880
Destiny 2
  • Daermon
    #680
    Izanagi snipert félre raktam egyelőre, mert ugye az utolsó doboz kulcshoz raidba (Leviatan) kell menni, és 24 Watcher cucc kell. Arra meg nem volt még időm.
  • Maala
    #679
    Pont most próbálom, hogy hol a fenében is lehet a Menagerie-t megtalálni... Crown of sorrow raid, ennyi már leesett a 68. guide után. :-D

    Egyébként minden Exotic kieshet random is bármilyen lootból?

    Mert pl. Austringer már megvan. Szerk.: Nvm, félrenéztem.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.10.22. 14:19:43
  • Zs0lt1
    #678
    Vagy ha legendary hand cannont szeretnél akkor az austringert ajánlom ami a menagerie-ből esik, ráadásul még be is tudod állítani, hogy az essen.
  • Zs0lt1
    #677
    Nem akarlak elkeseríteni, de a malfi nem túl jó fegyó sajnos. Rohadt jól néz ki, de ha egy jó hand cannont akarsz ami pvp és pve-re is jó akkor ott az ace of spades.

    Én mostanában pve-re nagyon hozzászoktam az Izanagi - Recluse és machine gun/wendigo kombóhoz. Az izanagi 4-es honed edge buffal akkorát rúg, mint egy ló :D
  • Maala
    #676
    Jah, amikor haverokkal toljuk, már sikerült eljutni addig, hogy 2 Envoy megöléséig nem is nyúlunk a Primevalhoz, mert úgyis csak gyógyítjuk, ha meghalunk. :-) Sajnos PUGnál ezt nagyon nehéz eltolni az agyba.

    Gambit Prime meg direkt ezt a "hibát" kiküszöbölve jött létre, szóval like, ott kényszerítenek arra, hogy sebezd a Primevalt folyamatosan, de 4-5-6x-os buff előtt úgyse fogjátok kinyírni. :-)

    És akkor a The Reckoning is megér egy misét a maga kis mechinkájával, és epic zenéjével - még sokadszori játék után is. :-) Jó móka volt rájönni.
  • Daermon
    #675
    Én Hunteremmel megnap leadtam végre az Iron Banner questet meg úgy 400 tokent :D És talán a heti resetból jövő cuccokkal végre 950 fele leszek, így a következő IB-kor nem kell szétszakadnom.
    Most jöhet végre a Gambit farm és a Malfeasance összerakása (ez marad is fixen a karinál), és remélhetőleg lesz 6 superes invader hamar, akit leszedhetek, hogy meglegyen a title :)
    Még nem találtam ki, hogy mi legyen a loadoutom:
    1. Ace of Spades (e) (késöbb a Malfeasance) + Retold Tale + Hammerhead
    2. Better Devil vagy Blast Furnace (esetleg Breakneck, ha már megvan) + Retold Tale + Thunderlord (e)
    Spec meg szinte tuti marad a Way of a Thousand Cuts (bár van Orpheus Rigem is a Way of the Trapperhez, ami megint jó buli).

  • Scooter
    #674
    Mindeképpen beszerzem. Eldöntöttem. Aztán majd ha lesz olcsóbban Shadowkeep, akkor azt is.
  • Zs0lt1
    #673
    Igen én a simáról beszéltem, és ha akarsz egy pro tippet, ha megölitek a két banyát meg a pár kicsit mellette, várjatok a 2. banya megölésével, mert jönni fog az invader. Ha elment az invader, utána öljétek a 2. banyát, akkor zavartalanul tudjátok tolni a sebzés fázist a primevilre :-)
  • Maala
    #672
    Az a Gambit Prime, ő a sima Gambitet kérdezte.
  • MerlinW
    #671
    Forsaken k*va jó, pont a hétvégén toltam. 10 órányi bounty hunt, állati jó átvezetőkkel, és hangulatos boss-okkal. Shadowkeep viszont nem nagy durranás. Szóval Forsaken-t ajánlom.
  • MerlinW
    #670
    A második boszi hagy maga után egy energy aurát, állj bele és onnan lődd a prime-ot. Super-t szerintem nem sok értelme van a prime-ra tolni.
  • Maala
    #669
    Ha mindenki elnyomja rá a Supert és pont most öltétek meg az invadert, akkor x3-x4nél is eltolhatjátok...
  • Zs0lt1
    #668
    Nézni kell, hogy hányszoros a primekiller vagy mi. Ilyen 2-3%-nál alig sebzel valamit. Ha megölitek a 2 banyát (witchet) akkor utána már egyből 2x lesz. Onnantól folyamatosan megy felfelé 10x-ig. Ilyen 5x-nél már érdemes elkezdeni sebezni.
  • Nomad90Hun
    #667
    Srácok velem van a baj, hogy gambitben a supert a prime-ra nyomom el meg a heavy ammot, és így rendszeresen 40% körüli dmg-et tolok bele (eddig top 54% volt mondjuk)?
  • Sunrider924
    #666
    Elvileg a Pain and Gain nevu exotikus kuldetes helyszine, annak is az eleje, ami adja a Riskrunner nevu exotic submachine gun- t. Miutan kiiktatod a fallen walkert utana keri a kuldetes hogy menj tovabb.
  • Nomad90Hun
    #665
    Elég szarul ment ez a Cruicible...
    Nem sokon múlt de sajna vesztettünk.
  • Maala
    #664
    Ez nem csak az új bevezető küldetés a New Lightba?
  • Scooter
    #663
    Ez a hely:

    Utoljára szerkesztette: Scooter, 2019.10.21. 18:45:06
  • Maala
    #662
    Salt mines nem lezárt, bár van része, ami lifttel van lezárva (Red War kampány), vagy teleporttal lehet csak odajutni még (Exotic quest).

    "Robotpókok" azok nem a Stalkerek, amiket Public event-ben dobál le? Ha heroiccá varázsolod, akkor 2-t kapsz. Titaton szokott lenni.
  • Scooter
    #661
    Nekem valahogy ez a Salt mines terület rémlik. Viszont le van zárva kék aurával. Valószínű, hogy csak küldetés alapú rész volt.
  • Nomad90Hun
    #660
    Az a kezdő terület a new light-os karaktereknek, annó D1-ben volt az a kezdőterület. Ha jól tudom akkor egy exo smg-hez visz oda küldi.
  • Scooter
    #659
    Nem tudjátok, hogy az Earth-nél hol van az a rész, ahol robotpókokat dobál le egy hajó? Egyiket kinyírod és hozza a következőt, megállás nélkül. Egy nyílt mező és körülötte egy nagy gyárépület.
  • Maala
    #658
    Hát, én fizettem 75 eurót most Forsaken(25)+Shadowkeep Deluxe(50)-ért, és anno 60 eurót (asszem) Destiny 2 alapért... Anno belement szerintem kb 50 óra (sztem alullövöm), most meg eddig 170.

    Szóval 220 óra 135 euróért eddig, kb 200 Ft/órás a szórakozásomért... Szerintem bőven megéri. És ahogy halad előre az idő, egyre jobb lesz ez az arány. :-)

    Egyszer game over, nem tudom, hogy érted... Destiny 1 még mindig mennek tudtommal, pedig nem mai csirke a játék. Addigra hol járunk, 10 Ft / óra befejktetés? :-D
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.10.21. 16:24:28
  • Daermon
    #657
    Valahol értem, bár fura nézet. Mivel itt bővitést kapsz a pénzedért, supportot, és vannak ingyen tartalmak. Vagy single játékhoz se veszel akkor kiegészítőt?
  • Scooter
    #656
    Nekem még mindig az a bajom, hogy nem igazán vagyok hajlandó egy multi játékra egy forintot se költeni. Szóval az összes DLC-t lehúzásnak érzem, hogy egyet is megvegyek. Amikor már nem érdekel senkit, akkor megszűnnek a serverek és pénzkidobás volt, baszhatod az egész játékot. Ezért utálok mindent ami multi. Teljes árat egyikért se adnék. Még a -50% is sok. Szóval lehet, hogy az egyik DLC-t se veszem meg soha. Már az se egy jó előjel, hogy a Battlenet-en ingyenes volt egy ideig. Én is akkor húztam be, ha már ingyen adták. Mondom egyszer kipróbálom. Már bánom, hogy 2019-ig szeptember közepéig halogattam és nem néztem meg előbb. Eddig nem volt gépem alá, azért nem próbáltam, de már áprilisban vettem egy csúcsközelit, szóval megnézhettem volna előbb. Nem tudom mitévő legyek, mert amúgy meg nagyon vonz mind a 2 DLC, de pénzkidobásnak érzem, ha egyszer "game over".
    Utoljára szerkesztette: Scooter, 2019.10.21. 14:55:34
  • Sunrider924
    #655
    Nekem a csaladi allapot nem teszi lehetove, 3 eves kislanyom van nem tudom kizarni a csaladot, hogy orakig raideljek, pedig lenne kikkel, a regi wow-os klanom is megtalalta a Destiny-t es atjottek es toljak ezerrel a content-et, na de ha meg sokaig lesz destiny akkor majd bepotolom.
  • Maala
    #654
    Te se raidelsz sokat, pedig annyira érdekelne. :-D
  • Maala
    #653
    Ah, értem.

    Hát, legalább így lehet a meta-ba változatosságot vinni, és téged is új dolgok kipróbálásra kényszerítenek ~70 naponként, szerintem ez annyira nem nagy baj.
  • Sunrider924
    #652
    Stat
  • Sunrider924
    #651
    Azokat nem solo fogod csinalni ott joelore kiskubizza a csapat hogy ki mit visz es miert, ki viszi a match game-hez a fegyvert ki a supert satobbi

    Modok mindvegig zavarni fognak mert attol hogy most neked a sniper a super ammo-s fegyvered es az armorodba sniper modokat rakosgatsz siman elkepzelheto hogy kovetkezo szezonba egy fusion rifle lesz ott es akkor a sniper modjaidat hajithatod ki, erre irtam hogy univerzalisabb volt a super ammo-s megoldas.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2019.10.21. 14:17:53
  • Sunrider924
    #650
    Egyszeru logika menten epitkezik a Bungie, amikor az Anual pass-t megcsinaltak abba volt 3 szezon, amibol az elso a Black forge es az utolso az Opulence jol mukodott de a kozepso a Joker wild az kurva nagy bukta volt, sokan a jatekosok kozul ugy ereztek hogy az a szezon felesleges idohuzas volt csak, most legalabb nem kell megvegyed azt a szezont/dlc-t ami nem erdekel, ez rugalmasabb/penztarca baratibb, mas nem szamit, engem tokeletesen hidegen hagy(na) ha irna hogy Jokers wild required azzal az egvilagon semmit se veszit senki....
  • Maala
    #649
    Mondjuk Nightfall Legend és Master (meg gondolom majd Nightmare huntok is) nem lehet váltani equipmentet, szóval ott az ilyen cserélős dolgok nem fognak működni.

    Illetve, a modok csak az első X időben zavarnak, aztán unlockolod mindet, és kb. letojod. Marad az RNG a statokra.

    Így próbálták meg kitolni a játék élettartamát. :-(

    Mondjuk azt nem tudom, hogy mindegyik kasztra külön kell unlockolni a modokat, vagy account-szintű, mint pl. Ornamentek.

    Kb. haver miatt csináltam egy Warlockot eddig, de neki nem jött be D2. T_T
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.10.21. 14:21:08
  • Scooter
    #648
    Azta*urva és még nekem mondta egy netes ismerősöm, aki szintén játssza, hogy kicsit függő vagyok.
    Én inkább fordítva mondanám, hogy aki a Forsaken-t megveszi, az a Shadowkeep-et is meg fogja. Mivel sorrendben úgy jöttek. Én is így tervezem. Bosszantó, amikor a térképen kiírja valami fölé állva, hogy "required" Forsaken vagy Shadowkeep.
    Utoljára szerkesztette: Scooter, 2019.10.21. 14:11:13
  • Sunrider924
    #647
    Kulon set pvp es kulon set pve es azon belul is lehetnek offset darabok helyzetfuggoen mint pl amikor Gladd Whisper carryt csinalt a hunterjevel, amikor eljutott a vegso boss room-ba akkor becserelte az addig hasznalt exotic chestjet az exotic fejes Foetracer-re es sniperrel szedte a mobokat mert a fejes megmutatta neki merre vannak. Amugy meg egyertelmu hogy pvp-be ammo scavenger kell pve-be meg ammo reserve/finder de nem problema mert 9 tarhelyed van minden slotra tehat van hol tarolni es ebben a jatekban combat kozepen is lehet cserelgetni a cuccokat.
    Statok megint mas kell pvp es mas pve-re, ugye pvp-be letfontossagu a kozel maxos recovery, Frostbolt igen durvan tolja arc hunteren 80+ recovery-vel, minden sloton azt nezi eloszor, ha nincs instant be is tori a cuccost. Tehat amig pvp-be kell recovery resilience es intelect, addig pve-be az elso ketto nem olyan fontos marad tobb hely discipline es strenghtre.
    Mas kerdes hogy mennyi ido amig a random joisten odadja azt a gear piece-t amin ezek a statok ugy vannak ahogy neked kellene. Erzesem szerint ez nem hianyzott a jatekba nekem semmi bajom nem volt az armor 1.0-val dehat nem engem kerdeztek meg a bungie developerek, most statokat is kell vadaszni meg a modokat is szetszedtek hogy szarabb legyen, mert ugye eddig volt olyan hogy special ammo, most meg van olyan hogy kulon minden fegyvertipusra ammo ami szerintem roszabb mert elozo verzioban akarmilyen special ammot hasznalo fegyverre jo volt a perk mostmeg csak azt a bizonyos fegyot fogja tamogatni semmi mast.
    Gambit prime armor az csak gambitre ervenyes, a szetje nem mukodik semmilyen mas jatekmodban ami nagy kar igy erosen lecsokkent az erteke a szememben pedig eleg kiraly kinezete van.

    Bottom tree striker-nel van egy fejes az Eternal warrior, amikor feltolt a supered atcsereled az addig hasznal fejest Eternal warrior-ra ami minden killnel ad overshieldet es hadd szoljon. :)
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2019.10.21. 14:11:04
  • Maala
    #646
    Csak érdekesség. Azért feltételezhető, hogy aki Shadowkeepet megveszi, az Forsakent is meg fogja...

    Nálam 168 óra eddig. :-)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.10.21. 13:53:17
  • Scooter
    #645
    Most őszintén, ki nem sz*rja le, hogy hányadik helyen van ha veszik? Engem furamód beszippantott, amikor utálok mindent ami multiplayer. 93 óránál járok amióta steam-en van.
  • Maala
    #644
    PUG-ban azért nem ennyire erősek, sajnos. Ott még az is gondot okoz, hogy falkában menjetek. :-( Bár másik oldalról meg az ellenfél se annyira koodrinált, hogy szétszedjen.

    Köv patchtől játékosok ellen már 7 lesz a max kill Super töltés visszanyerés Bottom Strikernél is, utána nem kapsz semmit... Balklikk is több charget vesz majd le Superből. :-) De addig azért lehet funolni még vele.

    Nem mondtam, hogy nem basz oda, Gambit Primeban átmegyek és fél hp-s bosst kimaxolom, mielőtt leégetnék, Crucible meccseken is op...

    Régen nem tudom, milyen volt a DR, de most azért managelhető counterrel kb. mindegyik, nyilván, aki overshieldet kap minden killre, azt kicsit nehezebb DR mellett kinyírni. :-D
    Részemről maradok a melee killekre építkezésnél a titanommal (PVP-ben), sokkal több fun számomra is, és univerzálisabbnak érzem, cserébe kicsit halandóbb vagyok.

    A legnagyobb probléma inkább, hogy egyelőre nem tudom, hogy milyen statra kellene mennem armoron, először Resilience-Disciple volt, aztán most már Resilience-Recovery-Disciple-Strenght, de tegnap láttam egy elég balanced ~50 körüli statokkal rendelkező csókát, és igen, ő pl. 2 supert is eltolt simán (Bottom Strikerrel) IB alatt, plusz elég mozgékony is volt, kisegítette pár helyzetben. :-|

    Nehéz a döntés. Egyelőre megpróbálok 65+ -os total statú armorokat gyűjteni, aztán meglátom. Meg alapból, 1 set mindenre, vagy külön set PvP, PvE...? (Nyilván Gambit Primen kívül pl...)

    Meg még azt nem tudom, hogy a total statba bele számít-e a Gambit armorok 1-2-3 pontja, mert még lusta voltam összeadni. :-D

    De lassan haladok a megismeréssel... 1 kasztnál. :-)
  • Sunrider924
    #643
    A super pont hogy gamechanger, amikor valaki ert a karijahoz es betolja a supert akkor vagy fokuszba lovi mindenki az ellenfeltol vagy letakaritja a terkepet , nincs pardon, ertelmes csapattars fut mogotte es segiti/szedi fel az orb-okat es utana o tolja be a kovetkezo supert, lehet igy chain-elni oket es akkor az ellenfel csak nez ki a fejebol hogy ez a meccs eluszott...es ez nem csak ilyen tet nelkul Iron Banner meccsen van igy, ranked pvp-ben is szivtam mar igy meg, az ellenfel egymas utan tolta be a 3 supert es 3-0 rol mar nem tudtunk forditani.
    Regi rendszerbe 5x super mod-al siman segitseg nelkul is megvolt a meccsenkent 2x super de ertelmes csapattagokkal es strategiaval 3 is, most meg ugye lehet gyurni ra az intelect stattal is, erdekesebb a szitu, jartam mar ugy, hogy 3nal elvesztettem a fonalat, hogy akkor ez ugyanaz a warlock volt vagy masik...
    Regi rendszerbe a superhez komoly damage resistance is tartozott amit most elvettek, de akkor pl egy shadowblade huntert nem lehetett megallitani kb sehogy se super counterrel se semmivel, ugyanugy az also ag arc titant se volt hogy en csinaltam vele 10+killt ugyanazzal az egy superrel es mar kerdeztek a tobbiek hogy meddig tudom meg chainelni... csak a megfelelo exotic kell hozza es a super az odabasz.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2019.10.21. 13:17:39
  • Maala
    #642
    Hehe, szegény Shadowkeep megosztja a vásárlókat. :-D
  • Daermon
    #641
    Destinyben nincs P2W cucc, minden csak kozmetika, amit €-ért vehetsz.

    Más: Bár már nem első Steamen, de még mindig az első 10-ben a Destiny 2 mindegyik verziója