71
banner
Sajátos fantasy világban játszódó JRPG platformer a Ubisofttól
  • caps lock
    #71
    Most ingyenes az Uplay-en!
  • Was
    #70
    Ó nekem megvan már (a dobozos verzió), a Valiant Hearts az ami még hiányzik.
  • Pio
    #69
    Ma érdemes rá lecsapnod, mert a Humble Store féláron adja, 7ésfél európáért.
  • Was
    #68
    Nagyon jó.
    Lassan eljutok oda, hogy játsszak is vele. Most pont a Valiant Hearts-ot néztem meg, hát szerintem az is hasonlóan jó, az első 10 perc legalábbis nagyon hangulatos volt; a zenéje már most megfogott. Az is UbiArt játék.
  • Pio
    #67
  • TomStorm
    #66
    Aki nem tud dönteni vagy még nem próbálta a játékot annak találtam Magyar bemutatót:
  • TomStorm
    #65
    Kis szinkron hangok hiányoznak meg sz.tem a Normal az könnyű,még egyszer se haltam meg.Inkább Hard fokozat érdemes kezdeni amúgy nagy meglepetés számomra ez a játék.
    Olyan hangok vannak benne,hogy az állam leesik és a zene!Nem semmi:)
  • Pio
    #64
  • TomStorm
    #63
    De jó kis game.Nem gondoltam volna,hogy le tud kötni ez a stílus.Aurora helyett majd egy DLC vagy folytatásban el tudnék képzelni mondjuk egy Lovagot
  • tomsolo
    #62
    Na végére értem én is. Azt a 700 forintot amit playfire krediteimre ráköltöttem maximálisan megérte :)

    Nekem sztem több volt mint 14 óra, a trades melléküldire elég sokat kellet mászkálni míg rájöttem (ilyen adventure game dolog lehetett volna több is).

    Gui, kezelés, grafika, hangulat zseniális - hipp-hopp bele lehet merülni - a skilleket nem volt kedvem kimaxolni, de a majd a Gólemes DLC-re ráeresztek egy n+ újrakezdést. Még ilyet sokat.
  • totyak
    #61
    Köszönöm a kimerítő választ. Megpróbálom lenyomni őket. Az igazság az, hogy csak kardom van, nem tudom varázslatokat hogy lehet szerezni. Csak életerő növel varázslatom van 3db.
    Tetszik a játék, de ha már itt elakadok, nem sok jót jósolok magamnak.
  • grebber
    #60
    Leírták alattad magyarul mire kell figyelni.
    A gond ott kezdődik magyarul se értem ,nekem ez már űrtechnika szint.
  • tomsolo
    #59
    Még jó, hogy a játék kiír mindent mit hogyan merre - sajna játszani nem tud helyetted.
  • Evoluti0N
    #58
    Nem túl bonyolult. Megy lent a csík. A csíkon jelzi, hogy ki mikor következik. Ha a castra ér az egyik karakter ikonja, akkor akciót tudsz választani (védekezés, támadás, varázslat, stb.). Utána meg kell várni, hogy a csík végére érjen a kis ikonja az adott karakternek és akkor elnyomja az akciót. Az, hogy milyen gyorsan megy a karakter ikonja a csíkon, az több dologtól függ. Minden karakternek alapból megvan a sebessége, emellett passzív képességek, oculus cuccok, buffok és debuffok növelik vagy csökkentik a sebességet, a cast résznél pedig a sebesség az adott képességtől függ (mindegyiknél írja, hogy slow, medium, fast, stb.), valamint a feljebb felsorolt egyéb tényezőktől. A harc titka az, hogy először is érdemes rájönni, milyen fajta támadásokra érzékenyek az ellenségek. Tűz, víz, villám, fény, stb. Utána úgy a legjobb taktikázni, hogy akkor támadd az ellenséget, amikor a cast vonalban van az ikonja, mivel ilyenkor egy sikeres csapás után kap egy megszakítást (interrupt), amitől visszaugrik az ikonja és megint végig kell mennie ahhoz, hogy támadhasson. Ez fordítva is érvényes, ha látod, hogy az egyik ellenség ikonja benne van a castban, amikor éppen tiéd éppen odaér, akkor érdemes inkább védekezni támadás helyett, mivel az ellen úgyis valószínűleg téged interruptolna. Érdemes Igniciust használni, akivel lassítani lehet az ellenségek ikonját és így taktikázni tudsz azzal, hogy milyen gyorsan következzenek.

    Röviden: Használj olyan varázslatokat, amik ellen gyengék az ellenségek, igyekezz minél gyakrabban interruptolni a támadásukat, vigyázz arra, hogy az ellenségek ne interruptolják a te támadásodat.
  • grebber
    #57
    Mi vagyunk a bénák ez a játék nem nekünk való!
  • totyak
    #56
    Valószínűleg én vagyok a béna, de nem mennek igazán a harcok.

    SPOILER

    Még az elején tartok a játéknak, amikor át kell világítani három színes tárcsán egy-egy színes gyémántra és ennek során kitörik egy ablak. Ekkor két szobor megelevenedik és rendere kicsinálnak. Nem értem a harc lényegét. Valaki egy kis segítséggel tudna szolgálni?
  • Was
    #55
    A következő patchben át is nevezik a nehézségi szinteket: a normal-t casual-ra, a hard-ot pedig expert-re.
  • Pio
    #54
    Normálon volt és így, hogy normálon mindig minden lényt megöltünk, ami az utunkba akadt minden harc meglett elsőre. Ha skippeltük volna a szörnyeket és nem léptünk volna annyi szintet tuti nehezebb lett volna.
    A bónusz statot adó izéket csak akkor használtuk el, a gemeket csak akkor craftoltuk el, amikor az összes csapattag megvolt már és biztosan tudtuk, hogy ki mire lesz jó, így viszont annyira tápos lett a végére a csapat némelyik tagja, hogy az utolsó pár harc teljesen faceroll volt.

    NiceBoys, ha kihívás miatt szeretnél játszani vele, akkor mindenképp a nehezebb fokozatot válaszd, mert a normal nem igazán jelent kihívást!

    Amúgy a végén újra lehet kezdeni az egészet úgy, hogy továbbviszed a hőseidet és az ellenségek természetesen fel vannak tápolva a szintedre.
  • tomsolo
    #53
    De ez normálon volt nem? Vagy újrakezdted hardon?
  • Evoluti0N
    #52
    Azért ez elég más stílus. A közlekedés 2D-ben megy és vannak platformer, ügyességi részek, de a harc körökre osztott. Emellett van benne fejlődés, passzív és aktív képességek, craftolás, felszerelés.
  • NiceBoys
    #51
    Gondolom akinek bejött a Rayman Origin játék, annak ez is bejön majd :D Lehet kipróbálom, nem néz ki rosszul, remélem tele van kihívásokkal :)
  • Pio
    #50
    Na, a végére értünk.
    Úgy, hogy meglett az összes confession és tippre az összes mellékküldetés a steam szerint 14 hours played.
    Azt nem hangsúlyozom, hogy mennyire szuper volt az egész az elejétől a végéig, mert úgyis mindenki tudja, aki játszik vele. :)

    Talán azt emelném ki, hogy rendkívül jól össze volt rakva az egész, semmi bug vagy glitch nem zavarta az élményt. Leszámítva egyet, ami két alkalommal jött elő: Aurorának harc közben rövid volt a haja.
  • tomsolo
    #49
    Igen.
  • grebber
    #48
    Jó nektek ...
  • Pio
    #47
    Ha fontos a kihívás, akkor mindenképp, eddig normalon coopban egyetlen nehéz helyzet sem adódott, pedig szerintem már túl vagyunk a játék felén.
  • Was
    #46
    Érdemes hard-on kezdeni?
  • tomsolo
    #45
    ... de a hydránál azért fogyott szépen
  • tomsolo
    #44
    Kurva jó kis game ez, mondjuk eddig egy itemet nem kellet használnom :)
  • Evoluti0N
    #43
    Ezzel az a gond, hogy nem magyarországi vagyok... :( Az lesz a vége, hogy digitálisan megveszem. Úgy legalább nem kell majd még egy hetet vagy többet várni rá :D
  • Was
    #42
    Passz. Platinumshopban láttam még.
  • tomsolo
    #41
    :D

    Én oda csak akkor mentem, miután kb. lepucoltam mindent az erdőben - nem tudom mennyi pálya lesz de sikkellekbe már eléggé fel vagyok tápolva.
  • Evoluti0N
    #40
    Nem vásároltam még soha zavvi-n. Ilyenkor lehet olyanra számítani, hogy a közeljövőben, mondjuk a jövőhéten, megint lesz náluk készleten?
  • Was
    #39
    Tényleg nincs, ha direktbe rákeresek, akkor sold out-ot látok.
  • Pio
    #38
    Amikor megkapod az első csapattársat... na ott nekünk nem tűnt fel, hogy oda kéne menni hozzá és mentünk tovább egyedül Aurorával, úgy volt ám benne kihívás! De amikor elértük az óriáshoz akkor azért leesett, hogy itt tuti valamit nagyon elrontottunk és visszamentünk keresgélni. :)
    Amúgy coopban szerintünk kifejezetten nehezebb, mert ha öszehangoljuk Igniculust és a csapattagokat, akkor sokkal effektívebben lehet harcolni. Na persze amikor utasítást adunk ki megáll a harc és akkor meg lehet beszélni, hogy ki legyen lassítva meg ilyenek.
    De mi is normálon kezdtük és ott ez nem igazán számít egyelőre.
  • tomsolo
    #37
    Jajám, gyönyörű.

    A játékmenet nagyon nyugis - normalon eddig casual gamer szint, majd megnézem hardon is milyen. A hangulata nagyon jó, amolyan igazi kedves játék.
  • Evoluti0N
    #36
    Én vagyok a hülye? Tegnap még láttam zavvi-n, most meg nem látom.
  • Pio
    #35
    Launch trailer. Csodaszép.

  • tomsolo
    #34
    Fordítás alatt a magyarítás értem. :) A voice over viszont tényleg becsapott, cserébe zseniális a zene és a többi hang.

    A grafika is oltári jó, a pályák nagyon hangulatosak. Egy dolog furi kicsi: Aurora 3D, minden más nem.
  • Pio
    #33
    Fordítás? Úgy tudom, nem lesz magyarul.
    Voice over mennyi van benne? A videók alapján kábé csak az introban volt.
  • tomsolo
    #32
    Tyű rendben van ez. Jó nagy a skill fa, lehet kristályokat készíteni, upgradelni tonna szám - sőt el lehet küldeni barátoknak is a craftolt cuccokat.

    Voice over, zene szuper, a történet kicsit gyerekes - a fordítás vicces lesz mert rímekben beszélnek :P - viszont elé darkos. A harc a klasszikus ütök-kapok egy két interaktív elemmel ami befolyásolja a kört.