203
  • paragic
    #123
    Megtettem, 16-os és 55-ös hozzászólás.

    "Míg 2011-ben $35k -ért 24 kWh -t kaptál, tehát 1 kWh $1458 volt, 2018-ban $30k -ért 40 kWh-t kapsz, az $750/kWh, vagyis kb megfeleződött az egységnyi hatótávra jutó ár."

    A hálózat tartalékaira vonatkozó adatok az Elmütől vannak.
  • paragic
    #122
    Örülök neki, hogy leülnél velem sörözni.
    Annyi észrevételt tennék, hogy az EV-k nem csak Teslák lehetnek, tehát az, hogy egy fiatal és feltörekvő gyár gondokkal küzd, nem fogja megpecsételni a teljes iparág sorsát.
  • bundasjezus
    #121
    Egyszer azért ülj neki ennek egy papírral, ceruzával, számológéppel.
  • paragic
    #120
    A rezsicsökkentés országában nem lehet jövedéki adót kivetni az áramra. Az áramhálózat elbír még vagy 1 millió Ev-t.
    Az áramot meg magadnak is meg tudod termelni, egyre olcsóbbá váló napelemekkel. Olajcsere nincs. Az akksi árak szabadesésben vannak, így a gyártási költségek be fognak esni a hagyományos autóké alá.
  • bundasjezus
    #119
    Dehogy kevesebb pénzből. Már most lehet hallani, hogy készülnek a törvénytervezetek az elektromos autóba "tankolt" áram megadóztatására. Abban a pillanatban, hogy kimutatható mennyiségű elektromos autó vesz majd részt a forgalomban, azonnal kivetik az áramra a jövedéki adót, nem lesz zöld rendszám, nem lesz ingyen parkolás, ingyen töltés. Ráadásul az áramszolgáltató be fogja vasalni az elektromos autó tulajokon a hálózatfejlesztés költségeit is. A vége az lesz, mint az E85-tel. Nagy csinnadratta, éljen a környezetvédelem, aztán már nem is emlékszünk rá, úgy meg lett fojtva.

    Nincs ingyen ebéd.
  • gforce9
    #118
    Nézd, nekem semmi bajom veled. Simán leülnék veled sörözni. De amikor 2 !SPORTKOCSIKBAN! versengő céget hasonlítasz olyan céggel, akik a hétköznapi embernek akarnak eladni autókat, ledobja az agyam az ékszíjjat. Igen a Lambókat és a Ferrarikat is megveszik, sőt a hibákat is elnézik nekik a rajongóik, de ahhoz hogy a Lambó a ferrari szintjére kerüljön meg kellett ugrania azt a szintet.

    A hétköznapi autóknák mit mond Musk? Jobb mint a benzines. Nem, nem jobb. Előnye amiatt van egyelőre, hogy az üzemanyagát jövedéki adó nem terheli, kedvezményesen lehet üzemeltetni a kedvező adószabályok miatt valamint a kellő hype ami körülötte van feledteti a drágább vételárat. Ez a helyzet meglátásom szerint.
  • paragic
    #117
    Tudod, hogy születette a Lamborghini?
    Ferruccio Lamborghini vett egy Ferrarit, ami... szar volt. Enzo Ferrarihoz fordult az észrevételeivel, aki azt mondta neki, hogy ha ennyire ért hozzá, csináljon jobbat.
  • paragic
    #116
    De felveszi a versenyt. Lehet vele munkába járni, meglátogatni a vidéki nagyit, átruccanni Bécsbe, mindezt kevesebb pénzből*. Mi a franc kell még a usernek?

    * a következő 5 évben megjelenő modellek
  • gforce9
    #115
    Ilyen árban árult autóról ritkán. Ha találni is azaz autó lehúzhatja a rolót. A Tesla körüli hype elrejti ezt most. A rajongói elnézik ezeket. Meddig? Mikor kell komolyabb minőségbiztosítást bevezetni, hogy a szervize és az összeszerelés minősége igazodjon a kifizetett árhoz?
  • bundasjezus
    #114
    Azért, mert képességeit tekintve nem veszi fel a versenyt a belsőégésű motoros autókkal. Ezért nem fog bekövetkezni soha, hogy egyeduralkodó technikává válik az elektromos autó. De hiába is magyarázok neked, végtelen ciklusba kerültél.
  • gforce9
    #113
    Most te direkt nem olvasod el amit írunk vagy mi van?

    1. Nem állítottunk olyat, hoyg enm nő dinamikusan a számuk.
    2. nem állítottunk olyat, hogy ne lennének egyre olcsóbbak

    A jövőre kivetítve tettünk néhány olyan megállapítás, ami talán nem egyezik Elon Musk rózsaszín álmaival. Beszélgetünk érvelünk, nem? Ennyi.
  • paragic
    #112
    Ilyet találsz bármelyik autóról.
  • paragic
    #111
    Csak én hülyültem meg: egy csomó elemzés van, ami azt mutatja, hogy dinamikusan tovább nő az EV-k száma.
    Mitől lassulna le, attól, hogy egyre olcsóbb?
  • gforce9
    #110
    Aha ez meg egy másik tesla tulaj:

    https://www.youtube.com/watch?v=dKQPHC4JyAU
  • paragic
    #109
    Ja persze, csak azt nem vagy képes felfogni, hogy az EV-k ára folyamatosan csökken - nem tudom, hogy ebben mi olyan nehéz - és nem hogy elfogy a fizetőképes kereslet, hanem újabb rétegek számára lesz elérhető. Az az analfabéta, aki nem tud számokat értelmezni.
  • bundasjezus
    #108
    Itt csak te hülyültél meg. A mérnökök pedig teszik a dolgukat, ahogy eddig is. A döntéseket viszont nem ők hozzák, azokba sok beleszólásuk nincs. Ha jártál volna gyártás környékén valaha, akkor ezzel tisztában lennél.

    De lásd milyen jófej vagyok. Adok egy kis kapaszkodót. A rózsaszín lufi, amit jelenleg fújtok, hamarosan ki fog pukkanni (elektromos autózás, megújulók). Ugyanis elfogy majd az a fizetőképes kereslet, akinek pénze ugyan van elektromos autóra, természettudományos analfabéta, viszont büszke konzumidióta, ezért könnyű belevinni a Musk-félék piramisjátékába. A világ ettől még menni fog tovább, számtalan ilyen pukkanást láttunk. Kicsit tisztul majd a gazdasági élet.
  • gforce9
    #107
    Ez teljesen természetes. Ha nem marginális lesz az elektomos autók piaca a jövedéki adót (ami a benzin-gázolajból kiesik) pótolni kell. Egyértelmű hogy lesz rá jövedéki adó.

    #104 Az, hogy valaminek a forgalma exponenciálisan növekszik az semmit nem árul el arról, hogy 10 év múlva mi lesz vele. A tamagocsi forgalma is exponenciálisan nőtt, meg még sok más dologé. Ez nem érv semmire.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2017.11.23. 21:00:04
  • bundasjezus
    #106
    Az exponenciális növekedésből mire tudsz következtetni? Tudsz következtetni a jövőre?

    Az történik, hogy eddig gyártottak porszemnyi mennyiségű elektromos autót. Most pedig maréknyi mennyiségűt gyártanak. A kettő egymáshoz képest tényleg exponenciális növekedés. De ebből nem lehet azt a következtetést levonni, hogy akkor innentől a határ a csillagos ég. Mondom, 0-ról növekedve minden növekedést lehet hatalmas %-okkal ábrázolni. De attól még ez porfing mennyiség.
  • NEXUS6
    #105
    Nálunk elég kevesen taxiznak Teslával, max Leaf-et láttam.

    De azért 1000 000 egy lámpatest cseréért elég dúrva! ;)

    Másrészt hosszútávon érdekes kérdést vet fel, hogy gondolkodnak az autós áram jövedéki adóval terhelésén. Azt a Tesla sem tudja majd benyelni és simán fel fogják arra a szintre emelni ezzel a villanyautózás költségét, mint a belsőégésűét. Én azért nem ringatnám magam hiú ábrándokba, hogy erről az államok lemondanak.
  • paragic
    #104
    Ja, ha te járműmérnök vagy akkor mindenben igazad van.

    Csak, azok a fránya számok. Exponenciálisan nő az EV-k száma. Itt mindenki meghülyült? Miért nem kérdeznek meg egy járműmérnököt? Nekik rálátásuk van!
  • paragic
    #103
    Taxisokat ha megkérdezel, ott találsz sokat futott gépeket, Teslából is van már 300 ezer mérföldet futott példány.

    "During the first 300,000 miles the total combined maintenance and fuel costs of the Tesla Model S were $10,492, with a total of 12 days in the shop. Of these costs, $6,900 was scheduled maintenance and $3500 was headlight damage due to driving through deep water. Had this been an Mercedes S class, the scheduled routine maintenance and fuel would have been $86,000 ($52,000 maintenance and $36,000* fuel) with 112 days of servicing, or for a Lincoln Town Car $70k,000 ($28,000 maintenance and $42,000** fuel) with around 100 days of servicing."
    Utoljára szerkesztette: paragic, 2017.11.23. 20:39:33
  • gforce9
    #102
    Ez szkeptikusan kéne kezelni. 3. független fél nem erősítette meg és tudomásom szerint ~ 2.05 az elvi határ utcai körülmények között.
  • gforce9
    #101
    Nem ilyen adatokat találtam, linkeltem. Megtennéd te is?
  • NEXUS6
    #100
    Gyakorlatilag viszont ha rákeresel a net tele van azzal, hogy egy szupergyors Tesla S-sel nem tudsz végigmenni egy kört sem egy versenypályán, mert valami túlhevül benne és az elektronika letilt. Asszem mindenkinek jobb is így.
    A Totalcar cikkében a féket okolták, ez is épp elég. Egyszerűen nem erre van tervezve.

    És igen, lehet, hogy egy hagyományos kocsit könnyebben átalakítasz igazi versenykocsivá. A Tesla, vagy a villanykocsik általában sok mindenben jók, de ez marhára nem az ő műfajuk, úgy tűnik. Hülyeség megmagyarázni.
  • bundasjezus
    #99
    Nem sikerült megcáfolnod. Teszel azért egy próbát vagy kezdjek el egyesével linkelgetni cikkeket, videókat a mondandóm alátámasztására? Tudod, mint az oviban.
  • duke
    #98
    "Teljesítmény: elektromos autó rövid ideig hatalmas csúcsteljesítmény leadására képes, aztán túlhevül az akku és a motor, ráadásul az akku merülésével egyre kisebb teljesítményt használhatsz fel."

    Elege korlatozott a ralatasod, ha ilyen ovodas szintu naiv ismereteid vannak az elektromos autorol.
    Egy elektromos auto teljesitmeny elektronikaja kisse osszetettebb, mint egy elemlampa, ahol ha merul az elem gyengebben vilagit.
  • bundasjezus
    #97
    Jó, hát ha hívő vagy, akkor higgyél. Engem nem zavar. Csak majd ne lepődj meg.

    "Szépen tudomásul kell venni, hogy a szakmádnak nincs jövője, és akkor lehet időben átképezni magunkat."
    Járműmérnökként végeztem annak idején, gépjárműtervezés szakirányon. Ez azt jelenti, hogy nem csak a belsőégésű motoros, hanem az elektromos autókra is rálátásom van. Sokkal több, mint neked. Én nem a pálya széléről ugatok, veled ellentétben. Sokadik pofonba szaladtál ma már bele.
    Utoljára szerkesztette: bundasjezus, 2017.11.23. 18:26:13
  • NEXUS6
    #96
    Gondolom a BP-i metró üzemeltetői is elhitték hogy egy villamos járműre nem kell költeni, ezért is lesz most évekig frászban a város.

    A HaHu-t, ha nézem a 5 éves villanyverdákat Leaf, Tesla, Zoe, oszt van bennük pár 10 000 km. Gyakorlatilag újak, még bejáratósak. Szerinted mennyire reális a megbízhatóságukra vonatkozó bármilyen adat, amikor szinte bármelyik fosszilisből találsz 300 ezreset és azokkal vetném össze!?
  • NEXUS6
    #95
    Nyilván! :D
  • paragic
    #94
    "Ja és pl. a Toyota vezére is pont ezt mondta pár hete, kell még 3-4 komoly technológiai áttörés!"

    Mármint a Toyotának kell :D

    "Momentán engem mondjuk ez a termek hidegen hagy és érdekes lenne egy olyan közvélemény kutatás, hogy az autósok hány százalékát érdekli egyáltalán."

    Henry Ford szerint, ha megkérdezte volna az embereket, hogy mit szeretnének, azt mondták volna, hogy gyorsabb lovakat :D
    Utoljára szerkesztette: paragic, 2017.11.23. 18:12:59
  • paragic
    #93
    Lol, egy EV-ben nem kell olajat cserélni, nem romlik el a katalizátor vagy a kettős tömegű lendkerék, mert nincs olyan. Ez már nettó nyereség. Ehhez képest a szélvédőmosó semmi.

    Nem kell megsértődni azért, mert az emberek kevesebbet akarnak költeni az autójukra. Szépen tudomásul kell venni, hogy a szakmádnak nincs jövője, és akkor lehet időben átképezni magunkat.

    Az alkatrészgyártáshoz: ahol 20 mozgó alkatrész áll szemben 10 ezerrel, az egy elég nagy piacvesztés lesz. Sokkal kevesebbre lesz szükség, ami kell, az is másfajta lesz. Persze az ablaktörlő meg a futómű az ugyanaz, de ez nem fog eltartani egy óriásira nőtt iparágat.
  • NEXUS6
    #92
    B? XD

    Csak szólok, hogy ha nem normálisan vitatkozol, hanem rájátszol és fullba nyomod a kretént, azzal nem engem égetsz ám le! ;)

    Zsákutca? Hát persze lehet így is nézni, mert ugye "zsákutca" volt a robbanó motoros repülőgép a jet előtt, a ló, az autó előtt, a kovás puska a hátultöltő fegyver előtt. És az is igaz, hogy minden technológia akkor érte el a csúcsát, amikor épp megszületett az azt felváltó, vagy inkább azután nem sokkal.

    De gondolom nem mészárolták le az összes lovat sem, amikor Benz 1885-ben megépítette az első autóját.

    Igazából szerintem azon vitatkozunk, hogy mennyire hirtelen lesz az átmenet. Én csak azt mondom, hogy nem a hurráoptimista forgatókönyv fog megvalósulni, mert ott van 3-4 olyan szempont, amiben az elektromos kocsi ma még nem tud igazán labdába rúgni. Ja és pl. a Toyota vezére is pont ezt mondta pár hete, kell még 3-4 komoly technológiai áttörés!

    Ha ez nincs meg, akkor egy teljesen más termékként még piacra lehet dobni és ki is szoríthatja a jelenlegi terméket, az az a belsőégésű motoros autót. Ilyen más termék lehet egy teljesen önvezérelt közösségi villanykocsi. Drágább, más módon használt stb.

    Momentán engem mondjuk ez a termek hidegen hagy és érdekes lenne egy olyan közvélemény kutatás, hogy az autósok hány százalékát érdekli egyáltalán.
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2017.11.23. 17:46:37
  • bundasjezus
    #91
    Aki itt nem ért a témához, az te vagy. Nem szégyen beismerni. Nekem ebből több tantárgy keretén belül is vizsgáznom kellett az egyetemen. Egy rakás szakirodalmam van róla. Tudok adni, ha kell.
  • M2 #90
    Azért ez annyira gáz, hogy nulla tudással szóltok hozzá egy-egy témához! Nem lehetne, hogy előbb megnézzetek egy három oldalas fényképes összefoglalót vagy valami képregényt? Biztos van nektek valami alap szájbarágó az elektromos autókról, keressetek rá és ha az alapok megvannak, folytathatjuk. Ne kelljen már mindent leírnunk! :-)
  • M2 #89
    "Ráadásul a gumik hamarabb elkopnak a nagyobb nyomatéknak köszönhetően. Elsőkerekes elektromos autóknál pedig a féltengelycsuklók fognak hullani szépen. "

    Láthatóan nem jutott el hozzád az a tudásmorzsa, hogy az elektromos autókban is van egy bizonyos pedál, amivel a kerékre jutó nyomatékot lehet szabályozni. Nevezzük talán furcsa módon gázpedálnak.

    Ráadás: képzeld ez a pedál fékez is, a fékekhez ezért alig kell nyúlni, még kevesebb kopó alkatrész.
  • bundasjezus
    #88
    Az nem elvakultság, ha a 2 x 2 az nálam 4 és nem 3 vagy 5, ahogy te szeretnéd.

    "Évenkénti olajcsere, x km-enként gyertyacsere, a rengeteg mozgó és kopóalkatrész közül valamelyik mindig megadja magát. Lehet venni a méregdrága alkatrészeket, ez a tuti biznisz az autógyáraknak."
    Képzeld az elektromos autóban is van ablakmosó és hűtőfolyadék. Cserélni kell a téli-nyári gumikat. Ráadásul a gumik hamarabb elkopnak a nagyobb nyomatéknak köszönhetően. Elsőkerekes elektromos autóknál pedig a féltengelycsuklók fognak hullani szépen. Sőt, néha ki is kell porszívózni a kocsi belsejét, a külsejét meg le kell mosni. Gondolom nem esik majd le a gyűrű az ujjadról. Lehet itt versenyezni, hogy mit mennyire kell karbantartani, de aki igénytelen tulaj, annak mindegy, hogy elektromos autója vagy belsőégésű motoros autója van, mert mindkettő le fog rohadni alatta. Akinek problémát okoz a rendszeres, előre tervezhető olajcsere és a kopó alkatrészek cseréje, az járjon busszal, mert annak semmilyen gép nem való.

    Ezt a gyöngyszemet külön ki kell emelnem:
    "Lehet venni a méregdrága alkatrészeket, ez a tuti biznisz az autógyáraknak."
    Szerinted ugyanaz a gyártó, aki eddig "karbantartásigényes" belsőégésű motoros autókat gyártott és megszedte magát az alkatrészeken, az majd amikor elektromos autót kezd el gyártani, akkor hirtelen pálfordulással már nem akar meggazdagodni az alkatrészeken. Ezt te sem gondoltad komolyan, igaz?
  • paragic
    #87
    A 40 kWh-ás Leaf azért már nem vicc, akár városi, akár elővárosi közlekedésre is alkalmas, a 2019-es 60 kWh-ás Leaf és az Opel Ampera meg azért már az emberek nagy részének igényeit képes lefedni. A VW ID az 500 km körüli hatótávjával meg pláne. Nem tudjuk még, mekkora akksi lesz benne, én 75 kWh -ra tippelnék, az már autópályán csapatva is 2-300 km, országúton meg kimehetsz vele az országból is.
  • M2 #86
    Gondolom ezeknek a beépítésével még sokkal egyszerűbb és olcsóbb lesz az autó, a javítási és egyéb költségekről nem is beszélve. Szenvedés és szopás egy elavult technológiával néhány százaléknyi hatásfok javulásért, csak hogy pár évig még kihúzza, és az utolsó bőrcafatokat is le lehessen húzni a benzinégető majmokról. Kurva nagy zsákutca az egész.

    Te melyikre fogadnál?:
    A. Tíz év múlva az akkumulátorok kapacitása megduplázódik.
    B. Tíz év múlva a belsőégésű motorok hatásfoka közelíti a 100%-ot

    Tudom, te a B-ben vagy biztos. :-)
    Utoljára szerkesztette: M2, 2017.11.23. 16:54:42
  • M2 #85
    Téged majd az élet cáfol meg. Nem "égő" lesz, csak kicsit kellemetlen. Hogy megint tévedtél.
  • M2 #84
    Műszaki érvelést? Neked? Ugyan minek?
    Még a fenti cikket se érted.