36
  • dbali
    #36
    Bakker az ilyen filmekben millió kis hibát lehet találni, de csak akkor, ha keresi az ember. Ezek csak FILMEK és nem szimulációk...semmi értelme nem lenne valósághűre csinálni, mert tudjuk, hogy nulla esélye lenne az emberiségnek. Meg azért annyira ne szakértőzzünk már, hogy "milyen pajzsot használhattak" meg "milyen technológiával maradtak a levegőben"...
  • Sequoyah
    #35
    A fuzios eromuvekben is magneses terrel tartjak sikeresen tavol a millio fokos plazmat a faltol, igy a fizikai fal nem melegszik tul.
    A rontgensugarzas megfogasaban pedig semmi sci-fi nincsen, egy vekony olomreteg kell hozza es kesz. A mai emberisegnek is legalabb 50 eves tapasztalata van ebben a temaban.

    A fizikanak egyaltalan nem mond igy ellent, csak az a kerdes, hogy eleg eros vedelmet tudnak-e epiteni a mar ma is rendelkezesre allo technikabol. De amelyik faj 500 kilometeres urhajot tud epiteni, attol egy ilyet is kinezek:)
  • DontKillMe
    #34
    Ennyire tré minőségű 1080p videót az életben nem láttam.
  • A1274815
    #33
    "Ha kepesek a gravitaciot szabalyozni, akkor a rontgen-sugarzast mar gyerekjatek megfogni. Akar energiapajzzsal (amirol ugye nem tudjuk hogyan mukodik), akar a jooreg fizikai pajzzsal. Eleg ha olyan primitiv a megoldas, mint olom a kulso burkolatban:) "

    Aha, akkor rosszhírem van, mert abban az esetben a pajzsod fog többmillió kelvinre felmelegedni. Ha valamit megfogsz az hővé alakul. Ha garvitációval jáétszasz, hogy megfogd a röntgen sugarat, akkor ahoz mini feketelyukakat kell létrehoznod, akkor, meg már nem kell atombomba, mert az ürhajó, miutrán megette az űrhajót megeszi a naprendszert is. Nem beszélve arról az aprócska problémáról, hogy viszont a hagyományos fény át ment azon a hűde kemény energia pajzson, mint ahogy a saját ürhajóik is. Amúgy azok az UFO-k ott hol is szabályozták a gravitációt, a filmben nem láttam annak jelét?
  • Jackal
    #32
    Chrome. Mostmár látszik nekem is.
  • ostoros
    #30
    Érdekes, nekem eddig is ott volt. Milyen böngészőt használsz?
  • Jackal
    #29
    Köszönöm, nem akarod te írni ezentúl a cikkeket?
  • Phara
    #28
    Igen csak neked.Van egy youtube link.
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2015.12.18. 09:20:42
  • Sequoyah
    #27
    Ha kepesek a gravitaciot szabalyozni, akkor a rontgen-sugarzast mar gyerekjatek megfogni. Akar energiapajzzsal (amirol ugye nem tudjuk hogyan mukodik), akar a jooreg fizikai pajzzsal. Eleg ha olyan primitiv a megoldas, mint olom a kulso burkolatban:)
  • Jackal
    #26
    Csak nekem hiányzik a cikkből egy video beágyazás, vagy legalább egy rohadt link az előzeteshez?
  • A1274815
    #25
    A sci-fi-k 99%-nak az a baja, hogy a sci-fi-ből csak a fi van meg, a tudományt totál mellőzik.
  • A1274815
    #24
    Igazságszerint már az atombombának is bekellett volna (ha film alkotói tudnák, hogy hogyan működik az atombomba, akor nem jönnének olyan vadbaromsággal, hogy egy energia pajzs majd kivédi, ugyanis az a röntgen sugárzást nem fogja megfogni. Már pedig a léglökést és a tűzgömböt egy nukleáris robbanásnál a felszabaduló sugárzás okozza).
  • bdzsana
    #23
    Ebben nem a logikát kell keresni, hanem élvezni kell. Kb, mint minden idegen inváziós filmet. Szerintem még olyan film nem volt ebben a témában, amiben ne lett volna valami orbitális baromság, de szerintem nem is nagyon lehetne csinálni, mert nem lenne élvezetes.
    Már az baromság, hogy ide jönnek a Földre. Minek? Mi van itt ami másik 10 milliárd bolygón nincs? Ásványkincs? Azt bárhonnan szereznek. Emberi rabszolga? Minek? Aki csillagok között tud utazni csak robotizált már mindent. Maximum azt tudom elképzelni, hogy ide akarnak költözni, mert ez egy számukra is élhető bolygó.
    Ha meg már itt vannak akkor meg semmi esélyünk. Ehhez egyébként a filmek tartani is szokták magukat. Legyőzhetetlennek mutatják őket, aztán találnak valami orbitális biztonsági rést, pl számítógép vírussal fertőzik meg őket, vagy rendes vírust kapnak el (Világok harca), allergiásak a vízre (Jelek), vagy csak egy központi dolgok kell lerombolni, amit persze alig védenek.
    Teljesen valószínű dolgok ezek persze.
    És akkor ott van még a sci-fi-k 99%-ban, hogy a szipiszupi csillagközi fegyverarzenáljukkal nem tudnak eltalálni 20.-jára sem egy mozgó járművet, de sokszor még egy futó embert sem.

    Na mindegy lényeg, hogy ha nem akarnak belerakni ilyen hibákat, akkor az egész film csak egy pár perces népirtás lenne. (szerintem)
  • Mat666
    #22
    Hát van igazság abban amit írsz de azért hogy egy laptoppal meg hekkeli a földönkívüliek szuper számítógépét azért azon akkor is kuncogtam 13éves voltam akkor de ja..
    Amúgy jó film volt ezt is biztosan megnézem.
  • Ragnaar
    #21
    Nincs azzal a vírus dologgal semmi gond. Ott volt ugye a lelőtt hajó. Az amúgy villamosmérnök hobbyinformatikus kábeltv telepítő rájön, hogy milyen architektúrát használnak az idegenek ír egy vírust az adott architektúrára és kompatibilis wireless feltölti. És mindezt egy nap alatt kb. Szerintem ha csak bejuttatnak egy bombát tökéletesen elég lett volna. Mindegy én mindenesetre kíváncsian várom a második részt.
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2015.12.17. 12:57:34
  • BrockSamson
    #20
    Ezzel csak a baj, hogy a Marvel filmek legalabb egy szikranyi ujdonsagot hordoznak, ez a film a trailer alapjan pedig annyiban merul ki, hogy meg nagyobb hajok es meg tobb idegen jon vissza, mondhatom megeroltettek magukat az irok. Mondom ezt ugy, hogy kifejezetten kedvelem az elso reszt.
  • Phara
    #19
    És mi van ha a bolygó kell csak nekik kolonizálásra?És azért a földdel kezdték,mert hátha észrevesszük a közeli egyéb más bolygók kolonizálását idő előtt és cselekszünk?
  • gothmog
    #18
    Azzal kezdték, hogy a hétmilliárd nagyrészét az első csapással elporlasztották. És még mindig az van, hogy elegendő energia áll a rendelkezésükre, hogy az egész civilizációjukat átcuccolják a csillagközi űrön.
    A rabszolgákkal csak a nyűg van.
  • visnait
    #17
    És fehérje tartalmunk is elég nagy. :-)
  • Cyberdog
    #16
    Viszont, jó rabszolgaanyagra, mindig szükség lehet. S hol találsz egyből 7 milliárd, - gondolom a II. rész idején már - 9-10 milliárd potenciális rabszolgát naprendszeren belül? Vagy akár több fényéves körzetben?
  • Axlkenobi
    #15
    Olyan mókás, ahogy a kiskockák vicceskedve próbálnak egymásra licitálni a vírusos cucc miatt. Furcsa, amikor a film kijött, ott ültem 14 évesen a moziban és valahogy se a fiatalok, se az idősebbek nem ikszdéloloztak meg picsogtak... Régi szép idők, mikor a "geekek" meg a "kockák" még nem kamukeménykedtek az internet nevű pöcegödörben, hanem odahaza recskáztak apu eldugott pronókazijára.

    Ráadásul az benne a legszebb, hogy semmivel nem hihetetlenebb megoldás (főleg egy olyan sztoriban, ahol Hold méretű űrhajók vannak), mint az általunk oly sokra tartott 80-as évekbeli akciófilmekben az, hogy soha nem fogy ki a fegyverből a lőszer, a főhőst soha nem találják el, legyőz egy egész hadsereget egyedül, elfolyik belőle 80 liter vér és még mindig él és még lehetne sorolni. Szóval ezzel az erővel a Die Hardon is lehetne ikszdélolozni.

    Ami a Függetlenség Napját illeti, a '90-es évek abszolút vállalható látványmozija, ami egy tizedmásodpercig sem próbál többnek látszani annál, mint ami, ellentétben a mai kor agyonajnározott Marvel-szutykaival. A második rész előzetese is azt ígéri, amit a film nagy valószínőséggel teljesíteni fog: hatalmas és epikus látványorgiát, ami kikapcsolja és elszórakoztatja majd a nézőt két-két és fél órára.
  • dyra
    #14
    vírus megint bejöhet :D
  • bmw
    #13
    Nem kell haborogni akinek nem jon be nem nezi meg ennyi....

    Amugy meg ezeket a filmeket nem a tortenete miatt nezi meg valaki...
  • gothmog
    #12
    Az ő technológiájukkal csak a naprendszerben találnak több olyan bolygót, ahonnan simán elhordhatnak mindenféle nyersanyagot, amiért még háborúzni se kell...
    Mondjuk hogy a naprendszer kell nekik, és velünk első körben csak azért kezdtek ki, mert nem akartak konkurenciát. Leszedtük a felderítőjüket (51-es körzet), ugye. Aztán mikor a csapásmérők megszívták, emelkedett a tét a számukra. Most már nincs más választásuk mint egy lapra tenni fel mindent.
    Pedig ha az elején elkezdik akár a Holdat, a Marsot, a kisbolygókat, az óriásbolygók holdjait elhordani, mi csak hülyén nézhettünk volna. Ha az űrből kezdenek aszteroidákkal bombázni, mi csak hülyén nézhettünk volna. (most hagyjuk a feltörős sztorit)
    A lényeg, egy faj ami képes a komplett civilizációját átcuccolni a csillagközi űrön, nincs rászorulva, hogy a helyiekkel csatázzon. Merthogy olyan mennyiségű energia áll a rendelkezésére, ami mindezt feleslegessé teszi.
    Mindebből az jön, hogy nem valami tapasztalt faj ez, ami az inváziót illeti, lehet, hogy a Föld volt az első ilyen próbálkozásuk.
    Mindettől függetlenül, ehhez a filmhez nem logika kell, hanem egy vödör popcorn, meg egy kényelmes szék, amiben hátra lehet dőlni. Mert úgy teljesen jó. :)
  • Vata111
    #11
    Nekem ezekről mindig a Master of Orion Antares faja jutott eszembe.
  • Tikal #10
    haha, vagyis jön egy még nagyobb űrhajó, huu, erre nem számítottunk... a harmadik részben pedig akkora lesz mint a Nap.... uramatyám.
  • tomboy013
    #9
    Ez nagyon király lesz :D Imádtam az elsőt akármekkora baromság is volt és jó látni régi arcokat a 2. részben. Kár hogy Smith nem tért vissza.
  • tom_pika
    #8
    hát igen, az ő window$-uk még gyengébb, mint a földi... mindent lehet überelni...
    biztos nem kaptak prémiumot a történtek után a programozóik...
  • tamolnar213
    #7
    Húzós? Tuti nem ütős?
  • Gauge
    #6
    Imádtam ezt a filmet (ID4) fiatalon, de ma már annyira bugyuta hülyeségnek tűnik.
  • Gauge
    #5
    LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
  • adler741
    #4
    azóta már linuxot használnak
  • adler741
    #3
    hahaha Ez volt a hét beszólása:))lol
  • codaco
    #2
    Vajon történt upgrade az idegenek tűzfalán?
  • molnibalage83
    #1
    Zsééééééééééé! :)