35
  • pistike81
    #35
    Nem gonosszmultizni akarok, de a kocsmában beszélgető úriembereket sem ítélem el, nekik is szívük joga kifejteni a véleményüket. Sajnos nem tudtál meggyőzni, ha a bérkülönbséget illetve a járulék különbséget hozzáadom a 2975 forinthoz, akkor sem fogok eljútni 15.000 forintig (azért írok 15.000 forintot, mert egyedül a Vodánál találtam hasonló díjcsomagot, 5 giga nettel, és az 15.000 ft/hó. Az összes többi ennél rosszabb.). De szorozzuk meg 2-vel a 2975-öt, ez még mindig 6.000 alatt van.

    De hagyjuk is, úgy látom ez a vita nem vezet sehova, én konkrét érveket írtam, konkrét számításokkal, te pedig állandóan azzal jössz, hogy márpedig mennyire nehéz az élet Magyarországon a multiknak. Ha ennyire nehéz, miért vannak még itt? Mert kétséged se legyen affelől, hogy amint pénzt nem tudnak kiszedni az országból, elhúznak innen.

    Ha pedig a Digi piacot akar szerezni, az sem érdekel. Ameddig ezt a csomagot kínálják, ezt használom (használnám), utána meg legfeljebb váltok. De évekig pénzt spórolok vele.
  • arty
    #34
    Arra nagyon jó volt a levezetésed, hogy belássuk: magyarországon 50%-al ELEVE drágább lenne még egy ilyen ócsócsomag is ;)
    Welcome to hungary.

    Hol látszik az, hogy mennyiből tud "előállítani" egy ilyen 1800 forintos csomagot itthon a vodafon pl?
    - tudtad, hogy agyarországon 174ft-ba berül egy sárga csekken befizetett 1800ft a telefonszolgáltatónak? és hogy 2014-ben még a befizetések 75%-a így zajolott? (romániát passzolom)
    - hogy X összeg bruttó bér után itthon 28.5, romániában 23% járulék fizetendő a munkáltató által? (kb)
    - ezt tovább súlyosbítja, hogy a magyar átlagbér 246k, a román ennek a fele (se)... s ebből az is adódik, hogy a román vásárló képtelen lenne annyiért szolgáltatást venni, mint az itthoni

    És továbbra se tudjuk, hogy jelenleg a digi nem-e épp piacot szerez és ezért inkább nyomott áron "versenyez" - mint itthon az internetszolgáltatások esetén. Azt se tudjuk, milyen minőségű az az 1800 forintos szolgáltatás.

    Szerintem ezt a topik szintjére, amennyire itt mi értünk hozzá, képtelenség leegyszerüsíteni.
    De ha valakinek van hozzá kedve, nosza hajrá, lehet "gonoszmultizni", ahogy a kocsmában szokás :))
  • pistike81
    #33
    Ami a számokat illeti:

    - az ÁFA mindig a végső összegre tevődik rá, ez független attól, hogy mennyi percet beszélsz, ha eleve korlátlan csomagot veszel, kvázi ezek után a percek után a szolgáltató nem fog extra ÁFA-t fizetni az állam felé. Az ÁFA mértéke Romániában 20%, itt ugye 27%. Eddig van egy 7%-os eltérés.
    - A lebeszélt perceknek szolgáltatói oldalon két összetevője van: végződtetési díj + perc alapú különadó, ha még létezik ilyen (ez 2 ft/perc, max. 700 forint). Na most vegyük a következő esetet: amint mondtam, 3.000 perced van EU-s mobilra. Tegyük fel, hogy mind a 3.000 percet magyarországi mobil hívására használod fel. Ebben az esetben ugye a végződtetési díj megegyezik mindkét szolgáltatónál, a különadó sajnos ebben az esetben megdobja a költségeket 700 forint-tal. A kérdés, hogy az adóra kell-e ÁFA-t fizteni, vagy nem, vegyük azt, hogy igen. Ekkor többletköltség 700 Ft + ÁFA = 889 Ft.
    - van 5 giga interneted, ez adó szempontjából ugyanannyi költséggel jár, mivel Magyarországon nincs különadó az internetre.
    - van még egy ágazati különadó, ez 6.5 %, még ezt is hozzáadom

    Számoljunk: 1800 Ft. mínusz romániai ÁFA (20%) = 1500 + magyarországi ÁFA (27%) = 1905 + Különadó (889 Ft.) = 2794 Ft.
    Durva leszek, az ágazati különadót a végső összeghez adom hozzá, de ugye nem ahhoz kellene: 2794 + 6.5% = 2975 Ft.

    Ezzel megkapjuk a magyarországi adókkal súlyozott csomagárat. Na most akármennyire keresem, de nem találok ilyen csomagot 2975 forintos áron:

    - 3000 perc magyarországi mobilra
    - 5 giga internet

    A többi korlátlan beszélgetésről nem is beszélve, plusz az 1800 forint a legmagasabb ár erre a csomagra, ha többet veszel, ez akár a fele is lehet.
    Remélem elég koknrét számokat írtam. És kérlek többet ne gyere az ÁFA töblettel, meg a különadóval.
  • arty
    #32
    A teljes transzparencia megköveteli:
    - dolgoztam a matávnak, tizenévvel ezelőttig (noha az ott eltöltött 7 év csupán színtiszta gyűlöletet hagyott bennem)
    - feleségem most is ott dolgozik (telekom), a semminél minimálisan jobban belelátok a működésbe (ő ott egy senki, mezei alkalmazott, szal tényleg éppcsak tudok többet, mint bárki az utcáról)

    Semmi más érintettségem nincs, ill. ahol lakok, ott CSAK telekom van, tőlük jön a tv-internet-(vezetékes)telefon. Drágán, sokszor szar.

    Viszont a három multinál jobban haragszom a kurmányra: különadóval közvetve a (gonosz)multikkal szedetik be az adókat, adóemeléseket, a sok "hülye" meg nem látja át, hogy miért fizet mindenért olyan sokat ebben a tetves országban. És ezt nem konkrétan a távközlési cégekre értem, mindenhol megfigyelhető ez a féreg megoldás.

    Az olcsó romániai digiről:
    "Kérlek ne gyere olyan baromságokkal, mint hogy olcsóbb a frekvencia, vagy kevesebb az ÁFA. Valami hasonló csomag a Voda Red, 15.000-ért, ez több mint 15x ár, ezt semmilyen adó nem indokolja."

    Tudsz pontos számokat, Románia vs Magyarország vonatkozásában? Ellenkező esetben csak találgathatunk...
    Mert miből is adódik pl egy percdíj? Ebben masszívan ott van az országban alkalmazott adóztatási gyakorlat - nem csak a különadó, de a dolgozói járulékok, az idióta szabályozások miatti extrakiadások, a 27% áfa ... régi cikk, de érdemes elolvasni: EU-ban magyarországon a legmagasabb 1 perc beszélgetés adóterhe

    "Ja, és még valami: vajon miért olyan rohadtul hasonló mindhárom szolgáltató csomagajánlata? Talán megegyeztek a háttérben?"
    Mert akarva, akaratlanul egymást másolják, ezzel téve lehetetlenné, hogy az adott, ÚJ konkstrukcióval a másik "elhúzzon".
    Nem kell ehez megegyezés, elég tudni, hogy a totálisan tehetségtelen termékmanagereknek nincs önálló gondolatuk, ez meg "tuti" megoldás.
  • pistike81
    #31
    Nekem nagyon úgy tűnt a hozzászólásaid alapján, hogy nem teljesen független, magánvéleményt fogalmazol meg, de ha te ennek az ellenkezőjét állítod, elhiszem neked. Ami meg a propagandát illeti, én is utálom. Jó pár éve nem is nézek TV-t, sőt, a tech site-okon kívűl más site-okat nem követek, meg sem nyitom őket. De úgy sejtem, hogy a mindenkori kormány egy húron pendül a távközlési szolgáltatókkal, mivel kartelezés hosszútávon a kormány tudta nélkül szerintem nem lehetséges.

    De azért arra még mindig kiváncsi vagyok, hogy mit gondolsz a több mint 15x különbségről? Itt ugye nem 20% pluszról beszélünk, hanem 1500%-ról!

    A digi hátteréről én sem tudok érdemi információt, de amit józan paraszti ésszel le tudok vonni: éldegélnek jó pár éve, még nem mentek tönkre. Ezeket a csomagokat meg már jó pár éve árulják, szóval ha nem érné meg nekik, nem tennék. Ami meg az állami támogatást illeti, úgy tudom, hogy EU-ban tilos bármilyen előnyben vagy hátrányban részesíteni egy magáncéget, ezt nagyon komolyan veszik. Tehát ha a digi-t támogatják, a többit is kellene. De javíts ki, ha tévedek.

    Még egy gondolat a végére: Romániaban sokkal nehezebb a lefedettséget elérni (emiatt sokkal drágább is), mivel vannak eléggé hegyes vidékek is.
  • arty
    #30
    Az, hogy kijavítom a totálisan tévúton járókat, még nem jelenti, hogy kiskedvencem a három szolgáltató - természetesen a túladóztatásukat egyrészt méltánytalannak* tartom, másrészt tudom, hogy "mi fizetjük meg a végén úgyis". Szal én is pont úgyanúgy szívok (najó, szívtam), mint bárki más aki itt él, itt vesz igénybe szolgáltatást. Az tény, hogy a kormánypropagandánál jobban semmi nem irritál.... (meg az h lám mennyien beszopják - ezt most nem neked!).

    Semmit nem tudok Romániáról, a digi hátteréről, hogy miből élnek, mennyi a profitjuk, milyen adók sújtják őket, esetleg kapnak-e állami támogatást, stb.

    *jelentkezzen az a nagyokos, aki szerint ez okés, attól elveszem a havi bevételének több mint felét júniustól PLUSZBAN a meglévő adói mellett... meg kíváncsi lennék utána meddig lenne még bejelentve teljes fizura, stb.
    Utoljára szerkesztette: arty, 2016.05.03. 23:08:49
  • ostoros
    #29
    Nem nézek híradót, egyáltalán. Semmilyent. Mert MINDEGYIK propaganda.
  • aru
    #28
    Jövő év közepétől a teljes roaming díj eltörlésétől hogyan lesznek a dolgok? Fogom magam átbattyogok Szlovákiába vagy Ausztriába és veszek egy sokkal kedvezőbb előfizetést és használom? Vagy miként?

    Én is ugyan azt látom amit a cikk taglal. 2010 óta folyamatosan drágulnak a díjaim... Kapásból már a 2%-os áfa emelésnél 38%-al drágultak a díjaim és akkor még messze voltak a tranzakciós és telekom adók... Jelenleg majdnem dupláját fizetem a 2010 díjaknak... Lenne alternativa a UPC új csomagjaival, gondolkodom is rajta, mert ők az egyetlen akik korlátlan mobilnetet adnak jelenleg.

    #4
    OFF
    "hitelek helyett adóból él az ország" Te hol élsz? 6 év alatt 9000 milliárd hiányt hoztak össze ezek az idióták! Az emútnyócév a 8 év alatt csak 8000 milliárdra volt képes úgy, hogy a gazdasági válságot is a nyakába kapta.
    Utoljára szerkesztette: aru, 2016.05.03. 13:25:00
  • pistike81
    #27
    Kedves arty,

    látom nagyon szíveden viseled "szegény" távközlési cégek sorsát. De ha már ennyire témában vagy, kérlek válaszolj a következő kérdésre:

    Miért van az, hogy Romániában az RDS (magyar Digi) a következő mobil csomagot tudja adni bruttó 5.81 EUR-ért (kb. 1800 forint):

    - korlátlan belföldi beszélgetés (mobil és vezetékes irányba egyaránt)
    - 5 Gb. internet
    - korlátlan beszélgetés az EU tagállamokba + USA + Kanada (vezetékes irányba)
    - 3000 perc az EU tagállamokba + USA + Kanada (mobil)

    Ezen felül, ha van egyéb előfizetésed is (pld. kábel TV, internet), akkor az ár 4.84 EUR, ha meg két előfizetést rendelsz, 3.87 EUR/darab, 4 előfizetés esetén pedig 2.9 EUR!!!!, ami 900 forint.
    Kérlek ne gyere olyan baromságokkal, mint hogy olcsóbb a frekvencia, vagy kevesebb az ÁFA. Valami hasonló csomag a Voda Red, 15.000-ért, ez több mint 15x ár, ezt semmilyen adó nem indokolja.
    Ja, és még valami: vajon miért olyan rohadtul hasonló mindhárom szolgáltató csomagajánlata? Talán megegyeztek a háttérben? Ja, hogy azt nem szabad, bocs.

    Link: http://www.rcs-rds.ro/telefonie-digi?t=telefonie-mobila&pachet=digi_mobil_optim_nelimitat
    Utoljára szerkesztette: pistike81, 2016.05.03. 13:26:09
  • arty
    #26
    Nem lett. Első hsz-ben ott a link.

    Neked is mondom: ne. nézd. az m1. híradót. p-r-o-p-a-g-a-n-d-a.
  • ostoros
    #25
    Nem tájékoztattak, mi? Már rég el lett törölve.
  • ostoros
    #24
    Ez terelés.
  • arty
    #23
    Bezony nem sok, manapság annyit két nap alatt szétlop a kurmánymaffia :(

    Hja és azt is TE fizeted :DDD
    Utoljára szerkesztette: arty, 2016.05.02. 19:31:30
  • arty
    #22
    Nincs.
  • arty
    #21
    Kérésed parancs: most is van.

    És TE fizeted :DDDD nagyokos...
    Utoljára szerkesztette: arty, 2016.05.02. 19:31:39
  • lipovics
    #20
    Nekem 10 éve feltöltős van és folyamatosan emelkedett. Most már közel 50/perc és 1 perces egységekben számol.
  • slickboy
    #19
    Magyarországon ha nem tudsz valami céges flottába becsatlakozni, akkor olyan szemérmetlenül magas előfizetői díjakat lehúznak rólad, hogy eszed-faszod megáll. A zselléreknek meg jut a havi 500 MB sokezerért meg a 40 forintos percdíj. A másodperc alapú számlázás még mindig nem dívik azt hiszem.
  • ostoros
    #18
    Az a pénz nagyon kevés. Hány évre is kapták meg egy ilyen piszlicsáré összegért? Azzal elosszuk, kiderül, hogy egy 40 ezer fős városnak nagyobb a költségvetése.
  • ostoros
    #17
    A cikknek tökéletesen igaza van.
  • ostoros
    #16
    A különadókat megérdemelték. Még most is kellene.
  • ostoros
    #15
    A cégek kartelleznek, mindig is így volt.
  • ostoros
    #14
    Én is láttam a Vodafon ocsmány reklámját, hogy "eltöröltük a roaming díjakat"
    Már csak ezért a hazugságért vagy tízmillió Euróra büntetném őket.
  • arty
    #13
    Nem csökkentek? Az enyém jócskán csökkent (noha nincs 10+ éve mobilom és mostmár spec céges is az előfizu), ehez persze nem csak az abszolut számot kell látni, hanem mellé inflációt is számolni kell.

    UK-ban az elmúlt 10 évben alacsonyabb volt az infláció, tudatosabbak a fogyasztók (talán? passz), lehet h az adóterhelés is kisebb... éééés emellett tény: a verseny sem akkora, mint lehetne... nem egyszerű ez, az tuti. De hogy a cikk egy vicc, az tuti.
  • lipovics
    #12
    A magyar mobil árak mindig is magasak voltak és nem csökkentek érdemben, az adó előtt sem.
  • lipovics
    #11
    Lent írtátok a telekom adót, melynek említése tévútra visz titeket.
    Természetesen igaz, hogy nagy érvágás, de a cégek megoldották. Pl a Telenor szépen kiszervezte a munkatársait, akiket így már nem annyira jelentenek be, mint amennyit kapnak. Szép mi? Egyik legnagyobb magyarországi cég és szürkén foglakoztat embereket, ilyen is csak otthon történhet meg.

    Az igazság az, hogy a magyarországi mobilkommunikáció már a kezdetektől kezdve drága volt és míg tőlünk nyugatra a verseny lenyomta az árakat, otthon nem történt semmi. Nincs igazi verseny, ezért nem csökkentek, csökkennek az árak
    Nyugaton már tíz évvel ezelőtt is olcsóbb volt mobilozni...
    5 éve élek kint Londonban, van még egy magyar feltöltős kártyám a Telenornál és el vagyok szörnyedve az árain.
    Megnéztem az itteni árakat és a magyarországiakat. Van egy szolgáltató, amelyik mind a két helyen jelen van: Vodafone.

    Itt adnak 20 giga adatot, korlátlan hívást bármelyik angol hálózatba, smst, mmst és egy éves spotfy előfizetést 24 font/hó-ért és csak 12 hónapra kell aláírni. Ha forintosítani akarjuk, akkor legyen 9600 Ft. De van egy érdekesebb szám is: 24 font = kevesebb, mint 3 óra munka minimálbérért. A mostani minimálbér 7.20 Font.
    Vodafone UK http://www.vodafone.co.uk/shop/bundles-and-sims/sim-only-deals/index.htm

    Lássuk mit ad a Vodafone Magyarországon 9600 Forintért: 9900/ho-ért megkapod a Red basic EU-t, melyhez adnak korlátlan ingyenpercet és sms-t, és 1 giga adatot. Igen, 1 gigát. Ehhez persze alá kell írnod 24 hónapra.

    Na, ennyit számít a verseny.
    Azt ki sem merem számolni, hogy 9900 Forintért hány napot kell dolgozni egy magyar minimálbéresnek.
  • kicsizoz
    #10
    A cikk elolvasása után kellemes csalódás, hogy az olvasók tájékozottabbak a témában mint a cikk írója, így nekem már nem is kell hozzászólnom..
    Azért ha valaki ilyen szépen összeszedi az adatokat, egy szakmabelit is megkérdezhetne, mielőtt közzéteszi...
    Annyi megjegyzés, hogy a különadók bevezetése előtt is az egyik legjobban adóztatott ország voltunk a távközlési piacon, (frekvencia tenderek, áfa, stb...) erre jöttek a különadók, így régiós összehasonlítást tenni értelmetlen is.
  • cateran
    #9
    Ez egesz jo kis trollkodasnak tunik..ha komolyan gondoltad, akkor nagyon sajnallak..Adokbol el az orszag es nem hitelbol..haha..
  • barret
    #8
    Nemsokára már 5K lesz 1 giga adatforgalommal :D
  • gombabácsi
    #7
    fejleszteni kell mert jönnek a 4k-s stream videók, 360 fokos körbenézés, 50000.000000 csillió fps-el

    ezek azért kellenek, hogy az emberek boldogok lehessenek

    XD
  • Jim Morrison
    #6
    erre nem számítottam, hogy az első kommentben valaki megemlíti a különadót amit kaptak. Kellemesen csalódtam :)
    Fejlesztés látja kárát.
    Azt se felejtsük, hogy tavaly frekvenciapályázaton a három cég 33-31-27 milliárd forintot költöttek. (Digi is nyert 10 milliárdért)
  • arty
    #5
    történt változás, miről beszélsz?! (jahogy a cikk ebben is véleménnyel csúsztat, miközben a közölt adatokban látszik a változás? ez az esgé kérlek ;) ) - egy egykoron "monopólium" elég nehezen bomlik le, de szép lassan azért olvad elfelé...

    KZM: szerinted magyarország nem hitelből él?! :DDD
    javaslom kevesebb lilatévét nézz, mielőtt teljesen kilúgozzák az agyadat... sajnos az említett ok-okozat közléséből már látni némi deformitást :( (még1x, csak neked: ha nekem van évi 80 mrd nyereségem és abból elvesznek 36ot, meg fogom próbálni valahol, valahogy visszaszerezni ... és ha én a telópercekből élek, akkor abból.)
  • KZM
    #4
    Bizony, senki se feledje, hogy hitelek helyett adókból él az ország. Bár azt hiszem, ez - ha szokatlan is- de normális.

    Furcsa, hogy valaha nagyon versenyző volt a mobil ágazat, mostanra viszont (a gyökeresen ellenkező irányba haladó nemzetközi környezet dacára) lassan-óvatosan emelgetik az árakat. Együtt.
    Ezt hívják kartelezésnek, és érdekes hogy senki sem vizsgálja.

    Nekem pont azért nincs mobilnetem, mert 5-6 éve még külön havidíj nélkül is használhattam forgalmi díj mellett, míg mára ez már nem lehetséges. Ahogy korlátlan mobilnet sincsen, ahogy volt 4500Ft-ért valaha. Ka**ák be.
  • Cat #3
    Az adót a szektor egységesen kapta, azaz ez nem magyarázza azt, hogy miért nem történt egy évtizede semmilyen változás a piaci részesedésekben.
  • CRMessen
    #2
    Persze, hogy növekszik a vezetékes telefonok száma! Csaknem minden kábeltévé szolgáltató hozzácsomagolja a tv+net előfizetésekhez.
  • arty
    #1
    senki ne feledje, hogy a kamurezsicsökkentés országában a távközlési szektor kapott egy masszív, 60+ milliárd/éves adót 2010-ben!

    és még 2017-re is 56 mrd különadó(!) van betervezve a szektorra... ehez képest a piti emelkedés mondhatni gáláns ajándék is a szolgáltatóktól...

    https://www.nav.gov.hu//data/cms389039/39._sz._fuzet_A_tavkozlesi_ado_20160104.pdf

    márpedig a távközlési piacon igen nagy beruházásokat kell eszközölni, hogy legyen gyorsabb (mobil)interneted.... és mellette ezek is csak a nyereségért melóznak, tehát kell profit is.

    (gratulálok a cikkírónak, hogy erről az aprócska tényről elfelejtkezett, vikike biztos küld majd buksisimit érte! gonoszmulti!!!!!!!)