23
  • VolJin
    #23
    "Ő a hülye mert szerinte avengerst több ember érdekel mint SW filmet? Mert nem egyezik a vélemény?"

    Nem, azért hülye, mert azt gondolja, hogy másoknak is az tetszik, mint neki.
    Egyébként a sw filmet az is megnézi, akit nem is érdekel.
  • VolJin
    #22
    Az érzelmi töltésre, a hangsúlyozásra gondoltam. Az anyanyelven erősebben érezhető, mint egy tanulton. Akik valóban veszik ezeket egy antennával a fejükben, azok nagyon kevesen vannak. Ehhez képest sokan pózolnak azzal, hogy fúj szinkron. Mondjuk nekedelhiszem, hogy kivétel vagy...
  • fergusonpapa
    #21
    Ő a hülye mert szerinte avengerst több ember érdekel mint SW filmet? Mert nem egyezik a vélemény? Te miből gondolod hogy tudsz más fejével gondolkozni?

    Én kapásból azt tudom mondani hogy nálunk is baromi sokan megnézik és világ szerte is és nicns ennyi képregény fan és tini hogy csak őt érdekelje :) És ne felejtsük el hogy egy film sikerét a moziba járók fogják eldönteni a studió számára, és szerintem SW-t több olyan ember szereti hogy csak letölteni fogják. Nagy siker lesz a film de nem fog akkorát szólni, de ez részemről vélemény. Lehet nincs igazam, legyen így. Mégsem hülyézem le a másikat :)
    Utoljára szerkesztette: fergusonpapa, 2015.05.09. 23:04:12
  • wraithLord
    #20
    6-7 éves koromtól kezdve mindent angolul nézek - ami nem magyar - angolul játszom, olvasok és hallgatok zenét (ja, azt nem szinkronizálják :D). És mivel kutató vagyok, rengeteget járok külföldre, ahol angol anyanyelvű vagy angolul nagyon jól beszélő emberekkel beszélek. Illetve rengeteget járnak hozzánk is.

    Abban igazad van, hogy néhány brit szövegelési stílust (walesi pl.) nem egészen értek. És itt meg is értettem, mire gondoltál.

    Nem hinném, hogy sznobizmus az, ha menekülsz valami elől, ami számodra kifejezetten kellemetlen. Az élőszereplős filmek szinkronizálása nekem pont ilyen. Ha értem, és felfogom, amit mondanak, ha nem.
    Utoljára szerkesztette: wraithLord, 2015.05.09. 17:51:41
  • VolJin
    #19
    Elég nagy hülye vagy fiam. A bosszúállók érdekli a tinik egy részét, meg a képregénybuzikat. A csillagok háborúja meg egy sokkal szélesebb spektrumot vonz be a mozikba. A bosszúállók az a tipikus letöltve talán, ha semmi nem megy a tévében, míg a SW irány a mozi kategória .
    Azért mondtam, hogy hülye vagy, mert a hülyék fogyatékossága, hogy nem képesek más fejével gondolkodni... mivel a sajátjukkal sem.
  • VolJin
    #18
    Netto sznobizmus amit csinálsz.

    Az angol és a magyar nyelv szövegen túli üzenetformálása teljesen eltérő. Akármilyen jól beszélsz angolul, az angol beszéd tónusait nem fogod megérteni teljesen, csak ha ott élsz húsz évet.

    Ezért jobb egy szinkronos változat a fülnek.

    És fordítva is ugyanígy van.
  • wraithLord
    #17
    Amúgy mi az, hogy "még mindig sokan esküsznek az eredeti hangokra"?

    1. Régebben pont nem volt jellemző, mert egyrészt kevésbé könnyen lehetett hozzáférni szinkronnal nem elbarmolt filmekhez, másrészt az angol nyelv megfelelő ismerete sem volt annyira elterjedve, mint most.

    2. Esküszik? Én a vásznon lévő színészek játékára vagyok kíváncsi, nem arra, hogy ki milyen jól tud rádumálni a háttérből más alakítására. A szinkron csak egy fokkal jobb, mint a régi egyszemélyes alámondásos "technika".
    Nem egy színészt utáltam - mint utólag kiderült - csak a magyar hangja miatt - teljesen indokolatlanul... pl. Jim Carrey ide tartozik.

    3. Nekem úgy tűnik, egyre igénytelenebb lesz a szinkron, nem pedig egyre jobb.

    A nem angol vagy német nyelvű filmeket is eredeti nyelven nézem felirattal, mert ha nem is értem, mit beszélnek, hallom, hogy hogyan...
  • Yserac
    #16
    "Egyetlen dologtól félek.... és az a forgatókönyv...."

    Azt J.J. Abrams és Lawrence Kasdan (EP V-VI) írja közösen.
  • wraithLord
    #15
    Szerintem a legtöbb nagyvárosi moziban tuti van eredeti nyelvű filmvetítés. Pláne multiplexekben, de kis mozikban is.
    Nálunk sokszor még felirat sincs rajta (szerencsére). Csak általában későn szokott kezdődni.

    Szerintem az Avengers 2-nél nem lesz sikeresebb. Pedig örülnék. Bár elnézve az előzménytrilógiát, talán az Avengers értelmesebb..... :D
  • zetortraktor
    #14
    ". a Trailerek lényege az hogy mutasson valamit , de mégse mutasson túl sokat. "

    a trailer az reklám. a lényege, hogy mindent megmutasson lehetőleg. semmi értelme, ha eltitkolsz valamit és azzal a leendő bevételedet csökkented. a marketingeseknek az számít, hogy bemenj a moziba, az nem, hogy anyázol, hogy már láttad az előzetesben a jelenetet. ha jó a film, akkor úgyis tetszeni fog.

    (más kérdés, hogy ki az, akit érdekel a film és megnézi az előzetest?:) vagy csak én nem látom értelmét annak, hogy valaki direkt rontja a saját szórakozását? mennyivel nagyobb élmény az, ha valaki számára egy filmben minden snitt új, korábban sosem látott, ha minden karaktert akkor ismer meg, a moziban, ha Han Solót meg Luke-ot ott látja először 40 év után és nem valami reklámban, amit a monitoron néz?)
  • zetortraktor
    #13
    "A Star Wars óriási, ha nem a legnagyobb rajongótáborral rendelkezik, generációkra visszavezetve"

    Én ezt elhiszem, de akkor miért érdekelte jobban az embereket anno a Jurassic Park 2, mint a 20 év szünet utáni első Star Wars-film?

    Eddig egyik Star Wars sem veszélyeztette az adott kor legnépszerűbb filmjeinek pozícióját. Örülnék, ha ez veszélyeztetné, de van egy olyan érzésem, hogy sokan túlbecsülik a franchise-t.
  • zetortraktor
    #12
    Na, máris megérte, hogy írtam, mert akkor legalább egyvalaki szeme felnyílik. Például Amerikában az Avengers nézőinek fele 25 éven felüli volt. a tinédzserek csak huszonvalahány százalékot adtak.

    Az első Avengers Amerikában 623 millió dollárt hozott. Ez nem Thor meg Amerika kapitány-szintű, 200 millió alatti bevétel, hanem olyan, amit első futása során egyetlenegy film produkált az elmúlt 100 évben. Még a "felnőttes" The Dark Knight is 100 millióval kevesebb pénzt termelt. Az ismételt bemutató nélkül még a Titanic sem ért el ekkora bevételt.

    Divat fitymálni a képregényfilmeket, érthető (én sem Avengerst, sem Star Warst nem fogok nézni), de az sosem árt, ha valaki látja, hogy Amerikában az Avengers valamiért majd minden korábbi filmnél sikeresebb volt.
    Utoljára szerkesztette: zetortraktor, 2015.05.08. 12:25:00
  • Fbn Lx
    #11
    nyilván nem egy kategória, az avengers egy szuperhősös tinifilm, a star wars pedig valószínűleg minden korosztályt bevonz
  • Soundmaker
    #10
    Namost... ne előzetes alapján vonjunk le messzemnő következtetéseket... a Trailerek lényege az hogy mutasson valamit , de mégse mutasson túl sokat. Az új SW trailereknek pont ez a lényege, hogy mivel mindenki tudta hogy a régi stábot újraverbuválták, ezért erős lesz a nosztalgia faktor... Erre építették az előzetest, annyival megfejelve hogy bevezetik az új szálat. Az meg hogy J.J ne merne új utakra térni? Nézzétek meg mit hozott ki a Star Trekből, pedig az még inkább ingoványos talaj volt, mert az ST fanok eléggé ragaszkodnak a saját univerzumuk alapjaihoz. Abrams nem az a fajta ember aki nem mer hozzányúlni az alapokhoz... Amit biztosan tudunk, hogy Abrams megtartotta az SW azon jellemzőit amiért megszerettük. a CGI-t ahol lehet mellőzte... bábokat és animatronikát használtak. Egyetlen dologtól félek.... és az a forgatókönyv.... Bár ez sem biztos, ugyanis Abrams szabad kezet kapott a film elkészítéséhez. Ha kevés a korlátozó tényező és jó a rendező akkor nincs mitől félni.
  • CairoJack
    #9
    Háááááát nem tudom. Két módon lehet elrontani egy már jó filmet/sorozatot. Az egyik, ha nagyon elrugaszkodunk az eredeti iránytól (és nem a jó irányba). A másik, hogy nem mernek a "jól bevárt módszeren" változtatni, fejlődni, továbblépni, és újra meg újra ugyan azt a bőrt húzzák le a sorozatról.
    A klónos sorozat az előbbire volt jó példa, az talán az utóbbira lesz.
    Ahogy nézem a trailert, vegyes érzések fognak el. Számomra nagyon ütött a lezuhant csillagromboló képe, de ugyanakkor ahogy nézem ugyan azokat a paneleket puffogtatják, mint az eredeti trilógiában. Egy Boba Fett jellegű kőarc (kősisak :) ) gonosz, Millenium Falcon, ahogy szűk csőben manőverezik, miközben lőnek rá, és persze a nyomoronc sivatag már megint, mert a galaxis több ezer bolygólyán nincs érdekesebb a sivatagnál.
    Láttuk már ezeket az elemeket? Persze. Lényegében ez a trailer copy-paste-elte a régi filmek legsikeresebb elemeit.
    Nagyon erősen tartok tőle, hogy ez negatívan fog hatni a filmre. Ott fogok ülni a vászon előtt, és "aha, láttuk már, aha, vótmá', aha, ezt is elsütötték már egyszer".
    Lehet, hogy gonosz vagyok, "semmi sem jó nekem" de tényleg nehéz folytatni egy jó filmet (sorozatot) nagyon jó ötletek kellenek hozzá, és meg kell találni az egyensúlyt a hagyománytisztelet, és túl sok újítás között. Ezért van kevés jó folytatás film.
    Anno a Terminator 2-nek sikerült ez, vagy ott volt az Alien 1-2, vagy akár említhetném az új Batman 1-2-t (de pl a 3. rész már ott is harmat gyenge lett). Viszont az esetek nagy többségében nem sikerül eltalálni az ideális mixet.
    Szerintem (tartok tőle) ezzel az új SW-al is ez lesz. Afelől nincs kétségem, hogy jobb film lesz, mint az EP I-III, mert annál lehetetlen gyengébb alkotást filmre vinni, de az eredeti trilógiával szerintem nem fogja felvenni a versenyt. Mint 25 éve SW fan, remélem tévedek!!!!

    Szerk: jah a magyar szinkron tényleg botrány lett, mintha egy 20 éves takony lenne Luke. De nem kell prázni, magát a filmet általában nem azok szinkronizálják, akik a trailereket. Persze tényleg csak általában. De én remélem ez a ratyi hang nem marad.
    Utoljára szerkesztette: CairoJack, 2015.05.08. 10:37:32
  • Zenszkij
    #8
    Avengers? Na ne röhögtess. Persze, hogy kaszál, mert a DC töketlenkedik. Azonban fasorban sincs egy Star Wars franchisehoz képest. Az Avengers nemsokára méltó helyére kerül, mikor kijön az Igazság Ligája, maradjunk ennyiben.

    A Star Wars óriási, ha nem a legnagyobb rajongótáborral rendelkezik, generációkra visszavezetve. Az erő generációkat ölel át. Ráadásul a ma már eposzi magasságokba emelkedett 4-5-6 főszereplői térnek vissza, mely akkorát fog ütni szerintem, amit még mozis berkekben még senki nem tapasztalt. Inkább attól félek, hogy ömlesztve sok részt adnak, minden évben egy szerintem túlzás, de meglátjuk.
  • Soundmaker
    #7
    .... És függetlenül lesz attól sikeres, hogy jó vagy szar lesz a film... Bár J.J. Abrams eddigi műveit górcső alá véve ő ki fogja hozni a maximumot a forgatókönyvből. Ha szar is lesz a film az a forgatókönyv hibája lesz...
  • Soundmaker
    #6
    Eléggé naiv hozzászólás.... A Star Wars VII már most boritékolható hogy nyakon veri az összes eddig kassza robbantó filmet. Talán a legnagyobb bevételes filmeket nem fogja (az első 1-2 helyezettet talán nem), de az biztos hogy a bosszúállókat lekörözi. Kicsit alábecsülöd a Star Wars hatását az elmúlt 2 generációra vetítve. Csak amerikában hype hullám indult be a második előzetes kapcsán. milliók pakolták fel a youtube-ra azt hogy először nézi meg az előzetest. CSAK az előzetest. gondold el mi lesz a filmnél....
  • zetortraktor
    #5
    Hogy merül fel bárkiben is, hogy a Csillagok háborúja 7 sikeresebb lesz, mint az Avengers? Ha jól sikerült talán a harmadik rész kaszál egy nagyot, de egyébként nem egy kategória.
  • Serutekin
    #4
    Szerintem hatalmas lehúzás lesz a vége :) De majd a kritikákból kiderül
  • BladeW
    #3
    "Ha csak egy Star Wars trailert néz meg ma, ez legyen az!"
  • Fbn Lx
    #2
    hol szoktak mozifilmeket eredeti nyelven vetíteni?
  • paradan2345
    #1
    uristen miylen szar a szinkron. mint valami ciripelés. ezt amatőrök hozták össze?
    najo tuti , hogy eredeti nyelven nézem. ez még kezdetlegesnek is gyenge, ezen nem "változtatni" kell, hanem ALAPJAIBAN ujra csinálni. DZSÍZUSZ