5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • ekre
    #5040
    HungaryVFR beta 2 összehasonlítás Google Earth-el

    Galéria
  • Hypo #5039
  • Clidey
    #5038


  • Hypo #5037
    jol nez ki
  • Clidey
    #5036
  • Clidey
    #5035
  • Hypo #5034
    Na fel a gatyát X-PLANE Maestro megérkezett!!!!!!!
  • Clidey
    #5033
    Köszi!
    Életem első repcsije X-Plane alá, szóval azért csodát nem kell várni tőle.
    A multihoz semmi nem kell, csak beírjátok egymás IP címét az X-Plane MultipléLYer menüjébe és kész. Lehet egymáshoz csatlakozni külön-külön repcsivel, meg lehet úgy is hogy az egyik "megfigyelőként" beül a másik mellé.
  • kisgabi87
    #5032
    Király lesz a gép, a hangja is frankó!

    Hogyan sikerült így összehozni a multit? Mi kell hozzá?
  • Hont
    #5031
    Kettővel régebbi VGA driver megoldotta a hibát...!
  • Hont
    #5030
    Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék! Új meghajtókat raktam a gépbe... M2 Samu 970-re ment a Win10X64 Pro és egy külön SSD-re a P3D V4.3! Indítás után ez a kép fogad, majd kilép...Már túl fárad vagyok a megoldáshoz, de nem hagy nyugodni! Tudnátok segíteni?
  • Frequency
    #5029
    Nem tűnik rossznak:
  • Clidey
    #5028


  • miroy
    #5027
    Köszönöm a választ,
    már hozzá is rendeltem más bill.-hez de nem segített.
    A joy-nál van a “Pitch” és a “Roll” ami vezérli az irányítást.
    Keyboardnál ez nincs meg, csak a “Pitch trim down./up” és a “Roll trim left./right”.
    Viszont ez csak a felszállás után hatásos finom irányításhoz.
    A problémám az hogy Keyboard-al nem tudok felszállni, mert nincs írányítás.
  • rodenj
    #5026
    Szia, Mac-t nem ismerem, de gondolom az X-Plane menü ua. mint win alatt. Menj be a setupba,
    keyboard és a search keys-nél meg tudod nézni, melyik bill. mit csinál. Itt lehet hozzárendelni is a parancsokat a gombokhoz.
  • miroy
    #5025
    Sziasztok!
    Most ismerkedem az X-Plane szimulátorral és van egy problémám.
    Keyboard-al nem tudom irányítani a repülő mozgását, fel, le, ill. jobbra balra.
    Hiába nyomkodom a “[”. “]”, és a “8,9,0” gombokat, nem történik semmi.
    Joy-al megy szépen és egérrel is.
    Ja, és Mac gépről van szó.
    Köszönöm előre is a segítségeteket!
  • Robertoo21
    #5024
    Köszönöma válaszokat, sikerült.
    Megoldása : a Nibi által írt magassági problémát megoldottam és kellett egy re-install.

    2 év után a héten ismét online fogok repülni, nagyon köszönöm mindenkinek a hozzájárulását!!!
  • m814
    #5023
    Futtasd le az orbx global vector config toolsban, az airport elevation corrections-t.
  • nibron
    #5022
    általában 2 dolog szokott lenni. az egyik, hogy az orbx vectorban le kell tiltani az adott reptér magasság korrekcióját (fejből írom lehet nem pontos). a másik, hogy valamit eltolt az orbx a cfg-ben. ezt úgy tudod javítani, hogy törlöd a cfg fájlt, és újra szetapolsz. ezt az orbx miatt, ill. a különféle shaderek miatt időnként egyébként is meg kell tenni. pl. amikor süllyedéskor nagyon homályos a felszín, vagy rettentő lassú a betöltés grafikai része, vagy különböző fények váltásakor megakad a gép (pl. kabinvillany fel, ac bus elindítása).
  • Robertoo21
    #5021
    Sziasztok,

    Segítséget szeretnék kérni.
    Mi okozza azt, hogy a guruló és a kifutópályák, mintha 20 méterrel a föld felett lennének?
    Gyakorlatilag a guruló pályák között szakadékok vannak. (P3D orbx+lhsim LHBP)
    (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=106N_vtelen.png)
    Köszönöm, előre is segítséget!
  • eyecandy
    #5020
    Hasznos kis progi FSLabs-hoz
  • Robertoo21
    #5019
    Szia Nibi,

    nagyon köszi, tegnap meglett, ugyanis a beállított részen "slider" - t jelzett. Töröltem és a beállításnál már "Z Axis" néven működött.

    Amúgy jelenleg milyen P3D verziót érdemes használni?
    ASN és GSX működik még vele?

    Köszönöm!
  • nibron
    #5018
    nézd meg a windows játékvezérlők között, hogy felismeri-e a tengelyt és, hogy jól működik-e. Ha igen, nézd meg az fsuipc-ben, hogy ott szuperál-e. ha a windows sem kezeli jól, szedj le minden drivert amit telepítettél hozzá és úgy nézd meg. ha a windows alapból sem kezeli jól akkor valószínűleg halott a throttle rész.
  • Robertoo21
    #5017
    Sziasztok!
    Vettem egy trust gxt 555 predator joysticket és a P3D nem érzékeli a throttle részt!
    Valakinek van vele tapasztalata?
    Esetleg megkérhetném, hogy írja le, hogyan állította be?
    Minden más működik rajta

    Köszönöm előre is!
  • Hont
    #5016
    Srácok! Itt aztán ronda világ volt!
  • Pelsodriver
    #5015
    Kezdtem örülni az 1.30-as frissítésnek, mert azt hallottam valahol, hogy lesz végre normális ATC. Hát nem.Az új hangok jók, de az irányítás továbbra is nulla az FX-hez képest is. Ötletes, csak nem méltányolom, hogy cirka 60 dolcsiért ajánlják a fórumokon, hogy Pilot2 ATC -t vegyél hozzá. A 124thATC64 nem lenne rossz, de azt meg nem menti el! Működőképes ATC nélkül kiadni egy repülőszimulátort?Az ilyen nálam kész átverés! Nincs is kész még a game, ehhez képest húzós volt az ára...Jó, tudom, nem mindenkinek, de én sem szólok egy szót sem, ha a pénzemért minőséget kapok. Ez nem az.
  • ekre
    #5013
  • Hypo #5012
    Na mivel FSLABS- ra nincs penzem :))) viszont erdekel az airbus is ugy erdekesseg szintjen igy most akcio keretén belul az Aerosoft A318/319 re tettem ra a kezem, elso benyomas, nem rossz, szep cockpit jol muzsikal, elvitt A-bol B-be szoval nem olyan rossz ez, és van benne par jo kis feature is. Akik nem akarnak a komplexitasban elveszni de azert megismerkednenek a nagyvasakkal azoknak eddig csak ajanlani tudo. Nem FSLABS az biztos de nincs is nagyon mit szegyenkeznie plane ezert az arert.
  • Zpogi
    #5011
    Köszi így utólag is:)
    Esetleg valahonnan már letölthető az Ortho4XP_Overlays_HDv4-EU?
  • ekre
    #5010
    azért leírom ide is, hátha valakinek még jól jön! :)
    11.30 verzió felett frissítsétek LHBS, LHTL repteret és a library-t
  • Zpogi
    #5009
    Közben ráleltem Facen.
  • Zpogi
    #5008
    Sziasztok.
    Találkoztatok már ilyen hibával XPL11-ben?



    Utoljára szerkesztette: Zpogi, 2019.01.27. 19:10:34
  • Papirzacsi
    #5007
    Nézd, én csak mosolygok hátradőlve a sarokban és szemlélem az eseményeket, mert egy szóval se hasonlítottam össze a két programot és nem is akarom. Tisztában vagyok mindegyik előnyével hátrányával, hiszen mindkettőt ismerem és használtam, amikor időm engedte. Viszont azt látom, hogy nagy feszültségek vannak itt ebben a témában, így felőlem mindenki mondja el a saját véleményét ha akarja én majd csak pislogok, mosolygok.
    Viszont azt határozottan gondolom, hogy nem a vérpistikék adják a felhasználó tábort egyik programnál sem. Játszani pedig mindenki a maga szintjén és igényei szerint játszik vele. Azon kár aggódni, hogy valaki nem veszi olyan komolyan, ahogy azt mi szeretnénk, nem a mi dolgunk.


  • ekre
    #5006
    tényleg no offense, de az átlag korosztály 35 körüli (tavalyi, nem reprezentatív, kb ~10.000 ember bevonásával)
  • saca79
    #5005
    Azt sejtettem hogy senki nem fog velem egyet érteni,gondoltam le írok egy ellen véleményt is..Amiket említettem Zibo kapcsán csak példák és azt is írtam hogy rossz irányba indult el a dolog.Én meg azzal vagyok tisztában hogy milyen réteget céloz meg a fejlesztői csapat de ezt már lejjebb leírtam nem szeretném ismételni.Nincs is ezzel baj,üzlet.Rá kell kenyszeriteni a gyerkőcök szüleit hogy vegyék a méreg drága hardwareket.
  • ekre
    #5004
    azt meg sem említem, hogy közben előkészültek a vulcan implementálására, az sem volt kis meló és a teljes implementálás sem lesz az. ha ez nem fejlődés (az előbb felsoroltak mellett) akkor semmi :)
  • Clidey
    #5003
    Nem igazán tudok veled egyetérteni én sem. Ha elolvasod a release notes-eket, láthatod, hogy a VR meg a particle csak egy kis szelete az egésznek. Elég nagy változások történnek FD terén is minden egyes alkalommal. Tény, hogy ezért a VR marhaságért én sem vagyok oda, sőt, totál feleslegesnek és unrealisztikusnak tartom, de ha a piac megkívánja, akkor sajna nincs mese. Márpedig a szimulátor piac elég kicsi ahhoz, hogy muszáj legyen nekik minden új fícsör-vonatra felülni, ha nem akarnak piacot veszteni. Sajna ez van.
    A particle viszont nekem tetszik, még ha kicsit gyerekcipőben is jár még. De már épp ideje volt foglalkozniuk vele, kezdett már elegem lenni a fekete contrailből, meg smoke effektből. Igaz, vannak benne hiányosságok még mindig, de ki fogja magát forrni, én biztos vagyok benne.
    A Ziboval kapcsolatban sem igazán értelek...Az utasok menüből kikapcsolhatók. Nálam ki van, nincs szükségem rájuk. :D A 4K textúrát szintén te választhatod - nekem bőven elég a 2K, én azt használom. Az eső effekt viszont nagyon kell, anélkül elég bénán nézne ki egy esős approach, azért ezt remélem belátod. Mindezentúl mindig történik rendszer-ápdét is; sőt, legtöbbször inkább az történik mintsem vizuális csicsamicsa. :)
    És azért valljuk meg őszintén: azért nem semmi dolog, amit ideáig összehozott egy a szlovák srác! Hogy régebben minden este, de manapság is legalább hetente érkezik hozzá peccs. Hol máshol láttál még ilyet? :)
  • ekre
    #5002
    ezzel nagyon nem értek egyet. a particle system csak egy dolog, de a teljesen új repülési dinamika? ismét egy rahedli elem a scenery építőknek? VR baromi jó, nem mindegy, hogy Pistike VR-ban vagy joy-al vagy egérrel béna?
    a zibo féle esőcsepp és utasok, ha az egy gépet megfog, ott komoly baj van (esőcsepp 2d alapú textúra, utasok ismétlődnek és durván lowpoly)
    annak idején azért volt kevésbé elterjedt az xplane, mert csúnya volt (a többihez képest). nyilván ezen is fejleszteni kell, ha piacon akarnak maradni.
    ha a repülés élménye izgat, nem kell fullra húzni a grafikát, attól a fizika még a helyén marad.
  • saca79
    #5001
    Nem akarok vitába szállni abszolút.De saját tapasztalatom hogy az XPLANE nagyon rossz irányban halad a fejlesztés terén,úgy látom hogy rákkatantak nagyon a sok vérpistike unszolására és elkezdtek minden féle haszontalan effectet bele pakolni( particle system,láng füst anyám tudja) azt gondolom hogy valóban már inkabb kezd egy játékra hasonlítani az egész,aki meg szimulatornak akarja használni azoknak ezek a dolgok feleslegesek.Nem értem ezt az erőltetett VR vonalat se 14 éves gyerekek kapálóznak a levegőben a 747 ben közben alap dolgokkal nincsenek tisztában.El kell olvasni mas fórumokon milyen kérdések vannak...vicc.Ja igen szabad fejlesztői dolgok vannak,át is esett rengeteg addon "gyártó" a ló túl oldalára ezzel.Legjobb példa a ZIBO eddig volt egy élvezhető repülhető viszonylag kevés erőforrást igénylő madár,most a sok idegesítő hülye gyerek unszolására tele pakolták felesleges vizualis efekktekkel ,eső csepp,utasok,4k textura és lassan ott tartunk hogy 8700k 1080 Ti - al használhatatlan van 20 fps.Úgy gondolom hogy aki repülni akar nem pedig játszani, annak felesleges ez a vonal.De sajnos már kevés szimes van!Feltört a next generation ebben is.Felszáll odabassza majd élvezi hogy lángol.Személy szerint engem nem érdekel ha egy addon gépben nincs mutogató sztyuvi vagy bort kortyolgató utas csak normálisan repüljön !
  • ekre
    #5000
    a Mi-2 megkapta a librain támogatást, egyszerűen nem győzök betelni vele :D az eddigi szép napos idő helyett viharból viharba repülök :D