214
SG.hu mobil kliens for android, ios, windows phone -- Egy új korszak kezdete

Bétára jelentkezés:

Jobbra fent található Google űrlapot kitöltöd, pár napon belül ha szerencséd van, kapsz meghívót (körülbelül 4-5 tesztelő elég lenne). Elsősorban a felhasználói élménnyel kapcsolatos ötleteket / észrevételeket várok.

Megjelenés:

Várhatóan 2015 decembere, körülbelül egyszerre jelenik meg Androidon, Windows Phone-on és iOS-en. Lehet, hogy az almás verzió késni fog.

Az alkalmazásról:

Az első főverzió mindent fog tudni (privát üzenetek, keresés, stb). A cikkek nem biztos, hogy az első főverzióba bekerülnek. Táblagépek támogatása lesz, bár kérdéses mikorra (remélhetőleg szintén v1.0-ban)

Javítások napló, tennivaló

majd kikerül egy link, béta időszakban elég sok a tennivaló, így azalatt még nem lesz.

  • Kepek
    #214
    Írtam levelet a főszerkesztőnek, de semmi visszajelzést nem kaptam.
    Gondolom félreértettek valamit, hogy majd appban olvassák a cikkeket és nem lesz bevételük, pedig az sg.hu-ra mutatnának a linkek és csak annyi lenne kiírva az appban amennyi az RSS-ben is látható, így a reklámbevételük nem csökkenne, hanem nőne.
  • Kepek
    #213
    Elkezdtem egy mobil appot, de még tanulom közben a dolgokat, szóval szerintem legelső körben ennyi is elég lenne, hogy egyáltalán kiderüljön lenne-e érdeklődés az app iránt.


    Van API URL amin keresztül a híreket le tudom kérni? Esetleg lapozva? Meg úgy általában milyen API hívások vannak?
  • Jim Morrison
    #212
    anno jött email a tulajtól tán (nem emlékszem a nevére), hogy mi lenne ha hivatalos alkalmazás lenne belőle. Régen vót, talán a levelek még megvannak (nem tuti), szóval anno a részéről ez tök oké lett volna. Úgy rémlik egyik e-mailre már nem jött válasz, vagy valami ilyesmi, de ez igazából már nem számít. Ha újraéledne a dolog akkor egy picit nagyobb effort mellett meg lehetne lépni hogy hivatalos app legyen belőle.
  • Jim Morrison
    #211
    m.sg.hu nem volt épp a leghasználhatóbb, bááár ha csak szimplán olvasgatott az ember el lehetett vele lenni. Ha jól emlékszem csak sima hobby projektnek indult, Először alap fórum funkciókkal, aztán bekerültek a hírek rész (miért ne), majd jött a chat. Hogy pontosan miért halt el akkoriban (lehet az időm fogyott akkor el), sajnos már nem tudom.
  • Kepek
    #210
    Első körben szerintem egy minimál verzió bőven elég lenne.
    Hírek olvasására fókuszálva
    Illetve fórumból egy "mi frissült ma"
    esetleg címkefelhő a népszerű topikokról
    utolsó 100 poszt kiírása

    bejelentkezés, posztolás stb. nélkül

    Vezetőség hogy áll egy mobil app készítéséhez? Engedélyezik?
  • Botond #209
    Cset miatt lett volna érdekes, böngésző azért van minden telefonon, de az meg közben discord lett. Vagy félreértem az app célját?
  • Jim Morrison
    #208
    Röviden: nincs, nem is tudom hogy lenne még ember akit érdekelne (utóbbi években én is alig vagyok itt, ritkán kommentelek)

    hosszabb verzió: tyűha. Bétában volt anno, alap fórum funckiókkal és hírekkel. 2-3 éve újraírtam az alapokat, új tech mellett tök gyorsan ment, csak "leszoktam" időközben sg-ről, motivációm emiatt tovább nem is nagyon volt hozzá :( mostanában azért néha néha idenézek. Lehet egyik nap ránézek hogy áll a dolog, hátha valami minimal verziót - bétában - ki lehetne adni. ha érdekelne pár embert.
  • Kepek
    #207
    Mi van ezzel a projekttel? Nem találom Google Play-en. Már nincs fejlesztés?
  • Botond #206
    Én is küldtem! Köszi!
  • Danecay
    #205
    Szerintem igen és a beágyazott Youtube videók továbbra sem működnek jól.
  • quatlander
    #204
    Sziasztok! m.sg.hu lap görgetésekor a beágyazott reklámok, youtube videók miatt pattog, ugrál?
  • Danecay
    #203
    Beágyazott (Youtube) videó megtekintésére van valamilyen mód böngészős mobil nézetben vagy ehhez is alkalmazás kell? Köszönöm!
  • j0nNyKa
    #202
    igen
  • Jim Morrison
    #200
    priviben küldj egy mail címet (ha androidos vagy)
  • VinylToy #199
    Tölteném!!! :D
  • Jim Morrison
    #198
    0.3.4 - 2017.04.03
    * Kommentelés újra működik
    * Beállítások fix
  • kifli
    #196
    ugyanaz :)
  • Jim Morrison
    #195
    Hali!
    Androidon hasznalt emailed ugyanaz? Majd kuldok arra meghivot. Jovohet hetvegen jon az update (tobbek kozott <1MB os apk lesz, a mostani 5 helyett + Dzsini amit kuldott bug fixalva), akkor kuldok még meghivokat!
  • kifli
    #194
    Szia Jim!

    Kitölteni nem tudom a formot újra, mert azt mondja már megtörtént 1x. Viszont kaptam a win mobile mellé egy androidos készüléket, így szeretnék bétára jelentkzni ezzel a készülékkel is :)
  • Jim Morrison
    #193
  • Dzsini
    #192
    bugjelent:
    - Bejelentkezve X felhasználóval
    - kijelentkezek (beállítások - jobb felső gombocska)
    - Bejelentkezek Y felhasználóval
    - A program szerint továbbra is X felhasználóval vagyok bejelentkezve, és csetre még az előző felhasználó nevében tudok írni
    (fórumhozzászólást nem próbáltam)
  • Jim Morrison
    #191
    v0.3.3 - 2016.08.30
    * kevesebb, hatékonyabb kód
    * ennél gyorsabb aligha lesz
    * bug: alkalmazás téma alapból fehér
  • Jim Morrison
    #190
    v0.3.2 - 2016.08.29
    * Minden külső lib frissítve lett
    -* RENGETEG apró hibajavítás
    * Animációk zökkenőmentesek

    Hogy mi fog következni: A héten szeretném megcsinálni, a kedvencnek jelölést és - az időközben "elromlott" hsz küldést. (ezt majd j0nNyKa segítségével) + átvariálom a program működését. Nem lesz kötelező bejelentkezni, verziószám, kilépés nem lesz az oldalsávon ilyesmi. Még egy nagyobb updatet szeretnék jövőhéten, az a gyorsaságon javítana és a program méretéből is lefaragna.
    Dzsini: az oldalsáv bug talán most már végleg fixelve lett.
  • Papa01 #189
    Köszi! :)
  • Jim Morrison
    #188
    v0.3.1 - 2016.08.23
    * Csinosabb képernyő bejelentkezéskor
    * Utolsó olvasott üzenethez görgetés
    * Topikra mutató linkek rendesen megnyílnak az alkalmazáson belül
    * Szebb felhasználó oldal
    * Smiley-k immár rendesen betöltődnek (nem használ plusz adatforgalmat)
    * Könyvjelzők immár kategóriákon belül is elérhető
  • Jim Morrison
    #187
    Helyzetjelentés:

    - ~~Topik kedvencnek jelölése
    - ~~Éjszakai mód
    - Style újraírása (elsősorban az éjszakai mód megcsinálását könnyítené meg)
    - Oldalsáv fix
    - YT beágyazás működjön (vagy legalább thumbnail ami megnyitja a YT alkalmazást)
    - Képek betöltésének Ki/Be kapcsolása
    - Menü: olvasatlan topik jelző (hány olvasatlan topik van, ki/be kapcsolható)
    - Topikon belüli lapozás
    - Topik banner megtekintése (popup formájában mondjuk)
    - Cikk kategórák bezárásának/megnyitásának megjegyzése
    - Cikk thumbnailek
    - Cikken belüli képek megjelenítése
    - Privát üzenetek (olvas/ír/címjegyzék)
    - Chat: *Nick kódolás (ékezetes nickek miatt)
    * Ne harapja le az utolsó szót
    * Linkek felismerése
    * Másolható üzenet szövegek
    - Cikk offline
    - Görgetés utolsó olvasott üzenethez (piros vonalhoz)
    - Offline smileyk
    - Hozzászólás írás után törlődjön a szöveg (új hsz írásánál ne jelenjen meg)
  • Jim Morrison
    #186
    v0.3 - 2016.08.04
    * Topikok keresése
    * Cikkek mentése
    * Oldalsáv kisebb lett, így több minden kifér görgetés nélkül

    Cikkek mentése most még nem elérhető Cikk kategóriákon belül. Kicsit átdolgozom, hogy kódtakarékosabb legyen az egész...
  • Jim Morrison
    #185
    v0.2.5 - 2016.07.31
    * Topic banner megtekintése
    * Topicon belül oldalra ugrás
    * fix: cikk kategória címe rosszul/nem jelent meg
    * autó kategória hozzáadva a cikkekhez
    * apróbb javítások

    Téma úgy ratyi ahogy van, következő pár napban arra fogok ráfeküdni, és a topik keresésre. Ötletek jöhetnek, hogy új hsz írása pl hova kerüljön. Most kitettem egyet fejlécbe is, de nekem nem tetszik, véleményeket várok.
  • Jim Morrison
    #183
    Elsősorban motorháztető alatt újítások voltak, amik segítenek majd gyorsítani a jövőben a fejlesztés menetét. Következő hetekben gyakrabban lesznek frissítések, amik már észrevehetőek is lesznek használat során (gondolok itt működő oldalszámhoz ugrásól meg ilyenek...)

    v0.2.4 - 2016.03.20
    * Motorháztető alatti változások
    * Jobb éjszakai téma
    * Felugró ablak topikokban (+fav, ugrás oldalszámhoz)

    Privát üzenetek egyáltalán nincs éjszakai módban, itt-ott még vannak hiányosságok.
  • Jim Morrison
    #182
    Jó hírem van!
    Hét második felében jön egy nagyobb BÉTA update. Elsősorban motorháztető alatti változások. Nálam úgy tűnik minden rendben, de majd ebben Ti megerősítetek. További meghívókat is akkor fogok küldeni.
  • Dzsini
    #181
    Igen, tegnap este frissen töltöttem le, tehát előzetesen se volt rajta másik verzió.

    Viszont ennek nincs gondja az oldalsáv kinyitásával, valószínűleg az az előző csigalassú tábla sajátja volt.
  • Jim Morrison
    #180
    0.2.3-as kliens ugye?
  • Dzsini
    #179
    bugjelentés (új táblagépen újra elkezdtem játszani vele, itt legalább nem szakad rettentő módon)

    - a beágyazott belső smiley-k nem jelennek meg, placeholder van helyettük.
    - van egy olyan kedvencem, ahol 119 olvasatlan hozzászólás van - hiába lépek be, nem jelöli olvasottként, hiszen nem tölt be olyan sok hozzászólást. Ez így helyes, de hogy tudok odáig ellapozni?
    - cset nem akar működni
  • Papa01 #178
    Köszönöm szépen! :)
  • Jim Morrison
    #177
    Hali!
    WP béta még nincs, androidos verzió már lassan RC verzió, akkor lesz wp béta, első körben majd kapsz meghívót! :)
  • Papa01 #176
    Szia Jim!

    Ha lehetséges és aktuális még, jelentkezni szeretnék a béta tesztelésre. A kitöltött űrlapot elküldtem.

    Köszi,
    Papa
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2016.02.14. 17:38:08
  • desigo
    #175
    Köszönöm,megkaptam.
  • Jim Morrison
    #174
    Kibővítem a bétát hamarosan kapsz meghívót.
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2016.01.14. 19:35:40
  • desigo
    #173
    Jelentkeztem pár hete de nem kaptam választ.
  • Jim Morrison
    #172
    Hali!
    Még bétában van, pár apróság még hátravan (#139). Ebből a listából még ma pár ki lesz húzva. A néhány óra arra vonatkozott, hogy ha feltöltök egy friss verziót a a play storeba, akkor az 1-2 órán belül elérhetővé válik :)