160
Legend of Grimrock 2
  • steweee
    #160
    bocsi hogy ide írok, de ma délután lesz időm egy kicsit gép elé ülni

    az első részt hogy kell modolni, hová pakoljam a fájlokat hogy lássa ?
  • Dzsini
    #159
    Ez érdekes, nekem egyrészt jobban bejött a nyitott tér - fedezz fel kedvedre, aztán ha ráfutsz valami nehézre, akkor van más irány stílus, és okosabban, több tudással előbb-utóbb visszatérhetsz - kajahiányod soha nem lesz, mert a tengerparti teknőcök (is) újratermelődnek :)

    Azt tudom mondani, hogy ne add fel (és ne kapcsolgass át walkthrough-ra), ha az EOB-okon edződtél, akkor itt nem lesz hosszú távon problémád. Kitartás, akár pihenj rá egy kicsit, és tiszta fejjel indulj neki újra, keress titkos átjárókat, böngészd a térképet, ha valahol úgy néz ki, hogy kell lennie valaminek, akkor ott sokszor van is :)
    Mindenképp megéri szerintem, túl jó játék ahhoz, hogy ilyen kezdeti sikertelenség elvegye a kedved.
  • Sheltem
    #158
    Sziasztok

    Elkezdtem a 2. részt...Nagyon tele van a tököm vele :) Az 1. részt imádtam, minden percét, de ez a 2. rész valahogy...
    Elmondom mi a problémám vele.Egy keszekuszaság számomra az egész.
    Átmegyek az erdőn oda ahonnan lehet menni 3 irányba.
    Jobb oldalt van a kastély(ha jól sejtem) meg a leszakadt híd, lehet menni északra meg délre.
    Na és innentől akkora zagyvaság az egész, hogy hihetetlen egész egyszerűen nem tudom mit csináljak, walkthrough ra alt-tabolgatni meg nincs kedvem az úgy nem játék....
    Szóval lehet menni északra ugye, ott a vízből ki lehet kószálódni kőgólemekhez, akik a 2-3 as csapatomat szétkapják mint maci a mézesbödönt.( Hiába térek ki ütések elől, és ugye csak a mágus spellek sebzik valamelyest, azok meg ugye végesek hiába töltődik).
    Gondolom korán mentem oda, lvl 3-4 es partival.
    Jó akkor menjünk délre.
    A fejtörőkre viszonylag jól rájöttem az 1. részben is, itt is a folyosós teleportnál hamar kiderült számomra hogy nem nekem kell gyorsnak lenni hanem amit átdobok ott. Viszont ezenfelül semmi...odáig eljutok, északon ugye a kőgólemek csesznek meg, délen a rengeteg lándzsás zöld valami(nem értem mi értelme amúgy az ilyen harcrésznek, hogy vagy egy 4x4 es helységben és hirtelen odarak minden oldaladra 1 lényt és oldd meg...). Jó mondom akkor megyek egy másik irányba. Ott van egy kőtologatós puzzle, az egyik követ simán rátolom a narancssárga négyzetre, a másikat nem tudom elhozni mert csak 2 irányba lehet tolni 1-1t , de bemenni mögé, hogy a 3. irányba toljam nem lehet..
    1. részt végigjátszás olvasása nélkül toltam , eob 1,2,3 at is itt egy nagy keszekuszaságot érzek, és akkor még a vízalatti részt nem is említettem.
    Aztán lehet bennem van a hiba, én lettem butább, de 1. rész nekem jobban bejött...Itt most el vagyok akadva viszonylag még az elején :)
  • sárkánylovag
    #157
    Vártam hogy legyen hozzá kiegészítő de nem igazán lett.
    kijött egy ehhez hasonló játék old school dungeonos de nagy csalódás lett 2 es értékeléssel, már 10/2 :)
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2015.02.20. 14:57:00
  • Dzsini
    #156
    Érdemes, az "igazi" bossfight ott vár majd rád. Van egy kis lezáratlan ügyed egy pofátlan ugribugrival...
  • Micsu
    #155
    nah a sárkányt lenyomtam, elsőre megvolt, nem volt nehéz, van 2 power gemem, a másik kettő akkor a piramisnál van?

    lehet még összeszedem azt is :P
  • Dzsini
    #154
    Nem, az a sima végigjátszás utáni résznél szerepel.
  • Micsu
    #153
    és a hubban ami van ajtó azzal mi van, vagy csak valami mindfuck?
  • Dzsini
    #152
    Rákeresgéltem, megvan - az egy másikkal együtt egy elásott kincset jelez.
  • Micsu
    #151
    akkor lehet keverem mert találtam a piramisban egy cemetery entrances cetlit, akkor az valami kincs lenne?
  • Dzsini
    #150
    Elvileg mindhárom cetlit a piramison kívül találod meg, én a piramisba utoljára mentem, a kastély előtt, és semmilyen "neves" tárgyat nem ad véletlenszerűen.

    Igazából ez is fékezi az újrajátszást - persze jó móka lesz más kasztokkal vagy ilyesmi, de mindenre emlékszem egyelőre, és szinte minden titkot megtaláltam első játékra is.
  • Micsu
    #149
    "A piramis csak akkor szükséges, ha mind az 5 elemre ráhajtasz. Ugyanis a piramisból elérhető sivatagban lesz 2 power gem és magában a piramisban 1. Az utolsó az ötödik elemhez meg a főellenfél legyőzésekor lesz megkapható a kastély végén. "

    megmondom őszintén én a cemeterybe youtubeal mentem be de a piramisban találtam meg a cetlit a cemetery puzzlehez
  • Micsu
    #148
    most mentem ki a piramisból a piramoshoz :D, szép kis fogadtatás, vissza kell még ide jönnöm kicsit feltápolva :)

    senki nem játszik a játékkal hogy ennyire halott a topik?
  • Micsu
    #147
    én normálon játszom, a most mentem át arra a szigetre ahol van a piramis de amit kitakarítottam ott nem találkoztam új ellenféllel
  • Dzsini
    #146
    Nézd meg, hogy a választott képességnél hol járnak lényeges dolgok (pl. páncélviselésből elég a 4. szint, de alkímiából hasznos az 5.) és attól tedd függővé a dolgot. Jobban működik ez a skillrendszer, amit a második részhez készítettek, és sokkal jobban enged specializálódni. (meg van pár skillbook és ilyesmi is, ha a titkokat megtalálod)

    Mivel a játéknak egy egész nagy része igazából opcionális / az alternatív befejezéshez kell, így a 12-13 persze anélkül van. Ha tényleg a "rendes" befejezésre mész (ajánlom mindenképp, úgy teljes az élmény), akkor nyugodtan számolhatsz 14-el minden szereplőnél, darálás nélkül, és lesz 1-2 15-ös is (akinek olyan skillt adsz, vagy xp növelő cuccot hord).
  • lammaer
    #145
    szóval 12-13... Köszi, akkor ennek tudatában osztom majd a pontokat szintlépés során...
    De akkor ezek szerint itt sincs igazán értelme a grindnek - hiszen 1-2 plusz szint az nem hiszem hogy sokat számít (legalábbis az előzőben annyira nem volt jelentősége).
  • Dzsini
    #144
    Hogyne lehetne, szinte mindenhol az "átlagos" ellenfelek újratermelődnek, és van több olyan is, amiből esik kaja (farkas, teknős). Viszont elég jól van kialakítva a szintlépés-xp osztás, tehát eléggé húz előre a játék, ha túl erős leszel túl kevés a kapott XP ahhoz, hogy fejlődj. Olyan 12-13. szinten be lehet fejezni, jól végigjárva mindent 14-15, de annál sokkal feljebb nehéz már, sok türelem kell hozzá.

    A 14-15. szintű parti pedig a bossokon kívül szinte mindenhol kés-a-vajban jelleggel halad.
  • Micsu
    #143
    hát én még nem találkoztam újratermelődő ellenfelekkel, meg élelmiszer se végtelen, úgyhogy a hagyományos grind amire te gondolsz itt nem működik szvsz
  • lammaer
    #142
    Netán még grindelni is lehet benne hogy OP legyen a party? :)
  • Dzsini
    #141
    Nagyobb, hosszabb, sokfélébb (kültéren kezdődik, sokféle dungeon, többféle ellenfél), szerintem kicsit kevésbé a régi hardcore ilyen játékosokra koncentrál, emészthetőbb, élvezetesebb.
    Egy két helyen szemétkedik is, de bőven nem tragédia. Bár nehezítheted magadnak :)
  • lammaer
    #140
    Hali,

    Most fejeztem be a Grimrock 1-et, elég kellemes szájízzel (pont megfelelő volt a nehézség, a hossza is nekem való volt). Ehhez képest milyen lett a folytatás?
    Sokkal nagyobb / szerteágazóbb / szemetebb / bonyolultabb? :)
  • sárkánylovag
    #139
    :))))
    Na jó kicsit távol kerültünk az igazi témától
  • Renegade
    #138
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem rossz :) árulnak zenesapkát is :) sapi
  • sárkánylovag
    #137
    Nem akarom szétoffolni a fórumot de megtaláltam az emulátorokat.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ez 7 colos android és psp gombok rá vannak rakva.
    és ott vannak az emulátorok a videón.



    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2014.11.08. 20:24:12
  • Renegade
    #136
    én megvettem, telón fent van a Panzer General, csak a 4,5-es kijelző kicsit kevés (nem mindig találom el elsőre a save gamet), szvsz '7-től, bármi élvezhető, ami nem igényel 100/perc klikk számot, kijelölés van, virtual joy van, ha jól rémlik a jobb klikket is szimulálja :)
  • MerlinW
    #135
    Scumm működik, gondolom DB is. Hiszen konkrétan Android/iOS verziókról van szó. Vicces lenne, ha nem menne:)
  • sárkánylovag
    #134
    Na de érintő képernyőnél is működik a dosbox ? vagyis egér lenyomásnak érzékeli az ujjlenyomást vagy nem működik vele?
  • MerlinW
    #133
    Hogyne lenne. Minden létező platformra van. Sőt, ScummVM is.
  • sárkánylovag
    #132
    Van androidra dosbox ? :O)
  • Renegade
    #131
    na ja az old school őrület netovábbja hideg téli estékre: tablet + dosbox + bor :)
    az ember csak wc-re meg enni mászna ki az ágyból :)
  • sárkánylovag
    #130
    De még ma is jelennek meg Oldschool Dungeon játékok nagy csendben PCre (2013) !
    Dungeon Dashers

  • sárkánylovag
    #129
    Damojian:
    Ügyes vagy hogy rájöttél a két köteles dologra most hogy mondod valóban ordítottak mikor 2 szintet estem de már nagyobb volt az életpont ezért nem volt érezhető a csíkon hogy csökkent. Szerintem mindig marad egy adag titok ebben a játékban.
    MerlinW: Elvira volt az az első játék ami miatt az ember az 500 kilos Amigát 1 MEGÁra felbővítette. Ma ezen mosolygunk de akkor nagy szó volt.
    Főleg a spektrum 48 és a c64 64 kiloja után, sárkánylovag kitörli retrós könycseppeit szeme sarkából :)))
    és akkor hihetetlen horroros amtoszférával rendelkezett.
    Az Eye Of Beholder meg 16 azaz tizenhat floppy cseréje után töltődött be a magasabb szinteken. Ma vajon ezt ki csinálná ugyan meg ??

    Most hogy itt beajánlottátok ezt a Dungeon Master es linkeket utánnéztem Wizardry 8 már fenn csücsül win7 64 bitre ezeket s régi retró gamekat kis ablakkal meg igazándiból egy tableten még ma is lehetne élvezni, mivel a kisebb méret nem néz ki rosszul rajta, lazább munkahelyen egy álom :O)
    De tovább mentem létezik androidra a Dungeon Crawlers !!!
    Itt megtalálod:


    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2014.11.06. 15:10:33
  • MerlinW
    #128
    Én éppen az EoB-okkal játszom:) Az Elvira-kal meg nyár végén végeztem, köztük meg letoltam gyorsan a Lands of Lore-t:) Mindhárom címet támogatja a ScummVM, lehet szépen élsimítva játszani 1080p-ben.
  • damojian
    #127
    Észrevettem ha 2 db köteled van 2 szintet is tudsz mászni lefelé annélkül hogy leesnél. lásd chrystal mine abyss...
  • sárkánylovag
    #126

    15 éve nem képes semmi megverni a karaktergenerálását meg a varázslat rendszerét.
    Meg nincs olyan hogy megölsz egy trollt és felveszed a tündével a ruháját, merthogy ruhából is méretek voltak !
  • sárkánylovag
    #125
    Ultimából az utolsó még mindig akad :) annyira jó optimalizált volt.
    Amúgy van abból fejlesztés alatt egy online változat.
    Utolsó 3 klasszikus rpg az a Might & Magic 9 , WIZARDRY 8 ami nálam a bestek bestje a mai napig és van hozzá magyar fordítás már
    és a Gothic 3. (bár a 2 abban is jobb volt, nem kelett haverkodni az orkokkal)
    Arcánia még próbálkozott szép is volt jó is volt csak a mélységét veszítette el , ezek a Risenek meg konzol ízűek már, de pótló jellegük miatt elmennek, volt még egy Dungeonos akció játék annak már nem emlékszem a címére.
    Ja meg volt a Legend of Grimlock -1nek is egy dungeon masteres Mod-ja.

    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2014.11.02. 09:45:49
  • Dzsini
    #124
    Ha a Grimrock 2 nyitottsága tetszett, akkor a Dungeon Master II-nek ugorj neki, az hasonlóan zónáról zónára járós, bár kicsit keményebben kezd, mint ez - de nem tragikus, és van gondolkodnivaló is benne bőven.

    A Dungeon Master 1 az inkább a klasszikus 1 szint, egy adag feladvány, következő szint stílusú Dungeon Crawler.

    A Chaos Strikes Back pedig az őrület csúcsa, 10 szintes labirintus - és nem tudod mikor hol jársz benne. Csak a legprofibbak részére ajánlott, akik a DM-et és a DMII-t csukott szemmel is végig tudják játszani.
  • sirdond
    #123
    a grimrock 1 nem annyira tetszett, kevésbé volt kidolgozott, kissé repetitív is volt nekem, de lehet csak rossz időszakomban játszottam vele.

    igazából a régi nagyok egyik részével sem játszottam még, az Ultima UW I-et kezdtem el pár hónapja, aztán időhiány miatt abba maradt.

    retro grafika? egyáltalán nem zavar, sőt!
    lévén, hogy a rougelike a kedvenc műfajom, ott meg a grafika az egy szinte nem is létező fogalom :)
  • Dzsini
    #122
    És természetesen a Grimrock 1, ami szintén egészen jó.

    Ha pedig nem fáj a retro grafika, akkor Return to Chaos, ami egy modern gépeken is problémamentesen futó Dungeon Master - Chaos Strikes Back - Dungeon Master II változat, mechanikusan 99.99%-ban megegyeznek az eredetiekkel.
  • sárkánylovag
    #121
    hát csak egy van ehhez hasonló az utolsó 10 évben , a Might and Magic X Legacy, az idei.
    Jónak jó, érthetőbbek a logikai részek, csak nincs játékegyensúly, nagyon nem mindegy mivel indulsz ott is a fél fórum elvérzett a 2-3 városnál.
    Ja és a törpe a legjobb tűzvarűzsló !!! :) (runemaster)
    A törpe aki az RPG-k nagy részénél rühelli a varázslókat:O)
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2014.11.01. 18:50:33