261
Fallout Shelter
  • Darun
    #241
    Nekem az adott okot aggodalomra, hogy 3 Vaulttal, 270 órával most tartok 7/20-nál.
    Amúgy érdekesség, hogy elvileg 7-nél jár a számláló és ha jól emlékszem, a 3 Vaultban összesen 4 Eulogym van. Az első és a harmadik Vaultban biztos hogy őt dobta elsőnek, a másodikra már nem emlékszem, de ott is van. Illetve az első Vaultban dobott még egyet.
    Megnéztem:
    Vault 1: 6 Legendary (összesen 7, mert Eulogy dupla)
    Vault 2: 1 Legendary (és tévedtem, nem Eulogy az, hanem Jericho, bár őt is tuti az elején dobta egy láda)
    Vault 3: 1 Legendary

    Csak az elsőt számolná? Mert máshogy nem jön ki a 7/20.
  • Papa01 #242
    Nekem 145 óra után van öt... :( Nem értem miért tették így bele ezt az acsit. Szinte teljesíthetetlen. Pénzt meg tuti nem fogok beletolni a játékba. :)
    Szerinted rádióadásra jöhet Legendary Dweller?
  • Darun
    #243
    Az előbb bontottam megint egy legendary dwellert és a számláló még mindig 7/20-n áll :(
    Sztem csak ládából lehet bontani, a rádióra nem jönnek.
  • Kotomicuki
    #244
    Összesen 23 legendás dweller van, lehet a 20 az a 20 különbözőt jelenti és nem a 2-3 féléből a 6-8 darabot...
  • Papa01 #245
    Nekem volt olyan h küldiből jött. De egyébként tényleg szemétség ez az acsi. Még befejezem a "Overachieve Much? Complete 100 objectives" acsit, aztán pedig EZZEL fogok próbálkozni...
  • Darun
    #246
    Akkor viszont tényleg felejtős. Ezen kivül meg nem igazán van értelme játszani vele. Am először én is arra gondoltam, hogy talán minden legendás dwellert össze kell szedni, de igazából az acsi leirásában sem szerepel, hogy különbözőeknek kell lenni, csak annyit hogy legyen 20. Ebből következik hogy lehetne akár 20 egyforma is. Mindegy, elengedem ezt a sz*rt.
  • Kotomicuki
    #247
    Érdekes, hogy akár 80 lakóig is elegendő egy víztisztító épület, természetesen a 3 széles, 3. szintre fejlesztve és 6 db, 10 agility-s + ezt növelő, alapruhákba (Handyman jumpsuit) öltöztetett kezelővel.
    Az étkezőt lecseréltem a kertre, de szerintem az is tudna uígy, uilyen feltételek mellett üzemelni - a kert is el tudja látni a 80-as létszámot.
    A három Power generator épp, hogy kitartott a 60. szinten felhúzható Nuclear reactor-ok megjelenéséig - ez épület méret- és szám-függő. Igaz, kevesebb kezelői létszámmal üzemeltek és a végén már a Rush-oknak is nagy szerepük volt abban, hogy ne menjen a kollektíva energiaellátása mínuszba.
    Viszont, a 80-hoz közeledve már egy 4. Nuclear reactor beállításán gondolkodom, mert az épületek is szaporodnak a lakók létszámával együtt és ez egyre nagyobb kihívást jelent - ha nem kéne manuálisan kattintgatni, mint egy óvodásnak, akkor talán még elmenne enélkül egy darabig az óvóhely.
    3 db Mister Handy robotom van ezen kolónián és ez kevés a begyűjtések automatizálására.
  • Kotomicuki
    #248
    Upsz, hibajavítás: a víztisztítóhoz PERCEPTION kell, NEM AGILITY, ami a kajagyártást gyorsítja, nem is kicsit.
  • Darun
    #249
    Most már tényleg elhiszem hogy szerencsétlen vagy. Nekem a 27 dwelleres, 28 szobás Vaultom minden szintjén van Handyman, ez összesen 5 db-t jelent, a legnagyobb Vaulban is minden szinten van, kivéve a Medbay/Radaway gyártó szintet (azt manuálisan veszem át).
    Am én úgy vettem észre, hogy a ruhák 10 fölé nem növelik a képességet, szóval a fullos dwellereken teljesen mindegy, hogy milyen ruha van, az csak adig érdekes, amig nem tudsz képességet fejleszteni. Az meg sztem hogy több erőmű kell, mint kaja/innivaló gyártó épület, sztem logikus, hiszen az előbbi a Vault méretétől függ, utóbbiak meg a dwellerek számától, de a Vaultot a lakosság stagnáló állapota mellett is kell növelni/fejleszteni, plusz vannak időszakos használatú épületek, amikbe nem feltétlen van ember, de energia attól még kell hozzá (arról nem is beszélve, hogy az épületek 1 emberkével is elüzemelnek)
  • Kotomicuki
    #250
    Kipróbáltam: a 10-es képességű lakóról lerántottam a +3-as ruháját és majd 10 másodperccel nőtt a "betakarításhoz" kellő idő a termelő épületben. Tehát, igenis növelik a 10 fölötti képességek a termelés hatékonyságát, hiába csak +10-et jelenít meg, mindkét esetben.
    A plusz reaktorok is inkább azért kellenének, mert belépéskor sokkal alacsonyabb energiaszintet jelez, mint amikor otthagyom a játékot és kellene neki 2-3 ciklus, mire megint elérné a régi, magasabb értéket, amihez nem mindig van időm kivárni - szeretem, ha van tartalék, mert a(z elhúzódó) harcok nagyon le tudják szívni a kapacitásokat.
    80 felé már volna "bőven" lakóm az épületekhez, de még mindig képzések alatt áll a népesség legalább fele. Tehát, volna személyzet a kalandozáshoz is, létszámilag, de képességek (és szintek) terén még nem állnak készen -> alacsony képességű egyén szinte csak lomot tud találni, arra meg nincs már szükségem, amikor legendás fegyvereket kéne már gyártanom - pénzem meg van, tehát csak azért nem kell kimozdulniuk.
    Itt jegyezném meg, hogy igenis van különbség, hogy a skorpiókat 7-10 (az alapszinten gyártható legjobb és a talált kék hulladékok), vagy legalább 17-et sebző fegyverrel (kék plazmapuskák) csapkodják-e a dweller-ek: az utóbbival legfeljebb 2 helyre tudnak betörni, míg az előbbivel 3-4-et biztos meglátogatnak. Sz'al a fegyvergyártásnak is nagy jelentősége van.
  • Papa01 #251
    Ma érdekes dolgot próbáltam ki.. összegyűjtöttem 10 ládát és elkezdtem kinyitogatni őket. Basszus.. első körbe 3 (!!!) db Legendary Dweller-t dobott.. :) újrapróbálkozás után már csak 1-et.. :D (mentett állással felülírtam a régit)
    És valóban nem számolja bele a már meglévőket.. Mondjuk ugyanez igaz a "Overachieve Much? - Complete 100 objectives" acsira is. Nem lehet úgy trükközni, hogy visszamásolgatásokkal ugyanazt a feladatot többször csinálod meg. :)
    Abból még 16 db kell. :D
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2021.07.05. 19:04:37
  • Darun
    #252
    Azt nem is mondtam soha, hogy mindegy hogy milyen fegyóval lövöd az ellent. De pl a skorpiók csak egy szobát látogatnak, majd megint egy másikba mennek, szóval mindig csak az adott szoba dwellerjeinek fegyverei számitanak, és annyi idő azért van, hogy át tudd equippelni a cuccokat. Az más kérdés, hogy 80 dwellernél ennek már (a jó fegyóknak) nem kellene problémát okozni. De azért a full legós fegyó is túzás, mivel a sima kék pls Gauss riffle vagy fatman is sebez annyit, hogy legyen értelme használni. (mig pl egy legendás revolverrel meg kitörölheted, mert nem sebez semmit azon a szinten)

    A termelő épületekből már csak azért is érdemes túltermelésre épülni, mert a "legyen a termelésed 1 perc alatt x nyersanyag" küldiket sokkal gyorsabban ki lehet pörgetni, plusz ahogy irtad is, egy incidens vagy betörés eléggé vissza tudja fogni a termelés, még akkor is, ha amúgy simán el tudod háritani. Nálam egyszer volt nagyon komoly energiaprobléma, egy sikertelen rush után, utána kb 1,5 órámba telt, mire minden újra működőképes lett.
  • Kotomicuki
    #253
    Kizárólag Quest-ekre, harci-begyűjtő ruhának a Merc-re szavaztam - a Piper's Outfit lenne az ideálisabb, de ezt vagy lehet gyártani, vagy nem - , ezért elkezdtem egy legendásat gyártani - hadd fogyjon a raktárkészlet, meg ne kelljen újabb épületet felhúzni - és a kezdeti >20 napról sikerül 6 környékére letornáznom a gyártási idejét, 21k kredit kifizetése mellett -> elég drága mulatság lesz saját gyártású, legendás cuccokban tolni, főként időben értve ezt!
    Alapjáraton meg Wasteland gúnyák készülnek majd, hogy az első szintű, END 10-es dweller-ek még több HP-val érjék el az 50-es szintet, amikor is majd megkapják a beosztásuknak - és a lehetőségeknek - megfelelő ruhájukat. A bekapott sebzés és a -sugárzás is észrevehetően kevesebb, ha magas az END'-szuk. A gyógyszerek %-ban gyógyítanak, így nem kell a nagyobb HP-s egyedekre pluszokat ellőni belőlük, ami megint csak egy érv a korai felöltöztetésük mellett.
  • Kotomicuki
    #254
    Már 90 dweller-nél azt éreztem, hogy ez a létszám elég, de a kólapalackozóhoz kellett a létszám, így született pár gyerek és 102-re nőtt a létszám. Gondoltam, itt megállok és már csak a kiképzés, szintezés és a csapatostul való pusztába küldés maradt hátra, ami után lebonthatom a már nem kellő épületeket és "újjáépíthetem" a bázisomat -> az új épületek túl gyorsan követik egymást a végén, szinte már nem is éri meg rájuk váltani, hiszen a palackozó kiváltja "mindet".
    Aztán a kiküldött, saját (fel)készítésű, teljesen 10-es SPECIAL-ú kószák kezdték begyűjteni a környék magára maradottjait és most már a 4. lakószoba felhúzásán kell gondolkodnom - a 3 teljesen kifejlesztett 120 lakóig elégséges kapacitást nyújt. Ha meg még a rádió is csalogatná őket...

    Reaktort ne építsetek a bejárat mellé, mert fél perc, mire kivergődik meghalni a raider a leghátsó szekciójából!
    Úgy gondolom, hogy 3-széles rádió és a felügyelői állás lesz a végső felállásban a legfelső sorban, természetesen talpig felfegyverzett rádiósokkal. Alattuk meg a termelő szobák - erre a 100 emberre bőven elég a 3-4 palackozó, a többi az mind reaktor lesz. Legalul a lakószárnnyal és a raktárakkal -> itt tombolhatnak az "incidensek", legfeljebb 2-3 plusz erőmű kellhet "ellenük" és/vagy a pinceszint fölső sorába telepítek pár jól képzett és kellően felszerelt lakost a "logisztikai feladatok" ellátására.
  • Kotomicuki
    #255
    Úgy tűnik, hogy a pusztában tölthető időt a menedéklakó kezében lévő fegyver ereje határozza meg:
    - az először gyártható legjobb fegyverrel (7 és 6-8) 1,5-2 nap a 25 db-os stimpack-készlet felélése
    - a ritka fegyverek legjobbjaival (17 környéke) akár 4-5 napra is kitolható ez az érték

    Érdekes, hogy se a PER-re, se a LUCK-ra öltöztetett emberem nem talált annyi plusz gyógyszert, mint a csak END-t növelő gúnyában talpaló - igaz, ez egy egyszeri, összehasonlító kirajzás volt.

    Most, hogy egy "földgömbnyire" volnék a legendás fegyverem gyártásának megkezdésétől, a kiküldött csapatok és egyedek mindent hoznak, csak azt nem!
    Azonkívül, a 100+ létszámú menedékemnél a mostanában kapott kajás dobozok tartalma messze kritikán aluli: van, hogy csak egy "kéket" tartalmaz és az is az 500 kredites, ami stabil >150k-nál már semmit sem jelent, a többi "tartalom" meg az említésre sem méltó szemét kategóriájába esik.
  • Kotomicuki
    #256
    Egész jól bevált az első szintű újoncok szintezésére a következő metodika: az END 10 megszerzése után már mehet is ki a pusztába, lehetőleg kék/rare, minél magasabb END-szot adó ruhában, hogy minél több HP-ja legyen. Szorgosan figyelni kell rájuk, mert különösen az alapruhákat (common/zöld) hajlamosak önállóan leváltani és akkor bukik a mutatvány. Egy jobb, kék/rare fegyver már elég nekik - vagy többszöri nekifutás szükséges az 50. szint eléréséhez - , mert a viszonylag sűrű, kezdeti szintlépéseik miatt az orvosi ellátmányhoz nagyon ritkán kell nyúlniuk és az szinte érintetlenül ki tud tartani az egész akció alatt, már, ha csak az 50. szint elérése a cél - a ruházat "újrahasznosítása" miatt célszerű ekkor visszahívni a dweller-t, képzetlenül amúgy is inkább csak kidobandó lomot tud összeszedni.
    Amint visszatért az 50. szintjével, vagy még a kiképzés előtt, a jobb ruhá(k)ra várva, be lehet rakni képezni egy adott dologra, majd ennek a legjobb gúnyáját ráhúzva be lehet rakni a megfelelő, ezen felturbózott képességet kihasználó szobába a termelés hatékonyságának növelése céljából. Fontos, hogy amíg várakozik és közben termel, akkor addig is a legjobb, END-szot növelő ruha legyen a fejlesztésre várón, hogy ne veszítsen többlet-HP-t a szintlépéseinél. A termelő szobákban, "csak úgy" lézengő, nem az első szintjétől maximális END-szal fejlődő lakosokra is END-ot növelő ruhákat húzok - nyilván a jobbakat az "elit" brancs kapja - , amíg el nem érik az 50. szintet, hogy nekik is minél több legyen a HP-juk, ami egy-egy skorpió-, vagy halálkarom-támadás esetén életeket és gyógyeszközöket tud "megmenteni". (a felélesztés nem egy nagy tétel - akkor már - , de vannak küldetések, amik a veszteség nélkül visszavert támadásokra adnak csak jutalmat)
    Amint megszerzi a teljes SPECIAL 10-et, onnantól már csak a fegyverén és a gúnyáján múlik, hogy mennyire hatékony a quest-ek alatt.
    Ezen, speciálisan tenyésztett és kondicionált lakosokat külön megszoktam jelölni a nevük elé biggyesztett "X"-el, így könnyebben kiszűrhetők a tömegből.

    A 30. szintű quest-ektől kezdődően a kék/rare fegyverek erősen kezdenek veszíteni a hatékonyságukból és innentől célszerű a legalább 21-et sebző, legendásakat használni - gyártani.
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2021.07.25. 00:26:24
  • Darun
    #257
    Nem emlékszem, hogy bárhol is számszerűen ki lenne jelezve a dwellerek életereje. Ezen én is gondolkoztam, amit irtál, de sztem a END-ből adódó szintenkénti pluszt visszamenőleg is megkapják. Szintezni őket tényleg a Wasteland a legjobb, de ált egy alap dweller nem éri el elsőre az 50. szintet, mert hamarabb megtelik a hátizsákja. Igen, főleg szeméttel. A ruhát mindig lecserélik, ha jobbat találnak (és itt sajnos ne ma ruha hatékonyságát nézi, hanem a ritkaságát). Azért mielőtt kiküldöd a pusztába, sztem érdemes minden statot felhúzni 10-re, mert ha bead egy eventet, a sok HP nem garancia a sikerre. Meg ugye a magasabb LUCK miatt nagyobb az esély a jobb lootra (nyilván nálad nem, de másnál igen). Az se mindegy hogy milyen gyakran ad be csata közben critet, Magasabb szinten azért majd elkezdenek fogyni a stimpackok is, az első pár szinten még tényleg előbb lép szintet, mintsem nagyon lesebződne.

    A questekhez egy tipp: a petek között vannak damage resisek, érdemes egy dwellert közelharci fegyóval felszerelni és neki adni a legmagasabb dmg resis petet, csatában mindig neki kell választani a legerősebb ellenfelet és a másik 2 dwellerrel kifókuszálni minél előbb. Főleg a rad skorpiók és a rad ghoulok veszélyesek, meg az epic Deathclaw-k. Itt arra kell figyelni, hogy a közelharcos kari nem kap automatice új ellenfelet, azt manuálisan kell beállitani. Am ha több kis minion van, érdemes mindig a legkisebb HP-st leszedegetni.
  • Kotomicuki
    #258
    Sehol sincs kijelezve a dweller-ek életereje, de a plusz END'-szal szerezhető HP-mennyiség nem visszamenőleges hatályú - ez minden "normális" Fallout-ban így van (bár, azoknál még az erő is ad bele egy kicsit, de a ruha/drog adta előny nem játszik): ha magánál a szintlépésnél nincs meg a többlet, akkor az utána már nem íródik hozzá - itt szintlépésenként 2.5 + (END * 0.5) a lehetséges növekmény. Ennek a HP-különbségnek főként az alacsonyabb szinteken lehet tetten érni a hatását, leginkább ott hasznos, bár, az 50. szinten sem mindegy, hogy milyen ütemben fogy a quest-ek alatt - a gyógyszer meg %-osan gyógyít, tehát, "neki" mindegy, hogy mennyi a HP-hiány/sugárzás. (de nekem meg nagyon nem mindegy, hogy milyen ütemben kéne kattintgatni, ezzel az elbaszott hud-dal, pláne 6 db, oda-vissza cikázónál, hogy azok megmaradjanak -> ha a "hátsó" két szobát egybe építed és nincs mögötte lift, akkor a halálkarmok visszajönnek és 2x razziáznak a középső szobában, tehát egy csapattal 2x lehet beléjük rúgni, így nem kell annyi spéci felszerelés se ellenük)

    Azt tapasztaltam, hogy a pusztában a fegyver mindent visz, ez a döntő tényező:
    - nagy sebzéssel minden ellenfelet ledarál -> dől az XP és alig fogy a gyógyszer a szintlépéseknél; ha (már) nem lép szintet a dweller, akkor azért fogyogat ez is
    - közepes sebzéssel már vannak ellenfelek, akik elől elmenekül (a 2. napon/naptól már egyre több elől) -> kevesebb XP és az eü.-csomagok elkezdenek (hiába) fogyni
    - alacsony sebzésű fegyverrel az első pár harc után már csak menekül -> szinte semmi XP és az eü.-készlet is végleg elfogy, legkésőbb a 2. napon

    Az itt beadandó mini-Quest-ekhez tényleg kell (és hasznos) a teljes, 10-es SPECIAL, de leginkább az számít, hogy minél többen rajzzanak kint, hogy ne kelljen órákat várni 1-1 ilyen felbukkanására. Viszont, ha csak az END' 10-es, akkor szemetet se talál annyit, így megszokott lenni az 50. szint elsőre, ha egy jobb, legendás fegyverrel indul neki a portyának - legkésőbb a 3. napra meg is van, onnan jöhet vissza.

    A közelharcosokat nem nagyon csípem, mert inkább csak futkorásznak föl-alá, ahelyett, hogy sebeznének - meg az erejüket is jó volna feltornázni, hogy "tényleg" sebezzenek (az erő nagyon számít a széles tartományban (tól-ig) sebző fegyvereknél, az ütlegek meg mind ilyenek). Viszont, most már van egy legendás, páncéltörő minigun-om, amivel minden lövés talál: ha elfekszik az ellenfél, akkor a következő lőszer a sorozatból már az új ellenfelet kapja el -> nincs "pazarlás" a harcok alatt. Remélem a még nagyobbat sebző gatling-lézer is ilyen lesz majd. (pl. az Institute Rifle-nek "csak" ketté van osztva a sorozata, de ez is több, mint a(z átlagos) semmi...)

    Azt vettem észre, hogy a két, kólás figura egyre kevesebbszer és egyre kevesebb üveget ad:
    - részben a nálam lévő kólamennyiségtől- (14 fölött már nem adnak üveget)
    - részben a menedék fejlettségétől/lakószámától függően: 110 fölött már jó, ha minden 4. látogatásukkor kapok 1-1 üveget, hiába is van belőle mindig 4 alatti mennyiség a raktárban.
  • Papa01 #259
    Sziasztok!

    Nos, a mai nap bekerültem a klubba! :)


    Néhány észrevétel:
    - 733 láda felnyitása hozta meg az eredményt!
    - A 20 legendás telepes begyűjtését egy játékon belül kell teljesíteni!
    - De cserébe az ismétlődéseket IS beleszámolja!
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2021.09.18. 20:02:44
  • Darun
    #260
    Gratula a kitartásodhoz!
    Ezzel csak az a gond, hogy a fullos Vaultból már csak a heti 1 láda jön ki, máshogy nem igazán lehet szerezni, hacsak nem fizetsz érte.
  • Papa01 #261
    Köszi! :)

    Megoldható így:
    #245

    vagy akár így is:
    https://www.nexusmods.com/falloutshelter/mods/31

    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2021.09.19. 09:40:18