71
banner
Sajátos fantasy világban játszódó JRPG platformer a Ubisofttól
  • Pio
    #1
    A Child of Light egy RPG lesz a Rayman Legends engine-ével, nagyon egyedi dizájnnal és hangulattal. Az egyediséget tovább erősíti majd, hogy minden párbeszéd és narratíva verses formában tárul majd elénk.
    A játék során egy kislányt, Aurorát alakítunk majd 1895-ben, aki nagyon beteg lesz, kómába zuhan és egy fantáziavilágba csöppen, ahol nincsenek égitestek és ennek fogunk utánajárni.
    Körökre osztott harcrendszert kapunk majd, mellé összetett skill- és craftrendszert, plusz platformer részeket.
    Local coop is lesz a játékban. A kétszemélyes rész úgy működik, hogy az egyik játékos Aurorát, a másik játékos pedig egy őt segítő fényszikrát irányíthat majd, amivel fel lehet deríteni rejtett járatokat, kapcsolókat, gyógyítani, szörnyeket feltartani, satöbbi...
    Április 30-án érkezik szinte minden platformra (PC, Wii U, Xbox 360, Xbox One, Playstation 3, Playstation 4).

  • Pio
    #2
    Első 10 perc gameplay:

  • Evoluti0N
    #3
    Van egy olyan érzésem, hogy számomra az idei év egyik nagy kedvence lesz.
  • Pio
    #4
    Gyüjtőihez jár majd artwork, így készült:

  • Dzsini
    #5
    Tizenpár euro a nyitóára, nekem egy picit kevéskének tűnik... (ráadásul 3 giga hely kell neki, a hasonlóan rajzolt Rayman Legends 6 giga, és ebben 8 nyelvű szinkron is van...?)

    Valószínűleg nem túl hosszú kaland lesz.
  • Pio
    #6
    Amennyire néztem a videókat csak narrálás lesz, a párbeszédeket olvasni kell és ez szerintem választ is ad a viszonylag kicsi méretre.

    A JRPG-k általában olyanok, hogy ha akarod kikerülsz minden szörnyet és akkor hamar végezhetsz, de nagyon nehezek lehetnek a harcok VAGY szépen lassan haladsz, mindent lefarmolsz és akkor rendkívül hosszúra nyúlik a játék, ugyanakkor kevesbé fognak kihívást jelenteni a bossok.
  • Dzsini
    #7
    Itt minden kézzel rajzolt - az, főleg tömörítetlenül (hiszen a fene se akar jpeg kockákat nézegetni) rohadt sok helyet foglal. Persze, a Raymanben rengeteg helyszín van, de ez ugyanaz az engine, tehát kilóra szerintem össze lehet hasonlítani valamelyest...
    Még akkor is fele akkora, mint az, és ha a 8 nyelvű narrációt nem számoljuk bele, akkor mennyivel kevesebb grafikát (helyszínt) is jelenthet az?

    És a tizenpár euros ár az, ami a Rayman Legends 30 eurohoz képest nagyon nagyon kevésnek tűnik egy nagy játékhoz. Meglátjuk pár hét múlva.
  • Pio
    #8
    Ja értem, szóval az árat pont azért mondtad, mert szerinted az is arra utal, hogy rövid játék lesz.

    Ez jogos lehet, meglátjuk, én előrendeltem steamen és már meg is van a partner, szóval coopban fogom végigjátszani. Igazából nem zavarna az, ha rövid, csak ne legyen monoton és unalmas. A hangulattal ránézésre nem lesz gond. Kicsit tartok tőle, hogy ez a harcrendszer csak az elején lesz érdekes, utána viszont unni fogom. A Grandia 2-ben volt még ilyen és ott is ez volt a helyzet. :(
  • Evoluti0N
    #9
    Ha nem szereted a körökre osztott harcot, akkor ez nem a te játékod.
  • Pio
    #10
    Abszolút kedvenc, szóval nem ezzel van a gond, attól félek, hogy túl OP lesz az interruptolás és nem igazán lesz min gondolkodni emiatt. Néztem most egy preview-t, amiben arra panaszkodott az illető, hogy a harc unalmas volt a számára, szóval ennyi félelem van benne, de szerintem a hangulat és ez a verses forma bőven elég lesz ahhoz, hogy végigjátsszam ha a harc rossz lesz akkor is.
  • Pio
    #11
    Annyi infót találtam, hogy a script 200 oldalnyi vers, szóval ennyit fogunk tudni olvasni, ha minden szálat és mellékküldetést végigjátszunk.
  • Pio
    #12
    Második making of, ezúttal a zenéről és a hangokról tudhatunk meg többet:

  • Pio
    #13
    A játék környezetéül szolgáló Lemuriát bemutató trailer:

  • Pio
    #14
    Első 10 perc gameplay:

  • Pio
    #15
    Elején meséli az előtörténetet, ami szerint Aurora nagypénteken meghal. Igazán kiadhatták volna stílusosan nagypénteken a játékot és akkor ma már játszhatnánk is... :)
  • Pio
    #16
    Making of 3

  • Was
    #17
    Csodálatos a zenéje és a grafikája, előrendeltem.
  • tomsolo
    #18
    Én is várom.
  • Evoluti0N
    #19
    Nekem is egyre gyanúsabb, hogy ez lesz a második idei játék, amit megveszek.
  • Pio
    #20
    Én nagyon bízom benne, hogy megbecsüli a megelőlegezett bizalmat a részemről. :)

    Viszont az Ubi játékaival van egy alapvető problémám. Mindig mindent steamen rendelek elő/vásárolok, hogy egy helyen legyenek és a végtelenségig letölthessem őket. Például Ubi store-jából amit kapok letöltési linket az csak néhány hétig/hónapig él, utána kábé az az egyetlen megoldás, ha teszem azt 1 év múlva újra elővennéd a játékot, de nem tetted el a telepítőt, hogy lewarezolod a játékot, csak nem crackeled...

    A legtöbb játék ad némi plussz finomságot Steamen, úgymint steam cloud support, steam achievementek, trading card, satöbbi. Egyik se musthave, de azért számomra növelik az élményt.
    A Ubi játékaihoz viszont soha nem jár semmi és még a UPlay-el is kötelező szenvedni, ami ráadásul elég sűrűn szokott halott lenni és bizonyos játékok, amik állandó online jelenlétet várnak el ilyenkor nem is szoktak menni.

    Ez persze független a Child of Lighttól.
  • Pio
    #21
    Jajj, erre elfelejtettem írni, hogy több cikkben is olvastam, hogy 10-15 órás lesz a főszál, ha hinni lehet a készítőknek.
  • Pio
    #22
    Töménytelen mennyiségű gameplay és review jelent meg a játékról, youtube-on találtok bőven, én 2 jelentősebb oldal review-ját illeszteném be:

    Gamesradar 4,5/5



    Gamespot 8/10



    Számomra ez a 2 review azt erősíti, hogy jó játék lesz ez és többet nem is szeretnék spoilerezni, úgyhogy a megjelenésig legfeljebb olyan videót nézek róla, amit a Ubisoft tesz fel. :)
  • tomsolo
    #23
    Már nagyon várom, hogy toljam.
  • Bhalage
    #24
    még egy nap -.-
  • Was
    #25
    Nekem már postára adták, de csak jövő héten kapom meg szerintem. Addigra remélem ti is megerősítitek, hogy tényleg jó lett.
  • Pio
    #26
    Egy kis hangolódás a feature trailerből ismerős számmal a soundtrackről.

  • Evoluti0N
    #27
    Honnan rendeltél dobozos verziót? Én is egyre inkább azon gondolkodom.
  • Was
    #28
    A game.co.uk-ról, mert akkor még máshol nem nagyon volt pc-s csak ps3/ps4-es. De most már látom zavvi-n is, ott nincs postaköltség és még 10%-os kódot is látok hozzá
  • Bhalage
    #29
    na akkor munka utan game jee
  • tomsolo
    #30
    Jön lefelé....
  • tomsolo
    #32
    Tyű rendben van ez. Jó nagy a skill fa, lehet kristályokat készíteni, upgradelni tonna szám - sőt el lehet küldeni barátoknak is a craftolt cuccokat.

    Voice over, zene szuper, a történet kicsit gyerekes - a fordítás vicces lesz mert rímekben beszélnek :P - viszont elé darkos. A harc a klasszikus ütök-kapok egy két interaktív elemmel ami befolyásolja a kört.
  • Pio
    #33
    Fordítás? Úgy tudom, nem lesz magyarul.
    Voice over mennyi van benne? A videók alapján kábé csak az introban volt.
  • tomsolo
    #34
    Fordítás alatt a magyarítás értem. :) A voice over viszont tényleg becsapott, cserébe zseniális a zene és a többi hang.

    A grafika is oltári jó, a pályák nagyon hangulatosak. Egy dolog furi kicsi: Aurora 3D, minden más nem.
  • Pio
    #35
    Launch trailer. Csodaszép.

  • Evoluti0N
    #36
    Én vagyok a hülye? Tegnap még láttam zavvi-n, most meg nem látom.
  • tomsolo
    #37
    Jajám, gyönyörű.

    A játékmenet nagyon nyugis - normalon eddig casual gamer szint, majd megnézem hardon is milyen. A hangulata nagyon jó, amolyan igazi kedves játék.
  • Pio
    #38
    Amikor megkapod az első csapattársat... na ott nekünk nem tűnt fel, hogy oda kéne menni hozzá és mentünk tovább egyedül Aurorával, úgy volt ám benne kihívás! De amikor elértük az óriáshoz akkor azért leesett, hogy itt tuti valamit nagyon elrontottunk és visszamentünk keresgélni. :)
    Amúgy coopban szerintünk kifejezetten nehezebb, mert ha öszehangoljuk Igniculust és a csapattagokat, akkor sokkal effektívebben lehet harcolni. Na persze amikor utasítást adunk ki megáll a harc és akkor meg lehet beszélni, hogy ki legyen lassítva meg ilyenek.
    De mi is normálon kezdtük és ott ez nem igazán számít egyelőre.
  • Was
    #39
    Tényleg nincs, ha direktbe rákeresek, akkor sold out-ot látok.
  • Evoluti0N
    #40
    Nem vásároltam még soha zavvi-n. Ilyenkor lehet olyanra számítani, hogy a közeljövőben, mondjuk a jövőhéten, megint lesz náluk készleten?
  • tomsolo
    #41
    :D

    Én oda csak akkor mentem, miután kb. lepucoltam mindent az erdőben - nem tudom mennyi pálya lesz de sikkellekbe már eléggé fel vagyok tápolva.