71
banner
Sajátos fantasy világban játszódó JRPG platformer a Ubisofttól
  • tomsolo
    #30
    Jön lefelé....
  • Bhalage
    #29
    na akkor munka utan game jee
  • Was
    #28
    A game.co.uk-ról, mert akkor még máshol nem nagyon volt pc-s csak ps3/ps4-es. De most már látom zavvi-n is, ott nincs postaköltség és még 10%-os kódot is látok hozzá
  • Evoluti0N
    #27
    Honnan rendeltél dobozos verziót? Én is egyre inkább azon gondolkodom.
  • Pio
    #26
    Egy kis hangolódás a feature trailerből ismerős számmal a soundtrackről.

  • Was
    #25
    Nekem már postára adták, de csak jövő héten kapom meg szerintem. Addigra remélem ti is megerősítitek, hogy tényleg jó lett.
  • Bhalage
    #24
    még egy nap -.-
  • tomsolo
    #23
    Már nagyon várom, hogy toljam.
  • Pio
    #22
    Töménytelen mennyiségű gameplay és review jelent meg a játékról, youtube-on találtok bőven, én 2 jelentősebb oldal review-ját illeszteném be:

    Gamesradar 4,5/5



    Gamespot 8/10



    Számomra ez a 2 review azt erősíti, hogy jó játék lesz ez és többet nem is szeretnék spoilerezni, úgyhogy a megjelenésig legfeljebb olyan videót nézek róla, amit a Ubisoft tesz fel. :)
  • Pio
    #21
    Jajj, erre elfelejtettem írni, hogy több cikkben is olvastam, hogy 10-15 órás lesz a főszál, ha hinni lehet a készítőknek.
  • Pio
    #20
    Én nagyon bízom benne, hogy megbecsüli a megelőlegezett bizalmat a részemről. :)

    Viszont az Ubi játékaival van egy alapvető problémám. Mindig mindent steamen rendelek elő/vásárolok, hogy egy helyen legyenek és a végtelenségig letölthessem őket. Például Ubi store-jából amit kapok letöltési linket az csak néhány hétig/hónapig él, utána kábé az az egyetlen megoldás, ha teszem azt 1 év múlva újra elővennéd a játékot, de nem tetted el a telepítőt, hogy lewarezolod a játékot, csak nem crackeled...

    A legtöbb játék ad némi plussz finomságot Steamen, úgymint steam cloud support, steam achievementek, trading card, satöbbi. Egyik se musthave, de azért számomra növelik az élményt.
    A Ubi játékaihoz viszont soha nem jár semmi és még a UPlay-el is kötelező szenvedni, ami ráadásul elég sűrűn szokott halott lenni és bizonyos játékok, amik állandó online jelenlétet várnak el ilyenkor nem is szoktak menni.

    Ez persze független a Child of Lighttól.
  • Evoluti0N
    #19
    Nekem is egyre gyanúsabb, hogy ez lesz a második idei játék, amit megveszek.
  • tomsolo
    #18
    Én is várom.
  • Was
    #17
    Csodálatos a zenéje és a grafikája, előrendeltem.
  • Pio
    #16
    Making of 3

  • Pio
    #15
    Elején meséli az előtörténetet, ami szerint Aurora nagypénteken meghal. Igazán kiadhatták volna stílusosan nagypénteken a játékot és akkor ma már játszhatnánk is... :)
  • Pio
    #14
    Első 10 perc gameplay:

  • Pio
    #13
    A játék környezetéül szolgáló Lemuriát bemutató trailer:

  • Pio
    #12
    Második making of, ezúttal a zenéről és a hangokról tudhatunk meg többet:

  • Pio
    #11
    Annyi infót találtam, hogy a script 200 oldalnyi vers, szóval ennyit fogunk tudni olvasni, ha minden szálat és mellékküldetést végigjátszunk.
  • Pio
    #10
    Abszolút kedvenc, szóval nem ezzel van a gond, attól félek, hogy túl OP lesz az interruptolás és nem igazán lesz min gondolkodni emiatt. Néztem most egy preview-t, amiben arra panaszkodott az illető, hogy a harc unalmas volt a számára, szóval ennyi félelem van benne, de szerintem a hangulat és ez a verses forma bőven elég lesz ahhoz, hogy végigjátsszam ha a harc rossz lesz akkor is.
  • Evoluti0N
    #9
    Ha nem szereted a körökre osztott harcot, akkor ez nem a te játékod.
  • Pio
    #8
    Ja értem, szóval az árat pont azért mondtad, mert szerinted az is arra utal, hogy rövid játék lesz.

    Ez jogos lehet, meglátjuk, én előrendeltem steamen és már meg is van a partner, szóval coopban fogom végigjátszani. Igazából nem zavarna az, ha rövid, csak ne legyen monoton és unalmas. A hangulattal ránézésre nem lesz gond. Kicsit tartok tőle, hogy ez a harcrendszer csak az elején lesz érdekes, utána viszont unni fogom. A Grandia 2-ben volt még ilyen és ott is ez volt a helyzet. :(
  • Dzsini
    #7
    Itt minden kézzel rajzolt - az, főleg tömörítetlenül (hiszen a fene se akar jpeg kockákat nézegetni) rohadt sok helyet foglal. Persze, a Raymanben rengeteg helyszín van, de ez ugyanaz az engine, tehát kilóra szerintem össze lehet hasonlítani valamelyest...
    Még akkor is fele akkora, mint az, és ha a 8 nyelvű narrációt nem számoljuk bele, akkor mennyivel kevesebb grafikát (helyszínt) is jelenthet az?

    És a tizenpár euros ár az, ami a Rayman Legends 30 eurohoz képest nagyon nagyon kevésnek tűnik egy nagy játékhoz. Meglátjuk pár hét múlva.
  • Pio
    #6
    Amennyire néztem a videókat csak narrálás lesz, a párbeszédeket olvasni kell és ez szerintem választ is ad a viszonylag kicsi méretre.

    A JRPG-k általában olyanok, hogy ha akarod kikerülsz minden szörnyet és akkor hamar végezhetsz, de nagyon nehezek lehetnek a harcok VAGY szépen lassan haladsz, mindent lefarmolsz és akkor rendkívül hosszúra nyúlik a játék, ugyanakkor kevesbé fognak kihívást jelenteni a bossok.
  • Dzsini
    #5
    Tizenpár euro a nyitóára, nekem egy picit kevéskének tűnik... (ráadásul 3 giga hely kell neki, a hasonlóan rajzolt Rayman Legends 6 giga, és ebben 8 nyelvű szinkron is van...?)

    Valószínűleg nem túl hosszú kaland lesz.
  • Pio
    #4
    Gyüjtőihez jár majd artwork, így készült:

  • Evoluti0N
    #3
    Van egy olyan érzésem, hogy számomra az idei év egyik nagy kedvence lesz.
  • Pio
    #2
    Első 10 perc gameplay:

  • Pio
    #1
    A Child of Light egy RPG lesz a Rayman Legends engine-ével, nagyon egyedi dizájnnal és hangulattal. Az egyediséget tovább erősíti majd, hogy minden párbeszéd és narratíva verses formában tárul majd elénk.
    A játék során egy kislányt, Aurorát alakítunk majd 1895-ben, aki nagyon beteg lesz, kómába zuhan és egy fantáziavilágba csöppen, ahol nincsenek égitestek és ennek fogunk utánajárni.
    Körökre osztott harcrendszert kapunk majd, mellé összetett skill- és craftrendszert, plusz platformer részeket.
    Local coop is lesz a játékban. A kétszemélyes rész úgy működik, hogy az egyik játékos Aurorát, a másik játékos pedig egy őt segítő fényszikrát irányíthat majd, amivel fel lehet deríteni rejtett járatokat, kapcsolókat, gyógyítani, szörnyeket feltartani, satöbbi...
    Április 30-án érkezik szinte minden platformra (PC, Wii U, Xbox 360, Xbox One, Playstation 3, Playstation 4).