214
SG.hu mobil kliens for android, ios, windows phone -- Egy új korszak kezdete

Bétára jelentkezés:

Jobbra fent található Google űrlapot kitöltöd, pár napon belül ha szerencséd van, kapsz meghívót (körülbelül 4-5 tesztelő elég lenne). Elsősorban a felhasználói élménnyel kapcsolatos ötleteket / észrevételeket várok.

Megjelenés:

Várhatóan 2015 decembere, körülbelül egyszerre jelenik meg Androidon, Windows Phone-on és iOS-en. Lehet, hogy az almás verzió késni fog.

Az alkalmazásról:

Az első főverzió mindent fog tudni (privát üzenetek, keresés, stb). A cikkek nem biztos, hogy az első főverzióba bekerülnek. Táblagépek támogatása lesz, bár kérdéses mikorra (remélhetőleg szintén v1.0-ban)

Javítások napló, tennivaló

majd kikerül egy link, béta időszakban elég sok a tennivaló, így azalatt még nem lesz.

  • j0nNyKa
    #171
    béta app, jelentkezz a bétára a fenti linken :)
  • VinylToy #170
    Sziasztok! Érdeklődöm, hogy merre lehet letölteni az androidos appot, illetve megjelent-e már?!


    A néhány óra eltelt... :D
  • j0nNyKa
    #169
    android néhány óra a publish
    ios 2 hét a publish

    androidra ugye ingyenes a fejlesztés is, publish is, ioshez kell egy osx, tehát ha a hackintosht nem nézzük, egy mac, meg egy dev acc, ami asszem évi 100 dollárnál kezdődik

    tökmind1, hogy jim ilyen ingyenes crossplatform cuccban fejleszti az sg appot, ahhoz, hogy akár egy jb-zett eszközre rá tudja telepíteni, már kell az osx / dev acc kombó

    hogy miért csinálja az apple? ők így működnek, nekik ez vált be

    egyébként szerintem nettó baromság, mert éppen arra nem figyelnek, amire amúgy így tudnának
    van egy 394284923 oldalas guideline-juk, hogy ha azt nem üti meg az appod, nem kerülhet ki app store-ba (ezért is a két hét, hogy jó alaposan átnézzék az appodat)
    ehhez képest a valóság: simán kiment úgy store-ba appom, hogy bug miatt el sem indult, crashelt rögtön indításnál, ráadásul a megrendelő okádék dizájnt várt el, ami semmilyen szempontból nem megfelelő... szóval értelmetlen faszrázás, de ez van sajnos

    úgyhogy iost nehéz megígérni, mert nekem ugyan van macem is meg dev accom is, de eljöttem az egyetemről, ahol dolgoztam (és ahova szólt az accom), úgyhogy egyelőre nem tudok mondani semmi biztosat

    körbekérdezek pár embernél
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2015.12.22. 13:04:48
  • Jim Morrison
    #168
    Amint az számodra is került, sajnos ios re appot készíteni bizony eléggé pénzes dolog, az marad utolsónak :/
  • Dzsini
    #167
    Sokkal kontrolláltabb környezet, így is náluk a hosszabb az idő a beküldéstől az approvalig és a publikálásig, mint Androidon. WP-n nem tudom mi a helyzet.
  • Panzeradler #166
    Őszintén, nem is gondoltam volna.

    Kicsi off: Miért éri ez meg így Apple-nek? Nagyobb a kontrollja, hogy mi kerüljön ki? Mert így elég sok magán fejlesztő kiesik, aki lehet jó dolgot csinálna.
  • Dzsini
    #165
    És gondolom kéne hozzá egy JB-s telefon is, legalább tesztelni.
  • j0nNyKa
    #164
    ahhoz is kell, ipát gyártani sem lehet dev acc nélkül (also osx nélkül, szóval valami macet is vegyél plz :D)
  • Panzeradler #163
    Gondoltam, hogy nem így megy, meg nem olcsó mulatság. Nem tudom, magát a fejlesztést meglehet-e account nélkül csinálni, de egy cydia-s JB-s telóra rakható dolog is félmegoldás lehetne.:)
  • j0nNyKa
    #162
    veszel nekünk hozzá dev accot? :)
  • Panzeradler #161
    iOS is jöhetne már.
  • Jim Morrison
    #160
    még 1-2 dolog hátravan... ▼#139
  • papi08
    #159
    WP tesztet a nééépnek!
  • Jim Morrison
    #158
    v0.2.3 - 2015.12.21
    Beállítások oldal:
    * Színvilág változtatásokat, a checkboxok színe is változik
    * "Ahogy jónak látod" kitörölve
    * a hosszú labelek már kiférnek
    * alján lévő help szöveg igényesebb megjelenítése

    Sötét téma a végére marad, mikor újraírom a stylet.
  • Jim Morrison
    #157
    ja igen... beállítások egy kicsit elhagyatott hely... mindjárt javítom :)
  • j0nNyKa
    #156
    fúte hirtelen:
    beállítások menüpontot nyomkodtam:
    - sötét témán a felső két label nem látszik
    - váltottam zöld színvilágra, a "checkboxok" maradtak kékek
    - mi az hogy "Ahogy jónak látod" :D
    - a hosszú labelek nem férnek ki, ... a végük, érthetetlenek
    - alján lévő help szövegnél nincs padding, igénytelen
  • Jim Morrison
    #155
    v0.2.2 - 2015.12.21
    * Bejelentkező oldalon olvashatóbb szöveg
    * Privát üzenetek olvasása
    * Pár apróbb javítás

    Fontos: Kicsit változott az oldalsáv, és érdekelne, hogy nálatok most milyen. Jó lett-e, vagy ilyen rossz még nem volt.
  • Dzsini
    #154
    Kinyílni mindig kinyílt, de sokszor visszaugrott, és csak sokadik próbálkozásra maradt nyitva.
  • Jim Morrison
    #153
    Akinek eddig gondja volt a sidemnu vel:
    Mindig egybol visszugrott, igy ellehetetlenitve a navigaciot, vagy csak neha nem akart kinyilni?
  • j0nNyKa
    #152
    ebben a topicban biztos
    nyomás máshova
  • Zsoltee_a_bator
    #151
    Xiaomi redmi note 3-hoz tud valaki bloat mentes nemzetkozi romot?
  • Caterpillar
    #150
  • Dzsini
    #149
    cikkeknél a bal felső "visszanyíl" nem csak az oldalsávot zárja be, hanem vissza is lép az előző oldalra.

    kedvenceknél, chaten, stb. kinyitva az oldalsávot, rányomva a cikkek feliratra megjelennek a cikkek, de a bal felső gomb nem csak bezárja az oldalsávot :)
  • pxxl
    #148
    A csetet lehet hasznalni bejelentkezes nelkul (?)...:O
  • Jim Morrison
    #147
    Ami mondtál, hogy töltéskor csak ilyen rövíd csík megy körbe-körbe: utolsó kiadott verziót nyomkodom most és én is tapasztalom. Gépen nem tűnt fel, de ha kövi kiadásban is ilyen lesz, akkor bizony utána kell járnom a dolognak.
  • Jim Morrison
    #146
    nyomkodtam, de nálam teljesen jól megy a scroll, képeknél meg mindenhol.
    Mindjárt adok ki egy még frisebb buildet, abban már működni fog az embed yt, az vissza fog venni egy picit a teljesítményből, de csak átmenetileg lesz úgy. (előkép kerül majd a helyére, és alkalmazáson belül nem lehet majd megnézni)
  • Dzsini
    #145
    Az nem tudom helyi gond volt-e, hogy a lefele görgetés elég furcsán működött most a nagy képpel felül - ha nem görgettem ki teljesen a képből, akkor elengedve és újra scrollozva felugrott mindig a kép tetejére.... (nehéz elmagyarázni)
  • Jim Morrison
    #144
    már kész van köszi, áthúzott nem volt, én is ezt a topikot néztem és vettem észre (már a tördelés is jól van)
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2015.11.08. 19:20:13
  • Efreet
    #143

    Apropó bbcode támogatás? Gépelésnél és megjelenítésnél is
  • Jim Morrison
    #142
    v0.2.1 - 2015.11.08
    * Chat üzenetekben linkek felismerése
    * Chat 'aláhúzott szót nem küldi el' fix, enterre küldés, ékezetes felhasználónevek is jól jelennek meg
    * Cikkeknél thumbnailek megjelenítése
    * Cikken belüli képek megjelenítése
    * Spoiler tag támogatása topikokban

    + Hozzászólás írás után törlődjön a szöveg (új hsz írásánál ne jelenjen meg)

    / ha egy hozzászólásban több spoiler tag van (egymás mellett vagy egymásba ágyazva) akkor is csak az első spoiler taget nyitja.
    Linkeket is appon belül nyitja meg (pl chatben), ez is majd fixálva lesz
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2015.11.08. 16:10:44
  • Jim Morrison
    #141
    kb ja. vagy igazából nem, küldök privit.
  • j0nNyKa
    #140
    sztem ha ezek megvannak bugmentesen, mehet is ki élesbe
  • Jim Morrison
    #139
    Összeszedtem egy listát, azokról a hibákról/fícsörökről, amiket a közeljövőben tervezek megcsinálni (ilyen kis összesített lista):
    - Topik kedvencnek jelölése
    - Topikon belüli lapozás
    - Topik banner megtekintése (popup formájában mondjuk)
    - YT beágyazás működjön (vagy legalább thumbnail ami megnyitja a YT alkalmazást)
    - Képek betöltésének Ki/Be kapcsolása
    - Cikk kategórák bezárásának/megnyitásának megjegyzése
    - Cikk thumbnailek
    - Cikken belüli képek megjelenítése
    - Privát üzenetek (olvas/ír/címjegyzék)
    - Chat: *Nick kódolás (ékezetes nickek miatt)
    * Ne harapja le az utolsó szót
    * Linkek felismerése
    * Másolható üzenet szövegek
    - Éjszakai mód
    - Cikk offline
    - Görgetés utolsó olvasott üzenethez (piros vonalhoz)
    - Style újraírása (elsősorban az éjszakai mód megcsinálását könnyítené meg)
    - Oldalsáv fix
    - Offline smileyk
    - Menü: olvasatlan topik jelző (hány olvasatlan topik van, ki/be kapcsolható)
    - Hozzászólás írás után törlődjön a szöveg (új hsz írásánál ne jelenjen meg)
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2015.12.20. 11:18:27
  • Jim Morrison
    #138
    arra gondoltam, hogy chatlist úgy lesz, mint jobb oldali sáv, ergó bal oldalt menü, jobb oldalt user list. ez végülis lehet nyitott landscape módban tableten.
  • Dzsini
    #137
    ilyen
  • Dzsini
    #136
    - userlist a chathez oldalra (fektetett nézetben, állóban szerintem felesleges)
    (amúgy érdekes, most 14:43 mobil felületről nézve az utolsó hozzászólás - pedig... )
  • Caterpillar
    #135
    Fektetett nézetben telón is elférhetnek ezek esetleg?
  • Efreet
    #134
    Az oldalsáv még mindig nehezen nyílik :-)
    Kedvencekhez adás?

    Fektetett nézetben esetleg topic lista - hír lista és mellé a megjelenítés?
  • Jim Morrison
    #133
    Aki tabletet használ (pl Dzsini):
    Milyen + infókat szeretnétek látni topikokban, cikkeknél, bárhol ami mondjuk telónál sok lenne, de tabletre kifér?
  • Szabi #132