253
11020361101480452337.jpg
  • Pares
    #173
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem az tetszett legjobban, ahogy Akecheta saját szemszögéből mutatták be, hogyan nyílt ki a szeme, és hogyan jött rá saját magától, hogy valami nincs rendben a világával... Már maga történet is üdítően új oldalról közelíti meg a témát, a kivitelezés pedig zseniális volt.
  • Konyigery
    #172
    Iszonyat jó volt ez a rész azt a mindenit. Imádtam a képi világot, a zene meg a csavar a végén,...messze a legjobb ebben az évadban.
  • homeless
    #171
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az megvan, hogy amikor Ake angolul beszélt, akkor Maeve lányához beszélt, amikor meg a saját nyelvükön, akkor Maeve-hez, a lányán keresztül? :D Nekem csak akkor esett le, amikor másodjára megnéztem a végét, pedig volt 1-2 segítség :)
  • El Protector
    #170
    Leesett az állam, nagyon jó volt a történet, a zenék hozzá meg szokás szerint zseniálisak :o
  • homeless
    #169
    Hát ez valami elképesztően zseniális volt.
  • Pares
    #168
    Úristen, a 8. epizód könnyedén az eddigi egyik, ha nem a legjobb...
  • bega82
    #167
    Uhh, na a 7. rész odavert... ezt lehet újra is nézem majd. Már csak azért is, mert nagyon későn néztem, és bele-bele aludtam itt-ott... pedig ettől függetlenül sem igazán értek mindent
  • tigeroo
    #166
    Maeve 45 éves, de fú micsoda milf... Már a Mission Impossible 2-ben is bejött, meg a Rocknrolla-ban.

  • tigeroo
    #165
    na hüm hát a 6. most nem volt annyira menő.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    de egyre közelebb kerülünk a teljes képhez. vajon mi a francot csináltak William feleségével? Lehet hogy valamelyik androidba sikeresen átültették a tudatát (= Dolores?)
  • Rage47
    #164
    nekem már egy ideje nem szimpi
    de a 6. rész legalább jobb volt, mint az előző már. persze a végéig húzták a lényeget.
    asszem engem Maeve idegesít a legjobban :D és abból sok volt 5.-ben
    Utoljára szerkesztette: Rage47, 2018.05.28. 22:55:39
  • Renegade
    #163
    izé, csak nekem egyre unszimpatikusabb Dolores?

    gond nélkül öli vagy programozza át a sajátjait
    bár tudja, hogy az egyszeri civil nem tudott arról, hogy nem játékokkal játszik, hanem érző lényekkel, ettől még simán gyilkolja/gyilkoltatja őket

    a szerepcserés jelenet meg ááááh, szerintem a Meghívás egy gyilkos vacsorára (40+) remekül bemutatta, mi a baj az ilyen olvasó/néző hülyítéssel. :(
  • tigeroo
    #162
    yo volt az 5. is!

    egyedül a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "cavalry"-t kár volt belerakni szerintem... megint csak annyit látunk hogy a modern fegyveresek fel vannak koncolva. oké, hogy szinte tökéletesen emberi robotok, de pont ez az: középkori edo-korban élő harcosok voltak a modern kommandósok ellenfelei. és fel vannak koncolva a fára. az összes. ezt így miért? és a szereplők is letudják ennyivel... "hö, ja itt a felmentősereg... pf..." és puff megyünk tovább... ez így a westworld dramatugriai magasságaihoz képest olcsó megoldás
  • Rage47
    #161
    Hát az 5. rész szerintem már túl lassú volt és unalmas. A 4. magasra tette a lécet. Vagy lehet hogy annyi szál van, hogy nem mindegyik tetszik, hmm.
    Utoljára szerkesztette: Rage47, 2018.05.21. 22:07:49
  • Tikal #160
    ja, tempo váltás van.

    és ha már emlitetted a zenét, a mostani rész zenéje rohadt jo volt
  • Jim Morrison
    #159
    Ajj, nekem továbbra is tetszik, tempóváltás jót tett második évadnak. Egy kicsit egy helyben toporognak kb első résztől, de van történés, jó zenével. Már jó.. :))
  • tigeroo
    #158
    elhamarkodottan írtam, az utolsó jelenet megmagyarázta :D
  • tigeroo
    #157
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a tigrises megmenekülős csaj lenne William lánya? Annyit tudunk a lányáról, hogy vág az esze, és talán végignézné az apja halálát... Ez a nő meg nem akar lelépni ebből a világból, és tud indiánul :D A terminálás résznél gondolkodtam...akkor emberi DNS-t használnak fel a hostokhoz? Az élethűbb emlékek miatt? Az öreg Delos azt csinálta mint Dolores apja a rángatózással, nem? Ezt találhatták meg Elsieék is


    Mi a faszt találtak ki ezek hogy inkább kinyirják magukat?
  • Seth
    #156
    Na ez egy frankó rész volt. Külön tetszett Dalos-t játszó színész, nagyon jól csinálta
  • Jim Morrison
    #155
    s01 bloopers. nem sok
  • tigeroo
    #154
    Edo-kor. IMÁDJUK!
  • gsanya21
    #153
    A 4 epizóddal nagyon beindult végre a sorozat! :) Szerintem az eddigi legjobb rész az 1. évadot is beleértve.
    Spoilerek nélkül: Kezdenek végre beindulni és kiderülni a mögöttes dolgok, és az eddig mellékszálnak hitt főbb csapásirányok is. ;)
    Ha a hátralévő 6 rész is ilyen összeszedett, és pörgős lesz, akkor azt hiszem nem lesz okunk panaszra. A Shogun World (S2E5) meg nagyon jöhetne a trailer alapján már most. :)

  • Shiwo
    #152
    az, hogy egy cég ilyen szinten van, még nem jelenti, hogy a többi is..

    meg attól, hogy régi egy fegyver, még simán lehet kellően hatékony , példaként ott az AK-47, amire manapság is sokan esküsznek, pedig lassan megvan vagy 70 éves technológia..

    meg hát nem az összes droid vadult meg, sőt..

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    például a banditák is "mezei" droidok voltak, míg le nem lőtték mindet és "támasztották fel" egy technikussal..

    és Dolores lehet pont ezért hagyta, hogy lemészárolják a katonákat, mert így őket is át lehet már állítani

    oké, asszem lelőtték a technikust, aki korábban végezte a dolgot, de most ott van Bernard, majd őt rákényszerítik..


    az ostrom kicsit tényleg hülyén nézett ki, hogy látszólag mennek a katonák a vágóhídra, de..
    - feltételezhető, hogy az ő fegyvereik sokkal pontosabbak, adott távról ők már érdemi találatot visznek be, míg őket eltalálni elenyésző az esély
    - a nem lázadó droidok elvileg nem tudják őket megsebezni, gondolhatták, hogy minek fedezékkel bajlódni..
    - és hát tán 1 vagy 2 kapott találatot, de az simán lehet, hogy pont a tábornoktól (vagy mi volt a rangja a faszinak), aki megkapta az őrök modern fegyverét..
    - nekem eddig úgy tűnt, hogy eleve olyan mentalitással mennek ott, hogy "van pár lázadó android, amelyik veszélyes, de a 95%-uk veszélytelen birka.. biztos ami biztos lepuffantjuk azokat is..
    - azt sem tartom lehetetlennek, hogy mivel már 30 éve léteznek az androidok, elterjedtek már, nem csak a parkban vannak, és az ellenük hozott sereg nagy része is android, akkor meg minek kommadózzanak, így sincs - úgy sincs tétje, teszik amit parancsoltak nekik...
    - plusz tök úgy jött le a dolog, hogy a frontális támadás csak figyelem-elterelés volt, hogy addig hátul le tudják nyúlni Doli-papit.. valszeg a bele pakolt adatok dollár-milliárdokat érnek, és akik meg akarják szerezni, azok pont lesz@rják, ha közbe pár zsoldos elhullik..




  • Rage47
    #151
    hát ja, napalmot azt kész
  • homeless
    #150
    Imádtam az első évadot, de a másodikban azt egy kicsit nevetségesnek tartom, hogy abban a korban amiben játszódik, olyan fejlettségi szinten van az emberiség, hogy öntudattal rendelkező AI-t tudnak létrehozni, erre bemennek a parkba szaros kézifegyverekkel a megvadult androidok ellen :D
  • Rage47
    #149
    Reménykedem én is még. Az első évad emléke még kitart, nem hagyom abba a sorozatot :D
  • Jim Morrison
    #148
    számomra ő első évadban is csak egy mellékszál volt. Még most is az, még ha nem is annak kéne lennie. Majd ha valami fontos történik vele, meglátjuk.
  • Rage47
    #147
    Én a 3.-at még nem láttam, de ezt érzem tényleg:
    "Tényleg furcsa érzés látni egy fontos jelenetet, ami során Dolores lövöldözik ész nélkül, ami közben azon merengek, hogy most mit kéne éreznem? Semmit, csak követnem a történéseket? Aggódnom kéne érte? Vagy szurkolnom neki és örülni, hogy most aztán megmutatja az AI?"
  • Jim Morrison
    #146
    talán még 2 rész és eljutunk oda ahol első rész abbamaradt :D
  • tigeroo
    #145
    kurvajó rész volt. de ennyire öncélúan "titkolózást" még nem láttam sorozatban, ebből tudtuk hogy jön a film vége. az összes idősík összeért ahhoz a bizonyos szakadékhoz...
  • bega82
    #144
    Viszont MIB meg Lawrence jelenetei tök jók voltak!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Fuck you, Robert!
  • gebali
    #143
    Ez most négyezetre lett emelve. A 2x02-vel már kínozni lehete, az egész rész üres filozofálgatás monologizálva előadva.
  • Renegade
    #142
  • Shiwo
    #141
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    1.
    "A harmadik Bernard-idősík a „szokásos” üvegkalicka, amit már az 1. évadban is sokszor láthattunk. Itt a magát robotprogramozónak gondoló, átprogramozott robot az „eredeti”, kékruhás farmerlány Doloresszel beszélget az emberi élet és az android élet szépségéről."

    szerintem inkább ez egy nagyon régi jelenet, még az eredeti Arnolddal..

    Hány idősíkot láttunk ? minimum hármat (+/- pár nap eltérés egy egy idősíkon belül kevert sorrendben)

    - Nagyon régi idősík, Arnold beszélget Dolores-szel
    - A vérengzés és azt azt követő 1-2 nap (Bernard menekül a részvényesekkel, MIB kimászik a hullák alól,..)
    - 2 héttel az események után (ha jól rémlik, ennyit mondtak), megérkeztek a katonák, megtalálják Bernardot a homokban
    említik, hogy a másik világokba is mentek rendet tenni, szóval már azokban is áll a bál, megtalálják a hullákat a vízben..

    amiben kétségeim vannak, hogy Maeve vonala pontosan mikor is játszódik, de könnyen lehet egy 4. idősík

    2.
    hűtőfolyadék ? (:

    3.
    ránézésre az ilyen elszórt "szerviz-telepen" végeznek karbantartást, ahova nehéz megközelíthetősége miatt (csak a parkon keresztül) ritkán mennek emberek (dolgozok), és egyszerűbb androidokkal dolgoztatni..

    lehet lesz majd valami mondvacsinált magyarázat is rájuk, de sztem csak simán felvetődött a 2. évad előtt a készítőkben, hogy ha van egy rahedli android, miért emberek végzik a piszkos-munkát.. és így belekerültek a monoton robotmunkások..

    5.
    "egy olyan sós tengerben lebegtek, ami nem volt feltüntetve még a veterán Westworld-alkalmazottak térképén sem"

    volt róla szó, hogy Ford átalakíttatta a terepet, mielőtt fejbe lövette magát, akkor is elkészülhetett.. vagy menet közben Ford rájuk robbantott valami gátat..

    lehet épp a Westworld - "Bengáli world" közötti falat robbantották át, onnan folyt át a víz, és így jöhetett át a cicus is (4. kérdés..)

  • cylonflatus
    #140
    Pontosan. Dolores volt a leggyengébb láncszem, abban viszont igaza van, de nem a gyilkolásai miatt. Borzasztó rossz szövegeket írtak neki, full közhely, álbölcs, coelhói fotelfilozófiával meghintve. Tiszta szerencse, hogy a színésznő nagyon tehetséges, bár ez miatt meg külön fájó, de legalább nézni jó volt, ha már hallgatni nem.
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2018.04.24. 12:40:17
  • Quantumleap
    #139
    Nem 30 percesek a részek.
  • tigeroo
    #138
    igazából a sorozatra nem úgy kell godolni szerintem, mint sok 30 perces rész, aminek a végén van egy csattanó, vagy más képernyő elé szegező valami. hanem mint egy 6-7 órás film, ami kerek egészet alkot az évad/sorozat végéhez érve.

    most ennyire makrózni a plotot hogy minden rész végén legyen egyensúlyban a dramaturgia, történetvezetés blabla... hát nemtom.
  • Quantumleap
    #137
    Na meg, hogy oda nem illőnek tartja a sok vérfürdőt? Mert a klasszikus filmben talán nem így volt?
  • tigeroo
    #136
    most egy részbe mi mindent akart? ezért sorozat a sorozat. csacskaság, kaszálja csak :D
  • Renegade
    #135
    junkie kritika

    Winnie meg sem nézte a promócióban kapott öt részt, kaszálta az első után. o0 Azért ennyire nem volt rossz az évadnyitó.
  • Jim Morrison
    #134
    nemá, innentől kezdve az szerintem már egy harmadlagos szál, mivel tudjuk, hogy mi fog történni. Valami másnak kell még lennie :)