5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • Frequency
    #5120
  • Papirzacsi
    #5119
  • Clidey
    #5118


    Háttöööö....
  • Frequency
    #5117
    Most olvastam a hozzászólásoknál,hogy csak a teljes world scenery bemutató jön október 12-én :(
  • Frequency
    #5116
    Tényleg 12 nap múlva megjelenik?

    Utoljára szerkesztette: Frequency, 2019.09.28. 12:46:28
  • nibron
    #5115
    Részemről rendben van az, hogy most így viselkedik egy-egy szituációban a gép. A rep.dinamikán bármikor lehet módosítani, megfelelően kisúlyozni a gépet, nyomatékok, levegőáramlás stb. Ezek általában mind paraméterek (qrva sok), megfelelő hozzáállással és rengeteg idővel rendelkező személy be tudja lőni. De egy szimulátorban mostanság többnyire a többi a lényeg a jelenlegi igények szerint. Ha a megjelenés, a környezet és annak viselkedése nincs jól megcsinálva, azon később nagyon nehéz javítani. Az időjárás kezelése dettó (van ismerősöm a hifinél és mesélte, hogy mit szenvednek az xpl-es active sky-al. elég rendesen át kellene alakítani az xpl időjárás részét, a grafikát és még pár egyszerűbb dolgot. szerencse, hogy meyer-ék nyitottan állnak hozzá, de gond van a felülről való kompatibilitással). Egy fejlesztés során külön kell választani a később könnyen módosítható modulokat (az fd pont ilyen) és azokra nem kell akkora figyelmet fordítani mint azokra amelyek az alkalmazás "ökölszabályait" tartalmazzák. Az fd-ben is van ilyen, de nem olyan vészes. jelenleg a P3D-ben is lehet paramétereket figyelmen kívül hagyni, illetve újakat felvenni, bizonyos keretek között, az XPL-ben ez még könnyebb. Ezekkel meg lehet valósítani egy reálishoz nagyon közeli viselkedést, de alapvetően nem embernek való feladat. Én a RealAir Lancair-ját és a "Duke"-ot próbáltam feljavítani. A LancAir már elég jó volt, de muszáj volt feladnom, mert a paraméterezés meg a hozzá írt kód elvitte az életemet. Valószínű, hogy az addon gyártóknak sem éri meg, azért nincsenek készre paraméterezve a gépek. De meg lehetne csinálni. És amikor kész van kiderül, hogy túl sok erőforrást zabál, úgyhogy optimalizálni kell, ami elviszi az összes beállítást és lehet elölről kezdeni az egészet :).
  • Clidey
    #5114
    Hát akkor ennyi erővel le is szkriptelhetik az egész manővert 'oszt jónapot, nem kell ide érodinamikát számoltatni. :)))))
    Csodálkozom amúgy rajtad, régebben sokkal igényesebb voltál e tekintetben (is). :DDDDD
    AZ igaz, hogy néha-néha elég érdekesen lehet dugózni XPL-ben is, de ha épp jó pillanatában kapod el a szimulétört, akkor bizony tökre élethűen pörög lefele. Pláne a bevitel néz ki tökre jól.
    P3D-ről nem nyilatkozom. :))))
  • Papirzacsi
    #5113
    Azt gondolnám, hogy itt nem azt kell értékelni, hogy a repülőgép pont olyan szögben, állásszöggel, csúszással, lengésekkel dugózik, mint az igazi repülőgép hanem, hogy képes autorotációra szándékos, vagy nem szándékos módon előidézve. A topik társszimulátorában se igen lehet megcsinálni ezt a manővert.
  • Clidey
    #5112
    Hát még talán ahhoz se, mert ugye az (vezetett) orsózás az hossztengely körül történik. Ebbe a "figurába" meg minden tengely érintett.
    Egy dugóban a való életben ha nem is beleszorulsz az ülésbe, de legalábbis nem emelkedsz el tőle. Ezen a videón meg simán kikoccolnád a fejeddel a plafont, úgy pörög a gép.
    Szóval gyanítom (bár ne legyen igazam!), hogy megint kapunk egy FSX/P3D-szerű FD-t csicsamicsa grafikával. Kár.
    Utoljára szerkesztette: Clidey, 2019.09.17. 14:23:07
  • Frequency
    #5111
    Szerintem ez a videó közelebb áll az orsózáshoz,mint a dugóhúzóhoz.
  • Clidey
    #5110
    MSFS2020

    Új kép nem jelent meg, de 4 videó igen. Három nagyon szép, el kell ismerni, azonban a dugúhúzót bemutató nekem hatalmas csalódás. Totál nem így dugózik egy igazi repülőgép. Ez engem inkább a korábbi FS-szériákra emlékeztet, illetőleg a különböző hájpolt addonok dugózására - amiről azt állították, hogy na ez aztán űberkirály realisztik. Aztán nem az. :)

    MSFS2020 Cessna dugó
  • Papirzacsi
    #5109
    Tippem, hogy a szimulátor a felelős érte, de őszintén szólva számomra nem egyértelmű, hogy mire gondolsz szemét alatt, és a kis képen se nagyon látni a részleteket. :-D
  • Fedon
    #5108
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hogy mi szórja nekem tele a tájat ezzel sok "szeméttel"? Köszönöm szépen.




  • Hypo #5107
    cuki
  • Frequency
    #5106
  • [HUN]FaTaL
    #5105
  • Clidey
    #5104
    Két új kép



  • Clidey
    #5103
    FS2020 mozgásban

    Cap-20 aerobatics
  • Clidey
    #5102
    Igen, ettől tartok picit én is. De hát kell valami csicsamicsa a tizenpáréves és/vagy kocaszimulátorosoknak is, ami miatt megveszik majd az FS2020-at. És alavetően nem is lenne bajom ezzel, ha közben az igazi szimulátoros szempontok nem sikkadnak el.

    Juteszembe: épp a minap jelentette be Mejjer bácsi, hogy durván át lesz dolgozva az XPL FD-je a 11.40-es verzióban...

  • Clidey
    #5101
    Én arra leszek kiváncsi a satellit képek között néha előforduló durva színeltéréseket (és ottmaradt felhőket) hogyan fogják eltűntetni. Már ha folyamatosan a netről szedi majd az aktuális sceneryt. Vagy van ugye a B verzió amit már mondtam, hogy csak lesz pár (akár) nagyon nagy terület ami szépen kidolgozott satellit lesz, a többi meg marad a jelenlegi autogen alapú cucc.
  • Hypo #5100
    viszont szerintem viszik tovabb az eredeti otletet meg FSX bol majd kesobb a szerencsetlen befuccsolt sim tol, Missionok, Mulit, es VR a fo selling point nekik. Szoval out of the box nem biztos hogy kielegiti majd a HEavy Airlineresek igenyeit, azokat kurvara nem erdeklik a flamingok :)))
  • Hypo #5099
    az egy az egyben BING satelit image es arra dolgoznak ra, a felho valoszinu a regiok kozti ugrasoknal jol jon :) Amugy az hogy oinline meg nem biztos hogy rosszat jelet, mert igy is idojarast stb-t live ba nezed metar stb ugy hogy ha csak ezekre plusz a megfelelo satelit imagekre kell regiokent lehet vele elni :)
  • Frequency
    #5098
  • Clidey
    #5097
    Ha megnézed az ausztrál képet, észrevenni, hogy valami új módszerrel generálják a fákat (és gondolom ezzel együtt akkor az egyéb tereptárgyakat is), nekem olyan google earth-osnak tűnnek... Mindenesetre fentről sokkal szebben és élethűbben néznek ki. Aztán majd meglátjuk közelről... :)
    Azt viszont már most biztosra veszem, hogy csakis a nyüves Win10 alatt fog futni, szóval muszáj leszek emiatt oprendszert cserélni sajnos. :(
    Az is elgondolkodtató, hogy most hirtelen hogyhogy ismét beszállt az M$ a flightsim bizniszbe...? Lehet csípte a szemüket, hogy egyre többen és többen állnak át XPL11-re? :)))
  • [HUN]FaTaL
    #5096
    Ha tényleg a felhőből szedi, akkor lehet hogy műhöldképek alapján generálgat valamit, akkor viszont szerintem lefed mindent. Majd kiderül :)
  • Clidey
    #5095
    Pontosan. Ezért írtam én is hogy egy-egy régió. :)

    Álleesős új képek:

    Canyon


    Grand Canyon


    Australia

  • [HUN]FaTaL
    #5094
    Volt ott New York, Dubai, Egyiptom úgyhogy nem egy régió. Persze ettől még lehet pár kisebb. :)

    Állítólag az Azure miatt folyamatos online kapcsolat kell neki, ez nekem nem tetszik, mert akkor pár éven belül garantáltan lelövik a szervereket és lesz egy nagy semmi (még akkor is ha nem havidíjas).

    A grafika szép az biztos. :)
  • Hypo #5093
    A video alapjkan nem egy regio, ahogy be tudtam azonositani bar ki tudja:)
  • Clidey
    #5092
    Hát az tény, hogy az eddig megosztott képek és videók alapján messze a legszebb szimulátor lesz, ami valaha megjelent. Azonban az is eszembe jutott, hogy - lásd korábbi FS-ek trailerei - csak egy-egy régió van/lesz így kidolgozva úgy ahogy a privjúkon látjuk, a többi rész meg megint egy sakktábblaszerűen generált valami lesz? Mert akkor jól meg vagyunk most is vezetve! :D
    Mondom ezt úgy hogy nem olvastam el (még) részletesen, hogy milyen újdonság(ok) várható(ak) a tájgenerálással kapcsolatban.
    És ugye még nem is beszéltem az "under the hood" dolgokról, FD, WX, AI... Ha ezeken a tereken is legalább akkora lesz az előrelépés, mint a grafikai oldalon, akkor engem megvettek, megyek vissza XPL-ről! :)
  • Hypo #5091
    Jó kis osszefoglalo javaslom a vegen a trailert a frisset megnezni azert nem semmi
  • Hypo #5090
    a legjobb lenne egy sima sim op rendszer, ami fole szepen a 3rd party addon fejlesztok tudnanak csinalni cuccokat. ....es minimum 60FPS :)
  • Clidey
    #5089
    Osztom mindkettőtök véleményét. :)
    Nagyon remélem, hogy jó lecke volt nekik, és tanultak az MS Flight botrányos (le)szerepléséből, és nem akarnak semmi olyat ráerőltetni a júzerekre, amire nincs részükről igény.
    A csicsamicsa kinézettel és a vedörrel kapcsolatban már vannak halovány ellenérzéseim - habár az alanti képek pont ezt látszanak cáfolni -, de elképzelhetőnek tartom, hogy valamiféle kompromisszumot majd kitalálnak, hogy ne is nézzen ki csúnyán a szim, de az addon gyártók (REX, AS) se haljanak éhen. :)))
  • [HUN]FaTaL
    #5088
    Én meg remélem, hogy a mindenféle hangzatos Azure cuccok miatt nem találják ki, hogy havidíjas lesz. :D Mármint nem a weather, hanem az egész sim.
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2019.08.17. 13:52:36
  • Hypo #5087
    JA érdekes én is nem rég néztem/olvastam el mindent. Meglássuk, én örülnék ha nem kene se weather se shader se textura addon mert nincs szukseg ra:))
  • [HUN]FaTaL
    #5086
    Kiváncsi leszek mit hoznak ki belőle. De az is lehet hogy egy egész bányász ROG kell, hogy 20 fps-t nyomjon magából. :D
  • Clidey
    #5085
    És végre nem teljes titokban fejlesztenek M$-ék, hanem Laminar mintára próbálnak kommunikálni is, és hallgatni a júzerekre. Bíztató!

  • Clidey
    #5084
    Háát... REX-éknek nagyon fel kell kötni majd a gatyót, ha a MS2020-nál labdába akarnak rúgni...







  • spmd
    #5083
    Ennyire realisztikus helikopterrel még nem találkoztam a szimulátoros pályafutásom alatt.

    Utoljára szerkesztette: spmd, 2019.08.15. 21:11:58
  • ekre
    #5082


  • spmd
    #5081