5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • Nyiri
    #5080
    Nagyon nincs időm rá és nem szeretném hogy tovább porosodna
  • Hypo #5079
    de en bizakodom dont get me wrong :) bar most el vagyok p3d vel muxik nem tweakelem nem szarakodom amikor epp van idom ami nincs akkor repulok :) bar tegnap mentem egy kort DCS A10 es azert az ott van nagyon :)))))
  • Clidey
    #5078
    Hát igen, teljesen igazad van Zolibács, ha megint csak egy eyecandy graftuningolt szart kapunk, közben meg a lényeges(ebb) dolgok maradnak az FSX (vagy még az alatti...) szinten, akkor ez az egész nem fog érni horsepoo-t sem. És sajnos az utóbbi évek-évtizedek gyakorlata azt mutatja, hogy sajnos mind a LM, mind a MS csak a csicsamicsa irányába halad, a technikai tartalom gyakorlatilag nem- vagy csak alig változott az FS2004 óta. De meg merem kockáztatni, hogy tán az FS2000 óta sem.
  • Hypo #5077
    majd meglatjuk,,,addig szkeptikus ameddig nem probalom, trailerek reviewk nem nagyon hatnak meg kepek meg plane nem:)) de mondjuk érdekes hogy ma már elég bedobni par szép videot kepet es mindenkinek felall a f... de azert ez egy repszim vannak eleg fontos dolgok amikrol semmit nem tudunk viszont legalabb annyira fontosak mint a look....de majd meglatjuk.
  • Nyiri
    #5076
    A satellite data és az azure ai miatt azt mondanám hogy eléggé át lett írva az engine. Gondolom fix online kapcsolat kell neki. Azure az MS cloud szolgáltatása. Gondolom full live AI lesz akkor az aktuális forgalom alapján.

    A bevezető elején látható képek alapján látható hogy nem render hanem real time. Szerintem a shadow kezelést teljesen átírták mert elég smooth. A felhők gyönyörűek. Lighting effectis is rohadt jó.

    Ha tényleg újra írták az engine-t akkor nem hiszem hogy erőgép kell neki. Ez a grafika szép de nem hinném hogy nagy gépigényt igényelne ha nem 20 éves technológiai megoldásokkal írták meg.

    Particle effects is újnak tűnik. Nem valami maszatolás mint a P3D-ben.

    1 dolog kicsit zavar. Mindenütt ahol látszik a futópálya. Sík egyenes :(

  • alert
    #5075
    Akár még jó is lehet. Ha rendesen megpiszkálták az engine-t, ma már a 6-8 magos procikból és a 16-32 GB-os memóriákból elég jó teljesítményt ki lehet hozni, ami akkor elképzelhetetlen volt. Nem említve, hogy a sok tíz gigabájt méretű scenery-t elég lassú volt anno a 40 MB/sec-el olvasható merevlemezekről betölteni és előre cach-elni. Homályos textúrák, stb. Ma egy Nvme SSD-ről futtatva 3500 MB/sec-el töltődik. Persze ha a múlt fejlesztéseit nézzük, akkor nem állunk túl jól, de majd meglátjuk :D
  • Hypo #5074
    Ja szép kicsit ráncos de ezt mar megszokhattuk, kb egy tomatoshade p3d, na most hogy szep az meg semmit nem jelent, sőt emlekezzünk anno a hires képre fsx bol meg a valosagra. Repmodel, idojaras, atc, ai ezek a lenyeges na meg a performance. Na de meglassuk bár én elég ovatos vagyok ezzel kapcsolatban inkabb csalodjak majd kellemeset :)))
  • Papirzacsi
    #5073
    Szerintem nem a program licenszét adták el, csak az engine licenszét, ahogy a dovetailses csávóknak is, akik a már nem is tudom milyen programot csináltak belőle, ami már le is bőgött olyan tiszavirág életű volt.
  • [HUN]FaTaL
    #5072
    Használhatják az FSX licenszét, és ránézésre az épületek és a víz alpaján ez is ugyanarra az enginere épül. Viszont ennek meg ellentmond, hogy az még egy atomerőművön sem futna el, nem hogy xboxon.

    Meglátjuk, szépnek szép. :)
  • Clidey
    #5071
    Nekem is ez volt az első gondolatom, mikor megnéztem ezt a múvit. Csak remélni tudom, hogy a Flight irtózatos lebőgése után tudatosult bennük, hogy az a fajta üzleti modell életképtelen, és nem akarják mégegyszer megpróbálni.
    Ez a videó semmit nem árul el azon kívül, hogy grafikailag kb mire lehet majd számítani. Az viszont tényleg szép lesz, el kell ismerni. Gondolom - de javítsatok ki ha tévedek és rosszul emlékszem - mivel a FSX licenszét eladták a LM-nak, így ez a mostani elvileg egy teljesen új alapokra épülő cucc lesz, semmiben sem fog hasonlítani - nem hasonlíthat - az FSX/P3D-re.
    Szóval én a videó alapján bizakodó vagyok, de nem remélek sokat, akkor nem fogok csalódni! :D
  • alert
    #5070
    Azt írják a cikkek és akik az E3-on voltak, hogy a hírek szerint PC lesz. Azért promózzák az Xbox logóval, mert elvileg az Xbox Game Passon belül fog megjelenni, amit szintén most jelentettek be PC-re (Xbox Game Pass PC). Persze egyik release sincs hivatalosan megerősítve. Remélem nem valami konzolos bohóckodás lesz, hanem tényleg visszatér :D
  • Nyiri
    #5069
    És PC-re....
  • Hypo #5068
    xboxra...
  • Nyiri
    #5067
    Hoppá. Új Microsoft Flight Simulator
  • spmd
    #5066
  • Clidey
    #5065
    Én nem tudok róla.
  • Clidey
    #5064
  • terasz
    #5063
    Sziasztok! Airbus A321LR jött ki már valakitől X-planere?
  • spmd
    #5062
  • spmd
    #5061
    Megvettem az AW Designs TNCM 1.7-es verzióját, de sajnos még ez sem tökéletesen optimalizált, bár már jobb, mint az előzőek. A FlyTampa LGKR Corfu scenery nálam pl. még az árnyékok bekapcsolásával is tökéletesen fut, ellenben a TNCM-el, amiben óriási lag-ok elég gyakran előfordulnak, valószínűleg a videókártyám 3GB-os memóriája miatt (ide kell a 8GB).
  • spmd
    #5060
    Próbálta már valaki, mármint a AW Designs TFFJ-t? Mennyire gépigényes, az AW Designs TNCM-hez képest jobb-e az optimalizálása? Az utóbbi 1.2-es verziójával vannak nálam mikrolagok, de elméletileg az 1.7 verzió már sokkal jobb.
  • Clidey
    #5059
    Airworthy Designs' Princess of the Caribbean Part 2: Pre-Release Information

    Hát, eléggé faszányosan néz ki. Mondjuk már az első verzió is nagyon hangulatos...
  • ekre
    #5058
    picit távolabbi vizekre eveztem, Új Zélandon felfrissítettem egy régi Heli Training scenery-t.
    elgurult a gyógyszer, sok-sok (nagyon sok :)) apró részlet került be.

    egy galéria, a készítés során lőtt screenshotokkal

    a scenery innen ingyenesen tölthető
  • Hypo #5057
    hat pedig csak client-et updateltem es felkerult az uj qw update es csillog szep ahogy kell :) 4.5 hat en azert varnek vele vagy full install mert eleg sok az aprobb gond vele, mondjuk 4.4 se tokeletes eddig 4.2 volt nekem a legjobb. Na de ne legyunk telhetetlenek meg mindig egy 20 eves game-el toljuk :))))) viszont FSLABS update hát nem piskóta az a gép eddig se de most elérte a szimulacio tetejét. ATSU funkciok. Utalom az airbust de ez az az eset hogy muszaj repulni vele :)
  • nibron
    #5056
    Már 4.4-nél is kell a Content a PBR működéséhez. Gondolom a Client-ben van a kód része, a Content-ben a modell része. A QW787-et én is néztem, elég jó rajta a PBR (Qantas-t néztem), talán nem csillog annyira mint a PMDG. Ha nem cserélted a Content-et, akkor nálad biztosan nem működik, max. nem tűnik el úgy a QW mint a PMDG.
    QW a mostani update-ben elég sok mindent javított, de még mindig elég kritikán aluli. Pl. azt baromira nem fogom, hogy javítanak az ND DME kijelzésén, és még mindig rossz. Pedig ez elég egyszerű feladat lenne. Mint ahogy az FMS NAV Radio panel kezelése is az lenne. Az EFB-n javítottak egy csomó mindent, de emellett raktak be újabb hibákat.
  • rodenj
    #5055
    Szia, szívesen vállalkozok tesztelésre én is.
  • ekre
    #5054
    szerintem lassan megoldható, public beta előtt egy szűkebb tesztet úgyis szeretnénk :)
  • Hypo #5053
    ok, en maradtam 4.4 ott is csak clienst updateltem QW update utan PBR muxik FSLABS legujabb updateje is muxik 4.4 alatt csak client updatenel, de igen akinek kell az cserelje persze. Bar nem tudom mi van a content ben ami befolyasolja egy addon gepet de persze p3d barmi lehet:))
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2019.04.15. 07:52:34
  • nibron
    #5052
    Aki úgy frissít, hogy csak a kilenst cseréli, akkor ott tudni kell, hogy a PBR miatt most már a Content-et is kell. Azok a modellek amik használják a PBR-t és nincs fenn legalább a 4.4-es, nem működik a repcsi. Sőt nem is látszik. Így volt ez a PMDG747-es legutóbbi frissítésekor is.
  • Rudi50
    #5051
    A megaairport budapestet, hogyan kell feltenni p3d alá? Azt írja ki, hogy nem találja az fsx-et.
  • Hypo #5050
  • Hypo #5049
    Hát azért annál picit többről van szó de még messze a tökéletestől bizonyos sceneryk loading time-ja rovidebb de en még várnék vele akinek megy rendben a 4.4 az még ki birja par hetig:)
  • Hont
    #5048
    Én ennek is örülök...:D :D Én kis igényű vagyok...!
  • Clidey
    #5047
    Miért, szerinted nem az?
  • Hont
    #5046
    Ne is törődj vele Tibi! Téged úgy sem érint...
  • Clidey
    #5045


  • Clidey
    #5044










    Én ilyen szakadó esőben ugyan ki nem szállok!!!
  • Clidey
    #5043
    Eyecandy update
  • Hont
    #5042
    PREPAR3D v4.5
  • Papirzacsi
    #5041
    tesztelném :-D