808
  • LeWyTy
    #528
    Most valami nagy update volt nem? mert akkor valószínűleg újragenerálták a világot. Tehát hasztalanok a koordináták.
  • Alexzel
    #527
    A Steamen a Starbound tulajdonságainál a 'Béták' fülön az 'Egyik sem - ...'-et kell beállítani. Ez már állítólag stabil, így max update lesz rajta. Alaposan átdolgozták az alapokat, ezért telt el ennyi idő a Stable update-ig. Állítólag már csak finomítani/bővíteni fognak rajta, így valószínűleg nem lesz olyan hogy sok idő alatt elért eredmény törlik 1 új átdolgozás miatt.
    1 dolgon biztos javíthatnánk - az elindulásnál még mindig elég sokáig van kint a 'LOADING' felirat.
  • Kata
    #526
    Na, nagykeservesen elindult. Viszont megnéztem egy csomó koordinátát a linkelt listáról, de nekem ott naprendszer sincs, nemhogy bolygó.
  • Kata
    #525
    Hát most este jött megint egy update, azóta nem tudom elindítani a játékot, töltés közben mindig valami hibaüzenettel leáll. :/
  • undY1ng #524
    És akkor most melyik a normális és játszani érdemes verzió?
  • Alexzel
    #523
    Végre a Stable verziót módosították!
  • Kata
    #522
    Ó köszi, ez hasznos cumó! :)
  • BuriP
    #521
    Ezen a bolygón van egy hajó, és egy avian templom, ott találsz aranykacsát.:
    -487712157 873203539 a rendszer-koordináták, és a Epsilon Sharcedon 534 I. a bolygó.
    A hivatalos oldal forumán van egy topik ahol rengeteg ilyen koordinátát találsz, nem csak küldetéstárgyakról, de minden másról is.(Pl.:fegyverek, épületek, ruhaszettek helyét.)
    Link
  • Kata
    #520
    Közben sikerült megtalálnom a könyvet is. Már csak sajt kell meg liquid poison.
    Ja és kábé merre keressem az avianok madárfejes kazamatáját? Van valami bolygó típus, amin jellemző, vagy teljesen random?
  • ToCsEk
    #519
    Check below the cut for a list of major changes since the last stable update back in March 2014.
  • tutituti
    #518
    elég sokan vagyunk ahhoz hogy többen is játszunk mert megmondom őszintén soloba már nem valami izgi.

    amúgy starbound steames fórumon minden quest megoldását leírják ha valaki nem tudja hova tovább
    Utoljára szerkesztette: tutituti, 2015.01.28. 10:34:09
  • Kata
    #517
    Köszi!
    A könyvről nincs leírásban név, csak egy papírfecnit adott és arra van rajzolva.
  • LeWyTy
    #516
    -A string-et azt hiszem a szövőszéken csinálod.
    -A sajt lehet van árusnál is az outposton.
    -A liquid poisonból rendkívül sok van a poisoned ocean bolygókon. (a matter manipulatorral tudod kiszedni)
    -A könyv meg azt hiszem egy Avian vagy Glitch dungeonban lesz.(elvileg az item neve egyezik a leírásban lévőével)
  • Kata
    #515
    Jött egy update, készüljetek fel, hogy random kifagy a játék.

    Amúgy kérnék némi segítséget egy-két mellékküldetéshez, mert az alábbi holmikat sehol nem találom:
    - gitárhúr (string)
    - sajt (cheese) és méregfolyadék (liquid poison)
    - meg olyan könyv, ami piedesztálszerű állványon van
  • LeWyTy
    #514
    Ez mellesleg tudta valaki? Az outpost alján van.
  • Kata
    #513
    Az azért vicces lenne, ha egy 2D low graphic játéknak olyan erős számítógép kellene... Mondjuk az optimalizálatlanság látszik, a processzort folyamatosan nagy teljesítményen használja a játék.
  • BuriP
    #512
    A játék "kicsit" még optimizálatlan, (béta). Előfordult sokszor hogy ha nagyon gyorsan mentem végig a bolygón, néha nagy kockáknyi részek hiányoztak még a világból, és várni kellett hogy betöltse. Viszont a "boss-aréneák" kicsik ott igazából ez nem lehet gond. Lehet hogy a gépedben kevés neki valami, a ram például, vagy hibásan töltötte le a játékot a steam. Próbálj várni még egy kicsit hátha betölt, vagy töltsd le újra, nem emlékszem van-e a steamen ellenőrzés / javítás funkció.
  • Kata
    #511
    Na, eljutottam addig, hogy egy bányába kell lemennem boss-t ölni, ami majd az üzemanyag cellákat adja, csak az a probléma, hogy 4-szer futottam neki, de ebből 4-szer fagyott le a játék azon a helyszínen, utána meg mindig lehet elölről kezdeni, ami most már ennyi próbálkozás után idegesítő kezd lenni... Van valami trükkje esetleg amivel ki lehet küszöbölni? Annyi történik, hogy tudok mozogni, de megáll az egész világ körülöttem és ha elmegyek valamelyik irányba ott már be sem tölt a képernyő szekció.
  • BuriP
    #510
    Szerintem ahhoz már nem tudtak többet hozzátenni, és rájöttek hogy jobban is lehet csinálni, és inkább újragondolták, és kezdték az egészet. Az unstable jobb is lett szerintem, sokkal több minden van benne. Nem csak épületek, itemek, de küldetések, egyfajta történetként is. A hajót is fejlesztheted, nagyobbíthatod, modok nélkül. Mire ötös szintre upgradeltem a novakid hajómat, már olyan hosszú lett hogy fárasztó volt végigmenni rajta, a hátsó két "vagont" nem is használtam. Épp most tettek a napokba a játékba több mint 100 fajta föld alatti minidungeont, kis termek, épületek, loottal, csapdákkal. És folyamatosan adnak még hozzá új dolgokat.
  • twi452
    #509
    így döntöttek még anno h szétszedik egy stable ágra meg egy ilyen developerre :)
    ha minden igaz most a hónapban jön az új stable amiben benne lesz ugye minden amit eddig csináltak
  • Kata
    #508
    És mi az oka, hogy nem a "sima" játékot update-elik?
  • twi452
    #507
    benne van 1 évnyi plusz fejlesztés :)
  • Kata
    #506
    Remek... Mármint hogy mindenem elveszik. Amúgy az az unstable verzió miben több vagy jobb mint a játék amit "simán" kapunk? Meg gondolom hajlamos összeomlani, azért unstable.
  • BuriP
    #505
    Alapban a "sima" starbound jön le, át kell állítani.
    Steamen bemész a játékkönyvtárba ott jobb-klikk a starbound-ra, és legalul a tulajdonságok menüre. Ott felül válaszd a "béták" fület.
    Válaszd ki az unstable-t,( a nightly úgy tudom már nem is működik).
    Készülj fel hogy újratelepíti az egész játékot, és az eddigi mentéseid nem lesznek ott.
  • Kata
    #504
    Steamről vettem, honnan tudom, hogy az "unstable" vagy sem?

    Stief: köszi, sikerült! :)
  • BuriP
    #503
    A strandlabda nem vált be, végül felmentem a hivatalos oldal fórumára.
    Red dye jelenleg nincs a játékba, ezért nem is találhattam meg. A kennel-t, a kutyaházat a 3D nyomtatóval lehet elkészíteni a hajón.
    Narancs kellett a humoristának, két lépésre tőle vettem a boltban egyet.
    Ezután beszélnem kellett egy másik emberkével mellette, majd újra a humoristával, és ennyi. Nincs több küldetés vagy hajó-upgrade jelenleg a unstable verzióban.
    Most a hónapban jön ki a stable verzió a fejlesztők ígérete szerint.

  • Stief
    #502
    Ja és dobni fogja a chipet. :)
  • Stief
    #501
    Szia robotot kell kėszìteni, kell hozzá az agy szerző puska, amivel állatokat kell megölni, valamelyik dobni fog egy piros agyat, azt kell robotba építeni. A robotot aktíválod ės öld meg. Egy barlangból vagy magad ėpìtett járatból öld meg mert oda vissza tudsz húzódni, gyógyùlni.
  • LeWyTy
    #500
    A Vörös festékhez meg szerintem előbb talán meg kell találnod a receptet?!
    Keresgélj virágos biomeokat.
    De lehet találsz ilyent valamelyik dungeonban is. Talán glitch stílusba passzolna ez az item.
    Többet nem tudok segíteni.
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2015.01.23. 00:16:08
  • LeWyTy
    #499
    Akkor a bohócnak strandlabda kell. amit aszem' egy másik questből kapsz.
    Jah az 5. upgrade után nem is néztem a questeket xD
  • LeWyTy
    #498
    Ha az "unstable" val játszol akkor az outposton tudsz questeket felvenni. Csináld őket, a pingvin fogja adni azokat a (scenario) questeket amiket a hajódon a S.A.I.L-ban a missionsban érsz el. Ezekkel a missziókkal tudsz előre haladni.. ha jól emlékszem a második ilyen adja a mikrochipet.
    A hajódat pedig ha az aktuális összes questet megcsináltad az outposton akkor válik elérhetővé az épület mögött lévő bódénál egy az a quest amivel upgradelheted a hajódat.(ha a következő szintet akarod akkor előtte megint meg kell csinálni mindent és újra és újra)
  • Kata
    #497
    Sziasztok,
    Hogyan lehet microchip-et készíteni? Milyen berendezés vagy anyag kell hozzá?
    Illetve mikortól és hogyan lehet fejleszteni az űrhajót? Lehet nagyobbá tenni? Vagy van valami hely ahol újat lehet vásárolni?
  • BuriP
    #496
    Megépítettem és sokszor végignéztem minden gépet de egyikben sem találtam a festékek receptjét. Még a keresőbe is beírtam a gépekbe belépve, de nem adott ki találatot.

    A kutyaházas küldetést outpostban adja az egyik NPC. Kéri hogy csinálj, és hozz neki egy kutyaházat, tőle kapod meg a receptjét is. Az benne is van a gépekben, vörös festék és faanyag kell hozzá.
    A másik questet is outpostban kapod a humoristától akinek az eleje felé meg kellett keresni a kéziratát (ami a felső emeleti szemetesben van, a wc-nél outpostban.) Eltűnt a bohócorra, és kér hogy hozz neki valamit ami ha jól idézem "small, round and colorfull". csak fogalmam sincs mire gondoltak a játék készítői. Még egy piros gömbdísz is lecraftoltam a karácsonyi dekorációból, de mint kiderűlt az nem jó... és egyáltalán nem kicsi! XD
    Ezeket a küldetéseket a hajó 5. upgrade-je után adják az NPC-k.
  • LeWyTy
    #495
    Én ha bugot találtam azt is meg lehetett oldani.
    Van olyan recept amit mondjuk a "wooden crafting table" tartalmaz de pl a "robotic crafting table" nem. Legalább is úgy emlékszem régebben volt ilyen.

    #491 Milyen kutyaház? Milyen bohócorr? Én ilyen questekkel nem is találkoztam. Vagy ezek randomok vagy faj függő?
  • BuriP
    #494
    Azt tudom mi kell hozzá, az a gond hogy nincs benne egyik gépben sem a receptje. Nincs ott egyik színű festék sem, hogy rákattintva kiválasszam, hogy ezt akarom kraftolni. Pedig minden gépet megépítettem, (még a karácsonyi és a valentin-napit is) de egyikben sem szerepel festék!
    Szerintem úgy jártam mint Since a Magnetic Curcible-vel. Valószínűleg belefutottam egy bugba.
    Utoljára szerkesztette: BuriP, 2015.01.20. 16:57:08
  • lammaer
    #493
    Hogy érzitek, messze még a végleges játék?
  • tutituti
    #492
    vörös virágszirom kell hozzá
    wiki link az elkészítéshez: http://starbound.wikia.com/wiki/Red_Dye
  • BuriP
    #491
    Tudna valaki segíteni?
    Egy alap dolog vörös festék "red dye" de egyszerűen nem találom melyik gépnél lehet craftolni! Megcsináltam minden gépet a játékban amit enged (5-ösre upgrade-eltem már a hajót), de sehol nem engedi csinálni. A kutyaházhoz kellene, amit egy küldetés kér.
    A másik: ellopták a humorista krumpliorrát, vinnem kell neki valamit ami: kerek, kicsi és színes? De nem tudom mire gondolhat..
  • ToCsEk
    #490
    Microdungeons!
  • tutituti
    #489
    nekem a beta-hoz most szedett le valamit.