880
Destiny 2
  • Maala
    #560
    Én most +%health és -%grenadetime-ra gyúrtam rá, a Void Titan a DLC-s sublclassával eléggé durván OP a Titanok sticky 2x robbanós gránátja, a Holdas Vexek hordáit írtja ki egy gránát, hogy aztán minden kill után újratöltse magát egy kicsit... Aztán ha mégsem sikerült újratöltenie az eldobás után azonnal, akkor ott a melee, ami szintén zenész.

    Szóval szerintem döntsd el, hogy mit használsz (gránát, melee, super) leginkább, és az ahhoz tartozó skillt húzd. A másik háromból meg Mobility inkább PvP-re fontos, mint PvE-re (szerintem), HP mindenhol jó, és bár a HP gyógyulási sebesség (ha jól értem?) is univerzális, de én inkább a +HP-ban szoktam bízni a játékokban, mint a lesebződés utáni gyógyulásban.

    Illetve annyi extra fűszer van benne, hogy más elementalnál más fegyverhez tartozó modokat tudsz berakni, pl. Hand Cannon az Void, Solar az SMG, MG meg Arc cuccba tudod berakni. Riskrunnert én is imádom, főleg, mióta kihúztam rajta a Catalystet is.

    A Holdon lévő szettnek meg pl. van egy extra slotja, és bizony a sztoriban sem tudsz addig tovább menni, amíg nem szeded össze a szetet (szerencsére ez elég gyorsan meg van a játék bőkezűségének hála).

    Daermon: A Hammerhead az nem Legendary? Főleg, ha Rampage-ről beszélsz, Exoticokon nem szokott ennyire átlag skill esni. :(

    Melyik küldi a Deathbringeré? A Peacebringer skinjébe beleszerettem. :-D
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.10.11. 18:44:03
  • Sunrider924
    #559
    Az uj armornal (2.0) meg senki sem tudja pontosan mi is a jo(milyen stat balance), a lenyeg hogy milyen modokat raksz bele, ha mar megvan hogy melyik fegyverekkel tolod akkor azokra gyurod, ugymint: (enhanced) x loader, unflinching x aim, x ammo finder/scavenger/reserves es a super mod.
    Az armornal, ha elolvasod akkor irja hogy az adott sebzes ellen nyujt vedelmet amikor superbe tolod. Nincs is szebb latvany mint amikor kezdo verpistike betolja a supert es instant kilovik belole.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2019.10.11. 17:31:39
  • lammaer
    #558
    Páncéloknál milyen szempontokat érdemes figyelni?
    Van értelme szetteket gyűjteni, vagy arra menjek rá hogy a defense érték legyen maximalizálva, lényegtelen hogy a helmet az prodigal, a chest mimetic, a cipő meg tangled web...

    Illetve a páncéloknál mi a energia tipus (arc, solar, void) jelentősége?
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.10.11. 17:04:51
  • Daermon
    #557
    Legtöbb Exotic grindos vagy RNG. De ma pont jön Xur :)
    Hammerheadet imádom, ha nem a Thunderlord van bent. Elég stabil + Rampage perk, + Backupmag mod :)
  • lammaer
    #556
    Hát, nekem a Hammerhead (az a forgeos géppuska igaz?) nem annyira jött be, leginkább a lőszerjavadalmazás miatt - tény nagyot tud rúgni, de valahogy bossonál a gránátvetők hatékonyabbnak tűnnek, a többi mobnál meg az egyetlen exotic fegyverem (riskrunner) sokkal jobban teljesít... teljsen bele vagyok zúgva, amikor bekapcsol a villámozós módja, az vmi fenomenális, félelmetesen lehet vele aprítani hogy még tárazni se kell :)

    Amúgy én is keresgélem hogy lehetne további exoticokat beszerezni, de mindegyik olyan marha grindelősnek tűnik....én éppen a Mida Multi-Tool-on dolgozom, az viszonylag könnyű, már a vége felé járok...
  • Daermon
    #555
    Én Hunteremmel végeztem a sztorival, így a Deathbringer exoticot keztem összegrindolni, hogy meglegyen. De a Thunderlord/Hammerheadet úgy se cserélem le. :)
  • Zs0lt1
    #554
    Jelenleg a warlock az egyik legjobb karakter a játékban :-)
    Az ugrálásoknál burst vagy strafe glide-t használj.
  • Nomad90Hun
    #553
    Nah a hunter meglett 900-as power lvl-es, holnap irány a hold. Viszont a warlock-al nem sűrűn fogok strike-ozni, lehet azt a karit hagyom is inkább, mert állandóan leesek az ugrálós részeknél, bár ahogy néztem ez nem csak velem fordul elő, sokszor látom potyogni a warlock-okat. A hunter tripla ugrása sokkal jobban tetszett. Viszont amennyire nem akartam csak nekiálltam egy titánnak, és szerintem ő lesz a következő akit 900-ra húzok.
  • Sunrider924
    #552
    Van hivatalos Destiny 2 LookingForGroup discord amin a nehezebb dolgokhoz rakjak ossze a csapatot legyen az 100k NF vagy akarmilyen Raid.
    UI- van magyar destiny 2 LFG discord is.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2019.10.09. 20:12:45
  • lammaer
    #551
    Én is úgy vagyok vele, amíg nem értem a free tartalom végére addig minek "porosodjon" a DLC.
    Pont szükségem van a 23. raidre, amikor még az elsőn se voltam....

    Tényleg, klán nélkül ti hogy tudtok raidre menni? Ha jól láttam ott nincs automata csapatösszerakás mint a strikeok/cruciblek esetén, tehát az saját szervezés kell legyen... Van 6 span akit felrángattok amikor raidelni van kedvetek?
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.10.09. 15:48:57
  • Maala
    #550
    Annyi, hogy az "alap" sztorija kb esti gyerekmese, a Forsaken és a Shadowkeep meg inkább egy jó kis borzongós thriller. De sajnos az a fajta, ami után várod a következő részt, ezt jól összehozták. :-(

    Én múlt hét csütörtökön néztem bele 2 év után a játékba, Curse of Osiris (átlagos), Warminds (jó), Forsaken (legjobb), Shadowkeep (legjobb 2) történeteket végigjátszva tegnap jutott el a "végére" 62 óra után... Azzal a kikötéssel, hogy Forsaken post campaign tartalmába még csak bekukkantottam, mert a heti challengek resetje miatt be kellett fejeznem Shadowkeepet tegnap. :-P

    Közben meg csináltam, amihez épp kedvem volt, NAGYON sok dolgot lehet csinálni az elején, de tényleg, az a 63 quest limit nagyon nem szép dolog a fejlesztőktől. :-( :-D Forsaken és Shadowkeep nélkül is van benne elég tartalom, az a kettő meg még megduplázza.

    Lassan belekezdek Hunterba és Warlockba is, kíváncsi vagyok, hogy a) hogyan fogok haladni, b) mennyire lesz nehéz a kihagyott "lore" cuccok megtalálása, c) a Triumph/Collection feltöltése.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.10.09. 15:35:23
  • Scooter
    #549
    Ezt gyorsan eldöntötted. Én inkább úgy mondanám, hogy "nem jó, de nem is tragikus, de jó ha van". Én egy jó akcióban, ha legalább kap -50%-ot, már rántom is be.
  • T800
    #548
    Köszi! akkor elleszek még a freevel egy jó darabig :)
  • Daermon
    #547
    Amelyik kieg nincs meg annak a sztorijàt nem játszhatod, nem mehetsz a raidbe, új Strikeba se, illetve az exoticok se esnek.
    Szóval, ha nincsenek meg az olyan Gyatlovot idézve: 3,6. Nem jó, de nem is tragikus. :)
  • Scooter
    #546
    Érzed a hiányát, mert a Forsaken-es dolgokra nem tudsz belépni. Kampányra biztos, hogy nem. Ugyanez van a Shadowkeep-nél is. Sose voltam multi, meg MMO párti, de rohadtul érzem, hogy kell nekem majd a Forsaken és a Shadowkeep is (persze csak egy jó akcióban, hogy ne érezzem nagyon a zsebemen, ha 1x megszűnik a server és annyi a játéknak). Iszonyat jó a játék, amit nem hittem volna, de beszívott. Sose voltam annyira grafika b*zi (persze nem is volt sose értelmesen erős VGA-m), de most, hogy végre 2080-om van és fullon van minden, mocsok módon kinézet párti lettem.
    Utoljára szerkesztette: Scooter, 2019.10.09. 13:45:57
  • T800
    #545
    Igazából az árral semmi probléma nincs, el tudod pár mondatban mondani, hogy melyik kieg mit ad a játékhoz? Illetve, hogy ugye most csak a free verzióval játszok, mikor érezném a kiegészítők hiányát?
  • Daermon
    #544
    Szerintem mindegyiket érdemes. :)
    De mivel a Shadowkeep az aktuális vedd csak azt, Forsakent meg majd akcióban, ha limitáltak az anyagiak.
  • T800
    #543
    Sziasztok!

    Érdeklődni szeretnék, hogy a 2 kiegészítő közül mindkettőt kötelező e megvenni, vagy elég csak a legújabbat?

    (A Free verzióájával játszottam eddig.)

    Lehet hülye kérdés, de valaki okosítson ki! :)

    Köszi szépen előre is!
  • Nomad90Hun
    #542
    Nah nekem 250.000-nél megállt a glimmer, megvan a cap. Nem enged többet felszedni.
  • Sunrider924
    #541
    Redeem, az a hobbijuk hogy world first speedrunokat csinalnak, flawless duo raideken, amennyi cuccot bontottak kozben abbol tellett neki, legendary shardbol volt nala vagy 100k egyik alkalommal, de a korabbi rendszerben az enhancement core ami kelett az infuse-hoz abbol is 1k folott volt boven.
    Nem tudok caprol, csak kurva uncsi volt glimmert farmolni, miutan megvolt a spider weekly a francot se erdekelte a glimmer farm tovabb...az egyetlen cap a jatekos monotonia turese volt, szerintem.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2019.10.08. 19:44:23
  • Maala
    #540
    Béta, vagy csak szimplán a kiadott trailer.

    A sántikálós rész meg nagyon hasonlított a Mass Effect 3 végén, amikor mászol Sheppel a fény felé a Földön.

    Hogy vágná tarkón valaki, aki kitalálta ezt a trope-t. :-)
  • Maala
    #539
    Miért, ezelőtt nem volt Cap, vagy hogy volt milliós tételben glimmerjük?
  • Sunrider924
    #538
    Amelyik nap indult a jatek volt streamer aki mar 944 volt estere, olyanok mint a Redeem-es Gladd azoknak valoszinuleg millios tetelben volt glimmerjuk a bountykat farmolni meg a season pass rewardokat.
  • lammaer
    #537
    Mindig kivárom az akcijót, meg egyelöre van content, hova siessek....

    A redwar érdekes, bár azon gondolkodom miért tűnik annyira ismerősnek.. konkrétan emlékszem arra a dávid csilagra ami körbefonja a travelert, meg a főgononsz is totál ismerős. Plusz emlékeztem arra a részre is amikor light nélkül sántikálok a folyóban... pedig életemben nem játszottam a destinyvel... nem volt már valahol egy másik játékban ez a story? :)
  • Nomad90Hun
    #536
    Jah. Elvileg update van.
  • Maala
    #535
    Pláne, hogy van, akitől a végtelenségig veheted a bountykat, mert van nála random opció. :-)

    U.i.: Servers down. T_T
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.10.08. 19:27:52
  • Sunrider924
    #534
    Gondolkozz tavlatokban, jon majd a black friday es behuzod olcsoert ami dlc hianyzik, Forsaken nagyon megeri, ha kicsit is tetszett a RedWar tortenete akkor a Forsakentol kipadlozol majd, ami meg a jatekot illeti jatszal baratokkal, foleg ha van aki veteran es huzza magaval a tobbieket mikozben magyaraz.
    Glimmer, ujabban minden bounty glimmerbe kerul, a modolas glimmerbe kerul, az infuse glimmerbe kerul, a masterworkozas glimmerbe kerul... agyfasz, kellett 2 nap amig egyenesbe jottem a glimmer mennyiseggel, most van 76k, de ezzel se tudok all out megvenni minden bountyt....
  • Maala
    #533
    Látod, ilyenkor kár, hogy nem éred el Tangled Shores-t, ott el lehet matikra költeni a glimmert, ha másra nem is. :-) Forsaken DLC. :-P
  • lammaer
    #532
    Irtam hogy értem miért rusholnak, csak nem élmény na :)

    Más: elértem a 250K glimmert, van vmi értelmes amit lehet csak glimmerből venni ami esetleg később jól jön?
  • Sunrider924
    #531
    Amikor a dolog nem az aminek latszik...a Destiny 2 rakfeneje hogy peer to peer nem dedicated server-es, tehat mindig host-ol valaki tehat ha nem te vagy a host akkor nem egeszen ugy vannak a dolgok ahogy te hiszed, lagolsz es a tobbiek erzekelik is, pl amikor a regi/ocska hardomon volt meg a jatek a tobbiek kirohogtek mert mire engem betoltott a jatek a host addig mar percek ota vart es kozolte velem hogy ujitsak a a gepemen mert ez igy nekem se lesz elvezetes.
    Masreszt a jatekban hangsulyos az ugyessegi resz, ha hibazol es leesel/meghalsz akkor a jatek hatrebb pakol, minel tobbszor hibazol annal tobbszor buntet/annel messzebb rak vissza attol a ponttol ahol meghaltal, ellenben az, aki legelol jar unlockol ujabb respawn checkpointokat tehat nem feltetlenul a te buntetesed helyszinen fogsz respawnolni hanem a legfrisebb unlockolt checkpointon.
    Nem utolso sorban meg amikor mar sokadik alkalommal csinalod ugyanazt az instat akkor mar csak le akarod tudni a leheto legyorsabban, es itt a sokadik alkalom akkora szam lehet amitol siman leesel a szekedrol, de majd a tapasztalat megmutatja neked is, ha meglesz majd az a pinnacle weapon kuldi ahol granatvetohoz kell mobkilleket grindolni es a killcounter az boven 1k folott van.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2019.10.08. 17:56:23
  • Maala
    #530
    Más szemszögből nézve meg 25x végigmész egy-egy strike-on, szóval nem mindegy, hogy ki hogy megy végig?

    Ahelyett, hogy egyszerre nézed meg normálisan, 25 részletben nézed meg végig.

    Pl. az előző Nightfall-nál még a 25. alkalommal is röhögtem a tavas beszólásain a professzornak. :-D
  • lammaer
    #529
    Gondoltam rá én is hogy megveszem, de úgy vagyok vele, egyelőre most is annyi minden van, nem kell még az extra content... majd ha már képbe leszek és nem égtem ki, akkor beruházok rá.

    Kivéve ha azt mondjátok hogy már a kezdet-kezdetétől megéri (mint mondjuk a WOT prémium), mert nemcsak extra tartalom hanem ad egy jó nagy kezdeti lökést is...
  • Nomad90Hun
    #528
    Rengeteg ilyen "nyúlláb nyusziseriff" van, volt és lesz is a multis címekben, szerencsére nálam úgy 5 strike-ból 1-ben ha van ilyen ott is általában csak az 1-ik tag, a régi jól bevált taktika az ilyenek ellen, hogy látványosan otthagyod ilyenkor a padlón, aztán 2-3 ilyen eset után ha van 1 kis esze leesik neki a tantusz és jön a csapattal utána. Itt Destiny-ben 1-1 ember "hiánya" annyira nem ütközik ki, mert nincs role rendszer betonba vésve, de pl. annó Star Wars the Old Republicban sokkal jobban kijött az idióták miatt ha elhasalt a csapat.

    @Daermon Én is rögtön kieget behúztam, az átköltözést meg hagytam, és inkább 0-ról indultam.
  • lammaer
    #527
    Ecsém.. most nézem itt, tényleg 20-30 legendary shard egy exotic fegyó?
  • lammaer
    #526
    Jajj, ezt borzalmasan nem csipem én se... néha benéztem ugye ezekbe a küldetésekbe és nagyon zavart hogy rohannak előre ezerrel, gyakorlatilag én üresben futo végig a pályát ha egyszer mondjuk elvétek egy ugrást vagy belefutok egy lézerbe azt meghalok....

    Rohad unalmasak igy a küldetések - amúgy is van bennük elég sok értelmetlen üresjárat, de igy meg végképp gáz ismeretlenekkel tolni.

    Persze megértem, biztos hogy ha majd én is 25. alkalommal tolom én se fogok bámészkodni csak grindelni, de igy az elején nagyon kiábrándító az "instanceolt" tartalom...
  • Daermon
    #525
    Steamen még mindig dübörög a fizetős Destiny 2 Gondolom jó páran az ingyenes után beruháztak a kiegekre.
  • Scooter
    #524
    Mondjuk van benne valami amit mondasz. Sok idióta f*sz rambo mindig szalad előre és meg se várják a másikat. Volt amikor megdöglöttem és a csata végére érek oda, hogy ők öljék meg a legtöbbet vagy csak egóból, hogy én milyen király vagyok. Az még csak meg se fordul a fejükben, hogy megvárják a másikat. Én buta vagyok 26 éves gamer létemmel, mert szerencsére mindig távol tartottam magam a multi játékoktól. Viszont ez most beszippantott, de eddig szinte csak speed rambókkal találkoztam.
  • Daermon
    #523
    Igazából mivel nincs - sajnos - mindenre Matchmaking igy nem árt minimum egy friendlist.
    Igazából egy normális ingame LFG felület kéne nagyon.
  • Nomad90Hun
    #522
    Mondod Te.

    Nálam pont a fordítottja van a dolognak, a PUG-tól tud úgy elkapni az agyhugykő, hogy nemigaz... Ahhoz mondjuk az adott "válogatottnak" kell is dolgozni, hogy elérje ezt a szintet. Lassan 20 év gamerkedéssel a hátam mögött, Én már túlvagyok a Tryharder korszakomon, inkább csak a casu gőzkieresztés megy, bár ha valami véletlen folytán összejön 1 jó csapat és megy pörgés, a csapatmunka azt tudom élvezni. Épp ezért szeretek inkább fix ismerős csapattal menni, de persze PUG-ot sem vetem, el, de ott nem csak nekem kell nyitottnak lennem, hanem a másik félnek is, hogy ha rászolnak, hogy "hé pisti ez hülyeség volt" akkor nem sértődős 10 éves kisgyerek hozzáálás kell...

    @Daermon, én benne vagyok, 6 körül már szerintem gép előtt leszek. Majd dumáljunk még a dologról.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2019.10.08. 13:50:35
  • Scooter
    #521
    Minek? Egyedül is bármikor lehet menni, bárkivel. Én max. steam-es WOT-os ismerőssel megyek ha ráér, de ha nem, akkor meg idegenekkel.