253
11020361101480452337.jpg
  • homeless
    #133
    A társadalmi rémálmokat általában pont az emberiség okozta magának :)
  • Renegade
    #132
    változó, itt most az jött le, hogy túl sok az ugrálás, túl sok szálat lenget be a történet.
    amit hiányoltam, az a moralizálás, megpróbálni elmagyarázni nekik, hogy nem 1000 unatkozó gazdag ember a föld lakossága, milyen társadalmi rémálmokon ment át az emberiség az elmúlt X ezer évben stb-stb. Persze ez utóbbi még simán lehet valamelyik részben.
  • Quantumleap
    #131
    Ezek szerint neked csak akkor jó egy sorozat, ha van egy kiszámítható sablon a történet irányát illetően?
  • Quantumleap
    #130
    Mi történne? Bemutatják, hogy miképp jutottak el a dolgok idáig, hogy hullák az androidok.
  • gsanya21
    #129
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Eléggé Teddy -re hajazott. De mások is erre a következtetésre jutottak.



    2016 legmenőbb sci-fi sorozata természetesen most is megizzasztotta a rajongókat, Reddit-fórumokat bújó, konteógyártó fan legyen a talpán, aki elsőre értett mindent, amit a filmnyi játékidejű, 73 perces nyitóepizódban látott! Össze is szedtem pár kérdést, ami egyszerűen nem hagy nyugodni, mióta végignéztem az első részt.

    5 kínzó kérdés, ami nem hagy nyugodni a Westworld 2. évadának startja óta
    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2018.04.23. 21:05:02
  • Jim Morrison
    #128
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    én is teddyt vettem ki, de fene tudja. mintha a ruhája is egyezett volna.
  • Seth
    #127
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A hulla,akit a végén sokáig mutattak a vízben, ki volt? Nem tudtam kivenni(gyenge stream-en néztem), pedig biztos valami fontosabb karakter. Teddy?
  • gsanya21
    #126
    Jó lesz az feliratosnak is, és a HBO -n 20:00 -kor az S2E1, a HBO3 -on S1E1 fog menni. Az S2E2 szinkronosan majd 05.06-án 22:15 -kor a HBO -n.





    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2018.04.23. 13:58:59
  • Renegade
    #125
    nekem pont ezért nem :(
  • gseldon
    #124
    Akit érdekel: ma este 9-kor az HBO3-on szinkronos magyar premier. A Telekom hálózatában (lehet, hogy más szolgáltatónál is, utána kell nézni) az HBO3 eme esemény okán ingyen fogható.
  • Jim Morrison
    #123
    Nekem bejött az első rész. És fogalmam sincs már megint, hogy mi az isten történhet ezek után az évad többi részében :)
  • Stockbauer33 #122
    [/spoiler][/spoiler]
  • Jim Morrison
    #121
    A keszitok maguk raktak ki rengeteg spoileres anyagot. Erdemes megnezni az elso 3 percet minden nelkul, az meg nem spoiler.
  • Stockbauer33 #120

    http://sorozatwiki.hu/hirek/rendes-elozetest-es-premierdatumot-kapott-a-westworld-2-evada





    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2018.02.06. 08:15:15
  • Stockbauer33 #119
    http://sorozatwiki.hu/hirek/most-mar-biztosan-tudni-hogy-2018-ban-jon-e-a-tronok-harca-utolso-evada
  • Jim Morrison
    #118
    vfx breakdown
  • ToCsEk
    #117
  • BaliBoy
    #116
    Igen, és a leállított androidok sem maguktól ébredtek fel. Ez teljesen nyilvánvaló. Csak az egyik pillanatban még azt sugallják, hogy öntudatára ébredt, a másikban azt, hogy mégis irányítják...
    Pont ezek miatt volt katyvasz a vége. Szerintem el lett kefélve. Ezzel a befejezéssel belőlem egyáltalán nem azt váltották ki, hogy ja de várom már a folytatást, hanem egy kimondottan negatív ... nem is tudom, hogy fogalmazzam ... élményt?!
  • Shiwo
    #115
    nah igen.. az utolsó fél óra.. Dolores öntudatra ébred, és teljesen önszántából kimegy, hogy végezzen Forddal, aki minő véletlen, tök olyan beszédet mond, ami majdhogynem egy búcsúbeszéddel felér, majd dramaturgiailag szinte megkomponált pillanatban Doli teljesen önszántából fejbe lövi.. és az egészről szinte süt, hogy Ford tudta, hogy mi jön.. kicsit se gyanús az egész..
  • BaliBoy
    #114
    Baromira el vagy tévedve. Semmi szőrszálhasogatás nincs ebben.

    Javaslom nézd meg újra az utolsó rész utolsó félóráját! Ha szerinted az két idősík, akkor nincs több kérdésem feléd....
    Továbbra sem tartom a legkevésbé sem logikusnak - jelen információnk alapján -, hogy egy éppen öntudatára ébredt android, aki összeomlik attól, hogy megölte az egyik teremtőjét, kimegy, megöli a másikat is, majd találomra elkezd mészárolni... Feltéve, hogy tényleg öntudatára ébredt és nem mondjuk egy Wyat program indult be a háttérben, de akkor meg azért kefélték el a végét.

    A másik "témához" csak ismételni tudom magam. Semmi jele nem volt annak a sorozatban, hogy szuper erővel, vagy halhatatlansággal rendelkeznének az androidok. Ellenben többször is elhangzik, hogy a korai változatokhoz képest jóval emberibbé tették őket. És annyit tudunk, hogy ha lelövik őket, akkor "meghalnak" addig, amíg valaki össze nem férceli őket. Szóval ez a rambózás nagy f@szság volt a végén.
  • Konyigery
    #113
    Nem kell valamit állítani ahhoz hogy érződjön belőle a szokásos fikázó szőrszálhasogató mentalitásod, már elnézést. Miért nem lenne logikus amit tett ember? Tegyük fel hogy egy idősíkban van.( Attól hogy egymás után jött a két jelenet nem biztos hogy időrendben pont akkor történt, ebben a sorozatban ez csak akkor biztos ha látod őket egymás mellett ugyanazon a helyszínen.Vagy szerinted hol ébredt öntudatra? :D ) Rádöbbent arra hogy csak eszközként voltak kezelve, a sok szörnyűség amiken keresztül mentek, minden egyértelmű lett a számára. Sőt még Ford is azt akarta elérni hogy még többet szenvedjenek, hogy majd mikor már eljutnak a labirintus közepébe az emberek ellen forduljanak. Ez a gyűlölet az emberek iránt mondjuk még nem egyértelmű miből fakad, de szerintem lesz alkalmuk a következő évadban kifejteni. Miért ne reagálna agresszívan? Vagy milyen reakciót vártál tőle tekintve hogy Wyatt programja is meghatározza valamennyire a szoftverét? Mi az ami miatt el lett baszva a karaktere??
    Androidok működése..lehet hogy nem magyarázták el neked hogy na őt atombombával sem lehet elpusztítani, de azért éreztetik elég sokszor hogy nem papírból vannak. Hús vér szerkezetük van, és letudják lőni őket igen mert így vannak programozva ember, de ha a programot felülírják onnantól kezdve lőhetik a húst, ami a fém szerkezetben van az lesz amit el kell érniük ahhoz hogy leálljon.
  • Shiwo
    #112
    lehet nem terminátorok, de ha megnézzük a "karakterlapjukat" , akkor látszik, hogy a személyiség az "ATRBT Group 01" , tehát "Tulajdonság csoport 01"

    feltételezhető, hogy van több csoport is, köztük a fizikai képességekkel összefüggő is (pl. állóképesség, fájdalomtűrés, reakció, erő) illetve jártasság jellegű felsorolás is (milyen jól főz, tud-e lovagolni, hogy bánik a lőfegyverekkel..)

    ha azokat megpiszkálták , akkor azért elég durva előnyük van az emberekkel szemben..
  • BaliBoy
    #111
    Az első kérdésem az, hogy te mit szívsz?

    Állítottam egyetlen betűvel is, hogy jobb sci-fi sorozatot tudnék készíteni? Hogy a faszba jött ez most ide? Beteg vagy?

    Továbbá: az androidok működéséről sok minden nem derül ki,szóval csak arra hagyatkozhatunk amit láttunk. Minden más nem több üres feltételezésnél. Márpedig azt lehet látni, hogy 1 golyó is leteríti őket és mivel tudjuk, hogy "hús-vér" szerkezetük van, ezért baromság ennyi ismeret mellett azt feltételezni, hogy ők lennének a terminátorok...

    A saját "jó" tanácsodat ajánlanám neked: szerintem nézd meg újra. Elég nagy f@szság azt feltételezni, hogy az öntudatra ébredés meg az öldöklés nem követi közvetlenül egymást. Vagy akkor szerinted az öntudatra ébredéskor is és az öldöklésnél is PONT egy nagy szabású party van ráadásul mindenki pont ugyanabban az öltözékben, ugyanazokkal a résztvevőkkel... stb.. LOL
  • Konyigery
    #110
    pl miből gondolod hogy az öntudatra ébredése és az öldöklés ugyanabban az idősíkban volt? :D Aztán az a két revolverhős olyan edzett szerkezetű android akiket nem feltétlenül tudnak egykét golyóval elpusztítani, az oké hogy a vendégek lepuffantják őket a parkban, de attól még nem sérülnek, főleg ha a programkódjuk is felül van írva és nekiállnak embert irtani. Ha láttad a 73as Westworldot ott is baromi nehezen tudták elpusztítani a robotokat. Miért lenne elcseszve Dolores karaktere és miből gondolod hogy ő a "main" karakter, és miből gondolod hogy te tudnál null plot hole-al sci-fi sorozatot készíteni?? :D Hagyjuk már a szőrszálhasogatást. Maga az ahogy vizuálisan eléd tárták egy mesterséges lény öntudatra ébredését díjat érdemelne, a többi cselekményszálról nem is beszélve amik még izgalmasabbá tették az egész képet.
  • BaliBoy
    #109
    Miért is? Mi az ami nem igaz abban amit írtam?
  • Konyigery
    #108
    szerintem nézd meg mégegyszer :)
  • BaliBoy
    #107
    Jah. Nagyon logikus, hogy egy teljes évadon keresztül a csajszi tulajdonképpen egy spirituális utazáson vesz részt, mire megtalálja az öntudatát. Majd 10 perccel azután, hogy ráébred és összetörik attól, hogy ő ölte meg a "teremtőjét" fog egy pisztolyt és elkezd gyilkolászni. Mert, hogy a többit beprogramozta az öreg, hogy mindenkit legyilkoljon még oké, de pont a main karaktert baszták el.

    (arról nem is beszélve, hogy elvileg egy osztag képzett, fegyveres biztonsági nem tud megállítani két revolver hőst... na attól aztán tényleg fogtam a fejem)
  • Jim Morrison
    #106
    /Szerintem se
  • BaliBoy
    #105
    De
  • szucsy89
    #104
    nem
  • BaliBoy
    #103
    Kár, hogy totál hülyeség lett a vége. :(
  • [NST]Cifu
    #102
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    -akkor ezért vannak hihetetlen sok szintek a létesítményben? Bernard pl. járt a 80. szint körül is, amikor a titokzatos műholdjelet akarta megfejteni ki lopkodja az adatokat... lehet hogy a park így van elkészítve, pár szintenként változnak a parkok is? és az égbolt, a nap meg minden csak ugyanúgy díszlet...


    Akkor nincs értelme a műholdjelnek. Ahhoz ugyanis rá kell látni a műholdra - tehát a szabad ég alatt kell lenned. Ez azt jelenti, hogy maga a Park felső szintje valójában is a felszínen van, csak alatta építettek ki egy nagyobb épületet, amely a Park kiszolgálásáért felel.
  • ToCsEk
    #101
    nah én is a végére jutottam 7.rész volt a legkeményebb :D
    William meg úgy megszopta ahogy illik
  • Rage47
    #100
    Az a csávó meghalt gondolom, csak elfelejtették említeni. :D
  • Stockbauer33 #99
    Talán :))
  • Stockbauer33 #98
    http://24.hu/kultura/2016/12/12/a-westworld-soundtrackjet-meg-akkor-is-imadni-fogod-ha-nem-nezted-a-sorozatot/
  • bega82
    #97
    Westworld-elmélet, elég beteg!
  • bega82
    #96
  • Rockynhooo
    #95
    És azzal a szállal mi van, mikor a 9. részben az egyik dolgozó bement a parkba és azok a "vademberek" jöttek, nem fogott rajtuk a freeze all motor function? Azt hiszem meg is támadták azt a csávót. Lehet volt erről is szó, csak az én figyelmem kerülte el.

    A szamurájos témáról mit tudni eddig?
  • Shiwo
    #94
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    "Ford=R.I.P by D"

    erre azért nem vennék mérget.. simán kinézem belőle, hogy készített magáról egy androidot és azt puffantották le..

    eleve túl jól meg lett komponálva dramaturgiailag... mintha pontosan tudta volna, hogy jön Doli és fejbe lövi végszóra.. szvsz a leányzó egyáltalán nem szabad akaratból cselekedett, Ford pontosan tudta, hogy mi következik..

    meg azért közbe pár kérdés felmerült bennem..

    - lehet én nem figyeltem, vagy Ford tényleg nem csodálkozott, hogy Bernard előkerült ?

    - honnan tudhatta előre, hogy Dolorest hasba szúrják (ráadásul egy nem Host) és Teddy pont oda a tengerpartra viszi ?

    Erős a gyanúm, hogy ez a végső "elszámolás" is csak egy visszaemlékezés.. és hogy a lázadás sem most először tör ki..
    annó mikor Doli ment le a lifttel oda, ahol Arnolddal szokott dumálni, a föld alatt is egy pillanatra hullákat látott.. azok vajon mely időszakból ugrottak be neki ?...

    ahogy elnézem, téved WIB (), tévednek az androidok.. a labirintus nem a vendégeknek lett kitalálva.. nem az androidoknak.. hanem a nézőknek, hogy próbálnak rájönni a dolgokra, megtalálni a dolog közepét, a fix viszonyítási pontot..

    és hát több réteg, sokkal mélyebb réteg.. nem csodálkoznék, ha a "modern világ", a Westworld-öt üzemeltető részleg is csak egy réteg lenne.. hogy akiket eddig embereknek gondoltunk, ugyanúgy androidok.. vagy legalábbis nagy részük..


    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2016.12.06. 08:47:54