Fallout 4

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Myselor
#1672
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
a játék elején elénk rakják szerintem szar megoldás😊
Myselor
#1671
ne aggódj,még vibrátoros baseball ütőt is csinálhatsz majdnem.lesz ott több is 😄
Voltan
#1670
Nem kötekszel, de kicsit hülyének nézel 😄
Csak arra akartam utalni, hogy lehet, hogy a Beth most kicsit fejleszti azt a receptet, amit az Oblivion óta rotyogtat az üstben, és ami már azért kicsit tényleg öregecske. Megvan az engine, és megvan a legacy, meg a lore. Most hátha megmutatják, hogy történetet is tudnak írni, és karaktereket is tudnak alkotni. Én ezt várom nagyon. A New Vegas egy nagyon jó lépés volt a megfelelő irányba, és ott ugye régi Fallout fejlesztők is közreműködtek. Most egy újabb lépést várok a F4-től. Nem feltétlen a régi klasszikusok felé, de nem is akarok egy újabb Fallout 3-at, mert azért az csalódás volt.

Lássuk be, a F3-at az új szemszög, meg a technikai megvalósítás adta el. Mint Fallout játék nem volt igazán jó. A New Vegas volt olyan, mint amilyen a F3 kellett volna legyen. Szóval most nagyon kíváncsian várom ezt a mostanit.

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

Myselor
#1669
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
sajnos a játék elején a pofába van már tolva,engem is meglep.habár nem is ugyanúgy működik mint eddig.nekem nem tetszik így 😊

Utoljára szerkesztette: Myselor, 2015.11.09. 22:02:25
#1668
és a melee weapons-kal mi a helyzet?<#wow3>
minden videóban csak a puffogtatás megy...egy fasza craftolt cuccot nem láttam még!<#sir>
PiszkosFred
#1667
Felre ne ertsd, nem kotekszem, de Fallout sorozatnak az Elder Scrolls Onlinehoz a vilagon semmi koze, max annyi, hogy a kiadojuk (Bethesda Softworks) es az anyaceguk (Zenimax Media) kozos (mint ahogy a Doom, Wolfenstein, Dishonored, stb. eseteben is ugyanez) de a fejleszto studio se a melosok nem, meg helyszint illetoen sem.

Parhuzamosan fejlesztettek a ket jatekot a ket studioban, evek ota. Amire kihat a Fallout idei premierje, az a kovetkezo TES resz, a VI., mert azt viszont ugyanaz a studio fejleszti, 80%-ban azonos csapattal, mint a Falloutot (a Bethesda Game Studios).
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.11.09. 21:49:37

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Voltan
#1666
Amúgy tényleg, max pár órája játszhatsz, hogy van már most Power Armor?

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

Voltan
#1665
OK, valóban túloztam. Átfogalmazom. Az Elder Scrolls online valszeg nem jött be eléggé, és előhúztak egy ászt a pakliból, amit már egy jó ideje tartalékban tartottak, és lőn, Fallout 4. Szóval csak remélem, hogy most kitettek magukért, és továbbléptek egy picit.

Félreértés ne essék, hatalmas Fallout fan vagyok, és a Bethesdával sincs semmi bajom, engem a Skyrim is úgy szippantott be, mint egy luxusörömlány, szóval nincs problémám a Bethesda-féle mókával.

Az viszont tény, hogy ideje kicsit tovább fejlődni, ezért vagyok nagyon kíváncsi most erre a játékra.

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

#1664
Ki fog sorbanállni reggel nyolckor a Cédégalakszis előtt?
PiszkosFred
#1663
Fiatalon, a 90-es evekben valamikor osszefutottam egy "Robinson's Requiem" nevu tuleloszimulatorral, amelyrol fogalmam sem volt, hogy mukodik vagy mi az (marmint a mufaj), de annyira magaval ragadt az egesz, hogy azota is ezt keresem egy-egy szerepjatek "hardcore/survivor" modjaban.

Nagyon unom, hogy a legtobb jatek (single v. mmo) hard modeja annyibol all, hogy tobb hp, tobb skulo kell bele, nagyobb pofont kapok. Egy egesz tarat bele kell loni egy vernyulba, csak mert nem normal, hanem very hard? Kosz, nem. Legyen inkabb realisabb, legyen veszett es szopjam meg, ha megharap, legyen gyorsabb, legyenek csapatban, mittomen barmi, csak ne dupla hp, dupla sebzes oszt'jonapot. 😊 De, ez egyeni szoc. problema, amelyet majd megoldanak a modderek, remelem.
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.11.09. 21:44:32

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#1662
Nem lehet várni, ha jól látom, meg a help szerint is csak aludni lehet. Illetve érdekes dolog, hogy még egy dolog jár azzal, minél nehezebbre állítod a nehézséget, annál

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
nagyobb az esélye legendary ellenségek felbukkanásának, amik több xp-t adnak, és előfordulhat, hogy van náluk legendary item, amik nem szétszedhetők, cserébe nagyon erősek.
#1661
<#eljen>

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

#1660
Most jött ki!? 😄 Hogy? PA Minigun?
#1659
Úgy látom, hogy elég sok mellékquest random fog felbukkanni, érdekes, de szimpatikus megoldás ez,, apró spoiler:

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Találkoztam egy sima telepessel, azt mondja a nővérét elrabolták, mondom jó. Mentem tovább, megöltek, visszatöltöttem. Újra ott jártam a telepes házánál, most azt mondta, hogy a fosztogatók lopkodják a zöldségeit meg a szerszámait 😄
Bandicoot
#1658
Very Hard fokozat....Power Armor...Minigun.....És lőn a Deathclaw... Ott b*ssza meg ez a fokozat is nemhogy a Survival...<#idiota>
Ment vissza hard-ra.

"Nincs ps4 exclusive mióta létezik a streamelés pc-re" GIGALOL!:D

cylonflatus
#1657
Szimpatikus vagy, én is ilyen mazochista vagyok. Szigorúan csak a játékot értve ezalatt, ofkorz...

Amikor eljő a Fehér Farkas tele, ne egyél a sárga hóból!

PiszkosFred
#1656
"Out of blue" koltoi tulzas, mert kvazi 2 eve varjuk a hireket, amiota "Three Dog" kitweetelte, hogy "lehet, hogy jovok sracok, kitartas" vagy ilyesmi. Na azota volt mar kurva jo atveros oldal, theorycraft, szivargott szinkronszines szerzodes, szivargott forgatokonyv, minden. Es a vegen - mint mindig - majdnem minden igaz lett, jott a bejelentes.
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.11.09. 21:20:37

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Voltan
#1655
Ha jól emlékszem, az ilyen survival módot a NV-hoz egy F3 mod alapján adták hozzá, szóval esélyes, hogy itt is lesz ilyen mod, vagy az igények szerint majd peccseli a Bethesda. Tudom, ez náluk nem szokás, de hátha tanulnak belőle.

Végülis, ez a Fallout 4 is eléggé out of the blue jött az év közepén, senki sem kérte, azt most itt van 😄 Lehet, hogy a Bethesda elkezd szépen fejlődni. A review-k alapján, amiket igyekeztem spoilermentesen megnézni, olvasni, azt látom, hogy az alapvető - kvázi motorból adódó szokásos problémák mellett nagyon sokat fejlődtek. Ki tudja, lehet, hogy hamarosan jönnek survivor tartalmú peccsek is.

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

#1654
Na, kilőttem iniből a DoF-ot. Most már abszolút nincs 😊
kill3r21
#1653
Izlések és pofonok, én imádom a DOF-ot 😄
#1652
Amúgy nagyon apró játékmechanikai spoiler:

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
az akciópontjainkból sprintelünk.
#1651
Első komoly negatívum: úgy látom, hogy nem lehet kilőni a DoF-et, csak low meg ultra van belőle. Ez máris egy ok arra, hogy moddoljunk, mert rohadt idegesítő. Illetve, nálam nem működik a régi sweetfx profilom, talán új verziót kell letölteni?
#1650
Menet közben lehet nehézséget váltani. De nyugi, szerintem reális lesz később a survival, mert 2. szinten is 1-2 ütésesek pl. a moleratek vagy a kutyák. Sajnos a survivalban sincs étel/ital igény.
#1649
az hiszem nekem elég lesz hard is...persze aztán majd kiderül.
talán ki lehet nyújtani a 40óra main quest időt :S
PTW
#1648
Tudtommal nincs, csak annyi, hogy ott nem regenerálódik a HP alvással...

Ez az egyik legnagyobb bajom a bethesda féle difficultyval, hogy kb ez annyit tesz náluk hogy bullet sponge lesz atz összes enemíből.

Habár ez amost bevezetett "több elit ellenfél spawnol, és uniqe epic fegyvereket dobhatnak" dolgo egész jól hangzik

PiszkosFred
#1647
Pedig jo volt az a hardcore mode FNV-ben, adott nemi varazst a dolgoknak, meg akkor is, ha kesobb mar rutinbol megoldottad az alvast, evest, ivast, stb. EN ugy vagoyk vele, hogy ha lud (survival mode), akkor legyen kover (megorokolt hardcore mode elemek) 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#1646
Nvidia tulajok el ne felejtsék a játékhoz kiadott driver csomagot telepíteni. Geforce experience már kijelezte a meglétét. Egyébként Star Wars Battlefronthoz és Starcraft 2 Legacy of the Void-hoz is tartalmaz bejegyzéseket (ha esetleg mást is érdekelne a 2 játék rajtam kívül).

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

Kandurex
#1645
Mi? Hát remélem nem!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – > ¯\_(ツ)_/¯

PiszkosFred
#1644
Survival modban nincs veletlenul a kaja/pia stb. szukseglet is?

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#1643
Az a gyáva módszer....<#eplus2>

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

Bandicoot
#1642
Ha nem megy leveheti menet közben a nehézséget.😊

"Nincs ps4 exclusive mióta létezik a streamelés pc-re" GIGALOL!:D

#1641
Szerintem az elsőre vért huggyantós lesz...Biztos vagy benne, hogy kell ez neked?

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

Bandicoot
#1640
Ó nem sétagalopp, hardon rámrontott 5 molerat,ha nincs ott a kutya ledarálnak....

"Nincs ps4 exclusive mióta létezik a streamelés pc-re" GIGALOL!:D

Bandicoot
#1639
Lehet megnéztem simán átváltod ment a játék és megy tovább más nehézségen.

"Nincs ps4 exclusive mióta létezik a streamelés pc-re" GIGALOL!:D

Kandurex
#1638
Nem is tudom, érdekelne ez a survival nehézség. Nem szeretném ha sétagalopp lenne és simán le call of duty -iznám (igen a cod szitok szó).

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – > ¯\_(ツ)_/¯

#1637
Kizártnak tartom, hogy erre ne készítsen valaki modot.

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

PeeTeR
#1636
Titties van, minden jo.
Utoljára szerkesztette: PeeTeR, 2015.11.09. 20:31:14

pornhub - the world's biggest archive of nothing.

#1635
Pedig Oblivion és Fallout 3, de néha a New Vegas is allergiás volt rá. Még Skyrim is gondolt néha egyet-egyet és CTD-zett tőle.

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

#1634
Ezeket a neveket tudja kimondani Codsworth.
kill3r21
#1633
Van az optionsba nehézség, szal szerintem igen 😊

2560x1440p Igaz csak full az eleje, de eddig fix 60fps 😄
Bandicoot
#1632
Ez gondolom fegyvertől is függ,például a neten ami videókat láttam szaros meggymagköpködővel lőtték a raidereket,aminél egy alap 10mm-es is nagyobbat sebez - és upgradelni nem nehéz.😊

"Nincs ps4 exclusive mióta létezik a streamelés pc-re" GIGALOL!:D

Kandurex
#1631
Menet közben lehet nehézséget váltani?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – > ¯\_(ツ)_/¯

Bandicoot
#1630
Dettó....Alttabozok folyamatosan és 2 órája tolom crash nélkül.
A játék gyönyörű a külső helyek nagyon komolyan néznek ki,egyedül a belső terek hagynak néhol némi kívánnivalót.

"Nincs ps4 exclusive mióta létezik a streamelés pc-re" GIGALOL!:D

#1629
Akkor lenne jó pedig, ha reális sebzés lenne, nem kéne 20 tár egy valamibe, cserébe te is hamar megmurdelsz.
#1628
Hnnnnggg!!!! Én holnapután reggel tudom majd csak elkezdeni. De aznap egész nap, mert nem fogok dolgozni (nem a FO4 miatt, annyira kocka nem vok 😄).
#1627
Stabilnak tűnik amúgy, az alttabot is jól bírja.
#1626
Ez is jól hangzik! Ausztriai szerverről szépen csorog most lefelé a játék.

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

#1625
<#taps>

Ja, amúgy konkrétan bármilyen színre be lehet állítani a HUD-ot meg a pipboyt, mert meg van adva a 3 színskála csúszkával 😊

+ A játék jól bírja az Alt+tabolást.
Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2015.11.09. 20:24:27
#1624
<#eljen><#eplus2> Lesznek itt asszem jó sztorik a survival móddal kapcsolatban! :-)
Utoljára szerkesztette: ratgab, 2015.11.09. 20:22:27

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

#1623
Na, a játék szerintem nagyon jó, elégedettek leszünk 😊 Van survival nehézség, elég hamar meg is tapasztaltam, hogy az mit is jelent 😊 Elméletben minden nagyobbat sebez, és keményebb ellenfelek spawnolnak. Na, spoiler nélkül pár dolog:

- GTX970 OC, majdnem konstans 60 fps, ultrán.
- A mozgás kicsit esetlen, nehézkesnek tűnik, de úgyis hamar megszokjuk.
- Grafikailag kicsit fakónak tűnik, kell rá a sweetfx, mindjárt fel is pakolom. Illetve a DoF-ot is ki fogom kapcsolni, mert utálom. Kinn vagyok a vaultból és futottam pár kört, amúgy gyönyörű a játék.
- Csak survival módban indítsátok el a gamet! Az előbb, konkrétan a vaulttól kb. 10 perc sétára egy Yao Guai-ra akadtam, egy parkolóban keresgélt. Felugrottam egy teherautó tetejére, és pisztollyal kezdtem lőni - kb. 2-3% életeket szedtem le róla, aztán 2-3 ütésből kiütötte a kutyámat. Mondom anyádat, elkezdtem felé futni egy vascsővel - egyetlen csapással tépte le a lábamat és borított bele az árokba <#banplz>