kevés ilyen jó ár/érték arányú játékom volt.

    A TWoM újrajátszhatósága nem volt annyira rossz. A 2-3. sikeres túlélés után már nem volt értelme, de előtte vagy 2-3 bukás biztosan volt. Az 1 emberes túlélés meg egészen más stílust követelt meg...
  • grebber
    #10
    Frostpunk - mi a helyzet az endgame tartalommal?
  • ToxiMaxi
    #11
    Nekem 13 óra alatt lement az alap. Volt bukás közben de nem éreztem késztetést az újra játszáshoz. Nekem egy jó játék olyan 100 óra játékidőnél kezdődik. Szerintem ez a legjobb mérce mert ha azt érzem, hogy munka a játék, akkor leteszem és nem játszom vele. Persze vannak kivételek mint a Limbo, ami kis játékidő de mégis jó játék de a játékaim nagy részének ez a fokmérője.

    Ne érts félre érdekel a Frostpunk, érdekes alkotásnak ígérkezik de előtte biztosan teszek próbát vele, mielőtt kiadok rá 30 Eurót .
  • molnibalage83
    #12
    A jó játékot nem a hossza definiálja. A LiS nekem kb. 20 óra volt. Kettőt találhatsz miért az az avatarom még ma is...

    Ellenpélda? A Skyrimben végül 166 órám volt benne, de fogalmazzunk úgy, hogy ha baltával agyonversz, akkor sem tudnám megmondani, hogy mi volt pontosan a főszál. Volt benne sárkány, meg idő/lélekutazás és a végén valami túlvilág. Ennyire emlékszem. Egyetlen szereplő nevére sem emlékszem. A LiS-ben meg kb. mindenkire Izé... Vagy a Gothic 2-ből is itt van minden előttem fejben...

    Csak attól, mert valami hosszú még nem lesz jó. Persze a túl rövid játékmenet sem jó, kivéve ha magas az újrajátszhatósági faktor. A Firewatch ezen a téren az igazi overhype. Kurvarövid, 0 interakció a játékmenet fele kb. sétálás és alig 4 óra hosszú talán így is. Cserébe leárazva is votl tizenx EUR. Na az életem egyik legnagyobb mélyütése volt... A TWM ahhoz képest a szoftverfejlesztés és élményadás csúcs volt.
  • ToxiMaxi
    #13
    Overwatch-ot én megjelenés napján megvettem és ha a steam refund nem 2 órás limittel megy akkor 3,5 óra múlva már kértem is volna vissza érte a pénzem, ugyanis ennyi idő volt a végigjátszása, hatalmasat csalódtam.

    Én arra értettem, hogyha valami 100 órán át maga előtt tud tartani, akkor az egy jó játék, persze mindig vannak ellenpéldák.

    Frostpunk árát én amúgy 20 euróra lőttem volna be kb. mint a They are billions-é.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2018.03.02. 12:08:22
  • molnibalage83
    #14
    Mármint Firewatch ugye? Az Overwatch az totál más. :)
  • ToxiMaxi
    #15
    Igen, igazad van. Igazából az is megvan de a Firewatchról írtam, amit a Campo santo adott ki.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2018.03.02. 12:54:00
  • PeeTeR
    #16
  • PeeTeR
    #17
    Soon.

  • molnibalage83
    #18
    Zsír.
  • Hunor1
    #19
    Az első 10 nap , demo verzió . engem kibaszottul megfogott. ez ismét egy unicum ! :)

  • molnibalage83
    #20
    Ha kijön akkor megint az lesz, hogy mivel játszak. A Wastland 2 DC fent van már a gépen, a Long Dark és Lis BTS után ez a kettő vív majd közelharcot. :)
  • Hunor1
    #21
    Készüljetek ! már csak 3 nap ! :) Közben kiderült hogy az alap túlélő pálya mellett még lesz +2 scenárió is !
  • silverchain
    #22
    Már előrendeltem. Az a baj, hogy a Battletech is 24-én jön. Lehet szabit kell kivennem:)
  • Hunor1
    #23
    én már nem merek videókat nézni, félek hogy túl könnyű lesz ha tudom mit kell csinálni :)
  • Hunor1
    #24
    ohh bazdmeg... most realizáltam hogy a fő kampány - ami végül is csak egy scenario - mindössze csak 41 napos, aztán vége! vagy túléli a város vagy nem. most néztem meg egy 4 órás streamet (csak a végét) és gyakorlatilag ENNYI a fő szál ! 4 óra játékidő ! szerintem ez kurva kevés . megy a hypeolás hogy törvények meg "társadalom" ... aha 41 nap alatt ???? szerintem tök mindegy milyen utat-törvényeket- választunk, végül is ha van elég szén, kaja, fa és megvannak a kulcs épületek akkor is túlélünk . az biztos hogy ez nem első napos vétel lesz ....
  • ToxiMaxi
    #25
    Huhh ezt jó, hogy mondtad mert nagyon gondolkodtam rajta...
  • molnibalage83
    #26
    Én eljutotta oda hogy a játékok többségét csak leárazva veszem és csúszva játszok velük.
  • ToxiMaxi
    #27
    Én visszajutottam oda, hogy ha tehetem előbb virágbolt és ami jó azt támogatom.
  • Hunor1
    #28
    na hogy megy? valaki játszik vele?
  • ToxiMaxi
    #29
    Miért nem próbálod ki te is? A virágboltban már kapható.
  • Hunor1
    #30
    hehe, már játszottam vele.... egyelőre a 10. napon vagyok. 4 vadászsátorral is alíg bírom a kaját előteremteni :( a másik gondom hogy a szénbánya nem akar termelni mert hogy a raktár tele van. közben alig van 300 coalom. építettem 2 raktárat is, de nem viszik oda a cuccot? megnézem hátha az út nem lett jól kitűzve ? mindegy nekem kicsit túlhypeolt a játék .
  • Maala
    #31
    Este ~fel hettol most 1kor fejeztem be a new hope... home kampanyt. 673 tulelo. :-)

    En 2, majd 3 satorral haladtam, aztan hothousebol 1, a vegjatekra meg osszesen 3. De sztem 2 is eleg lett volna. Szentermelesre csak azert hasznaltam szenbanyat, mert ingyen megkaptam az advanced technojat, aztan akkor mar kiprobaltam. ;) 2 thumper es 5-6 gathering site csomagbol 2 boven eleg a vegjatekhoz. Es ahogy neztem, Arkkal ellenben itt meg hely is van neki. Mondjuk nagyon gyorsan rarepultem a fa es acel technokra, meg a 4 workhhousera, kb az tunik a legnagyobb szuk keresztmetszetnek. No meg a beaconos cuccok. Vegul 2 technot nem tudtak az automatak kifejleszteni. :(

    Holnap johet az Ark. Vki megnezne nekem, hogy egyebkent az ark unlockjanak mi volt a feltetele? Csak a 3.-et latom, hogy Arkban el kell erni a 20 napot.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2018.04.25. 01:32:07
  • Stief
    #32
    Kell hozzá gathering épület :) Bánya raktára van tele, nem a te raktárad.
  • Maala
    #33
    Resource Silo kell akkor, nem Gathering Post.
  • Hunor1
    #34
    ok, köszi
  • grebber
    #35
    Nagyon jól rajtolt a Frostpunk

    CPU/VGA teszt
  • Piko888
    #36
    Sziasztok! Szükség lenne még egy emberre a Frostpunk fordításában, aki szeretne jelentkezni nyugodtan írjon.
    Jelenleg 30%-on állunk.
  • chris0000
    #37
    hi.de jó,h ez is fordításra kerül,legalábbis bízom benne. üdv és kitartást.
  • Piko888
    #38
    köszi, tuti lefordítjuk de elkél a segítség, mert sok a szöveg. Ketten fordítjuk, ha lenne még egy ember akkor szerintem 2-3 hét alatt végeznénk
  • molnibalage83
    #39
    A TWoM-hoz képest mennyire sikerült jól az eddigi tapasztalatok szerint?
  • Maala
    #40
    Sokkal könnyebb - normalon. Hardon már van egy kis kihívás.