47
  • Tetsuo
    #47
    Az egyik kommentedben azzal próbálod alátámasztani az igazad, hogy bizonygatod, te nem vagy neonáci...
    Én sem vagyok neonáci. Alapból lenézem (vagy ha úgy tetszik elítélem) a náci fajelméletet, ideológiát, népgazdaságot stb.
    De engem nyugodtan nézhet valaki neonácinak, mert rosszat szóltam a posztmodern tabura és szent tehenükre, engem nem érdekel.
    Alapjaiban nézve liberálisabb vagyok mindenkinél ebben a topikban, ha jól értelmezed a hozzászólásokat. ;-)
  • Vol Jin
    #46
    Te úgy nagyjából olvastad a kommentjeimet?
    Gyakorlatilag neonácinak néztek a többiek.
  • Kelta
    #45
    fárasztó vagy...felfogtuk, Izrael maga a sátán területe..csak ők hibásak..a sok terror merényletben megölt gyerek, és civil..az mind saját hibásak..a rengetek rakéta amit rájuk lőttek, csak szülinapi tűzijáték volt....a régebbi támadások csak számháborús játékok voltak...tudod mit? éljél ebben a kitekert világodban.
    Igazad van...téma lezárva.
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2015.03.02. 19:38:16
  • Papichulo
    #44
    Akkor minden rendben? Így Izrael lőhet mindenkire, rá meg senki?

    Aki tudna ra loni, az nem akar...
  • Tetsuo
    #43
    Akkor minden rendben? Így Izrael lőhet mindenkire, rá meg senki?
  • Vol Jin
    #42
    Ez is volt a mainstream médiában.
    Mármint, hogy Izrael lő mindenkit Szíriában.
  • Papichulo
    #41
    Megbeszeltuk, hogy amig nem kerul elo az a ket lelott RAF repulo, addig nem vesszuk komolyan ezt a hirt...

    btw: Az IAF nem azert lovi a szireket, hogy az ISIL-t segitse, hanem azert, hogy sajat magat.
    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2015.03.02. 16:45:45
  • Tetsuo
    #40
    Erről beszéltem és a hasonló esetekről. Mint pl. izraeliek lővik a szíreket, akik az IS ellen lépnek föl.
  • Vol Jin
    #39
    "Az IS-hez sok európai pakisztáni csatlakozott pl. ők nem is arabok. A legnagyobb iszlám ország Indonézia (ha jól emlékszem) és ők sem arabok stb. Amerikában az afro-amerikaiak között "sok" ill. egyre több a muszlim vallású.
    Tehát az iszlám világ sokkal szerteágazóbb, gazdagabb, mint ahogy a média közvetíti"

    Ha néznéd az általad kritizált mainstrem médiát, akkor tudnád, hogy pont ezt közvetíti.
    Igen azt, hogy sok ott az európai, néger és nem arab muszlim.
  • Vol Jin
    #38
    "Az pedig feltétlenül lényeges, hogy az IS csapatai, vezetői közül többen előzőleg amerikai kiképzést, fegyvereket kaptak, azóta pedig folymaatosan szereznek nyugati fegyvereket - így vagy úgy. Szírek, irakiak szerint Izrael és a Nyugat egy az egyben besegít nekik, fegyverszállítmánnyal, támadásokkal..."

    A lefejezős videók meg vannak neked? Nem úgy néznek ki, mint a nyugat által támogatott népi milíciák.
  • Vol Jin
    #37
    "A másik témához annyit, hogy az eredetileg apró zsidó állam már a szerződés létrejöttekor katonai támadást kapott, "

    Már a létrejötte is bűn volt, és az lett volna az igazságos, ha születésekor megsemmisítik, a lakosait pedig visszadeportálják.
  • Vol Jin
    #36
    Igen.
  • Vol Jin
    #35
    "Mi nem üldöztünk el innen Kárpát medencéből ugye senkit anno??? vagy az európai telepesek az új világban?? rómaiak? asszírok? perzsák? Kelták? germánok? ugyan ez nevetséges érv...országot alapítottak..mint majd minden nagyobb népcsoport a földön..és igen elfoglaltak területeket..ahogy mi is Árpád apánkkal az élen..meg még sok sok nép..ez így működik :) az hogy ez nem 1000 évvel hanem sokkal később volt..semmit nem változtat a dolgon. Erre hivatkozni röhejes."

    Várjál-várjál!
    Én nem vagyok zsidóellenes neonáci, sem jobbikos, sem radikálisabb annál, se finomabban zsidóellenes.
    Csak annyit mondtam, hogy Izrael az arab őslakosok etnikai tisztogatásából született, és a mai nap is élnek olyan áldozatok, akik érintettek a kérdésben.

    A mi honfoglalásunkban érintett személyek meg már nem élnek. Sőt azok a nemzetek (törzsek) sem léteznek, akik itt éltek.
    Én azt gondolom, hogy eljutottunk olyan szintre, hogy ne lehessen megengedni egyetlen országnak sem, hogy területet vegyen el egy másiktól fegyveresen. Izrael ezt teszi, ezért bűnös ország. Nem a zsidók, hanem Izrael állam. Én ezt most nem úgy mondom, mint egy széljobber, aki zokon veszi, hogy lenácizzák, hanem mint egy liberális, aki zokon veszi, hogy Izrael magasról szarik a liberalizmusra, kivéve, ha külföldön van, mert akkor babusgatni kell.

    A liberalizmus egyik legnagyobb hátráltatója a struccpolitikai jogvédelem mellett az Izraelre alkalmazott kettős mérce.
    Még egy szabadkereskedelmi egyezmény szakmai vitájánál is elővennék a náci vagy kártyát...
  • Tetsuo
    #34
    Na végre valaki, aki az elhangzottakra reagál és nem a személyembe köt bele! Köszönöm.
    Részben igazad van, de tudni kell, hogy az IS többségében muszlimokat gyilkol és nem csak nem támadja Izraelt, hanem hivatalosan ezt ki is jelentette már a megalakulásakor, ráadásul közös ellenségeik (is) vannak.
    Az pedig feltétlenül lényeges, hogy az IS csapatai, vezetői közül többen előzőleg amerikai kiképzést, fegyvereket kaptak, azóta pedig folymaatosan szereznek nyugati fegyvereket - így vagy úgy. Szírek, irakiak szerint Izrael és a Nyugat egy az egyben besegít nekik, fegyverszállítmánnyal, támadásokkal...
    Attól tartok, a mainstream média eddig sem a korrekt tájékoztatásról volt híres, ezt az ügyet pedig BIZTOSAN félrevezetik.
    Ami biztos, hogy nagy káosz van arrafelé, amit a Nyugat könnyen megoldhatna, de nem teszi.
    A Nagy Izrael területe pedig tényleg az a terület.
    Izrael állam jelképe és a zsidó vallás már ősidők óta maga a nácizmus. Az isteni kiválasztottság felsőbbrendűsége még a nem vallásos zsidókban is benne van - a kultúrából adódóan. A diaszpóra is csak úgy maradhat fenn, ha erősen védi magát. A rasszizmus és a vallási tolerancia hiánya Izraelben erősebb, mint a többi közel-keleti országban. Egyedül a homokosok járnak jobban arrafelé.
    Az arabok (így általában) nem rasszisták, Észak-Afrikában együtt élnek négerekkel, Európában más ázsiaiakkal, a kultúrájukban sincs gyűlölet más népek felé olyan mélyen, mint a zsidókéban.
    Az IS-hez sok európai pakisztáni csatlakozott pl. ők nem is arabok. A legnagyobb iszlám ország Indonézia (ha jól emlékszem) és ők sem arabok stb. Amerikában az afro-amerikaiak között "sok" ill. egyre több a muszlim vallású.
    Tehát az iszlám világ sokkal szerteágazóbb, gazdagabb, mint ahogy a média közvetíti - egyszerűsítve a radikálisokra, mintha az a vallásból eredne.
    Az iszlám radikalizmus a nyugati gyarmatosítás és Izrael eredménye. A vallásra való mutogatás olyan, mint a keresztényeknél volt anno, így lehet a sok birkát könnyen hadbahívni. Mégsem tudnak összefogni, mégsem tudják legyőzni a zsidókat, mert a shia-sunni ellentét erősebb, mint valaha és a lokális érdekek fontosabbak, mint az összefogás. Leegyszerűsítve pl. Szaúd-Arábia és társai behódoltak a cionista Nyugatnak, rájuk a zsidóellen muszlimok nem számíthatnak. A palesztinok szenvedése nem csak a cionista Nyugat és Izrael bűne, hanem az arab társadalomé, az iszlám világé is, hogy hagyják, szinte beletörődtek, hogy lemészárolják őket...
    Persze ez nem ilyen egyszerű, hiszen a cionista manipuláló gépezet a legprofibb a világon. A globálpolitika, a torz hírek, a totális megfigyelés mind az ő érdeküket szolgálják - ha érdekük lenne, holnapra már Finnország állna lángokban két gyűlölt táborra szakadva...


  • inkvisitor
    #33
    Szia!
    A korábbi kommentjeidben mondottakra:
    Az IS (Iszlám Állam) nagyon komoly indokkal nem támadja Izraelt, ami elvileg természetes célpontja lenne. Ez pedig nem más, hogy a zsidó hadsereg messze a legerősebb a térségben, és ha a szélsőségesek nekiállnának randalírozni, akkor a becslések szerint 30-40K harcosuk nagyon gyorsan elfogyna, ugyanis csak azért tudnak támadgatni, mert vagy gyengén felszerelt, vagy gyatrán kiképzett, alacsony morálú csapatokkal kellett megküzdeniük. Ehhez képest az Izraeli hadsereg egy profi, magas szintűen felszerelt, magas morálú és nagy létszámú erő, ami viszonylag gyorsan kiirtaná az eszelősöket. De addig nem avatkozhat be, amíg nincs komoly indoka, mert a környező arab államok azonnal agressziót kiáltanának.
    A másik témához annyit, hogy az eredetileg apró zsidó állam már a szerződés létrejöttekor katonai támadást kapott, és később is még két olyan háborúban vett részt, ahol nem ő volt az agresszor. Az már más kérdés, hogy a magas színvonalú felderítés (MOSZAD) miatt előre tudtak a támadásról, és rá tudtak készülni, valamint az arabok túlzottan bíztak a számbeli fölényükben.
    Az viszont tény, hogy a zsidókban (és a térség összes országának lakóiban) erősen ott van a rassziszmus. Ennek az oka annyi, hogy háborús övezetben csak abban lehet megbízni, aki a törzsedhez tartozik, mindenki más olyan ellenség akivel max a mai napon nem kell harcolni. Rasszisták a zsidók,rasszisták az arabok és minden erővel igyekeznek kiszorítani a másikat a területről.
  • Kelta
    #32
    ok..akkor ezt félreértettem..elnézést kérek tőled..
    De neked az az érv, hogy véletlenül rosszul gépelek be valamilyen szót? hm..érdekes felfogás...
    és nem attól vagy buta hogy más a véleményed...ennyi azért átmehetett volna..
    Sosem védtem Izraelt, csak rámutattam, hogy mindenért csak a zsidókat hibáztatni komoly egyirányú vakságra utal..ez a véleményem nem változott.
    Az hogy te gyöngyösire hivatkozol, hát tudod..az téged minősít, de rendesen.
    De mint írtam, higgy csak buta elméleteidben. te dolgod.
  • Tetsuo
    #31
    Ugyan már, ez érv? Gyilkolásznak az utcákon, akkor én is gyilkolhatok, nem?! Te normális vagy?
    A törvénysértés nem attól függ, hogy hányan sértenek törvényt, hanem, hogy mi a szabály.
    Mi az a H.K. vagy az ellenes? :-O Én a butaság és a hazugság ellen vagyok.
    Nem vitattam Németország bűneit, pláne nem a holokausztot! Úgy látszik nem értetted, amit mondtam.
    Erkölcsileg mindkettő messzemenően elítélendő! Sőt, minden egyes gyilkosság vagy arra való kísérlet az.
    Izrael bűnei nyilvánvalóbbak (jogi alapon), mint a nürnbergi perben elhangzottak, ennyit mondtam. (Nézd már meg egy kicsit ezt a "pert", mi folyt ott.)
    Nem vallok náci nézeteket, nem tudom, miért gondolsz ilyeneket. Pont, a szólásszabadság és az igazság mellett vagyok, próbálok lenni mindig. Szkeptikus vagyok alapból és nem hiszek sok mindenben, inkább tudom a dolgokat - talán rosszul, de - enyhén szólva - nem tudtál meggyőzni az "érveiddel" és a helyesírásoddal.
    Az érdekes, hogy ha valaki más véleményen van, akkor szerinted ő buta és te nézegeted az érveimet, holott, NEKED a legkomolyabb érved nem más, mint a személyeskedés. Bár Irasidus kezdett velem foglalkozni, ahelyett, hogy a hozzászólásra reagálna, dehát nála már megszoktuk.

    Egyszerűen nem értem, miért kell védeni Izraelt és miért mindig másra mutogtani, hogy ő is, amikor a zsidókról (ha lehet így hívni izrael népét) van szó.
    Tudomásul kell venni, hogy nem különbek, mint mások, rájuk is vonatkoznak a törvények és nem ölhetik halomra a palesztinokat a holokauszttal takarózva. 1967-ben történt egy megállapodás Izrael határairól és Palesztina létrejöttéről. Ahhoz kéne tartaniuk magukat, de sürgősen! Amíg a palesztinok nem kapnak saját területet és országot, addig a konfliktus csak eszkalálódik, hiába szállítja a cionista nyugat a legmodernebb fegyverrendszereket a térségbe. Az nem megoldás. És ez már nem "csak" Izrael" bűne, hanem a nyugati országoké is!
    Nem véletlenül vetette fel Gyöngyösi Márton a parlamentben (rosszul, félreérthetően), hogy a kettősállampolgárok legyenek láthatóak, ugyanis Izrael objektív megítélésekor ki kell zárnunk a cionistákat a döntésekből, hiszen ők nem lépnek maguk ellen.
    Jelenleg úgy tűnik a cionizmus egy nagy maffia, akik a zsidók tragédiájára mutogatnak, bárki vádolja őket - pedig a legtöbb zsidó, aki meghalt a 2. VH-ban, nem is volt cionista.
    Ajánlanám Nietzsche írásait vagy más könyveket, de biztosan nem olvasnád el, így elsőnek ezt a videót mutatom.



  • Kelta
    #30
    ugya nmár..ez érv? mondj egy országot amelyik nem szegett meg ENSz vagy akármilyen nemzetközi szerződéseket?? háborús bűnök..ja elmondanám maga a háború is bűn...de ebbe ne menjünk bele..ha jártál volna arrafelé..másképp látnád a dolgokat...maradjunk annyiban az egyik kutya másik eb..
    az hogy burkoltan H.K. ellenes vagy..ami máris rámutat mennyire szűken és ostobán látod a dolgokat..és vitatod Németország bűneid.és nem csak a holokausztra célzok..az több mint nevetséges..olyan mérvű történelmi tudatlanságra utal, amivel nem lehet vitatkozni....mintha egy vakkal vitáznák a szivárvány színeiről...hidd csak buta elméleteidet..a világ másról szól..és más történik mint a te kis képzeletedben.
  • Tetsuo
    #29
    Izrael létezése óta ENSZ-határozatokat és nemzetközi szerződéseket szeg. (Jelenleg is.) Ezenfelül gyakorta háborús bűnöket követ el és ellene több bizonyíték van, mint anno Németország ellen, ami elsősorban a nürnbergi koncepciós perre, vallomásokra alapoz.
    Nem a holkausztról beszélek, hiszen azt nem tehetem... na, ez a törvény is a modern Európa szégyene, nagyobb, mint a náci bűnök.
    Az ún. szólásszabadság és egyéb szabadságjogok csak akkor érvényesek, ha a cionista, liberális demokraták mondják, különben nem.

    Az én bűnfogalmam egyáltalán nem szubjektív, sőt... de azt nem is hozom ide, maradjunk a posztmodern "jó, rossz, bűnös, nem bűnös" kategóráknál (aminek van jogi és morális aspektusa), remélem ezt még érted.

  • Irasidus
    #28
    Jogi kategóriában ilyen bűn fogalom - hogy Izrael létrejötte bűn - nem létezik. A másik, hogy a nemzetközi jog is csak addig tart amíg meg nem sértik. Szokták, mindenki (még mi is)... Teljesen felesleges ezen rugózni, ma is az erősebb joga érvényesül. Csak ez mára annyit szelídült, hogy nem feltétlenül pusztán katonailag erősebb, hanem gazdaságilag is. Ez bűnösség kiáltás semmi több, mint a Te szubjektív bűn fogalmad, erre próbáltak mások utalni, nem tudod objektíven megmagyarázni, hogy miért nem bűn ami régen történt. Főleg egy olyan világban, ahol az országok közti sérelmek és emiatt ellenségeskedés évszázadokra vagy még régebbre nyúlnak vissza, és nem elévülő dolog...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.03.01. 12:08:56
  • fonak
    #27
    De ilyen alapon fel lehetne hozni az Ószövetséget is, ahol Izrael egész népeket irt ki, van amikor Jehova megparancsolja, hogy a nőket, gyerekeket sőt az állatokat se kíméljék stb. Szerintük az Ok volt, mert régen volt, másképp gondolod?
  • fonak
    #26
    Igen. A mai világban nyilván nem lenne OK. Akkor nem volt semmilyen nemzetközi jog, csak az erősebb joga.
    1000 évnél is régebbi eseményeket felhozni értelmetlen, annyira másképp gondolkodott akkor az emberiség, annyira mások voltak a körülmények. Ma pl. nincsenek nomád népek.
    De persze még a 100 évvel ezelőttihez képest is sokat változott a világ. Akkor a világ legtermészetesebb dolga lett volna, hogy Oroszország bevonul Ukrajnába és elveszi, ami kell neki belőle, aztán az ukránok vagy meg tudják védeni magukat vagy sem. Persze az is a legtermészetesebb lett volna, hogy Oroszország ellenségei erre elkezdik a legjobb fegyvereiket szállítani Ukrajnának, aztán győzzön a jobbik. :) Most meg ugye ha átlátszó módon is, de Oroszo. tagadni kénytelen az érintettségét és így is szankciókat kap.
  • molnibalage83
    #25
    Ezzel a megközelítéssel a Honfoglalás csak azért Ok, mert régen volt? Uramatyám...
  • Kelta
    #24
    Mi nem üldöztünk el innen Kárpát medencéből ugye senkit anno??? vagy az európai telepesek az új világban?? rómaiak? asszírok? perzsák? Kelták? germánok? ugyan ez nevetséges érv...országot alapítottak..mint majd minden nagyobb népcsoport a földön..és igen elfoglaltak területeket..ahogy mi is Árpád apánkkal az élen..meg még sok sok nép..ez így működik :) az hogy ez nem 1000 évvel hanem sokkal később volt..semmit nem változtat a dolgon. Erre hivatkozni röhejes.
    Az hogy ki és milyen bűnöket követ el és mért lehetne vitatkozni..azt hiszem minden világhatalom vagy nagy ország ( USA, Orosz, Kína Brit Japán, Kanada, Francia Német Izrael stb stb) követett el..és követ el disznóságokat..nagy kunszt..ez a való világ...Csak és kizárólag Izraelre, és a zsidóságra vetíteni minden problémát..tudatlanságra..és vakságra utal..de rendesen.
    Az látszik, hogy rendesen antiszemita vagy..de ez nem érv, max agybaj..de az a tied.
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2015.02.28. 14:18:01
  • Irasidus
    #23
    Szerintem az emberiség ellenes bűntett illetve a háborús bűn az jogi dolog, így igencsak jogos volt a náci vezetők pere. De hát ez európai erkölcs szerint történt, és mint tudjuk az az etalon nálad. Ja ilyenkor már nem? Ki bűnös? A bűnt háromféleképpen lehet definiálni: jogi, vallási, és filozófia alapon. Jogilag nem ismert olyan bűnfogalom, hogy Izrael létrejötte bűn, a filozófiában bűn az amit többségi társadalom annak tart, és nyilvánvalóan ez nem az. Marad a vallási bűn, illetve van még egy, miszerint az nem bűn ami logikailag igazolható, de hát ilyet a nácik vallottak... Az európai erkölcs nem egyetemes, mint egyetlen erkölcs sem, és igencsak ellentmondásos ha te olyanoknak osztod akik nem kértek belőle. Arról meg lehetne vitázni, hogy ez az Európai erkölcs mennyire jó, de most nem teszem, hiszen most tetted meg.

    Igen jogsértést követ el Izrael meg Palesztina, meg Magyarország, az USA, Oroszország és a Föld összes állama - jelenidőben és a múltban, ennek ellenére nem a politikáról beszélsz, hanem mindenféle önellentmondásos hülyeségről. De hát tudjuk jól, téged nem az emberbaráti szeretet és politikai érzékenység vezérel amikor ilyeneket mondasz, hanem a gyűlölet egy népcsoport iránt, és ez csak sallang amivel igazolod magadat.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.02.28. 12:24:18
  • NEXUS6
    #22
    Az a probléma, hogy a cionizmus és a zsidóság közé az elmúlt 100 évben egyenlőségjel került. És ha megnézzük ez a cionisták érdeke volt. A XIX. szd-ra a zsidó identitás elkezdett inkább vallási identitássá válni, azonban ekkor a cionisták viszont elhatározták, hogy újraalkotják a zsidó népet. Nyelvet, identitást és hazát alkottak. Ezt sokszor roppant erőszakosan tették, nem kímélve a más véleményen, kevésbé agresszív állásponton levő zsidókat sem. Úgy értem a Hagana őket is likvidálta. Ebben a folyamatban valójában a különböző országokban élő, zsidó vallású, kulturális gyökerű embereket inkább csak forrásnak tekintették.
    Jelentős probléma volt pl, hogy az általában a társadalom felsőbb köreibe tartozó, stabil, jó egzisztenciával rendelkező zsidókat, orvosokat, ügyvédeket, tanárokat, tudósokat, stb hogyan vegyék rá a Palesztinába történő kitelepülésre, mert a cionizmusban az első nagy szakadást az jelentette, hogy már a cionisták közül sokan sem tartották azt a területet arra alkalmasnak, hogy ott éljenek.

    Ha a XX. szd-ban nagy összeesküvést keresünk, az nem annyira a zsidók összeesküvése a világ ellen, hanem a cionisták összeesküvése a saját vallási, kulturális közösséghez tartozó, de nyilvánvalóan genetikailag nem egy népet képező közösség ellen, acélból, hogy hogyan erőszakoljanak rájuk egy nemzeti identitást.

    Ha így nézzük, akkor pont a cionistáknak úgy kellett a XX. szd-i zsidóüldözés, mint egy falat kenyér.
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2015.02.28. 02:40:26
  • NEXUS6
    #21
    Hú, van egy fegyverzete!
    XD
  • SirBubu
    #20
    pusztán esztétikai alapon azért nekem az oroszok Terminátor tankja jobban tetszik, úgyis jön az új T-film, úgyhogy aktuális is a dolog

    (mielőtt mindenki nekem ugrik: én is tudok olvasni, hogy a Terminátor nem felderítő tank. úgy emlékeztem, hogy az, de erreföl kiderült, hogy mégse, de akkor már úgy voltam vele, hogy akkor is belinkelem, elfér az oldalon alapon)
  • Vol Jin
    #19
    Azért, mert még élnek olyan emberek, akiket elüldöztek onnan, azaz nem nevezhető történelmi távlatokban elvesző múltbéli eseménynek.
  • molnibalage83
    #18
    Aha. És miért csak Izraelé...? Magyarországé miért nem? Hát Oroszországé? Vagy bármelyiké...?
  • Vol Jin
    #17
    Na álljunk meg!
    Izrael létrejötte égbekiáltó igazságtalanság. De ettől még az utcai kutyagumiktól kezdve a világ összes problémájáig bezárólag mindent a zsidók nyakába varrni idiotizmus.
  • Tetsuo
    #16
    A - hibás - gondolatmeneted alapján a német nácik sem vétettek semmit a jog ellen és még csak bűnösök sem voltak semmiben sem, ellenben az őket vádlókkal a koncepciós perükkel, kínzással stb.
    Izrael mindig aktuális kormánya nem csak "ideológiai alapon" bűnös, hanem a hagyományos erkölcs alapján, az európai értékek alapján, a modern liberális értékek alapján és nem utolsó sorban a nemzetközi jog alapján. Nem egyszer, nem kétszer sértette meg ezeket, hanem fennállása óta folyamatosan. Persze úgy tetetheted a hülyét és nem kell tudomást venned még a jogsértésekről sem, ahogy teszi ezt körülötted majdnem mindenki.
  • Irasidus
    #15
    "Izrael bűnösségéről úgy beszéltem, ahogy az ENSZ és néhány európai, amerikai politikus."

    A politikusok, és politikai szervezetek érdekek és ideológiák mentén szólalnak meg, igen ritkán beszélnek őszintén a valóságról. Tehát te tényleg ezt mondod, és nem valóságról beszélsz?

    "A genocídium szerintem bűn. Izrael létrejötte szerintem bűn. Ennyi erővel a magyarok elfoglalhatnák Etelközt stb. minden népnek lehetne valami ősi követelése. Alapból a cionizmus egy gonosz terv, kb. Hitler zsidóirtásával összevethető - amit ő ugyan le sem írt sehova, de tény persze (hiszen törvény írja elő)."

    Igen szerinted, méghozzá ideológia alapon. Mert a jogban nem létezik ilyen bűn fogalom. A cionizmus: A cionizmus a 19. század második felében elindult zsidó nemzeti mozgalom és ideológia, amelynek célja egyrészt a történelmi Izrael területén egy zsidó állam megalakítása, illetve helyreállítása, másrészt a zsidó érdekek védelme a világ más országaiban. A cionizmus definíciója ma sem végleges és a követői között sem egységesen elfogadott, tehát egy folyamatosan fejlődő, és – minden más nemzeti szervezkedéshez hasonlóan – szélsőségektől sem mentes mozgalomról van szó. - Nekem nem egy gonosz tervnek tűnik, még csak nem is tervnek.

    "A zsidók felsőbbrendűsége is nyomonkövethető a jogalkotásban (pl. holotörvény és hasonlók), az alkalmazásban, a médiában stb. globális szinten."

    Én nem látom a felsőbbrendűséget, én csak azt látom, hogy kollektíven a zsidókat megbélyegzed. Olyan vádakkal, amit gyakorlatilag az összes népcsoportban előforduló szélsőségek, és koholmányok vegyes keveréke alapján állítasz. De magad is bevallottad, hogy csupán politikai ideológia mentén mondasz véleményt. Ennek a valósághoz semmi köze, ugye tudod?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.02.27. 15:13:14
  • Tetsuo
    #14
    Előszőr is, az egyre több vélemény nem igazolja az igazat, ezt nem is mondta senki sem. Nagyon benézted - már megint.
    A hasonló youtube-véleményeket is nekem tulajdonító delikvensnek volt válasz. Kb. ennyire hiteles a mondandód többi része is - leginkább félreértésen alapszik.
    Izrael bűnösségéről úgy beszéltem, ahogy az ENSZ és néhány európai, amerikai politikus.
    A genocídium szerintem bűn. Izrael létrejötte szerintem bűn. Ennyi erővel a magyarok elfoglalhatnák Etelközt stb. minden népnek lehetne valami ősi követelése. Alapból a cionizmus egy gonosz terv, kb. Hitler zsidóirtásával összevethető - amit ő ugyan le sem írt sehova, de tény persze (hiszen törvény írja elő).
    A zsidók felsőbbrendűsége is nyomonkövethető a jogalkotásban (pl. holotörvény és hasonlók), az alkalmazásban, a médiában stb. globális szinten.
    Vol Jin is hozza a formáját, trollkodik. Bagatellizálással szőnyeg alá söpör, fejet homokba dug mert naiv vagy opportunista esetleg gyáva, de semmiképpen sem valami pozitív jelző miatt. Az pedig az ő magán problémája (keresztje).
  • Vol Jin
    #13
    Hagyd rájuk!

    Amíg az ember nem vesz egy kifestőkönyvet, amiben bajuszkákat rajzolhat Hitler bácsinak, addig nem fogják megérteni ezt a zsidó ártányt.
  • Irasidus
    #12
    Attól még, hogy sokan vannak ugyanazon a véleményen nem lesz igaz a vélemény. Ez nem érv. A másik, hogy Izrael vagy a jelenlegi izraeli vezetés a bűnös szerinted? Csak mert az előbbi rasszizmus, az utóbbi meg politikai álláspont. Viszont nem nagyon látom, hogy politikáról beszélnél, ki mit, mikor csinált. A politika különben sem fekete-fehér, és ilyenként látni a világot, hát, elég gyerekes. Azt meg vizsgálatnak nem nevezném, amikor valaki az interneten - név nélkül - a fotelből megmondja a tutit. Az ilyenektől óvva intenélek, mert ez a hamis út. Sok érdek üközi itt, és van olyan média ami azt álltja amit te, és van olyan ami tejfelesen az ellenkezőjét. Nincsenek tiszta források médiában, ahhoz, hogy nagyjából tisztán láss a kérdésben, több ezer oldal(!) politikai és biztonságpolitika elemzéseket kellene olvasnod, és akkor is lennének még nyitott kérdések, mivel a színfalak mögötti politikáról majd csak évek múlva lehet értesülni (tehát ennyire biztos, soha nem lehetsz a dolgodban). De ugye mindenketten tudjuk, nem ezeket olvasva alkotsz véleményt.
  • Tetsuo
    #11
    A Youtube nickem teljesen más (eleve két szó) és más jellegű hozzászólásokra használom, nem politikára. ;-)
    Egyre több ember van hasonló véleményen, egyre többen ébrednek.
    Izrael bűnössége nyilvánvaló. Nem véletlenül mondják ki már Washingtonban is, egyre nyíltabban - nem tudják a szőnyeg alá söpörni, ahogy eddig - kénytelenek. Na nem, mintha lenne valami visszatartó ereje.
    Jelenleg - szerintem - a legnagyobb pofátlanság, nem az egyenlőtlen öldöklés, vagy a média sunnyogása, hanem Gáza blokádja, mint koncentrációs tábor.

    Ha esetleg leveted az előítéletedet és elolvasol olyan könyveket is, amit eddig ideológiai alapon nem tettél ill. nyiltan egymás mellé raksz tényeket, tabu nélkül vizsgálódva, akkor majd rájössz te is. Addig viszont hamis úton jársz.
  • SirBubu
    #10
    bennem egy kérdés azért felmerült a járgánnyal kapcsolatban:

    nevezetesen hogy mennyivel tud menni úton/terepen

    mert én legalábbis úgy gondolnám, hogy egy felderítő tanknál fontos lehet a sebesség, hogy repesszen, mint az olajozott istennyila ("Greased Lightning")

    (szerk.) azt se mondom mindazonáltal, hogy ez a cikk(író) hibája. lehet hogy nemes egyszerűséggel a gyártó nem adta ki ezt az adatot, esetleg azért, mert még saját maga se tudja, vagy mert hadititok
    Utoljára szerkesztette: SirBubu, 2015.02.27. 12:14:46
  • molnibalage83
    #9
    Nem csak itt már néhány youtube videónál is találkoztam vele szeritnem, mert majdnen ugyanazon nickel tolja ott is.

    A 8. hsz-ben is csak kicsit gurult egy a gyógyszere...
  • Tetsuo
    #8
    A cionizmus fő célja, Izrael zsidó szuverenitásású terület megvalósítása.
    A hagyomány szerint ennek három lépcsőfoka van. Az első, a történelmi ország restaurálása, ez már majdnem megtörtént.
    A második, a nagy, Erec Israel területi uralma, ami kb. Egyiptomtól Irakig terjed. A harmadik, az egész Földön a zsidó nép uralkdik.
    Érdekes módon az Iszlám Állam - első hivatalos kijelentéseik között szerepel: Nem támadjuk Izraelt. - a második lépcső területén tombol, mintha előkészítené a terepet. Ölnek keresztényeket, muszlimokat, de a lényeg, hogy hagyományos értékeket semmisítenek meg - mindet, amit találnak-, káoszt és nyomorúságot idéznek elő. Cionista érdeket képviselnek - még ha a legtöbb fanatikus tagja ezzel nincs is tisztában.