45
  • MasterMason
    #5
    "az agyat számítógépre letöltve"

    Aham.

    Szóval az még racionálisan elképzelhető volna, hogy tárolható lesz minden ami az agyi "memóriában" van, de attól az még nem fog életre kelni és működni. Talán nincs is összetettebb dolog az agynál, neuronok milliárdjai egy nagyon összetett folyamatban "működtetik."

    Képzeld el mennyi az esély egy lottó ötösre. Na most képzeld el, hogy nem 5 számot kéne eltalálnod 90 számból, hanem több milliárd neuron pontos útvonalát kéne eltalálni minden tized másodpercben több tíz milliárd neuron között. Matematikailag semmi esély arra, hogy pontosan szimulálni lehessen olyan bonyolult rendszereket mint az emberi agy, adatok talán letölthetőek lesznek idővel de hogy életre keljen annak kb annyi esélye minthogy a lottón egymás után 10000 milliószor ugyanazt az 5 számot húzzák ki...
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2015.05.29. 23:53:02
  • VolJin
    #4
    Ehhez a cikkhez nincs mit hozzáfűznem...
    Na nem azét, mert olyan kerek lenne, hanem azért, mert a kommentelők szóltak már helyettem.
  • Prof William
    #3
    Ennek szellemében holnap én is bejelentem, hogy 250 éven belül lehetővé válhat hogy letölthessük a tudatunkat bio-organikus Hello Kittyk -be, majd pózolok egyet egy Hello Kitty-s tatyóval és már megyek is az internetre...
  • InfoCsill
    #2
    Bár az asztrofizika/csillagászat a fő szakterületem, de legközelebb majd pózolok én is a médiában a biotechnológiáról folytatott jóslataimmal, mert látni akarom magam az interneten! (not)
    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2015.05.29. 20:35:41
  • InfoCsill
    #1
    Ezt a hírt olvastam a külföldi médiában is, kár, hogy Yuval Noah Harari nem természettudós, hanem csak egy történész (középkori történelem és hadtörténelem a szakterülete egyébként), így nem túl hiteles a természettudományok- és a technológia terén (annyit számít a véleménye, mint bárki másnak az utcáról).

    Nem értem, miért szólalnak fel olyan emberek a szakterületükön kívül, melyekhez nem értenek, aztán csodálkozunk, hogy miért terjed a médiában a sok marhaság (nyilván nem erre a cikkre gondolok, hanem úgy általánosságban). Nyilvánvaló, hogy ezen gondolatait is részben másoktól ollózta össze, részben fantáziálgat, de akkor már miért nem egy igazi biológus, biotechnológiával foglalkozó tudós szólalt fel a saját szakterületéről?

    A fordítás nem tudom melyik külföldi médiaoldalról történt, abban még nem szerepelt a neurobiológus csaj, úgy néz ki valahonnan mellétettek egy igazi tudóst is, hogy a történészünk is minél hitelesebb legyen a biológia, orvostudomány és biotechnológia területén. :)
    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2015.05.29. 20:28:03