367
Nioh
  • Shep
    #167
    Na akkor lehet mégis adok majd neki egy próbát, mert az ilyen 0 történet csak menjünk előre hülyeségből pont elég volt az a 3 DS amikkel játszottam.
  • Negritis
    #166
    amit láttam twitchen itt van egy rendes íve a sztorinak
    és ahogy láttam nem fix térkép van, hanem ilyen küldetés pályák amiken belül kell neked shortcutokat kinyitni

    de ps-en nem toltam
  • Shep
    #165
    Ebben a játékmenet ugyanaz, mint a szószokban? Csak mész, levágod aki jön, esetleg meghúzol egy kart valahol és ennyi, vagy itt van valami más is? Történet itt is 1 mondatos valami, vagy azért kicsit komolyabb, netán átvezetők, vagy valami?
  • Negritis
    #164
    mocskosul be vagyok sózva, remélem lesz majd preload lehetőség

    amit láttam manvsgame streamek közbe, hogy a checkpoint rendszer egész baráti még ha hp nem is nagyon van
  • darkSectorxxx #163
    Amúgy jórész a játék gyorsaságát kivéve még annyit megemlítenék érdekességképpen, aki nem tudná, és ami szerintem megintcsak egy sokszor nehezebb dolog...

    Hogy itt a megszokott életek, vagy élet italok-ból alapon fixen csak 3 van.
    Ezt a 3-at növelni lehet MAXIMUM 8-ra.

    De ezt is akkor területenként lehet, annyi pályán megkeresni ezeket a dolgokat, vagyis minden terület végére lesz csak 8.
    Bár ellenfelek hullajtanak néha ilyen szarokat, DE AHOZ le kell őket ugye ölni előtte.

    Vagyis míg a Das 3-ban van mód 15 estus összegyűjtésére, Bloodborne-ban akár 30-35 Vial-ra....

    Itt ez az életvisszatöltés nagyon necces téma, persze a pályák sem olyan összetettek azért.
    Gondoltam megemlítem, hátha érdekel valakit.
  • Negritis
    #162
    nézegettem amúgy steam fórumot és van aggódás
    redditre fel se merek nézni :D
  • Zozo0122 #161
    Nem az a lényeg, hogy 60 fps legyen, vagy akármennyi, hanem hogy ne ingadozzon. Legyen stabil. Mert ha soulslike játékban harcon kívül 60, amúgy 30, 40, vagy akár 50, de összevissza ugrál, az katasztrófa. Nekem jó a stabil 40 is, de akkor végig annyi...
  • Voltan
    #160
    Ez már bíztatóbb, 1440p egy 1080-ason, és ahogy nézem, nem riccen 60 FPS-ről.
    1080p-n akkor remélem, elmuzsikál majd rendesen.

    A feltöltő azt ís írta egy kommentben, hogy az install size 73 Gb.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2017.11.04. 16:06:45
  • jarlaxxe
    #159
    " the game only support 1080p & 4k internal resolution which is selected via rendering res option & then it upscale or downsample based on your selected screen resolution " - igy kell pc portot csinálni....
  • wedge31
    #158
    Valszeg normálisan még a 1080p se fogja tudni a 1440p lesz felskálázva majd 1080p-re ott legalább hozza a 60fps-t GTX1080 titánon, még jó, hogy olyan sok embernek van ilyen kártyája...

  • Negritis
    #157
    mivel még nincs kint - még csak egy pricetag se - így következtetni tudunk
    és az h a 1080Ti nem tudja a 4k stabil 60fps-t nem bíztató optimalizáció szempontjából

    és jobb most felkészülni és aggódni aztán elnézést kérni mint arcal feltörölni a padlót
  • darkSectorxxx #156
    De 4k-n görcsöl mindenki, 1080p-ben ez az adat semmit nem jelent. :)

    "De az tény, hogy egy ilyen gpu ennél többet kellene, hogy kipréseljen belőle."

    Tény vagy csak szerintetek? :)
    Te magad írod, hogy nem lehet tudni mi lesz 1080p-ben ez csak feltételezés....
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.04. 14:41:21
  • Voltan
    #155
    Nem érted a problémát. Ha 4k-ban egy 1080Ti-n ilyen a teljesítmény, akkor egy gyengébb kártyán (ami nyilván a játékosok 95%-nak van), ott könnyen lehetnek komoly teljesítmény problémák 1080p-n. Nem a 4k-n görcsöl senki, hanem azon, hogy ez a videó előrevetíti, hogy hogyan fog muzsikálni a dolog egy átlagos hardware-en.

    Nyilván ez még nem biztos, day one peccs, meg mittudomén. De az tény, hogy egy ilyen gpu ennél többet kellene, hogy kipréseljen belőle.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2017.11.04. 14:33:13
  • darkSectorxxx #154
    Nem szabad megelégedni, 4k-ban elég nektek a 60fps?
    csak mert én 120-al elégednék meg igazából.... :)
    Sőtt a 4k sem elég nekem, lehetne még több.
  • darkSectorxxx #153
    Ezt aláírom, ha majd a megjelenéskor ez úgy lesz, de ez a 4k 40-50fps még nem a világ vége, bárcsak minden ennyit menne, amit protolnak. :)
  • BEAST #152
    Naugye, tudtam én. Egy kicsit sokallom is azt a 40-50 fpst. Ha már egy ex-PS4 only játékról van szó igazán megelégedhetnének 25-30 körüli értékkel is. :)
  • Negritis
    #151
    az a baj h a Koei Tecmo-nak bőven vannak olyan PC portjai ahol azt érzed : "érezd magad megtisztelve hogy játszhatod pc-n"
    és jelenleg megint ilyen érzésem van
  • darkSectorxxx #150
    Hát, ez így is van. :D
    Vagyis íg lenne rendjén, ha nem tudnám, hogy ironia volt.
  • BEAST #149
    Szerintem ez teljesen rendben van. Nem hogy örülnél, legalább hajlandóak voltak kiadni PC-re is. :>
  • darkSectorxxx #148
    Bevallom nem néztem végig a videót azért.
  • darkSectorxxx #147
    30fps kontrollerrel tennék próbát, már csak azért is mert én merem állítani, hogy semmi jelentősége a pvp kimenetelében, annyira elenyésző, a skill-taktika-build mellett, hogy ihaj. :)

    Nem pvp-zek annyit mint te például, de azt tudom a játék mechanikájából kifolyólag, hogy a build és taktika sokszor eldönti a meccset, és akkor te megszakadhatsz egérrel, meg 120 fps-el a gépeden....
  • Voltan
    #146
    Ha tovább nézed a videót, leesik az 40-45 környékére rendesen, ami azért egy 1080 Ti-nél eléggé gáz, még 4k-n is.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2017.11.04. 13:15:45
  • Zozo0122 #145
    Próbálj menni 30 fps-sel kontrollerrel valaki ellen pvp-ben, akinek el se mozdul 60-ról és egérrel játszik :D 5%-ra teszem az esélyeidet :D

    Amúgy, a soulslike játékokban, ha leesel 60-ról 55-re, akkor azt ott, abban a pillanatban megérzed. Pl. mikor kijött a DS2, rendszeresen fps gondjaim voltak a Smelter Demonnál a régi gépemen. Ennyin múlt csak - erősebb tűzeffekt, fps drop, és máris elvétettem az ugrást...
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2017.11.04. 12:59:29
  • darkSectorxxx #144
    Arra akarok utalni, hogy ezt valszeg fejlesztői szemmel kéne résletezni, ahoz, hogy ezt megítéljük....ha drasztikus dropok lennének, azt mondom, egye basza, de 60-ról 55-re ha lepilled kicsit, azt nem mondanám egyből optimalizálatlannak. :)
  • darkSectorxxx #143
    Ez egy port PS4-ről, amit utólag uppolnak fel, ezt mondtam, ha nem így lenne, akkor lenne benne pl egér support is.

    Látod ezt mondom, miaz, hogy jó semmiképpen? mihez képest? :)
    Ha egy amúgy only ps címet áthoznak évekkel később, ami így fut, az a többi ilyen hasonló cucchoz képest átlag alatti?

    Az a 3-5 fps néhai ingadozás, az az optimalizálás kérdése csak, vagy az, hogy ennyit lehetett 4k-ban kihozni max?

    Tudjuk pontosan a graf uppokat, hogy mik?
    Élsimítások, egyébb effektek, kapcsolók?
    Mik mennyi erőforrást igényelnek? Stb. :) Egy 6-8k mod egy mai játékra ha megakaszt egy csúcs krit, az akkor optimalizálás kérdés? Vagy csak mert valóban 6-8k-s textúrák vanank? Minden 4k-ban futtatott játék tartalamz erre a felbontásra tervezett content-et?
    Mert én úgy tudom a játékok nagy része nem....
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.04. 12:33:43
  • Negritis
    #142
    arra értettem hogy semmi forradalmi nem látszik, és akkor most ez egy teljes értékű port vagy utólag beletákolunk dolgokat?

    nem mondom hogy a port rossz, de jó semmiképp
    elsőre ez egy közepes cucc, de majd az lesz a kérdés hogy a recommended környéki configokon mire képes
  • darkSectorxxx #141
    Amúgy, az hogy a gameplay sokkal pörgősebb mint a Das 3, az nem 60fps kérdése, én 30-al játszom és ugyanúgy ment minden, azért ez nem olyan mint egy CS GO e-sport meccs, csak pörgősebb, de ha 30 fps-ed van a játékban attól még tudsz reagálni a dolgokra. :)
  • darkSectorxxx #140
    Vannak játékok, ahol a textúrák is 4k-hoz van alakítva, 4k--s pack stb.
    Az hogy egy akármilyen játék 4k-ban futtatható, az nem jelenti azt, hogy fel is van készítve 4k-ra.
    Pla Gears of War-ban tudom, hogy van 4k-ra külön textúra meg minden ami kell....meg a Forza 7-ben gondolom.

    Most hallottam, hogy a Quantum Break is valami 170-180 GB lett a 4k miatt.

    Nem, azt mondom, hogy nincs igazad, csak az, hogy mi a viszonyítás alapja? Mihez képest?
  • darkSectorxxx #139
    Pont ezt mondom, "soha nem látott grafika".
    ez az amit mindenképpen látnod kell?
    Mivan azokkal amiket lehet nem látsz? Részecske-effektek, köd, por, fények, árnyékok, AI, fizika, bármi....


    Én cska kérdezem, mint laikus, erre milyen mérce van? Az ember szeme?
    Vannak bőven, olyan játékok, amik még kisebb gépen is fotoreálok, csak éppen a gameplay egy cső.

    tegyük hozzá, ez a 4k dolog, utólag lett beletéve a játékba.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.04. 12:18:38
  • Negritis
    #138
    azt a szintet még messze nem éri el - lásd Arkham Knight - és engem nem is tántorít el továbbra sem
    de nem is vagyok elájulva
  • Fpocok
    #137
    Nyilván nem kötelező 4kban tolni, de azért érdekes. Ráadásul proci alig pörög.
  • BEAST #136
    lusta fosport? ¯\_(ツ)_/¯
  • Negritis
    #135
    1080Ti eléggé a top kategória jelenleg a PC piacon és a NioH azért nem olyan grafikát tol ami "never seen before"
    és elég sok játék tudja - PCn - a 4k60at

    pl az AC:Origins ahogy nézem elég jól hozza:


    100%ban tökéletes választ én sem tudok adni hogy mi a határ a 4k60hoz, de azért a Nioh esetében egy 1080Ti-vel elvárnám h bírja
    Utoljára szerkesztette: Negritis, 2017.11.04. 12:02:45
  • darkSectorxxx #134
    Hát én azt hittem, hogy 4k-ban a 60fps az ritka azért a mai játékokban, de akkor lejebb kell venni mondjuk egy pöppetnyit az élsimításból,vagy egy frissebb driver, stb.

    Ez a játék technikailag, honnan tudható, hogy ha nem megy 4k 60fps-t, akkor az optimalizálás kérdése?
    Hol a határ, amikor arról beszélünk, hogy a technikai korlát okozza azt az fps ingadozást?
    Ezt soha nem értettem.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.04. 11:48:45
  • darkSectorxxx #133
    Akkor a kijelző szar?
  • Negritis
    #132
    egy ilyen játék esetében sztem nem túl jó h 55-60 között ingázik, mert korábban pont te is írtad h mennyire fontos a 'reaction speed' ahhoz meg kell az h ne essen be 60 alá
    az h 1080Ti nem bírja a 4k&60fps-t nem túl pozitív, de én bízok benne h a 1060 elég lesz a hullHD&60fps-hez ha már az a recommended steamen
  • Fpocok
    #131
    60at max akkor látsz, amikor nem harcol.
  • darkSectorxxx #130
    Én azt látom hogy 60 fps van végig, néha 55....

    Fpocok akkor nem ironizált?
  • Negritis
    #129
    tuti h megint vmi apró faszság miatt vannak gondok és a modderek 2 nap alatt megtalálják a hülyeséget - ala Nier
    Utoljára szerkesztette: Negritis, 2017.11.04. 11:33:55
  • darkSectorxxx #128