314
Empyrion - Galactic Survival
  • Rocco27
    #121
    Frissités jött ki!

    Alpha 4.0: Out Now

  • Troyan
    #122
    Ez nagyon jól hangzik. Megnézem mennyit jelent FPS-ben az új világítás. Space engineers-ben is mókolhattak valamit, mert eddig nekem szaggatott nagyon még low-ban is a planets, de most medium-on elmegy és játszható. Automata mining is jól hangzik.
  • Markus052
    #123
    Helló mindenkinek!

    Mivel nem találtunk magyar empyrion szervert és facebook oldalt, ezért készítettünk egyet mindkettőből.
    Akik szeretnének magyar empyrion szerveren játszani:
    https://www.facebook.com/empyrionmagyarorszag/
    A szerver elérhetősége a facebook oldalon megtalálható. :)

    Üdv.

  • AngerH
    #124
    Alfa 6.0 kint valamint 50% akció
    steam
  • Csingadzsguck
    #125
    Sziasztok.

    Mi egy Magyar közösség vagyunk az Empyrionban. A HWS EU szerveren játszunk. Van saját bolygónk, és TeamSpeak 3-at használunk.
    Akinek van kedve a játékkal játszani az nyugodtan keressen meg bennünket.
    A Frakciónk neve TAS - TASE
    Ha feljöttök a szerverre és van TAS-os belogolva akkor nyugodtan írjatok a globalra és felvesszük veletek a kapcsolatot. A pontot kell megnyomni a chathez.

    A feltételeink:
    - a TeamSpeak használata
    - Életkor minimum 17 év
    - legalább naponta - kétnaponta aktivitás

    Gyapot
  • Dzsihad
    #126
    Hali!

    Tolja valaki online?
    Gyapot, HWSen nem látlak titeket a frakciók között...
  • Dzsihad
    #127
    100 CD-kulcsot sorsolnak 1nap 16óra múlva...
    http://www.indiedb.com/giveaways/empyrion-galactic-survival
  • Csingadzsguck
    #128
    Hali

    Keresd Gizus, Hotep, Skul. Őket.
    De Freelancer-ben vagyunk, ottvan az.
  • Bandigyerek
    #129
    sziasztok.
    Lehet buta kérdés,de watwr tankot hogy lehet készíteni?
  • Bandigyerek
    #130
    Bocs,water container.De már megtaláltam.
  • motomester
    #131
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni,hol lehet bányászni sathium,neodymium és erestrum ércet mert sem a bolygón sem a holdján nincs.Az alienektől csak jelentéktelen mennyiségben tudtam eddig szerezni.
  • reaper5687
    #132
    Erre elküldtem privátban, mindegy bemásolom, ha netán másnak is kéne :)
    Sathiumot leghamarabb egy aszteroidán találsz, Neodymium asszem a Holdon van legközelebb, Erestrum pedig a lávabolygón. De nézd meg a térképet, a bolygó térképén mutatja, hogy ott mi van, a bolygó-hold rendszer térképen mutatja, hogy az aszteroidákon mi lehet, stb.
    Itt vannak talán pontosabb infók:
    Wiki Ores
  • SG fan
    #133
    Hali vannak aktív játékosok most? Space Engi mellett ezzel a játékkal kezdtem el nyomni most! :)
  • dalmar
    #134
    Sziasztok!
    Plasztikot szeretnék csinálni amihez állítólag kukorica kell,de a kukoricát ha elültetem gabonát termel....ha tudtok valami tippet szívesen venném.
    Mások kérdésem ,a játékban vannak űrállomások?Mert a hely a galaxis mappon megvan de odaugorva nem látok semmit.
    Továbbá lehet valahol kereskedni?
  • motomester
    #135
    aktív vagyok :)1300 órányi játékkal
  • motomester
    #136
    Az alpha 9 óta carbon sustance a neve a plasztiknak és 4 plant fiber és 1 stone dust kell a gyártáshoz.Űrállomások vannak ellenségesek és általában egy barátságos rendszerenként, gondolom a barátságos érdekel.Elég nehéz megtalálni a jelzett helyen jól körűl kell nézni, itt is lehet kereskedni de kevés a választék.Kereskedő állomás is van mindnen rendszerben valamelyik bolygón. Itt már több féle árút találsz de ne számíts nagy mennyiségekre

  • lammaer
    #137
    Rajta van a radaromon a játék, de lenne pár kérdésem:

    1. mennyire támogatja, igényli a játék a csapatmunkát?
    2. mennyire vannak multiplayer szerverek, illetve azon általában hány ember szokott illetve tud együtt játszani? Vannak e hivatalos szerverek?
    3. Van e benne PVP, és ha igen, milyen jellegű? Csak le lehet lövölfözni egymást, vagy lehet zsákmányolni is?
    4. Mennyire vannak célok a játékban (vannak e mondjuk bossok akiket le kell nyomni vagy nagyobb kihívást nyújtó PVE tartalom - azon kívül hogy itt van a nyilt világ azt csinálj amit akarsz...
    5. És a legfontosabb: lehet e tudni hogy milyen messzire van a releasetől a játék? Van e esetleg roadmap amiből ki lehet következtetni mennyi tartalmat terveznek még beletenni, és hogy kb mikorra várható egy feature complete verzió....


    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.02.07. 10:21:27
  • motomester
    #138
    Vannak szerverek, de én csak szólóban játszom.Multiban valószínű, hogy PVP is van.Bossokról nem tudok csak az allienek bázisait lehet kiiktatni egyre nehezebben :) és az F1 nél vannak a küldetések
    És hogy mikor lesz végleges ezt talán csak a fejlesztők tudják
  • Bandigyerek
    #139
    Sziasztok.
    Nem tudom hogy csak én nem csinálok jól vmit,de a 9.valahány óta nem jelzi ki a radar a bányászható aszteroidákat.
    Ha meglátom,és elkezdem bányászni,akkor már látja.
  • husi
    #140
    Játszik valaki még?
    Van valami magyar COOP szerver?
  • Bandigyerek
    #141
    Vége az utazgatásnak,jó lenne vmi szerver ahol magyarok is vannak.
  • havenday
    #142
    Sziasztok, húúúúú jó régen írt ide bárki is. Van egy szerverem, [HUN] csillagosveny néven található meg, a jelszó hozzá : apacs
    szeretném, ha lennénk annyian, hogy akár egy jó pvp re is lehetőség nyílna.
  • Alanw
    #143
    Helyzet?többen lettetek azota?
  • havenday
    #144
    Á dehogy.....na mindegy, nekem fut a csillagosveny szerver. Ha olvassa valaki olyan ezt a posztot, aki feltudná nekem tenni a Reforged Eden mod-ot, az keressen már meg, legyen kedves. Szeretnék egy magyar RE szervert.
  • lammaer
    #145
    Az igen, több mint 1 éve üzemelteted a szervert... ennyire jó a játék?
    (behúztam nemrég, de még nem kezdtem el, valahogy az early access játékokat szeretem kivárni amig kijönnek)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.12.22. 22:33:39
  • havenday
    #146
    Nem volt folyamatosan, most próbálom belőni a Reforged mod ot, megakadtam egy beállítással, valaki ért hozzá, írjon már legyen kedves. A játékkal játszom már egy ideje....2100 órám van már benne.
  • lammaer
    #147
    Mesélhetnél kicsit róla, jó ideje figyelem, most a budléból be is húztam de még nem kezdtem bele....

    - Mennyire élettel teli a környezet - vannak e NPCk hogy élvezhető e esetleg singlében / szolóban
    - vannak e küldetések/beépített célok vagy csak ez is egy "nesze itt egy sandbox azt találd ki mit akarsz csinálni benne"
    - multiplayerben milyen az élet
    - mennyire jó minőségű a játék (kezelhetősék, UI, crashel e)
    - aktívak e a devek, van e rendszeresen új content, esetleg milyen messze a release
  • lammaer
    #148
    Közben behúztam a játékot és rákattantam.

    Egy modolt multiplayer szerveren kezdtem (Reforged Eden mod), https://empyrion-homeworld.net/
    Nagyon jól menedzselt szerve, a tulaj/admin a fejlesztőknek isbesegít pl teszteléssel, mivel a szerven nem ritka a 100 fős játékosbázis sem.

    Tetszik a játék komplexitása, van élet az univerzumban, sok felfedeznivaló, sztori, lehet farmolni vagy épp ökörködni. Szerencsére a hajóépítés nem olyan bonyi mint a Space Engineersben, ilyen minekraft szinten van (de designolni nagyon lehet benne).

    20 nap alatt belecsusszant 200 óra...

  • Caliph
    #149
    pont úgy vagyok vele mint Te,régóta szemezek vele,szal most te válaszolhatsz is a saját kérdéseidre :)
    illetve mennyire jellemző a szerón ahol vagy,hogy jön egy nagyobb csapat és a földel teszi egyenlővé mondjuk 10 óra munkádat ? :D
    endgame kihivás?
    illetve mennyire lehet egyedül bolgodulni? egyedül szeretek játszani,de azért legyen más player is a szerón :)
    építési limit van? nézegetek videót,aztán ott láttam structure limit 2000...szeretek nagy dolgokat építeni :(

    köszi :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.02.12. 11:57:49
  • lammaer
    #150
    A szerver 99.9%-ban PVE, tehát a galaxis nagy része (ami állítólag több 10 ezer csillagrendszer) biztonságos, a PVP rendszerek külön ki vannak emelve, szóval oda csak szándékosan lehet menni.

    A PVE tartalom rengeteg, az ember hetekig el lehet úgy hogy mindig újdonságokkal találkozik, ezen még dobott egyet a Reforged Eden mod is. Amúgy azelején javaslom egy singleplayer 1-2 órás session letolását, mert abban van a tutorial, ha az megvan akkor jöhetsz az RE szerverre.

    Endgame mennyire kihívás - őszintén, nem tudom, nem tartok ott. Azért redditen meg a játék discordján találkozok olyan bejegyzésekkel hogy playerek panaszkodnak hogy nem tudják szólóban lenyomni ezt vagy azt a hajót vagy bázist, és hát hogy az milyenmá....
    Amúgy úgy látom itt nem a skill meg a reflexek döntenek, hanem a hajó amit az ember összefabrikál, meg a tapasztalat hogy is működik a játék. Az effektive harcban bár lehet közvetlen irányítású fegyverekkel sniperkedni, a főszerep a turreteké - dehát capital shipek háborújában ez normális (kb mint starwarsban, amikor egy mon calamri cirkálő meg egy ISD elkezdi osztani egymást)

    A szerveren ahol játszok 3 hónapos szezonok vannak, tehát lehet az endgame nem akkora mint mondjuk egy komoly MMOban. Modjuk simán vannak olyan bázisok ami még több fős csapatnak is komooly kihívás lehet - azt a veteránok elkerülik, mert nem éri meg, annyi idő alatt máshol többet termel pl.

    Egyedül boldogulás: lehet, sőt szerintem kell is, mert úgy érzi az ember a fejlődést, ahogy unlockolja a az új dolgokat. A szerveren mindenki ajánlkozik, hogy kinek segíthet, ha kérdezel valamit a chaten prompt válaszolnak, ha megkérdezed merre találsz ezt vagyazt, mindjárt adni akarnak. Volt olyan hogy a csávó kompletten hozzám akart vágni egy kezdő Capital Shipet amikor még egy szál szkafanderben bóklásztam a starter planeten a prérin.... napi szinten zavarok el mindenkit hogy ne adjon ezt vagy azt, ha válaszol a kérdésre az a legnagyobb segítség.

    Pl bányászat: az elején a kis starter toolal az ember tökre megküzd az első darab alap ércekért, hogy csinálhasson jobb toolokat. Aztán amikor megvan az első speializált kézifúró akkor megy a vagizás, bár nagyon nehezen tudtam üzemanyagot gyártani bele. Aztán találtam egy roncsot amiből kikukáztam mint a cigányok néhány advanced komponenst azt éreztem én vagyok a császár.
    Aztán megépítettem az első kis fúróhajómat - hú hát megint isten vagyok :D
    Megépítettem az első kis bázisomat, vadásztam a mezőkön (a kajaszerzés mindig macera volt), a teli hűtőt nézve hátradöltem, király vagyok.
    Nem folytatom, folyamatosan jön azhogy dolgozol valamiért, és jön ez a "király vagyok érzés", nem csak egy számot grindelsz felfelé (szint, hp, stb), hanem a játék konkrétan adja a quality of life fejlődést ahogy unlockolódnak az új dolgok.
    Most kis kézi furdancsom és a mostani automata bányás szondáim közt volt vagy 5-6 ilyen ugrás, szóval volt cél miért dolghozni, és amikor elértem, akkor tényleg jött a reward, hogy megérte....

    Más player: vannak, ez az egyik legnagyobb empyrion szerver, a srác nemhivatalosan de a fejlesztésben is benne van, szóval egy két dolgot mi próbálunk ki először.
    A chat aktív, tehá már csak ez megéri, hiszen újoncként az embernek rengeteg kérdése van. A galaxs hatalmas (mint mondtam, több 10K csillag) tehát ha elhagyod a starter rendszereket, ha nem akarsz nem találkozol senkivel, lehet akár egy egész bolygó a "tied", vagy egy egész csillaghalmaz.

    DE: ha úgy adja a helyzet, és segítséget kérsz, megmondod hol vagy és jönnek az emberek. Engem tegnap kimentettek a fogságból (bezáródtam egy NPC állomáson a kórházba) egy bug miatt, jöttek a klántársak segíteni, nagy élmény volt ahogy bámultam ki az ablakon, és láttam közeledni a felmentősereget :D
    Vannak klánok, mindenki segítőkész, én pl öszeköltöztem egy másik pár hetes kezdővel egy bolygóra, jó az ha látsz magad körül mozgást, sőt tegnap együtt próbáltuk ki a földi tankokkal az ellenséges NPC faction bázisainak megostromlását. Mindketten egy nagyobbacska klán tagjai vagyunk, ahol jópár több szezont megélt player van, igy olyan mintha egy saját help csatim lenne aglobalon kívül.

    Építési limit: ez nem olyan mint a space engineers, nem fossa össze magát a játék ha valami nagyobbat építesz. Eleve tele van a játék mindenféle gigantikus NPC állomással, épülettel, hajóval. Természetesen van valami limit, de mire azt eléred....
    meg lehet ám trükközni, pl a járművek tudnak egymásra/állomásra dokkolni, ami gyakorlatban csak annyi hogy ráragad ésegyütt mozog vele. Bár technikailag csak az egyik hajót vezetheted, ha a másikat dokkolás után bekapcsolva hagyod, a turretek ugyanúgy működnek, igy kvázi moduláris hajót építetsz.
    Én igy költöztem el pl a startre rendszerből, volt két kicsi capital hajóm (az egyik egy repülő ház kb), meg két kisebb járművem, ráragasztottam mindet a nagy házra, azt teleraktam hatóművel, és és vándorolam naprendszerről naprendszerre, ha volt vmi értekes átszálltam a kishajóba és leszálltam egy bolygón nézelőni.



  • lammaer
    #151
    Na és a válasz a saját kérdésekre:

    - Mennyire élettel teli a környezet - vannak e NPCk hogy élvezhető e esetleg singlében / szolóban

    Igen, igen és igen. Vannak NPC frakciók, akikkel lehetsz jóban vagy roszban, lehet őket vegzálni, hadjáratot vívni ellenük (bár nyilván egy birodalmat nem győzhetsz le, egy bolygóról vagy naprendszerből elvileg ki tudod ütni őket).
    Sok küldetés van a játékban, van valami sztoriline is, de őszintén, olyan hamar elterelődött róla a figyelmem, hogy azon gondolkodtam hol is szakadt el a szál :) Vissza is kéne menni a starter rendszerbe, azt lebombázni azt abázist ami annó akkora fejfájást okozott.... meg is lepődtem magamon, mert normál esetben egyből hanyagolom a sandbox játékokat ha nincsenek benne gyárilag kitűzott célok, de itt a járék organikusan valahogy küldetések nélkül israkja eléd a megoldandó problémákat. Miközben még a küldetések is megvannak benne :)

    Szóval nem egy üres sandbox, bár nyilván a randomgen miatt azért vannak ismétlések, a világban sok felfedeznivaló van. Depl az elenséges ázisokon simán jönnek veled szembe az NP katonák, robotok, alienek, pókok, mutánsok, akik meg akarják akadályozni hogy kilootold vagy felrobbantsd az otthonukat :)
    A játék nyilván nem egy call of duty FPS, de egész jó, pl a fegyverek közt (pisztoly, shortgun, smg, pulserifle minigun, sniper, rakétavető, plazmaágyú) érezhető a különbség, ráadásul fejleszthetőek is. Szóval az űrhajón kívü a gyalogos harc is egész jó.

    - vannak e küldetések/beépített célok vagy csak ez is egy "nesze itt egy sandbox azt találd ki mit akarsz csinálni benne"
    Na ezt meg is válaszoltam. Vannak küldetések, és beépített célok is, annyi mindenfelfedezni és kifejleszteni való van, sok cél magától adja magát . Erre dobtak még egy lapáttal a HWS szerver fejlesztői is, ahol egy rakás extra feature van, pl lehet szintezni egy csomó dolgot ami alapból nincs benne a játékban, és azokat plát lehet vinni a szerver szezonjai közt.
    Én konkréan már notepadban vezetem a teendőlistát, hogy másnap amikor leülök játszani ne felejtsem el hogy pl gyártani akartam eladásra egy rakás cuccott, vagy kellene keresni egy komponenst amivel egy új fegyvert tudok rátenni a kedvenc hajómra.

    - multiplayerben milyen az élet
    Ezt megválaszoltam a másik commentben. Nekem pont jó, ha akarom nem piszkál senki és élhetek egy távoli csillagon, ahol snki se farmolja le a nemrég felfedezett gold aszteroidáimat, de ha emberekre vágyom visszamehetek a starter rendszerek közelébe is.
    Vagy épp mondjuk a klánrendszerbe ahol több klántag istanyázik....
    A chat pörög, néha jó figyelni vagy épp beszélgetni.
    A tutorialon kívül nem javaslom a szinglét.

    - mennyire jó minőségű a játék (kezelhetősék, UI, crashel e)
    Hálistennek nem egy bugos early access játék. Crashelni sosem crashel, sokszor van olyan hogy kiirjahogy crash de lekezeli és nem omlik össze.
    A kezelhetősége rendben van, van számomra egy-két nyilvánvaló QoL probléma ami zavar (pl: nincs keresés, szűrés és sorbarendezés az objektumlistában????), de pont egy új patchban jönni fog részleges gyógyír erre.
    De pl az inventorykezelés az annyira állat, hogy azt tanítani kellene és kötelezőnek kéne lennie minden ilyen farmolós, építkezős, gyártós játékban, mert egyszerűen zseniális. Itt nem fogod pakolgatással tölteni az óráidat, nyitogatni a ládákat hogy mi hol van, meg küszködni azzal hogy a személyes inventorid kicsi, és hogy rakdt át a hazahozott 50 tonna ércet a kohókba. Amikor ráéreztem, majd összefostam magam a gyönyörtől. Úgy pakolok ki 2 harvester ürhajót, indítom be a gyártást, töltöm fel lőszerrel meg üzemanyaggal a hajóka és kezdek l főzni, hogy közben egy centit nem mozdulok el.

    - aktívak e a devek, van e rendszeresen új content, esetleg milyen messze a release
    Szóval: nem early access már :) , de folyamatosan patchelik. Ha megnézed a steam oldalon, volt pl patch januárban, most érkezik hamarosan egy új. REngeteg a fix, aktív a dev csapat, a discord szerverük is folyamatosan megy.
    Plusz van még egy modding community is a háttérben (a Reforged Eden egy igen komoly mod, én azzal tolom, abbóli most várhaó nagy update).

    Aztán ha belenézel a workshopba, rengeteg az extra content, nagyon sok builder van a játékban,, akiktől lehet szerezni blueprinteket, amit aztán tetszés szerint módosíthatsz.


    Ez a blueprint rendszer egy másik istenkirály feature, építkezel mondjuk kreatívban, megcsinálod a blueprintet, a játék kiszámolja az pontosan mennyi nyersanyag meg speciális komponensbe kerül, utána semmi más dolgot nincs csak a blueprintet beizzitan az éles játékban (van egy mindehonnan elérhető factory feature), beldobálod a nyersanyagokat és utána x idő múlva elkészül, spawnolhatod le a járművedet.

    Természetesen szabadonátszabdhatod utána (a'la minecraft), akár menthetsz blueprintet is az MK2verzióról.. aztán ha mondjuk felrobban, nem kell nulláról újraépítened, csak elő a blueprint, bele a nyersanyagok és már sütheted is a űrhajód klónját.

    Ja a másik: az építkezés/lebontás gyakorlatilag veszteségmentes. Szabadon rakhatod fel - teheted le a kompnenseket, rendezheted át az ürhajót mert rájössz hogy nem jó agenerátorra rakni a pilótaülést. A blokkok nem bomlanak le, nem kell őket újragyártani, akár szét is szedhetsz egy megunt hajót és a blokkjaiból építhetsz egy másikat.
    Nincs bünti mint az ilyen survival jellegű játékokban hogy rossz helyre teszel valamit, visszaszeded, de csak az anyagköltség felét kapod meg és még újra is kell craftolnod mondjuk az ajtót.
    Pl simán van olyan hogy repkedek a fúróhajómmal, azt egysze csak találok egy franko salvageolni való zojektumot. Kiszállok (akár az űrben), leszerelem a fúrókat, kiveszem a raktérből a salvage lézereket, felszerelem és már salvageolok is :D (vannak bizonyos limitációk a játékban CPU), aminél nagyobb hajót a te szinteden mondjuk nem tudsz építeni (ezt később tudod orvosolni ahogy fejlődsz), szóval nem tudsz egymindenre jó multipurpose gépet építeni, ilyenkor nagyon jól jön ez a fajta építés/bontás mód.
    De pl volt már olyan is hogy a repülő bázisommal nem figyeltem és egy 3g gracitációjú bolygóra "landoltam" (jó, zuhantam), viszont felszállni már nem volt tolóerő. Szerencsére nincs ütközésmodell a játékban, szóval az ilyen manővereket nem büneti a játék, ellenben a bolygón ragadtam.

    Gyártottam hát pár hajtóművet (szerencsére találtam pár roncsot ahonnan sikerült nyersanyagot savageolni hozzá), ideiglenesen "rászigszalagoztam" a hajóra felszálltam aztán az ürben leszereltem (mert feleslegesn fogyasztották volna a naftát)

    Ha eddig elolvastad akkor mostmár tudod hogy ez egy kicseszett jó játék, kár kihagyni, és a balaton szelet nagyon finom (na ezt vajon miért írtam ide? :P).
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.02.14. 18:10:30
  • Caliph
    #152
    köszi,asszem meggyőztél,behúzom..
    már csak a egy szerver tipp kellene,melyik az a szeró amiről beszéltél,illetve lehet e csatlakozni? mint mondtam inkább magányos farkas vagyok és ugyanúgy szeretek megküzdeni a dolgokért ahogy te is,nem szeretek csak úgy kapni.
    aztán hétvégén elkezdem a tutorialt singleben ,aztán ha úgy érzem kimerészkedem online
  • lammaer
    #153
    #148 :)

    Annyi van hogy 3 hónapos szezonok vannak, wipeval, a következő valamikor március végén esedékes (akkor lesz elvben a Reforged Eden mod nagy updateja is).
    Az azért elég sok idő, plusz van a szerveren némi custome feature (extra bank meg storage hely) amit ha kifarmolsz akkor oda rakható olyan cucc ami a wipekor is megmarad.
    Ha majd online életre vágy és a HWS-t választod, segítek. De csak tanáccsal, hogy a játékélmény megmaradjon.
    :D
  • Caliph
    #154
    reforged eden modnak van single módban tutorial,vagy először a sima alap játékkal kezdjek ? :)
  • lammaer
    #155
    Hát, én nem találtammeg a tutorialt, szóval azt mondanám szinglében kezdd egy vanillával. Ha megvannak az alapok, akkor meg mehet a reforged.
  • ksanc
    #156
    Sziasztok!

    Nyilván nincs külön tutorial a scenarioknak, ezekkel akkor játszol, amikor már tisztában vagy az alapokkal. Az alapjaték single tutorialja egyébként nagyon jó, érdemes végigcsinálni.
    Nekem a Reforged nem annyira jött be, ráadásul nemigen fogod egyedül végigvinni, a végjáték valami brutális. Három hónap egyébként is csak játékfüggőknek elég odáig egyáltalán eljutni.
    Szóval a HWS szerverét én is kipróbáltam. Nagyon vonzónak tűnik ez a játékosszám, de csodák nincsenek: nekem folyamatosan gond volt a folyamatos mikrolagg, vagyis amikor pl. egy sima inventory nyitásra hosszú másodperceket kell várni, vagy a connection errorok. Az elején ez legfeljebb idegesítő, de később siman a hajódba kerülhet.
    Egyébként én is a Space Engineerstől pártoltam át :)


    Utoljára szerkesztette: ksanc, 2022.02.21. 22:16:10
  • lammaer
    #157
    Nekem csak egyféle lagom van, amikor csúcsidőben (80+ playe, tipikusan európai időben este 9-11 közt) feldobja a connection problem ablakot, és olyankor valóban nem lehet mit tenni és harc közben az végzetes lehet.
    Ha ez nincs, akkor nekem simán megy minden, ilyenkor igyekszem a nyugis dolgokat csinálni.
  • Caliph
    #158
    hát én egyelőre single playerben tolom a tutorialt,most taliztam egy idegen fajjal akik elzavartak pókokat irtani. kb itt tartok,időhiány miatt ez kb fél óra játékot jelentett ... :D
    hétvégén előreláthatóan több időm lesz,megtolom pár órával a gameplayt tuti :)
    Space engineers összeségében szebb,meg gondlom komplexebb dolgokat lehet benne csinálni,de ahhoz már szinte programozni kell,scriptet irni...nekem már nincs kedvem ilyet tanulni :D
    itt sem hinném hogy nekiállok majd hajókat építeni az elején,workshopból újítok pár kezdő bárkát,fúrásra nyersanyag gyűjtésre,megnézem hogy működnek,aztán talán majd egyszer nekiállok én is építeni valamit.
    a bázist viszont majd saját kézzel húzom fel,de nyilván ha majd lesz egy anyahajó féle,akkor a fix bázis szükségessége is eltűnik.
    Valahogy úgy képzelem hogy lesz egy anyahajóm gyártásra,rajta fúróhajó,leszálló hajó,kis vadász,lenne valami nagyobb battleship,aztán ezekkel járnám a vidéket :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.02.22. 15:31:30
  • ksanc
    #159
    A bázist jobb, ha nem spórolod meg :) Simán belefuthatsz olyan npc hajóba, ami kicsinálja a hajódat és akkor kezdheted elölről. Jó az, ha van egy bázis, hidd el... :D
  • ksanc
    #160
    A bázist jobb, ha nem spórolod meg :) Simán belefuthatsz olyan npc hajóba, ami kicsinálja a hajódat és akkor kezdheted elölről. Jó az, ha van egy bázis, hidd el... :D
    A SE fizikája jóval összetettebb, illetve a scriptrendszer gyakorlatilag bármit lehetővé tesz, cserébe a szerverek előbb-utóbb játszhatatlanok lesznek, akkora lagok lesznek. Mert azt is hiába ugatja az ember, hogy el kellene felejteni a pistonhegyeken forgó fúróhordát, csak építi az egyszerűje... Illetve a közvetlen ok, amiért abbahagytam, az az idegesítő megjelenítési hiba, ami miatt bármilyen elrejtett, föld alatti bázis simán látható. Ezt javították már? De mindegy is, ha játszanék még mással, az a Dual Universe lenne.