532
  • molnibalage83
    #291
    Évek óta nem néztem teniszt - régen minden téli vizsgaidőszakot romba döntött a AUS Open, de ez tényleg kurvajó. :)
  • SzocsA
    #290
    Mekkora meccset játszanak teniszben Nadal meg az argentin :D

    De ott mi lesz ezzel a nagy stadionnal, mert nem hiszem, hogy ott teniszeznének majd.
  • bakkerman
    #289
    Ezt masnal is hallom hogy elore megirt kerdeseket tesznek fel a versenyzoknek es nem erdekli hogy mit valaszol attol fuggetlenul jon a kovetkezo kerdes
  • DantesHUN
    #288
    Jaj hagyjuk már. Legközelebb majd a mesékben is hiszek.
  • AnuluWork #287
  • AnuluWork #286
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    AGENDA 2020.

    A benne foglaltak között több olyan garancia van arra arra a NOB részéről, hogy ne kúrjuk el úgy, mint a görögök. Ennyi.

    Ráadásul, ezzel a mozgásérültek helyzete is végre megoldásra kerülne Budapesten és a rendező városokban, mert ami van egy nagy vicc, és ez kb. a legutolsó szempont volt eddig, bármelyik régiójában is lakjon az ember ebben az országban.

    A TAO pedig nagyon megdobná a nem állami finanszírozást is. Ha a fesztiválzenekarnak csak TAOból 1,2 milliárd forint tartaléka van (a TAO nem csak a felcsuti foci!), akkor a dolog működhet olimpia szinten is. A jelenlegi építési változásokban is mindenki mutyit lát (főleg azok, akiknek a haverjai ismét kimaradnak belőle, mert anno képtelenek voltak egy bizonyos időpontban kibaszni valakit a vezetésből), holott 1xűen produkálni kell még az olimpiához tk. további 16 ezer szállodai/szállás szobát. stb.

    Jövő júliusban ha meg tudja Budapest faxán rendezni az úszó vébét, akkor az jó pont lesz szeptemberben a döntésnél is.

    Ez a lopás dolog meg olyan, hogy húsz évig éltem egy olyan Budapesten, ahol semmi értelmes fejlesztés nem valósult meg. Senki sem lopott. Most meg lopnak, és bakker meg is valósulnak a dolgok. Fakk se érti ezt ...

    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2016.08.13. 15:37:56
  • Shep
    #285
    Ki ez a csaj aki az evezősökkel csinálja az interjúkat? Olyan mintha ott olvasná fel súgógépről a kérdéseket, és rohadtul nem érdekelné az, hogy mit válaszolt a másik, csak legyen már túl rajta.
  • dave9004
    #284
    #276 nyugi főnök
  • DantesHUN
    #283
    A budapesti olimpiára csak annyit, a japánok-ahol már volt- mondták hogy túl lépték a tervezett költségvetést. Na most Japán se nem annyira korrupt mint mi, illetve, hát pontosan megtervezni valamit, ahhoz azért értenek. A tervezett költségvetésük is több mint a magyar terv, miközben Tokio fejlettebb város, sok minden már alapból meg is van.

    Akkor hogy jönne ki mégis a budapesti olimpia kevesebb pénzből? Hülyeség. Persze bár állnák úgy, hogy megengedhetjük magunknak. De nem. Meg nézzünk már szét Budapesten meg pár hasonló méretű, városban. Például menyi a metró vonal itt, mennyi Bécsben.
    Olimpia mi?

    Olyan dolog ez, szívesen vennék én 30 milliós autót...de ha nem telik csak 10 éves használtra akkor nem adósodok el feleslegesen.
  • ReszegKoldus
    #282
    Nyugi, személyeskedéssel nem mész semmire
  • Shep
    #281
    Látszik ,hogy te sem vagy igazán képben az új rendszerrel kapcsolatban ,ráadásul a fejlesztések nagy része uniós forrásból valósulna meg, jó ettől még ugyanúgy ellopják :)
  • LasDen #280
    nyugodj meg...
  • molnibalage83
    #279
    Csak egy olimipia gyakorlatilag sehol nem nyereséges, kuvrváa kockázatos. Ha meg ellopják a metró felújítás harmadát, attól metró még kell, mert anélkül a főváros megbénul.

    Bp. és az ország közelében nincs, hogy zökkenőmentesen olimpiát rendezzen. Egy átlagos hétköznap két balaeset és egy villamos órás kiesése kell és olyan szinten beáll a város, hogy arra szavak nincsenek. Csak a közlekedési rendszer felhúzására nincs elég forrás 7 év alatt.

    Nem igaz, hogy egyesek ennyire képtelenek gondolkodni, hogy mi a difi a luxus és a város minimálisan szükséges működéséhez beruházásokhoz. Néha vacak 10 milliárd HUF-on veszekszik az állam és a főáros. Az olimpia valahol 10000 millárdos kiadás táján van.

    Nem értem, hogy miért kell ilyen ökörségekről álmodni. Egy 10 milliós ország mai színvonalon akkor tud olimpiát rendezni, ha mondjuk ausztrál színvonalon van a gazdaság és az alap dolgok nagy része már meg van. Sydney nem véletlenül volt az egyik legjobban sikerült olipmia ever.

    Athén és Rio is akkora anyagi bukta, hogy ehaj. Ja, és brazilban is loptak és görögben is ezerrel.

    Ezek után aki olimpiáról papol legszívesebb fejberúgnám.
  • dave9004
    #278
    Am meg bármit csinálnak ellopják szal kb mindegy mibe fognak bele. Legyen az árvagyerekekről szó, vagy sportról, metróról, bármi
  • molnibalage83
    #277
    Nem a sprotot szidjuk. Az országnak gazdaságilag nem fér bele egy ekkora pénzszórás. Pont. Főleg úgy, hogy még a szög feléből is lopnak itthon.
  • dave9004
    #276
    Persze sztem se kell itthoni olimpia, de a kintieket támogatni kéne
  • dave9004
    #275
    A kard aranyhoz annyit írt h még eggyel közelebb a pesti olimpiához szomorúan. Divat szidni a sportot manapság mert a kormány támogatja
  • Maala
    #274
    Szomorú, hogy az úszás utáni első percben ez a megnyilvánulásod.

    Te valójában miért is drukkolsz? Szeretnél valami drámát a szomorú kis életedbe? Engedj egy kis bepillantást beteg elmédbe, kérlek, mert mi, normális emberek nem értjük, hogy lehet valaki ennyire alávaló.
  • AnuluWork #273
    Aha. A terrorhelyzetnek is jót tenne. :D
  • [HUN]FaTaL
    #272
    Szép volt Laci! :)
  • ReszegKoldus
    #271
    az igazi amcsi cucca jobb, mint azé aki csak oda ment férjhez :D
  • LasDen #270
    én se tudtam, de a légellenállás miatt cserélgetnek, mert a legelöl lévőnek nehezebb a tekerés, mint a mögötte lévőknek. És a végén csak az első 3 ideje számít.
  • SzocsA
    #269
    Ez a terembiciklizés mi ez? miért cserélgetik magukat a sorban? xd a végén meg kevesebben vannak
  • molnibalage83
    #268
    Londonban már 3-szor volt 2012 előtt 1948-ban.Már 2012-ben sem ott kelett volna, hogy legyen. Kapja csak meg Párizs.
  • ReszegKoldus
    #267
    ez a judo egy nagy szar, intéssel nyerni...röhejes
    és majd most jön még a birkózás, aminél ha jól rémlik néha tulajdonképpen a meccs eleji pénzfeldobás dönti el ki nyer :D
  • ReszegKoldus
    #266
    Azt korábban néztem neten egy kicsit, valamivel érdekesebb mint a 15 perces úszó futamok :)
  • DantesHUN
    #265
    Nyugi. Most már gumi asztalt adnak helyette.Ami roppant érdekes....inkább mint atlétika...gumiasztal.
  • SzocsA
    #264
    Amúgy még mennyien vannak versenyben a magyarok között?
  • FrezeR
    #263
    Pláne, hogy ott van mögötte 4 év várakozás, és ha nem is konkrétan csak erre az eseményre, de maga a készülődés. Aztán megint várni 4 évet...
  • ReszegKoldus
    #262
    nem tudom Knézynek vagy a nézőknek nagyobb büntetés, hogy egy rakás cucc megy élőben, de ha jól láttam végig adták az összes 5000000000 km-es úszás előfutamát
    majd az lesz az érdekes, ha még meg is ismétlik a magyarok futamait...
  • Shep
    #261
    Hát az rohadékság volt de tényleg, ott már nem kellett volna a bírónak beleszólnia, pláne, hogy annyira nem is volt jogos, a másik legalább 2x kaphatott volna már korábban. Mikor a bíró dönti el a meccset az nagyon dühítő.
  • ManoNegra
    #260
    Főleg a mainál. Bár nem láttam, csak Barna nyilatkozatát, de ott, ahogy olvasom, lényegében a bíró döntött két egyenlő ellenfél között. Ez milyen gáz!
    Utoljára szerkesztette: ManoNegra, 2016.08.12. 20:21:11
  • Shep
    #259
    Amúgy rohadt kegyetlen dolog ez a sport, meg az olimpia. Kiutazik a versenyző a világ végére, a világ végéről, kikap az első meccsén és vége. Legdurvább talán a judo, 15 mp alatt földhöz vágják aztán kész.
  • Shep
    #258
    Lenne egy köteg vidéki helyszín is, nem minden esemény lenne Pesten és környékén. Evezés pl. Szeged Maty-ér, kézilabda Szeged ha jól rémlik, lenne Debrecenben is helyszín, Balaton vitorlás versenyek, stb. stb. Azon kívül, ja sokba kerülne de pár milliárdot kapásból lök a NOB, és a legtöbb létesítmény ill. infrastruktúra fejlesztésre egyébként is szükség van így legalább fix, hogy megcsinálnák 8 éven belül, nem pedig majd 2050-re. Ami meg olyan létesítmény, hogy nem lesz rá szükség később az csak ideiglenes lenne, ill. pl. az úszó központban visszabontható lenne a nézőtér. Szóval nem tátongana üresen az olimpia után x stadion.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2016.08.12. 20:12:51
  • ReszegKoldus
    #257
    mondom én, legyen párizsban ott úgyis 100 évvel azelőtt volt utoljára :D

    bár kicsit azért furdal a kíváncsiság, hogy pl az etele térre hova építenének valamit, amiben lehet röplabdát meg kézilabdát játszani, mert feltételezem nem a metróba vagy a vasúti sínekre tervezik
  • LasDen #256
    egy Párizs is elég. Mondjuk nekem tökmindegy, hogy rendezünk vagy sem.
  • Jim Morrison
    #255
    +, nem kell nekünk olimpiát rendezni.
  • [HUN]FaTaL
    #254
    LA valószínűleg nem nyer, mert már a harmadik Európán kívüli helyszín lenne. Rómában pedig az új polgármester nagyon durván tiltakozik úgyhogy sajnos Párizs az egyetlen ellenfél. Én remélem, hogy nem nyerjük meg, brutálisan sokba kerülne.
  • LasDen #253
    Párizs, Róma és LA mellett nem hiszem, hogy túl sok reális esély volna a győztes pályázatra... Főleg, hogy Rioval új helyszínnek adtak lehetőséget és eléggé lesújtó a szervezés. Így Tokió után szerintem újabb tapasztalt városnak fogják adni.
    Utoljára szerkesztette: LasDen, 2016.08.12. 19:18:58
  • ReszegKoldus
    #252
    vívás nem lesz?

    közben megtaláltam, hogy az a népligetben lenne...remélem ez az egész terv megmarad csak elméletnek
    Utoljára szerkesztette: ReszegKoldus, 2016.08.12. 19:07:44