214
SG.hu mobil kliens for android, ios, windows phone -- Egy új korszak kezdete

Bétára jelentkezés:

Jobbra fent található Google űrlapot kitöltöd, pár napon belül ha szerencséd van, kapsz meghívót (körülbelül 4-5 tesztelő elég lenne). Elsősorban a felhasználói élménnyel kapcsolatos ötleteket / észrevételeket várok.

Megjelenés:

Várhatóan 2015 decembere, körülbelül egyszerre jelenik meg Androidon, Windows Phone-on és iOS-en. Lehet, hogy az almás verzió késni fog.

Az alkalmazásról:

Az első főverzió mindent fog tudni (privát üzenetek, keresés, stb). A cikkek nem biztos, hogy az első főverzióba bekerülnek. Táblagépek támogatása lesz, bár kérdéses mikorra (remélhetőleg szintén v1.0-ban)

Javítások napló, tennivaló

majd kikerül egy link, béta időszakban elég sok a tennivaló, így azalatt még nem lesz.

  • Caterpillar
    #91
    Válasz írásnál az előzőleg írt szöveg bent marad, a beviteli mezőben

    Nem szereti az entert, legalábbis ahogy elnézem az előző hszt, nem nagyon szedte szét...
  • Caterpillar
    #90
    - Az iccakai nézet, joa lesz, piros pont
    - Nálam a scroll jól és reccenés nélkül megy
    - Esetleg az nem tudom mennyire lehetetlen, de ha belépsz egy topicba egy 2 kepernyőnyi hszt be lehetne cashelni, mert ha kilépsz, és újra be akkor megint nekiáll betölteni az "egészet".
  • Jim Morrison
    #89
    v0.0.9
    * Kezdetleges éjszakai mód
    * Javítva: 1023px-nél nagyobb képernyőkön összecsuklik a topik nézet

    éjszakai tényleg nagyon kezdetleges, egy képet kaphattok, hogy kb milyen lesz.

    Dzsini: scrollozáshoz most nem nyúltam, de majd szólok ha terítékre kerül.
  • papi08
    #88
    Lesz éjszakai mód? :O Húúú, váááárjuuuukkk!!! :OO :D
  • Jim Morrison
    #87
    topic neve valamiért első belépéskor nem kerül ki (Kategóriásról meg igazad van, kikerül).
    Kozmetikán ma javítok (remélem elkészül) és holnapra lesz éjszakai mód + 'kétszer' is megjvaul.
    'egyszer' nem tudom miért van, kiveszem addig is az animációt, az kavarhat be.
  • Dzsini
    #86
    Scrollozás még mindig beteg nálam.
    továbbá: egyszer, kétszer

    kozmetika: fejlécbe ki lehetne írni, hogy a témakörök között épp hol járok (általános, stb.), topicon belül pedig a topic nevét.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2015.07.10. 17:27:58
  • Jim Morrison
    #85
    v0.0.8
    - Remélhetőleg már nem eszik annyit, gyorsabb is lett.
    - A kiemelt témák felülre kerültek a kategóriákon belül
  • pxxl
    #84
  • Jim Morrison
    #83
    - Kedvencek éppen nagy átalakítás alatt van
    - Nem is mindig pont fordítva, ahogy kapom úgy íratom ki (igen, ez engem is szokott zavarni)
    - Lesz, cikkek is lesznek
    - Régi nóta, nem rajtam múlik
  • pxxl
    #82
    - "Csak olvasatlan üzenettel..." bekapcsolásakor legyen lenyitható a Kategória alatti kedvenc topikok listája, ha éppen oda írnék valamit...
    - Nem tudom ki hogy van vele, de engem frusztrál, hogy fordítva vannak listázva a kategóriák/topikok
    - Privát üzentek lesz?
    - Azt lehetne, hogy app-ban is, és pc-n is be legyen jelentkezve egyszerre?
  • Panzeradler #81
    Köszi
  • Jim Morrison
    #80
    mivel cross platform megoldást használok az alkalmazás elkészítéséhez, ezért kb mindegyik verzió (ios, android wp) ugyanúgy halad. Most beta időszakban a vártnál lassabban haladok, de legalább haladok. Android verziót tudom készüléken tesztelni ezért ezt a verziót részesítem előnyben.
    Egyelőre alap funkciókat csinálok/hibákat írtok ki ami mindegyik platformon jelen lenne. Ha már az alkalmazás közel kerül a stabil, kiadáshoz alkalmas verzióhoz kezdek el foglalkozni a ios - wp platform specifikus dolgokkal.
    kb egyszerre fog megjelenni a 3 platformra. talán 1 hónap.
  • Panzeradler #79
    iOS kliensröl valami hír esetleg? Alakul vagy egy kb időt tudnál mondani?

    btw, nem tudom itt, hogy megy a appstoreba való feltöltés(azért már kell a dev account?) Mert esetleg szigorúan teszteléshez lehet jó megoldás lenne cydia-s út is.
  • Jim Morrison
    #78
    v0.0.7
    * Javított megjelenés
    * Apró hibajavítások (beállítások egyből érvénybe lépnek, de csak akkor, ha mindkét beállítást változtatjátok... meh, de legalább működik a csak olvasatlan kedvencek mutatása (igen, ha üres fórumkategóriákat is mutatja))

    Nem volt egy produktív nap, kiélvezem az esőt.

  • pxxl
    #77
    Juhuuu frissites utan be tudok lepni megint. Ooszom <3
  • Jim Morrison
    #76
    7045 androidos készülék közül pont azt az 1et kell használnod amin nem működik megfelelően... :)
  • robotnyk
    #75
    #JustAndroidThings
  • pxxl
    #74
  • Dzsini
    #73
    drasztikus, de hatékony megoldás :)
  • Jim Morrison
    #72
    vagy csak simán leveszem azokat az eszközöket a támogatott készülékek listájáról ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Dzsini
    #71
    Az a finom, akkor máris jönnek majd a gépspecifikus / oprendszerspecifikus / egyéb problémák, ezeket jó megtalálni...
  • pxxl
    #70
    nálam teljesen jól megy a scroll. jól reagál, és szépen gurul. scrollozás közben néha látszik egy "kijelölés" ahogy hozzáérek egy topik címhez, de az alig látható.
  • Dzsini
    #69
    Nagyon ritkán sikerül, meg néha "lehúzni" is sikerül frissítéshez, de a "főmenü" oldalakon kívül (témakör lista / kedvencek) mindenhol problémás - és ez most jelent meg, az előző build ilyen szempontból rendben volt.

    Az érdekes az, hogy mind a menügomb, mind a topicválasztás / új hozzászólás / stb. gombok azonnal reagálnak, tehát nem a program akad be.
  • Jim Morrison
    #68
    Igen, még nem tudom miért ilyen bugos a menü gomb, ha a kép széléről húzod az ujjad akkor az működni szokott (és kényelmesebb is).
    Igen, beállításokon van még mit csiszolni.

    Dzsini: egyáltalán nem tudsz scrollozni? Más tapasztalt ilyet?
  • pxxl
    #67
    nálam nem is látszik semmilyen = (hamburger) ikon, se nyíl semmi :O persze ha rányomok, akkor látom, hogy ott van egy négyzet, de tök fehér minden.
    ...
    átállítottam a színvilágot, kiléptem, újraindítottam, így már látszik a fent említett ikon. :) viszont jó lenne, ha mentés után azonnal változna a szín, és ne kelljen újraindítani. :)
  • Caterpillar
    #66
    - még mindig vissza-visszaugrál az = gombról az oldalsáv néha, de kevesebb alkalommal



    Nekem ez kb 10-ből 1x működik (Inkább kevesebbszer), szinte egyáltalán nem nyitja meg az oldalsávot, mindig visszaugrik ha a gombot használom, ha behúzom akkor jó...
  • Dzsini
    #65
    - a "megnyitott témák" felirat még mindig beúszósan jelenik meg - és nem sikerül mindig kiélesednie.
    - profilból visszalépve újratölti a topicot? elég sokáig tart, mire visszatalál.

    kozmetika
    - a profilban a dátumoknál az év-hónap-nap vezető 0-k ki vannak írva, az óra:percnél nincsenek: "2010-07-08 6:9" - így majdnem bibliai igehelynek néz ki :)

    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2015.07.08. 07:58:05
  • Dzsini
    #64
    Ma reggel letöltött builddel (és helyben tárolt tartalmak kitörlése után):

    működés
    - kategóriák és kedvencek scrollozása már sokkal jobb (bár még beindul rajtuk a kijelölős animáció, és kis késéssel reagál a mozdulatra).
    - javult az aksihasználat, de még mindig soknak tűnik egy text only programhoz képest
    - a fórum témák (kategórián belül) és a topicok viszont gyakorlatilag scrollozhatatlanok, meg se mozdul a lista. Nem a program áll le, mert akár a visszagomb felül, akár az új hozzászólás gomb, akár a topicba belépés azonnal reagál és működik, és lefele húzva
    - még mindig vissza-visszaugrál az = gombról az oldalsáv néha, de kevesebb alkalommal
    - néha a kedvencekből egy topicba belépve a bal felső = gomb nem vált át <- gombra, hanem marad = (nem jöttem rá, hogy mi alapján)

    kozmetika
    - a hozzászólás írás fejléc színe nem alkalmazkodik a beállított színhez
    - fejléc szín váltás csak újraindítás után történik meg (kilép, task váltóból kitakarít, újraindít)
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2015.07.08. 07:35:23
  • pxxl
    #63
  • Jim Morrison
    #62
    Damnit, de hát teszteltem és ilyet nem tapasztalok... Akkor kiveszem a toltest, reggelre remelhetoleg mar jo lesz.
    Bocsi

    szerk: fel is töltöttem az új verziót, ebben már nincsen töltés képernyő. Megnéztem és én továbbra se találkoztam hibával kijelentkezés után.
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2015.07.07. 23:18:19
  • pxxl
    #61
    Kijelentkezéskor elhasalt az app. kiírja, hogy "Nem sikerült kapcsolatot létesíteni az oldallal", és hogy "Töltés"...és ennyi. Nem reagál semmire. Ha újraindítom az appot, akkor üres a Kedvencek, és belépni se tudok, mert visszaadja az töltés, nem sikerült kapcsolatot... dolgot. így most kb nem tudom használni :(
    Utoljára szerkesztette: pixxel, 2015.07.07. 22:54:10
  • Jim Morrison
    #60
    v0.0.5
    * Javított felhasználói élmény bejelentkezéskor
    * 'bouncing' effekt eltávolítva
    * Profil oldalon a dátumok megfelelő formátumban jelennek meg
    * Javított görgetés az oldalakon
    * Kevesebb memória használat


    Ha első indításkor azt írja ki bejelentkezéskor, hogy hiba lépett fel... azért próbáljatok belépni. Utolsó tesztelésnél működött rosszul, majd holnap megnézem miért.
  • papi08
    #59
    tenk jú :) :D
  • Jim Morrison
    #58
    megjegyzi az, csak nem tölti ki :/
  • pxxl
    #57
    Bejelentkezesnel lehetne az email cim valoban email mezo, es/vagy legalabb az email cimet jegyezhetne hogy ne kelljen mindig beirni. Vagy opcionalisan jegyezze.
  • Caterpillar
    #56
    Dat nice job!
  • papi08
    #55
    Ohh köszönöm, lekötelezel :D
  • j0nNyKa
    #54
    szép munka
  • papi08
    #53
    Áruházakba tervezett kép:




    Vélemények, tippek, ötletek jöhetnek. :)

    Utoljára szerkesztette: papi08, 2015.07.07. 17:53:51
  • Jim Morrison
    #52
    Szép kis lista.
    Akadozásról tudok, lapozás még egyáltalán nincs. Akkumulátor merítésre van 1 tippem. A legtöbb elég gyorsan javítható, talán még ma, ha az akadozást sikerül eltüntetnem.