1573

11788072641442253059

Hivatalos oldal | Steam oldal | Fortify

Túlélő játék, melyet a nagy sikerű Garry's mod fejlesztő csapata a Facepunch Studios készít.
Olyan más alkotások ihlették, mint például a DayZ, a Minecraft és a Stalker.

  • lammaer
    #1453

    Akinek bejön a Rust viszont szeretne több tartalmat, érdemes lehet ránéznie az Ark: Survival Evolved c. játékra.

    Igazság szerint minden benne van ami a Rust-ban (szinte ugyanúgy megy a fejlődés, építkezés, craftolás, túlélősködés) viszont ezt megspékelték egy komoly pet rendszerrel (dínók), a szárazföldi futkosást kiegésztíti a vizivilág és a levegő meghódítása is, emellett nagyonerős modding community áll mögöte, rengeteg tartalmat hozzáadva az amúgy is bőséges tartalomhoz meg sok olyan dolgot javítanak benne ami idegesítő lehet a játékban (kényelmesebb farmolás pl vagy olyan dolgok amiket elvben a devnek kéne megoldania, de éppen nem prioritás ezért megcsinálják inkább a modderek).
    Single player módban is nagyon jól játszható (ha valaki nem akar másokhoz igazodni), de persze ugyanúgy multiban az igazi. LAN szerver is van gyárilag, én pl igy játszom a fiammal másokkal elzárva :)

    Ez is Early Access, de minőségben-stabilitásban kb a Rust szintjén van (tehát nem crashel-nem rohad le hosszú órák alatt se, jól játszható, de persze megvannak benne a jellegzetes 3d open world játékok gyerekbetegségei).


    Amúgy amit pár hete írtam hogy nekem miért fulladt ki a Rust pár hét alatt (leginkább a PVE tartalom hiánya és a nehézkes fejlődési lehetőség a kevés PVE opció miatt) azt megoldja az Ark.

    Remélem nem haragudtok meg a kéretlen reklámért, csak azért írtam ide be mert nekem nagyon bejött annó a Rust is, és mivel az ARkban minden megvan ami a Rustban meg egy csomó minden más is, másnak is bejöhet.

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2016.11.09. 14:29:48
  • Vándorr
    #1452
    ha már voltál benn a szerveren és játszottál, akkor szerintem inkább valami hálózati probléma lehetett akkor, vagy nálad, vagy a szerveren. Ezt most nem látom logban. Próbáld meg később ha még úgy gondolod.
    A szerveren van VAC-banos account titás, illtve ha valakinek túl nagy a ping-je azt is kickeli.
  • AnarchoiD
    #1451
    "tetszik" a szerver beleptem, es 2 perc utan leszakadtam es vissza se tudtam menni, ezt 2x elismetelte, mostmar nemis eroltetem ... ;) ennel meg enis jobban citerazok ;)
  • Vándorr
    #1450
    a Hunt pluginban a stat pontok automatikusan osztódnak szét tudomásom szerint, míg a skill pontokra van egy jó kis /hgui parancs, ami megnyit egy ablakot, amiben szét lehet osztani. A bezárás nem megy amig a minimap látszik. "m"-el a mapot behozhatod, és akkor rá lehet bökni a bezárás gombra.
  • Tirion
    #1449
    hogyan osztod szét a stat pontokat?
  • Rocco27
    #1448
    Az új szerver bannerja és annak adatai kikerültek a fejlécbe is.
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2016.11.06. 10:12:28
  • Vándorr
    #1447
    Sziasztok, elindítottuk kis szerverünket. Csatlakozzatok bátran :)

    [EU/HUN] IndieGo Rust: https://www.facebook.com/indiegorust

    x2 Craft & Smelting Speed, HuntRP, Quest, Reward, Kit, Clan, Map, RemoverTool, StackSize és sok más.

    Térkép: http://playrust.io/map/?37.187.162.22:28221
    Statisztika: https://rust-servers.net/server/98098/

    Jelenleg 50 férőhelyes.
    Utoljára szerkesztette: Vándorr, 2016.11.05. 21:52:04
  • Rocco27
    #1446
    Frissítés jött ki!

    Link: Devblog 134


  • AnarchoiD
    #1445
    Nem ma kelett volna elesednie az uj craft rendszernek ? beneztem 2 random szerorra is es mind 2 xp alapu volt... ???
  • YMan
    #1444
    Azért nagyon komolyan nyomják a frissítés témát.. :)
  • undY1ng #1443
    Hihetetlen, hogy a kanok is f*szokat rajzolnak fel. Mindig felmerül bennem a kérdés, hogy ennyi...................... lenne? Vagy csak véristván az összes.
  • AnarchoiD
    #1442
    eddig mindenki horogkereszteket es pocsoket rajzolt a tablakra jatekban, mostmar johetnek a pocsos/horogkeresztes polok is ? :)
  • Rocco27
    #1441
    Frissítés jött ki!

    Link: Devblog 132

  • AnarchoiD
    #1440
    ilyenrol meg nem halottam, ez kb olyan lenne mint a pvp flipper ;)
  • Ironman2
    #1439
    Ez rohadt jóó!! Majd valami pve szerveren kipróbálom (ha van olyan).DD
  • Rocco27
    #1438
    Frissítés jött ki!

    Link: Devblog 131

  • Rocco27
    #1437
    Köszi az infót.
  • AnarchoiD
    #1436
    Marhajok a barlangok prerelease -ben kiprobalhatoak!!!
  • AnarchoiD
    #1435
    meg nem kerultek be, majd novemberi resetnel gondolom
  • csanyigabor
    #1434
    A barlangok már bekerültek vagy még nem? A devblogból nem volt teljesen világos.
  • Rocco27
    #1433
    Frissítés jött ki!

    Link: Devblog 130

  • YMan
    #1432
    köszi! megpróbálom...
  • Rocco27
    #1431
    Mielőtt leállítanád a játékszervert küldesz egy 'save' parancsot ami lementi az aktuális játékot.
    A '+server.saveinterval VÁLTOZÓ' szerver indító paraméterrel megadhatod másodpercben, hogy a játékszerver milyen időközönként mentse el a játékot. A gyári ajánlás 600 másodperc, ami 10 percnek felel meg.

    Végül a szervert sosem lövöd ki a futó folyamatok közül, kivéve ha már mentetted a játékot, különben minden esemény ugrik az utolsó mentésig.
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2016.10.04. 20:18:54
  • YMan
    #1430
    agrhh ez a kurva dedicated szerver nem menti a valtozasokat.. ujra generalja restart utan, akkor is ha rendesen felparameterezve inditom.. valakinek otlet erre?
  • Rocco27
    #1429
    Ha valaki Liveval akar nézettségre szert tenni, akkor az vállalja a következményeket is ami ezzel jár, pláne egy PvP-s túlélő játéknál...

    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2016.10.03. 00:40:48
  • dusTyyKiNG
    #1428
    Erre van a késleltetés zsenikém ;)
  • mazsi6000
    #1427
    Ha ezt megcsinálod, 1 ember már tuti lesz azon a szerveren (y)
  • mazsi6000
    #1426
    Könnyű úgy kinyírni bárkit, hogy nézitek a live-ját közben. Erről ennyit. Ezt a kis részletet kihagytátok a történetből.
  • Szabi #1425
    omgwtf.. kéne valamilyen biztonsági belépési ellenőrzés éjfél után.. hogy részegen ne lehessen kommentelni :DD
    Utoljára szerkesztette: SZABl, 2016.10.01. 15:11:07
  • undY1ng #1424
    Tényleg nagyon idegesítő ez a sok "gyerekek" szó használat.... XD
  • Rocco27
    #1423
    Frissítés jött ki!

    Link: Devblog 129

  • Rocco27
    #1422
    Oké, akkor rosszul emlékeztem bocsi.

    A szerót leghamarabb köv wipenál indítom el, bár egyenlőre nem tudom, hogy kell e egyáltalán. Ha igen lehet kipróbálok egy új dolgot megint, régóta gondolkodom egy olyan szerveren ahol mindenki egyedül kellene, hogy játsszon és nem csapatba. Erre van megoldás már. Mindenki soloban tolná, így sokkal később érne a vég mindenkit és tovább tudna minden solo játékos játszani, mert nem jönne az esti brigád offlinba kiraidelni 7-en...
  • MerlinW
    #1421
    Még egy negatív mondat és kereshetsz magadnak másik fórumot.
  • Rocco27
    #1418
    Örülök, hogy bármi(!) bárhol(!) történik a Rustban é én mindig előkerülök neked...A hiba szerintem nem nálam van.
  • Rocco27
    #1417
    Gulya, nekem nem kell addolni senkinek sem, nélküle is elpicsáznak akár idegenben is, de ha mégis megtörténne, akkor engem messziről elkerülnének, mert ők ellenem is szoktak ám játszani. Továbbra is csak vádaskodni tudsz, bármiféle bizonyíték nélkül.

    A hangnem pedig szerintem nem megfelelő, én kulturáltan beszéltem hozzád, ezt neked nem tanították?
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2016.10.01. 00:46:38
  • Kill3r14
    #1416
    Gulya te annyira szánalmas vagy Istenem valamit mutass már fel hogy addolt kérlek mert én megmutattam a 2 bann képet + a videót de ti semmit nem tudtok felmutatni....
  • AnarchoiD
    #1414
    Vadolt a f@szom , csak megjegyeztem , hogy gyanusan egybeesnek a dolgok ;)


    Rococo : lesz meg szero vagy most pihentetetd ? lehetne 100000x es szorzo de harmadakkora stack sizekkel ;)
    Utoljára szerkesztette: AnarchoiD, 2016.09.30. 23:51:54
  • Rocco27
    #1413
    Kétlem hogy hivatalosan bármi is megjelenne ezzel kapcsolatban. Soha nem jelentik be előre, mivel akkor ennyi ember se játszana WIPE előtt, mint jelenleg...
  • Norbertboy
    #1412
    Csütörtökön xp wipe is lesz?
  • Rocco27
    #1411
    Nézve a videót az ilyenek miért nem játszanak jelszavas szerveren a barátaikkal? A videóból az jön le, hogy az Admint folyamatosan lelövik, aki ezért bannol mindenkit, Killert, Jameskát, Colát és Bedovszkit láttam, többről nem hallottam/olvastam. Gyakorlatilag aki szövetségben ezekkel...

    Gondolom túlságosan terrorizálták a fent játszó népet, akik emiatt nem tudtak érvényesülni. Mindenhol ezt van, erről szól a Rust, az erősebb kutya b@szik.
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2016.09.30. 22:17:39