3327
  • sanya200
    #1683
    Igen jók azok a cellák de kár hogy a játék legvégén kapod meg kb,remélem lesznek benne új területek, vagy beleteszik a shark tengeralattjárót,nagyom pöpecül néz ki,bár a másik se rossz, nem is értem miért ez került bele a többi sokkal designosabb :D
  • Hunter of Deer
    #1682
    Mondjuk ezt nem értem, nem tudsz 900m-től mélyebbre menni a Küklopsszal, de már van olyan modulod ami a hőre tölti az akksit? ha nincs akkor felesleges volt a füstölgő akármik felett megállni :D

    Ma belekezdek egy második végigjátszásba :) nem volt elég 1. bár így is van már 130 órám benne (ebből ~110 early acces időkből), de eddig még nem untam meg szerencsére.
  • Pares
    #1681
    Hát talán úgy a leghatékonyabb használni, ha 2-3 ping alatt figyelmesen átnézed a kirajzolt terepet, aztán kikapcsolod (már ez is kb. 2-3% mínusz, ha sima Power Cell-t használsz). Mondjuk ha van Thermal Reactor a Cyclopsban, akkor ott, ahol leginkább kell a szonár, a szűk, sötét barlangokban 1100+ méter mélyen, ott már úgyis 50 fokos alapból a víz, szóval ha még lassú módban is mész, akkor nem merül olyan gyorsan. Az 5x nagyobb kapacitású Ion Power Cell-ek használata esetén kb. el lehet feledkezni az akksiról :D
  • pett3rson
    #1680
    aha, akkor az tényleg nincs még.
  • waldaran
    #1679
    A szonárnak külön ikonja van jobb oldalt. Alulról a második a pajzs fölött. Olyan szonár mint a csikóban.
    Amire Te gondolsz az állandó jelzés, hogy van-e agresszív dög a hajó közelében.
  • pett3rson
    #1678
    ja, várjunk már. a szonár az ami jobb oldalt figyel a kormány mellett? azt lehet manuálisan is pittyegtetni?
  • pett3rson
    #1677
    akkor valószínű a csendes mód volt, mert szonár az még nincs. ennyire fogyasztja? az szép
  • Pares
    #1676
    A szonár és a csendes működés is nagyon fogyatja az akksit. A leglassabb menet mód a leghatékonyabb energia/megtett út függvényében, a belső és külső fények egyébként nem fogyasztanak semmit. De a külső fény számomra többnyire úgyis teljesen használhatatlan volt, többet ért egy-két szonár pityegés.
  • pett3rson
    #1675
    He-he...

    azon nevetek, hogy itt kérdezgetjük össze-vissza, hogy mi hol van, aztán meg csak menni kellene a tengerfenéken és előbb-utóbb mindenbe belebotlik az ember..na persze mindig abból van több amit egyébként is tonnaszámra összeszedtem már, de pl nikkel-t csak egyet találtam...akárhogy kerestem azon a részen, többet semmit bakker :DDD majd menni kell még egy kört.

    amúgy nagyon adja, annyira beszippant a játék, hgoy csuda. régen volt már ilyen, hogy ennyire lefoglalt volna valami.

    Jut eszembe. eljutottam Én is már Lost river környékére vagy legalábbis szerintem az, mert a savas folyókat és már a lávafolyamokat is megtaláltam, csak a Küklopszom még nem bír 900m-nél mélyebbre menni - majdnem meg is fulladtam egyszer emiatt...

    szóval ott a hajóról egyszer csak elment minden áram, valami leszívta. gondolom egy "barátságos" lény volt. Nem érdekes, volt tartalék áramforrás, de azt vettem észre ahogy mentem visszafelé, hogy folyamatosan csökken az áram, de durván, hiába álltam be egy füstölgő akármi fölé, hogy a hőből töltsön vissza, nem sikerült. Lényt nem láttam a hajóra tapadva. Ez micsoda és hogy lehet ellene védekezni?
    Utoljára szerkesztette: pett3rson, 2018.02.11. 17:52:34
  • Desert
    #1674
    Mushroom forest az Aurora előtt, van bőven palakinövés. Abban találsz gyémánt, lítium, arany.
  • Pares
    #1673
    Scanner room > Shale outcrops
  • Hunter of Deer
    #1672
    Elmész arra a szigetre ahol az ágyú van ami lelövi a Napsugarat és ott a barlangban találsz bőven.
  • shaba23 #1671
    Mostanában nem játszottam, de ma összeraktam a lépegetőt. Viszont a fúrókarhoz nem találok gyémántot, pedig eddig több volt, mint ami kellett :(
  • Pares
    #1670
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az ott történtek miatt vonták karantén alá az egész bolygót. Asszem ellopták az egyik leviathan tojásait, az meg vissza akarta szerezni,
    szóval szó szerint nekiment a bázisnak. Ekkor szabadult ki a baktérium is, amire az ellenszert keresték.
  • Hunter of Deer
    #1669
    igen, ott is kiserleteztek az idegenek es vannak jo info morzsak :)
  • Desert
    #1668
    Gratula.
  • sanya200
    #1667
    Arra gondolsz ahol le van szakadva az építmény a tengerfenékre? Van ott egy teleportáló lény is
  • Hunter of Deer
    #1666
    Én mindig a 2es mentőkabinnál megyek lefele, ott elég jól elférek a Küklopsszal. Viszont én úgy emlékszem nem csak a nagy fánál lehet lemenni a lávakastélyhoz, hanem a fától nem messze van egy idegen építmény és onnan tovább haladva le lehet menni a kastélyhoz. Viszont ebbe az idegen építménye érdemes eljutni mert ott is sok minden kiderül a sztoriból.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A játék végén a credit zenét nagyon jól eltalálták :)

    Utoljára szerkesztette: Hunter of Deer, 2018.02.11. 10:38:45
  • krisztajo
    #1665
    Köszönöm szépen a sok segítséget.
    Sikerült befejeznek a játékot. A vége elég durva volt, de tetszett.
  • sanya200
    #1664
    Én elmentem úgy nem is egyszer hogy észre se vett :D oldalt a csontváz mellett,ilyen nagy kiálló bordák :) a másik irányból valóban útba esik de ha itt mentem le egyszer se futottam bele.
  • Desert
    #1663
    Vagy A Blood Kelp zone felől is széles.
  • waldaran
    #1662
    A szigetre rűdióüzenet visz. Tervezett leszállóhely, vagy találkozási pont. Valami hasonló lesz a neve a jelzések fülön belül.
    Igen a Riverbe 3 út vezet. Viszont onnantól ellaposodik a játék. Addig egy hatalmas tér, de utána már csak csőgörény. Igazából amint megvan a nagy fa utáni lávás rész, egy hatalmas gödröt kell keresni. Onnantól csak egyenesen előre.
    Cyclops-al a Bulb zónából ( a világító gömbök amik a földből nönek ki ) könnyebb bekerülni, mert szélesebb a terep.
    Én grand reef-ből mentem ahol a 500 méteres bázis van. Nah az kész szívás. Külső kamera nélkül esélytelen normálisan.
  • Pares
    #1661
    Hát szerintem a lávacsarnokba csak egy út vezet, az, ami a nagy fa után következik, a nagy fához viszont bárhogy is nézem, két-három út vezet, és mindegyiket leviathan védi. Nyilván a Lost Riverbe több bejárat is van, de egy leviathanon mindenképp keresztül kell jutni, hogy eljuss a fához.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2018.02.10. 13:58:54
  • sanya200
    #1660
    El lehet menni máshol is le kell ereszkedni egy szakdékba aztán jobbra elfordulsz akkor érsz a csontvázzal szembe ,teljesen nyugodt arra egy leviathan sincs annyi hogy szűkebbek a járatok de bőven el lehet férni.Max abba a soklábú nagyszemű izébe futottam bele de csak úszva hajóval egyszer se.Arra jobb menni szerintem.
  • hapi
    #1659
    eredetileg rádió üzenetek visznek oda
  • Desert
    #1658
    Én mikor először próbáltam ki a Subnautica feltűnt a párafelhő mindkét irányba, s elkezdtem úszni felé. Meg a mélyen lévő bázishoz legelőször úgy jutottam le, hogy építettem légvezetéket odáig.
  • Anonymusxx
    #1657
    Honnan kellene tudnom a szigetről, amin a többcélú szobát lehet scannelni?

    Videók alapján tudom csak hogy van egy ilyen is...
  • Pares
    #1656
    Amúgy a lávacsarnok és kyanite eléréséshez elég a Prawn Depth Module MK1 és Cyclops Depth Module MK2, egyikhez se kell kyanite, a hozzávalókat sekélyebb vizekben is meg lehet találni. Amúgy én a Cyclopssal inkább nem mentem be a lávacsarnokba, a lefelé csorgó "lávaesésnél" (ahol a második bázist is felépítettem) leparkoltam, onnan pedig a Prawnnal mentem tovább. A Thermal Reactor Module a Prawn-ba és a Cyclopsba is kötelező, szerintem, viszont ahhoz már kell kyanite.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2018.02.10. 13:24:42
  • Pares
    #1655
    Egyébként több bejárat is van, az ahol az a nagy csontváz van az idegen laboratórium mellett, az csak az egyik, én a Cyclopssal az ellenkező oldalról szoktam bejárni, ott több a hely. Az Aurorórától néhány száz méterre párhuzamosan kell menni az űrhajó eleje felé, addig, amíg bele nem futsz egy járőröző leviathanba. Abból a bejáratból egy hatalmas alagút vezet először egy másik idegen megrongált és elöntött laboratóriumhoz, majd kicsit tovább ott van az a nagy fa. Máshogy: ha visszafelé mész a fától, akkor balra és jobbra is lehet fordulni, balra a falon ott vannak azok az idegen jelzőfények is, ha arra mész, akkor először a megrongált laboratóriumot találod meg, aztán azon túlmenve megtalálod a kijáratot is. Ez az útvonal kicsit egyszerűbb szerintem, mint a másik. Amúgy ezt a be/kijáratot is leviathan őrzi, de több a hely arra, hogy silent módban lassan elkerüld.
  • sanya200
    #1654
    Kreatívnak kell lenni,ha a küklopszod bírja az 1300 métert vagy 1400 valahogy így amihez nem kell kianit akkor vidd le a lávazónába a lépegetőt vele :) nem baj ha csak 900 méterig jó 900 és 1000 méter közt találsz kianitot,bátran menj ki a lépegetővel.Én úgy csináltam hogy a küklopszal nagyjából a kianit felett parkoltam le.Nyugodtan kiugorhatsz vele,előbb fúrja szét az ásványt bőven mint ahogy komolyabban sérülne a gép ;)
  • pett3rson
    #1653
    Pont ezt akartam írni. Tegnap próbáltam követni a térképet és hát azért segített, de mivel fogalmam sincs, hogy a 314,34,-66 pontosan hol is van, ezért csak elindultam az adott irányba (pl a nagy hajóroncstól délnyugatra) és végülis megtaláltam mindent amit akartam :)

    Találtam kurva nagy barlangokat, de oda még nem mertem lemenni, mert félek :) Viszont az a nagy karmos fehér szörny, meg a polipféle az elkapott párszor és megrongálta rendesen a Küklopszomat. Azok ellen majd véd a pajzs vagy az mire lesz jó?
    Utoljára szerkesztette: pett3rson, 2018.02.10. 09:08:46
  • Norbertboy
    #1652
    Ez egy túlélő játék, szal küzdj és ne add fel!

    Nem a cél a lényeg, élvezd a játékot!
  • krisztajo
    #1651
    Köszönöm a válaszokat.
    Most kianitot indultam keresni, de nem tudom, hogy egyes modulokkal túlélem-e egyáltalán.
    Hisz a lépegető még nem tud 900-nál többet, de a láva meg lejjebb van.
    Közben megtaláltam az erőművel.
    Igazából még mindig nem tudom hogyan tovább, itt már abszolút nem segít a játék...
  • Desert
    #1650
    Oké lehet több is, de a lejárathoz vezető résznél is van egy. Igaz már nem olyan aranyos úgy a Reaper.
  • Pares
    #1649
    Sok csontváz van arrafelé
  • Desert
    #1648
    Van ott egy Reaper csontváz is.


    krisztajo: Hány méteren vagy, s hova szeretnél menni?
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2018.02.09. 23:57:24
  • Pares
    #1647
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha megtaláltad azt a nagy lávacsarnokot kb. 1300 méter mélyen (a nagy fánál kell továbbmenni és lejjebb merülni), akkor ott van egy hatalmas lávahegy, oda menj be és nézz körül, aztán menj vissza a lávacsarnokba és találj egy lyukat amiben még mélyebbre mehetsz.
  • krisztajo
    #1646
    Nagy nehezen megtaláltam a Kristályos ként. Mondtátok, hogy a játék folytatásához mélyebbre kell menni, de hol?
  • lacas65
    #1645
    A lávás részen necces az energia utánpótlás a kis lávaférgek miatt. Szívják aaz energiát. Szerintem alap, hogy a hőfelhasználó - átalakító modul oda kell, és a pajzs is erősen javasolt. Egy rövid beindítása és már le is takarítottad a küklopszot az energia vámpíroktól.
  • lacas65
    #1644
    Nekem is írták, hogy a savban van /zöld lötyi/ de sajnos ott nincs. A láva részen sincs. Én átmolyoltam már mindent, de sehol sem találtam Az biztos, hogy kivették az eddigi helyéről, de nekem úgy tűnik jól el is dugták. Rákerestem az új szitura, de meglepő módon erről nincs semmi infó. Lehet, hogy elszúrták? :D