27
  • philcsy
    #27
    Az angolokat le kéne... Menjenek ki, ha akarnak. Úgyis nekik fájna jobban.
    Utoljára szerkesztette: philcsy, 2016.02.20. 00:18:37
  • philcsy
    #26
    Nem támogatom az összeesküvéselméleteket, és igazat adok neked abban, hogy az emberek nagy része nem hatalommániás, viszont az a véleményem, hogy a hatalommal rendekezők nagyrésze igen is az.
    Ahhoz, hogy egy területen az élvonalba kerülj elengedhetetlen, hogy azt a területet mindennél előbbre helyezd. He a megcélzott terület a politikai/vezetői elit, akkor hatalommniásnak kell lenned. Az is hatalmas előny, ha nincsennek gátlásaid, vagy nem igazán gondosz bele a döntéseid következményeibe, ugyanis vezetőként olyan döntéseket is kell hoznod, melyek más embereknek szenvedést okoznak. Az ilyet normális ember hosszútávon nehezen viseli el. Lehet sorolni még azokat a jellemvonásokat amelyek hétköznapi életben negatívak, viszont a hatalmi létrán fölfelé segítenek, éppen ezért gondolom az, hogy ebből a szempontból az emberiség mocska dúsul a hatalomban.
    Másik oldalról pedig a hatalom megrészegít, és jó emberekből is könnyen kihozza a rossz tulajdonságokat, illetve mindenki mániákusan ragaszkodik az elért szinthez, és mindent megtesz ahhoz, hogy ne csússzon vissza. Ez politikára és gazdaságra egyaránt igaz.
    Persze biztosan vannak rendes emberek is közöttük, de szerintem teljesen jogos az előítélet velük szemben. Vagy nevezzük csak tapasztalatnak. És mielőtt bárki lenácizna, ez teljesen független a kultúrától vagy az etnikai hovatartozástól, pontosabban az lenne, ha mindenki egyenlő feltételekkel indulna neki az életnek, csak ez utóbbi nem igaz.
  • NEXUS6
    #25
    A végül megvalósult egyesült Európa szellemi alapját tehát nem egy erős nemzetállam kultúrája adta. Még csak nem is valami nosztalgikus elképzelés a Római Birodalom iránt, vagy a kersztény közösség egy államba hozásának vágya.

    Az EU létrehozására már a I. VH után megindult egy mozgalom, a Páneurópai Unió. Az alapító Kalergi vleménye szerint ebből az Angolokat ki kellene hagyni, hiszen nekik akkor még egy egész világbirodalmuk volt. Az angolok jelenlegi különállásának ez is fontos oka.
  • SaGa
    #24
    Annak, hogy az angolok nem állnak teljes mellszélességgel az EU mellé, történelmi okai vannak. Nem is kell nagyon vissza menni az időben. Én még emlékszem rá, mikor még Közös Piac volt a neve (idehaza, egyébként EGK, azaz Európai Gazdasági Közösség) ennek a szövetségnek, és a franciák meg a németek voltak a hangadók (igazából az ő ötletük volt az egész, a Szén- és Acélközösség, amiből az EGK létrejött). A '60-as években de Gaulle majd egy évtizeden át szívatta az angolokat és rendre visszautasította, hogy beléphessenek. '73-ig nem is sikerült nekik. Lehet, hogy még ma is ezen mérgelődnek és igyekeznek keresztbe tenni a többieknek, ahol csak lehet úgy, hogy nekik azért ne legyen nagyobb bajuk belőle.
  • NEXUS6
    #23
    Szerintem nem kell itt gyikembereket keresni azonnal. Történelmi tény, hogy az akkori migráns válság miatt szétesett Római Birodalmat a köv évezredekben sokan próbálták újra létrehozni (Nagy Károly, Vatikán, Bizánc, meg ki tudja még kicsoda). A létrehozó szempontjából ennek előnyeit nem kell részletezni. Az utóbbi 200 évben is előbb a francák (Napoleon), majd a németek (2X) próbálkoztak ezzel, de akár az oroszok (szovjetek) sem vették le a napirendről a hidegháború végéig. Mindhárom utóbbi gyakorlatilag is megvalósult próbálkozás az angolszászokon bukott el. Egyszerűen nekik érdekük a széttagolt, külön államokól álló, nem erős Európa. A II. VH után gyakorlatilag egy csoda volt, hogy még is belementek, ami nem kis részben a Szovjetúniótól való félelem miatt válhatott valóra. Ennek ellenére csak meg kell nézni, hogy hogyan is valósult meg: nincs európai haderő, egységes külpolitika, vagy gazdaságpolitika. A kultúrális azonosságot egy mesterségesen kreált multikulti maszlaggal próbálják helyettesíteni. Történelmileg röhejes, hogy a többi, egymással kultúrálisan, politikailag mindenhogy szembenálló nagyhatalom közös erőfeszítésével nagynehezen lenyomták az újjáalakuló Romai Birodalmat majd létrehozták Európában szinte ugyan azt, gyenge bábállamok szövetségeként.

    Én azt látom, hogy az EU ebben a formában tényleg nem tud fennmaradni hosszútávon. Vagy szétesik újra, mert a többi nagyhatalom kijátsza a tagállamokat egymás ellen és a szétesés még mindíg jobb, mintha a másik győz. Vagy újra, akár egy erős nemzet saját identitásának dominanciájával jön létre egy a régi birodalmomhoz hasonló, valódi európai államszövetség.
  • Sir Cryalot
    #22
    "contradict one’s inner model of reality."

    az lenne a "contradiction" hogy nem mindenki hatalommániás, mivel egy rögeszmésnek a hatalomvágy az "inner model".

    A valóság az hogy nem mindenki hatalommániás, csak szeretünk általánosítani mert az egyszerű, sokan még őrületbe is szeretik kergetni magukat mert olykor az egyszerű (főleg ha még az öt perces hírnév is számít).
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2016.02.15. 09:14:42
  • Sir Cryalot
    #21
    nem :)

    ez arra illik mikor valaki "valakikről ezt el tudom képzelni" címszóval hatalommániás összeesküvést sejt meg, miközben egy ilyen valakizős "el tudom képzelni" -hez nyilván ponthogy hatalommánia kell, szóval szegről végről nyilván sajátságosan, de sikerül "kiszagolni" magunkat.
  • SaGa
    #20
    Hogy is mondjam, hogy ne legyen belőle jogi probléma... A hivatkozott úriember rendszerváltás körüli megnyilatkozásai igencsak "érdekesek" voltak. Keress rá a névvel kapcsolatban a "merénylet" szóra a neten. Én elég öreg vagyok már és saját szememmel láttam az ominózus "riportot", amiben bejelentette a dolgot...
    A "Kalasnyikov ügy" is érdekes olvasnivaló... Ahogy az akkori, a volt Jugoszlávia szétesését követő háború körüli egyéb elképzelései is...
    Szóval a fényt inkább valahol másutt keresd, mert ez lidércfény csupán.
  • Tetsuo
    #19
    Ez rád illik. A tényeket sem vagy hajlandó elismerni, sőt háborogsz, ha valaki fényt akar gyújtani sötét fejedben.
  • Sir Cryalot
    #18
    -ha már a buta ugatásnál tartunk úgytűnik ez a téma eléggé pontosan fedi a dolgot:

    "Willful ignorance is the state and practice of ignoring any sensory input that appears to contradict one’s inner model of reality. At heart, it is almost certainly driven by confirmation bias. "

    "Examples of willful ignorance: Pick a more famous Conspiracy theory. Any one of them. "

    http://rationalwiki.org/wiki/Willful_ignorance

    -hogy az ismételgetés részét ne is vesézzem
  • Tetsuo
    #17
    Kezdetnek olvass Raffay Ernőt a magyar szabadkőművesekről, már ha egyáltalán érdekel a téma, és nem csak ugatni akarsz bután a nagyvilágba. ;-)
  • Sir Cryalot
    #16
    -ez a szabadkőművesezés kb. pont olyan rögeszmésség mint amivel a nyugat európai hatalommániások is meg vannak verve, csak épp az ellentétes rögeszmék nem kioltják egymást , hanem elég nyilvánvaló hogy itt genetikai háttér/fogékonyság van (OCD).
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2016.02.14. 15:20:07
  • zola2000
    #15
    nokia? opera? iwiw? lenovo? (stb) a migránsok meg hozzák a kultúrájukat (illetve annak hiányát) és elszaporodnak.

    de mondom mégegyszer remélem hogy igazad van, mármint az optimizmusodnak.
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2016.02.14. 13:01:27
  • bdzsana
    #14
    És pontosan kifejtenéd mi a baj? Azon kívül, hogy jujj jön a migráncs és bánt.
  • zola2000
    #13
    Persze, mint kontinens megmarad, csak az nem mindegy hogy hogyan.

    európa erős tőlzással most olyan mint az az ember, aki elkezd zuhanni a 10.ről, a 8. emeletnél az mondja "eddig jó"
    nagy vonalakban: eu-zuhan, usa és kelet ázsia jó részei stagnálnak, kína jön fel.

    persze remélem hogy igazad van és megkapaszkodunk valahol, nemtudom.
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2016.02.14. 12:54:42
  • bdzsana
    #12
    Teljesen valószínű. Kétszer a földig rombolták és mindig talpraállt nem is akárhogyan. Majd pont most fog összeomlani és eltűnni.
    Ezerszer rosszabb helyzeteket átéltünk már. Az lehet hogy az EU megfog szűnni és majd valami más veszi át a helyét, de Európát nem féltem. Jelenleg a világon szinte mindenhol rosszabb a helyzet.
  • Tetsuo
    #11
    Amíg könnyű szellő nem lengedezik a szabadkőműves cionisták talpa alatt, addig nincs remény. A többség erre soha nem fog rájönni, vagyis borítékolható a bukás.
  • overseer-7
    #10
    jó lesz ez a fúzió..ha addig sikerül nem lehúznunk magunkat megint a WC-n.
    Mert úgy tűnik europa hajlamos az ön és közveszélyes működésre.
    Egy ország, egy kontinens is lehet elmebeteg, nem csak egy ember. :)
    Utoljára szerkesztette: overseer-7, 2016.02.14. 10:07:26
  • calmar
    #9
    A történelem tényleg nem áll meg. Csak egyszerűen majd Európa tűnik el a történelem süllyesztőjében, mint már megannyi hatalmas birodalom és civilizáció. A történelem átrobog felettünk, és ilyen ócska Európai vezetőkkel a nyakunkban semmi esélyünk a túlélésre. Ha itt bármi komolyabb zavar támad, nekünk annyi. Én tényleg drukkolok, de sajnos látszik hogy robogunk lefelé a lejtőn, és még tövig nyomjuk a gázt is. Sajnos technikailag is elhúz mellettünk mindenki. Európa csak egy vicc. Sajnos. Akár működhetne is.
  • zola2000
    #8
    Európa, ugyan ...
    jelenleg ami a régi európából még megmaradt amerikai és kelet-ázsiai cégek vásárolják szét.
  • Candi
    #7
    Amíg a migráncsokkal bajlódik, egy nagy rakás erőforrása le van kötve. De azért még ne temessük szerintem :) Majd csak találunk valami kiutat. A történelem nem áll meg.
  • Tetsuo
    #6
    Európának hosszútávon befellegzett.
  • Caro
    #5
    Nem éppen. A tokamakban a plazmában áramot hajtanak körbe, transzformátor elven. A transzformátor, mint tudjuk csak váltakozó áramot képes generálni.
    Ezért úgy használják, mintha egy normál transzformátort csak egy fél periódusig működtetnénk: növelik a primer tekercs áramát, hogy fenntarthassák a szekundert.
    Ha a plazma elég nagy hőmérsékletű és tiszta, akkor az ellenállása nagyon kicsi, ezért egy ilyen felfuttatás elég sok ideig, akár percekig is tarthat, de egy primer tekercs árama sem növelhető minden határon túl, előbb vagy utóbb biztosan meg kell vele állni. Ezért impulzusüzemű a tokamak.
    A stellarátorban nem indítanak ilyen áramot, ott olyan mágneses teret hoznak létre, ami önmagában képes a plazma összetartására. Csak az ilyen teret létrehozni nehéz.
    A W7-X mágneses terén nagyon sok számítógépes szimulációt végeztek, amíg kitalálták azt az elég furcsa tekercselrendezést, ami elvileg optimális lesz.
    Egyébként a tokamakokban lehet nem induktív módon is áramot kelteni, de ezeknek a hatásfoka rendszerint nagyon rossz, és az így indított áram mindig kevésbé jó plazma-összetartást eredményez, mint az induktív.
  • duke
    #4
    "Másfél percig bírta a kínai fúziós reaktor"

    Ez csak a szokasos kinai gagyi. Biztos muanyagbol frocsontottek, azt csodalkoztak, hogy elolvad.
  • ostoros
    #3
    Pedig ahogy nézem ugyanazon az elven alapul mindkettő.
  • Palinko
    #2
    azért európának is fel kéne zárkóznia, mivel eddig egész stabil volt az a kép, hogy a nyugatnál van a technológia, kína meg olcsón legyártja, de egy 5-10 éve már kezd megváltozni mert elég sokat ölt kína a fejlesztésbe, nem szabad hagyni hogy kikerüljenek minket, mert akkor mi marad nekünk? a továbbhaladott technológiánk és a drága munkaerőnk? azzal nem jutunk messzire. szerencsére nem ilyen apokaliptikus a helyzet mert a németek, franciák stb is nyomják a fúziós technológiát.
  • Caro
    #1
    A következtetésnek pont az ellenkezője igaz, mert a W7-X működéséből adódóan képes akármeddig fenntartani a plazmát, nem csak eredendően impulzusüzemben, mint ezek a vacak tokamakok... :)
    Az meg nem a W7-X hibája, hogy 10 évet késett, és mivel csak december óta megy, még nem akartak hosszabb plazmát csinálni benne. Eljön annak is az ideje. ;)