44
  • cateran
    #44
    Ugy erted olyan tanonc, aki jedibol lett sotet jedi/sith? Ja ilyen tenyleg nem.....
  • Vata111
    #43
    Hasonlóképpen éreztem én is. Kylo Ren kb. a három éves fiam szintjének megfelelő dühkitörésekkel illusztrálta az erő sötét oldalának iszonyú erejét. Hol van ez egy Darth Vader (milyen meglepő, a nagypapi) méltóságához képest, aki miközben kijelenti "nem haragszom önre Needa kapitány" megöli azt.
    A háttérsztori szintén gáz, már ami kiderül persze az I.Rend/Köztársaság/Ellenállás relációkról (ami nem sok).
    Látvány rendben volt, ez viszont a minimum amit 2015-ben egy SW filmtől elvárhatunk.
    Kíváncsi vagyok, 4-5 év múlva mi lesz az általános vélemény a filmről (1999-ben egy rövid ideig a Baljós Árnyak is általános ovációval volt fogadva, mielőtt kötelező lett utálni).
  • attzo
    #42
    a vakacio azert nem olyan remes. tarsasaggal nezheto s meg szorakoztato is.
  • ostoros
    #41
    A TED-ből már az 1 is szörnyű volt.
  • AlucardHuN
    #40
    Nah, ez még csak nem is köztársaságé hanem az "Ellenállásé", a köztársaság álta picit támogatott Leia féle kis csipet csapat. A köztársasági flotta ott pusztult a Hosnian prime-nál. (egyébként a Köztársaság a Birodalommal való háború után a sereg nagy részét leszerelte OMG).
    Az első rend ugyanúgy elmehet a francba, a film elején mutatták hogy a csillagrombolókon van "okos" rakéta, a bázison meg volt pár légvédelmi üteg meg egy kevés Tie...
  • AlucardHuN
    #39
    :D Szia kislányom, bocs hogy otthagytalak a homokkupacban (pedig a nagyapád is kifejezetten utálta a homokot) Ohh izé visszahoztad a nagyapa kardját? Köszi már nem kell csináltam sajátot:D (persze ha az ő lánya, de annyira Padmera hajaz hogy nem lehet kizárni)
    Utoljára szerkesztette: AlucardHuN, 2016.01.04. 17:17:55
  • Ragnaar
    #38
    Olyan nyelven kellett volna megnézni a filmet amit értesz is. A filmben nem tudsz mutatni egyetlen sithet és jedit sem, ja de a végén Luke. Kylo hoz hasonló karakter eddig nem volt SW univerzumban. Az tény hogy építettek a nosztalgia faktorra is, Solo és Chewbacca karaktere most is remekül működött, ismerős alapfelállás, ismerős szituációk, de ez egy felvezető rész, és látszik, hogy a mozibajárók nagy részét érdekli a SW univerzum, szóval érdemes jó SW filmeket csinálni. És elvileg ugye a folytatások lehetnek jobbak, én egyelőre nem temetném még a SW-t.
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2016.01.04. 15:15:43
  • Ragnaar
    #37
    A F4 hiánya érdekes, holott gyakorlatilag egy 4 imdb átlagú film azért már van helye a legrosszabb kategóriában, a Jupiter ascendingnél pl. mindjárt rosszabb, a Pixelsnél is imdb átlagban nézve.
  • kalapos01
    #36
    "SW7: Megújulni, urambocsá' újat nyújtani képtelen,"

    A hiszti! Miért ne tudtak volna megújulni. Ha akartak volna, megteszik. Nem az volt a cél. Arra ott lesz az idei film, meg a 2017-es, 2018-as, 2019-es. És a többi.
  • A1274815
    #35
    Apropó 30 év alatt se a köztársoság nem ment előre, még mindig "lázadók"/ellenállás sem a birodalom. Leia sem lett újra szenátor, Han még mindig szállító/csempész.

    Yoda és Obi-van bújkált, mert muszáj volt, de Luke a számüzetésével csak ront dolgokon.
    Utoljára szerkesztette: A1274815, 2016.01.04. 10:57:56
  • hungi
    #34
    SW7: Megújulni, urambocsá' újat nyújtani képtelen, iparosok által órabérben összeizzadt sorozatreboot-ot voltak csak képesek összehozni a készítők, RIP SW :(
  • molnibalage83
    #33
    Pedig az 1-3 is elég tré. Az utolsó rész éppencsak megüti a mércét, de az sem újranézős...
  • molnibalage83
    #32
    A NAGY BIRODALOM és a NAGY KÖZTÁRSASÁGNAK néhány vadászgépre futja nagy csata címszó alatt, mikor ott a bolygóméretű halálcsillag. A felkelők támaszpontja a yavinit idézi. Vicc az egész film, semmit nem tudtak értelmesen belőni benne. Semmit. A csaj csinos. Ennyi tetszett a filmben.
  • A1274815
    #31
    Én is azt szerettem bennünk.
  • grebber
    #30
    Szegény csaj karja már begörcsölt tartotta ott a szarját :D
    Remélem megtekerik majd és a következő rész úgy kezdődik szia kislányom.....
  • AlucardHuN
    #29
    Pedig számomra pont hogy palpival a politikai machinálás volt benne az egyik legjobb dolog benne:D
  • A1274815
    #28
    Azt is inkább azért fosozák, mert

    1., mert újat mutatni
    2., politika van benne (bár próbálnád Palpatine felemelkedését annélkül megcsinálni csak "agyatlan" akcióként)
    3., Anakin karakterének az elcseszése és ezért nem Jacke Lloyd és Hayden Christensen a felelős, aki olvasta könyvben tudja, hogy szegények máshogy nem is játszhatták volna el
    4., Jar-jar (bár engem nem idgesített, az Ewokok sokkal rosszabbak voltak, meg sokkal fájdalmasabb hülyeség is volt velük a csata, mint a Gungenekkel)

    és a legfontosabb: divat lett fosozni. Úgy mondván az interneten nem is vagy igazi rajongó/kritikus ha nem fosozod a Star Wars 1, 2, 3-at.
    Utoljára szerkesztette: A1274815, 2016.01.03. 18:44:18
  • Ender Wiggin #27
    "Ne mondd, hogy még sosem láttál Ep. 1-3-at fosozó kommenteket."

    15 éves agybajnokoktól, akiknek az új készült... A "régi" korosztály aligha fosozza.
  • A1274815
    #26
    Én a kanji-klubon dobtam el az agyam. Most réges-régen egy messzi-messzi galaxisban van vagy a jövőben a Tejút-rendszerben?
  • wraithLord
    #25
    Nekem úgy rémlik, hogy Lucas megírta az összes részt (persze nem egészen úgy, ahogy végül is megcsinálták), de a stúdió csak a 4-re csapott le, a többit dobta. Csak később, a 4. rész sikere után döntöttek úgy, hogy jön több (5-6) rész is.

    Én is gondoltam arra, hogy ez egy trilógia, és majd a többi részben benne lesz, ami innen hiányzik. Éppen ezért Star Wars filmként megállja a helyét, de filmként annyira nem. Gyakorlatilag nincs se eleje, se vége, se túl sok értelme.
  • Dynamic
    #24
    Az első rész önálló filmként készült, nem kívántak neki folytatást készíteni, ezért úgy ahogy teljes volt. Bár ezzel is bőven lehetne vitatkozni, mert sok lényeges kérdést eléggé elbagatelizáltak a New Hope-ban, ami csak a folytatásokban lett kifejtve. Ez már eleve trilógiának készül, úgyhogy ezért nem mondanak el minden most, hanem csak később.
    Mindössze annyi a bajom, hogy olyan mondvacsinált hülyeségekbe kötnek bele, amilyen szintűek a régi trilógiába is fellelhetőek voltak, azokat mégis istenítik ugyanazok az emberek. A kettős mérce.
  • Renegade
    #23
    hát ahogy nézem, azt nyugodtan kijelenthetjük, hogy erősen megosztó lett az új SW :)
  • AlucardHuN
    #22
    AZ a baj az új Star Wars-al hogy elsősorban túltolták a nosztalgiát. Fele ennyi nosztalgia is elég lett volna, halálcsillag 3 meg főleg nem, ami ráadásul akkora hülyeség hogy az már fájdalmat okoz. A sötét oldalból kb viccet csináltak. A végéről nem is beszélve, végre eljött a nagy találkozás pillanata erre hosszú kínos csend, csak nézik egymást és még a kamera is forog... (aztán ha kiderül hogy az első jedi templom egy ír szigeten volt akkor kész leszek)
  • grebber
    #21
    Nagy a baj, ezek pedig mind mind frankó filmek!
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2016.01.03. 11:11:41
  • wraithLord
    #20
    Az 1-3-at is szidta és szidja mindenki, még ma is lehet vele találkozni. Ne mondd, hogy még sosem láttál Ep. 1-3-at fosozó kommenteket.

    Valamilyen szempontból tényleg szarok lettek, nálam főleg az első csapta ki a biztosítékot. Viszont minimum két dologban jók voltak: nem ismételtek, és a Star Wars univerzumát próbálták minél részletesebben, szélesebb körben megismertetni az emberrel mind rendszer (ki kicsoda, ki kihez hogyan viszonyul, melyik szervezet hogy működik, mit akar, mi a célja), mind környezet (pl. bolygók) szintjén. Míg a többi rész inkább egy nagyon leszűkített témára összpontosít, és a mostani, 7. részben nem is tudunk meg senkiről és semmiről semmit. Kivéve Finnt, aki egy félresikerült rohamosztagos, és a motivációja annyi, hogy a múltja elől akar menekülni (meg persze később Rey...).

    A Star Wars 4-6 kvázi "csőlátását" lehet a technikára fogni (meg gondolom így írta meg Lucas), a 7. résznél viszont vagy biztosra akartak menni, vagy tényleg "rajongói film rajongóknak".
    Utoljára szerkesztette: wraithLord, 2016.01.03. 02:05:56
  • Dynamic
    #19
    Azért az első háromban ennél nagyobb faszságok is voltak, csak hát az más ugye, oda nem lövünk.
  • molnibalage83
    #18
    Az új SW már elnézést, de semmben sem különöbözik a michael bay féle tré filmektől vagy a marvel szériától.

    Én legalább abban reménykedtem, hogy egy tisztességes csata lesz benne, de még ez sem sikerült megcsinálni, peddig ehhez tényleg szinte csak lépték, jó kameramunka és pénz kell. Ez nem túl sok peremfeltétel...

    A film utolsó előtti 30 másodperce hozott elő belőlem bármiféle érzést, mert jól nézett ki az öreg Luke, csak kár, hogy az ő történet szálának sincs értelme. A világnak szüksége van rá és ő elbújik. (És minek hagy hátra akkor nyomot és miért olya hülyén? R2 miért támad fel? Yeah, fukcing logic...)

    Az sem értem, hogy miért egy tök ismeretlen megy hozzá, miért nem a tesó és a csaj. Ezen felül vicces, hogy Luke nem érezte meg a zavart sem az erőben, mikor anno őt megérezték, mikor elvileg a no1. jedi.

    Stb. stb.

    Ezeken látszik, hogy koncepciótálan egymásra hányt vacak az egész. Ennél ÉN jobb története írok pár emberrel úgy, hogy soha nem csináltam ilyet, mert legalább összeollózni jobbat tudnék. Voltak olyan pillanatok a filmben, ahol azt éreztem, hogy lehet ebből valami, de mindig sikerült tönkretenni. Annyi féle módon lehetett volna egy más/jobb/érdekes filmet csinálni, megmutatni, hogy mit lehet tenni. Érdekes, hogy ez a Felhőatlasztól kezdve több filmnek sikerül - még ha csak ollóznak is - de ilyen support mellett ennyire elhasalni.

    Képtelen vagyok felfogni a nagy éljenzést. Nálam ez a filmtörténelem 10 nagy bukása között van az új SW úgy, hogy szart sem vártam tőleg, de még azt is sikerült alúlmúlnia. Az elvileg fantasztikus és végtelen SW univerzumból egy IV-VI 2.0--át sikerült összehozni. Michael Bay is büszke lehetne erre a teljesítményre...
  • Renegade
    #17
    ha én Ferrarikat gyártok, akkor egy másik sportautóval fogom összehasonlítani, nem pedig egy Ladával.

    nyilván ízlések és pofonok, amin mi ki voltunk:

    ennél súlytalanabb főgonosz még nem volt filmben, egy dührohamokkal küzdő Tokio Hotel rajongó. Lehet a szinkron (is) rontott rajta.
    nagyjából 60 perc végezte a vágószoba padlóján, ami rohadtul hiányzik a filmből.
    Néhány hangsávot lespóroltak (az elején a Tatuin 2-n a csatának hol volt hangja, hol nem.)
    párbeszédek nem igazán voltak

    a poénok ültek, az tetszett.

    Én elhiszem, hogy nem akartak nagyon újítani, csak újra forgatták a New Hope-ot, meg lehet, hogy marhára megvolt kötve a csapat keze, na de mindegy, hátha a többi jó lesz.

    A legszomorúbb az egészben, hogy ez a film felértékelte a Star Wars I-II-őt.

    Az a baj, hogy ez is egy olyan film lett, mint az Ender Games, ha nem olvastad, akkor nem igazán érted.

    @wraithLord: a Star Trek szerintem működött, remek szerethető karakterek, eljátszották a szerepüket, nem csak felolvasták (első rész).



    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2016.01.02. 22:45:22
  • wraithLord
    #16
    Ha a Star Trekek tetszettek, akkor ez is tetsszen...
    Ezek szerint Star Wars rajongó vagy, de Star Trek rajongó nem. Én mind a kettőt szeretem... Míg a Star Trek filmeknek kb. csak címe volt Star Trek (igaz, lényegesen magasabb színvonalra emelte a Star Trek mozifilmes "ágát", ezt el kell ismerni), addig a Star Wars 7 (igaz, hogy az ég világon nem adott semmit a Star Wars univerzumhoz, csak fogta a Ep 4-6-ot + a Star Wars kliséket és összegyúrta egy új filmmé) igenis egy korrekt _Star Wars_ film volt...

    Szóval most én ülök itt fejcsóválva, hogy WTF... de tényleg...
  • Dynamic
    #15
    Miért? Pocsék volt a sztori, a színészek, a látvány, a rendezés? Ha nem SW lett volna a címe, és a tipikus SW elemeket is megváltoztatták volna, akkor is szarnak mondanád? Ne már. Elhiszem, hogy sokan mást kaptak, mint amit vártak ("vártak"... ezt is érdemes lenne elemezni), de a csalódás és a rossz film közé ne tegyünk már egyenlőségjelet. Ki ne találd már, hogy ugyanolyan szar volt, mint a Pláza ásza, a Taken 3 vagy a Pixel.
  • kalapos01
    #14
    par jelenetert minek vegigszenvedni? megnezem azt a par jelenetet es nem szenvedek, nem?
  • Inquisitor
    #13
    A TED2 valóban szörnyű, de van benne pár olyan jelenet amiért még is érdemes végigszenvedni. Úgy értem tényleg vicces, nem olyan mint a film többi 90%-a.
    A Pláza Ásza 2 meg már ott elvérzik, hogy Adam Sandler az egyik producer ...
  • Lacee86
    #12
    Bevallom, az elmúlt évben eléggé kimaradtam az új filmekből, úgyhogy a listáról sem láttam egyet sem. A kritikákra viszont -bár fenntartással kezelem őket-, bizonyos mértékig adok. Vannak persze filmek és témák, amik alapból nem érdekelnek (pl. Star Wars, Harry Potter stb.), de ha egy film leírás, téma stb. alapján érdekel, legalább a pontszámot megnézem. Ha nagyon szélsőségesen alacsony, és nem látta egy ismerősöm sem (akinek adok a véleményére), akkor inkább elkerülöm.
  • hitman1028
    #11
    a ted2 tényleg szörnyű volt
  • Renegade
    #10
    irigyellek :(

    mi úgy jöttünk ki a moziból, hogy egy órán át csak üldögéltünk és értetlenül csóváltuk a fejünket, hogy mi volt ez a szar. :(

    J.J. első filmje ami nem tetszett nekem.
  • hgaben90
    #9
    A legrosszabb filmek listájánál felteszik a kérdést, hogy javul, vagy esik Hollywood színvonala. Alig érzem magam manipulálva.
  • tomboy013
    #8
    A Vakáció teljesen jó film volt.... Nekem mondjuk a Pixel is tökéletes volt egy esti kikapcsolódásnak. Nem érzem egyiket sem csalódáskeltőnek, amit vártam tőlük azt hozták, sőt talán többet is.
  • ntom
    #7
    Szerencsétlen Vakációt nagyon bántja mindenki, pedig voltak tőle bőven sz.rabb filmek idén. Csak hogy a stílusnál maradjunk, pl. Hot tub time machine 2.
    Vagy pl. a Tomorrowland miben volt jobb a Jupiter felemelkedésénél? Klúni elvitte a hátán?
    A Fantasztikus négyes reboot is kimaradt, miközben abban a hónapban a világegyetem legsz.rabb filmjének kiáltották ki kb.
  • Etinger
    #6
    Persze, új SW... max csalódás lehet (neked) ... Nekem bejött, igaz van nála jobb is, de egy 10/7 vagy 10/8 simán meg van. Persze én vagyok a hülye, nem tudom ilyen egyértelműen troll kommentekre minek reagálok..
  • pixx
    #5
    Kedves cikk író, te nagyon hülye vagy. A Vadregény a legrosszabb? Az Utolsó Boszorkányvadász bőven viszi a primet, meg az új SW.
    Kevés rosszabb filmet lehetett ezeknél látni.