668

Call of Duty: Advanced Warfare
  • partyarc83
    #507
    Sziasztok!



    Ezer éve nem voltam sg fórumon ,mentségemre váljék kb 2 éve nem is játszom.
    A Ghost kimaradt a gyenge hardvere miatt.A konfigom azóta se változott.
    Segítséget szeretnék kérni,mielőtt "a gatyám" is eladom,az új konfigért.

    1156 os foglalatú I3 560as cpum van még,4 giga 1600Mhz memóriám.
    A I3 cpu helyett egy I5 750et szeretnék,emberi áron meg lehet venni és már tényleges 4 mag,4 szál 8MB cachel.
    Cpu csere csak azért jött szóba,mert 4 mag kell úgy tudom már,na meg nem akarok újabb proci miatt alaplapot is venni.
    A 750es tudásában még elég jó,az meg hogy 1.genes nem zavar.

    Memória talán kell még,de nem vészes.

    Az igazi tanács a video kártyához kellene,nem akarok újat és drágát.
    Mi az amin el lehet játszogatni,vagy ki milyen kártyával boldogul otthon?
    Évek óta nem követem a video kártya piacot,így teljesen tanácstalan vagyok.

    Ötleteket,tanácsokat várnék.

    Köszi.



  • mate23
    #506
    üdv!
    Kinek még akadozik a multi??
  • DarkSector
    #505
    5mb? az régen rossz. :D
  • Szasza20
    #504
    Az miért van hogy kiírja betöltés után visszadob a menübe és kiírja hogy valami szabad hely kell neki, valami 5 MB meg ilyenek?
  • BigDaddyJoe
    #503
    Köszi a választ.
    Azért voltam bizakodó mert youtube-on találtam egy olyan videót aholű
    akadásmentesen játszik az illető és az alábbi configon.......
    itt a video link is: http://www.youtube.com/watch?v=HcHIQbpb_As

    Using AMD Catalyst 14.9
    Framerate(Min/Avg/Max):
    High/2txSMAA: 30/63/104
    Extra/2txSMAA: 29/58/89

    PC Specs:
    AMD Phenom II X4 945 3.0 @ 3.71 1.475V
    4x2 gb GSkill DDR III 1318 CL8
    Asus M4A785TD-M Evo
    Gigabyte HD 7850 OC 2Gb (975/1200)
    WD Blue 500Gb
    Corsair TX-650W
  • Árnyvadász
    #502
    Kevés a processzorod ereje. Phenom vagy Phenom II már nem való a mai AAA játékokhoz. Ez van sajnos.
    Nekem Phenom volt és a Ghost vagyis az előző CoD rész már gyakorlatilag játszhatatlan kategóriát súrolta.
    Próbáltam Phenom II processzorral is, valamivel jobb lett, de az sem volt az igazi.

    Ezekhez a modernebb játékokhoz kell egy i5 legalább. Ha ez nincs, hiába van a gépedben egy viszonylag újabb, középkategóriás VGA, akkor sem fogsz tudni normálisan játszani, mert mindig lesz valami frame esés a gyenge processzor miatt.

    Megoldás: Régebbi CoD játékokkal érdemes próbálkozni. Ami a Ghost előtt volt, az biztosan nem lesz gond a jelenlegi gépednek.

    Megoldás 2: Várhatsz új AMD meghajtóra, vagy javításra, de csodát ezektől nem hiszem, hogy lehet várni.
  • BigDaddyJoe
    #501
    Videókártyám

    Radeon R9 270 X 2Gb
  • BigDaddyJoe
    #500
    Sziasztok.
    Nekem az alul látható gépen nagyon brutálisan beakad hirtelen fordulásoknál.
    70 Fps-ről lemegy 10 FPS-re hirtelen Single playerben.....ez normális?
    Van erre valamilyen megoldás?
    Köszönöm előre is a válaszokat
  • DarkSector
    #499
    Ő Crysis?
    Ésmég?

    Ami szeintem a környezetben messze rondább volt, és ahoz hogy 1080p-60fps-el menjen egy közel mai erős pc kell. Szóval az akkor jelent meg csak nehéz volt futtatni.
    Utoljára szerkesztette: DarkSector, 2014.11.13. 20:45:42
  • Systore #498
    na nem mintha a codot a grafikája adta volna el bármikor is
  • Systore #497
    2009-ben volt jobban kinéző játék, de ok
  • DarkSector
    #496
    az is.
  • chris0000
    #495
    nextgen mi...
  • Baxo
    #494
    Hali!

    Most vettem új konfigot:
    i5 4690k
    asus sabertooth mark2
    samsung evo 840 ssd
    saphire HD 7870 (1 éves)

    A lényeg, hogy az egészséges, hogy akadozik a film betöltéskor? Update 1 pecs fent van (tört game)
  • robotnyk
    #493
    próbáld többször, nekem van hogy 4-5 alkalommal kellett (bár ma nekem töltött valami patchet, és elsőre belépett utána)
  • Federation
    #492
    Valóban volt ilyen nálam is. Azt hiszem talán hétvégén, de 1-2 órán belül megoldódott. Ha benn is voltam, akkor sokszor ledobott. De tegnap, és ma már ilyet nem tapasztaltam. Most is megy (játékból írom ezeket). Patch óta, pillanatok alatt belép, csatlakozik a többiekhez és megszűntek a gigalagos meccsek. Elvileg most teljesen faszán játszható.
  • Federation
    #491
    Basszus. Mintha nem ugyanaz a játék lenne most. Odafigyeléssel és kis rákoncentrálással simán megvan az első hely a végső értékelésben. Ha nem annyira jönnek össze a dolgok akkor a legrosszabb a harmadik helyezés volt. Csak úgy nyomatom a streakjeimet, amit eddig alig bírtam megtenni vagy csak nagyon ritkán, főleg mondjuk egy WarBird kategóriát.

    A Defender és az Instic pálya azért még szokott droppolni, de a lagnak már ott sincs nagyon nyoma. Minden eddigi meccsen, mindenkinek megvan a maxos pingjelző, ha valaki bejön és pirosan is kezd, akkor is pár másodperc és beáll neki. Talán eddig a legrosszabb a kettes (sárga) és a hármas sáv volt, amit láttam másnál. Nálam vagy 4, nagy ritkán három, aztán beáll négyre, de szinte mindig négy. A meccs bármely szakaszában nézve.

    Most nézem már 38 óra van a multiban. Lassan meglesz a második Prestige is. Ebből az utóbbi két óra volt amit maradéktalanúl élveztem. Nálam most indul a multi élmény. Kapják be, de természetesen baromira örülök. De azért kapják be.
  • Prince23
    #490
    Srácok, én miért nem tudok multizni? napok óta már.
    link, ha a kép nem töltene be: Katt

  • DarkSector
    #489
    Jaja. Állítsd be ahogy neked a legjobb, de célszerű cod-ban multi miatt 60fps.
  • ozimak
    #487
    :D "Kurva jó hírem van!" Hát reméljük! Én is most szedtem le, nekem is ez volt a gond. Gyors haláloknál rögtön tudtam hogy nincs esélyem az adott meccsen. Reméljük tényleg javították! Lassan felmegyek kipróbálom. :)
  • Federation
    #486
    Kurva jó hírem van! Persze nem akarom elkiabálni, de ez szerintem már rosszabb nem lesz. Ma kijött egy 40 MB-os javítás és ez nálam rendbe tette az állandóan késésekkel küzdő többjátékos részt. Rögtön meglátszott az eredménylistán. 4 db TDM meccset nyomtam le egyhuzamban és ebből háromszor az élen végeztem, olyan K/D aránnyal amit eleddig esélyem nem volt elérni. VÉGRE!

    Na ennél már csak az lenne még jobb, ha valóban jönnének a dedikált szerverek, de egyelőre ha ez marad így, akkor nekem ez is megteszi, a kezdeti szarságok után ez már félig mennybemenetel. Végre lehet játszani normálisan a multit.

    A másik hír meg az, hogy AMD kidobott egy új béta meghajtót ami AW teljesítményt javulást ígér. Elolvastam mikben, de szerintem ez engem nem érint. Főleg CF és magas felbontáson való (4k) szarakodásokat javít, de ha valakinek ingerenciája van rá, felteheti.

    Na azért!
  • Federation
    #485
    Nálam változó. Azt viszont megfigyeltem, hogy sosincs olyan, hogy mindenkinek jó pingje legyen. 1-3 embernek mindig piros és ebbe időnként én is bekerülök. Elvileg majd javítják. Kipróbáltam a private match opciót. Itt testre szabott botokkal és az általam kiválasztott pályán lehet nyomulni. Na ebben az a legjobb, hogy itt aztán nincsen lag. Itt látszik, milyen lenne a játék, ha semmi probléma nem lenne vele. Persze a bot az bot, nem olyan, mint egy igazi játékos, bár az is igaz csak közepesre húztam fel a nehézségüket.

    Multiban meg megvan az első presztizs szint. Prestige 1 lvl27 most. Kedvenc fegyverem meg a MP11 Airborne és az Amelli is egészen bejött, mert annyi lőszer van benne, hogy simán le lehet szedni 4 embert is egymás után, újratöltés nélkül.
  • MoRT2195
    #484
    Nekem PC-n nincs semmi gondom. Tökéletesen tudok játszani, egy kidobás, szerverleállás, vagy hasonló nem volt még. Egyszer írta ki, hogy "picking a new host", de ez volt a legnagyobb "hiba üzenet" eddig. :D
  • Prince23
    #483
    Na egy órája megint volt multi server, aztán megint elment :S

    wtf
  • DarkSector
    #482
    Ha olcsón lenne akcióba ezt steam-re is megvenném, szerintem talán az MW1 óta nem volt ilyen jó multi egy cod-ban.
  • DarkSector
    #481
    Vagy figy nem lehet hogy valami nem müködik, hogy steam-el megy ugye a játék? lehet valami ütközik, vagy a játékosok feltöltése, instabil nete, vagy próbálnak hekkelni?
  • Prince23
    #480
    Általában akkor áll le, ha nagyon nagy a lagg, azt hiszem mintha észrevettem volna ezt. Van egy gyanúm, hogy amikor mocsok nagy lagg van, akkor leállnak a szerverek, olyan mintha Sledghammerék rebootolnák a server online részt... olyan érzésem van sokszor... De közbe két haverom most tudja tolni a multit, szóval totál nem értem mi van most....
  • DarkSector
    #479
    Ma játszottam egyhuzamban stream-eltem is közben 4-5 órát, 1x dobott le mert a host akire jutott a host szerep kilépett, és én is leléptem, ennyi, egy deka lagg sem volt nemhogy szerverleállás, mástól sem hallottam ps4 és x1 forumokon.
    Sőtt prevgenes tulajoktól sem, valamit rosszul használnak a pc-s multi kiszolgálásához, nem értem, hogy miért baszakodik folyton, vagyis értem, leszarták.

    Nemsokára, vagyis elvileg holnap meglesem ps3-as multit is, stabilitás ügyben, majd holnap mondok véleményt.

    De ps4-en nemhogy ajáték ment tökéletesen, de medium stream ment és jobb minőségben ment, mint más bármilyen eddigi ps4 játékkal amit probáltam.
    Ja és volt hogy rögzitettem is alatta és meg sme rezdült a multi.
    Utoljára szerkesztette: DarkSector, 2014.11.09. 23:41:30
  • Prince23
    #478
    Akkor csak PC-n van?
  • DarkSector
    #477
    Konzolon ahogy néztem ilyen gond nincs....
  • Prince23
    #476
    Nálatok sincs folyamatos online multiplayer kapcsolat? Egy-egy időre visszajön, de utána órákra offlline, majd megint visszajön pár órára, aztán órákig megint semmi. Ezt játssza el szerdától folyamatosan.
  • DarkSector
    #475
    CoD Stream
  • ozimak
    #474
    Tegnap nekem is újra kellett indítanom a játékot este, mert egyszerűen nem akart felcsatlakozni. Ma is eljátszotta már egyszer délelőtt. Ez is olyan ismerős :D
    Mort: Köszönöm, reménykedtem benne, hogy nem lesz neki gondja :) Én nem azt mondtam, hogy ledobott a game :) Engem sem dobott le egyszer se... de olyan viszont van hogy alig akar felcsatlakozni... lásd feljebb :)
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2014.11.08. 19:02:52
  • MoRT2195
    #473
    Előző generációs konzolokon nincs ground war.

    ozimak #467: Én 5750-nel tolom, és nincs vele gond, tökéletesen megy a multi. :) Ja és 4gb-om van, valamint egy i3 3,06GHz-es proci. Szóval nem kell neki egy nagy gép. Így 1920x1080-ba játszok, a legtöbb beállítás pedig normálon van, 1-2 van ami maradt lowon. Első nap voltak gondok, nagyon szaggattam minden meccs alatt, de másnap letöltött egy patchet, és azóta 1 akadás nincs. :) Ja és amúgy nekem a kapcsolattal sincs gondom, mindig feltudtam menni egy szerverre, és sose dobott ki, nem tudom egyeseknek miért van ez. Pedig csak 15mbites netem van (max letöltés 1,5mb).
  • DarkSector
    #472
    Srácok a végén a rakétánál miért nem tudom szétlőni? nem az alját kell lőni?
  • robotnyk
    #471
    az normális hogy play onlinera kb 4szer kell nyomni hogy egyszer bejelentkezzen?
  • ozimak
    #470
    Hááát én azért nem adnék annyira a szavukra már :) Custom engine... Ezt eddig csak ők mondták :) Kíváncsi leszek mikor áskálódik mélyebbre az engine-ben valaki aki ért is hozzá :) Emlékszem annak idején is volt ebből már egyszer botrány. Pontosan már nem emlékszem, csak rémlik egy ilyesmi szitu. Akkor is mondogatták, hogy új motor, aztán valaki rögtön belenézett a fájlokba és rátalált az IW csodálatos, egymásra épülő motorjára. Talán a BO2-nél volt? Nem azért a 20 fillérért, de kurvára sok a hasonlóság a régebbi COD-ok és az AW között. Persze ezalatt kis nüanszokat értek, mint pl. a "matched player" vagy a hangok a lobbyban. Meg a jó öreg "fetching online profile", "connecting to online services", "migrating host" és még sorolhatnám. Ha tényleg custom engine és új is, akkor miért majd 50 giga? Basszus ebbe belefér közel 2db BF4 :D És azért na.... szóval na... :D Van különbség még így is grafban. Szerintem ez tuti, hogy valami feltupírozott, kibővített IW6.0. Ennek az ellenkezőjét, eddig csak ők állították, de gondolom nem szívesen reklámozzák ha nem így van. Tekintve, hogy lassan már közröhely tárgya ez a motor. :) Az első COD óta már két szériát lépett az ID engine, ha már mindenképpen maradnának ennél a motornál, akkor legalább használnák az ID tech 5-öt. Kimondani is égő, de már az is lassan 3 éves. Hát még az ID tech 3 ami lassan 10 éve szabad forráskódú :D
  • DarkSector
    #469
    Amúgy a Ghost még IW4.0 engine-t használt, ez az AW meg egy belsős costum engine-el fut, szóval nem régi quake motor van alatta mint sokan mondogatják még máig.
  • DarkSector
    #468
    akkor ezekszerint megy.
  • ozimak
    #467
    Ajjaj...
    Most utánanéztem, és találtam videót meg tesztet ahogy 5770-el tolják, szóval...
    Talán a patchen is dolgoznak már.