5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • Hypo #5200
    Igy van ha FS2020 a fő cél én várnék még.
  • endy papp
    #5199
  • Solt
    #5198
    Kb összefoglaltam, hogy mivel és miért van probléma. Nyugodtan mehetsz az adott topikba, mert egyrészt vannak azért ott olyanok akik szimulátoroznak, másrészt ott van napi tapasztalat az összetevőket illetően... például megszűnt az, hogy egy adott márka folyamatosan kiváló, vagy éppen gyenge minőséget képvisel. Szinte szériánként eltér, hogy éppen Asus, Gigabyte, vagy éppen Asrock lapot érdemes-e venni, és ugyanez van a VGA-k esetében is... kategóriánként mindig más és más termék nyújtja a legjobb ár/érték arányt. Például az én Asrock Z370-s Taichi alaplapom a Z370-s lapok között az egyik legjobb darab, de az Asrock Taichi Z390-s verziója már jóindulattal is csak erős közepes lett.

    Ami a legfontosabb, hogy először azt kell meghatározni, hogy mik a céljaid, elképzeléseid. Azt már tudjuk, hogy az MS2020 a fő cél, de magáról a játék motorjáról még nem sok infó van. Itt például érdemes lenne elgondolkozni a vásárlás halasztásán amíg több információ nem derül ki a játék motorjáról. Meg kéne várni amíg lesznek videók XY konfiguráción FPS számokkal.

    A következő lépés, hogy min szeretnél játszani. Monitor, vagy esetleg tervezel VR-t? Ha csak monitor, akkor milyen felbontású, azt tervezed-e lecserélni a közeljövőben és ha igen, mekkorára?

    Aztán jön az, hogy a konfigurációt tervezed-e menet közben fejlesztgetni, vagy megveszed, használod, ha már nagyon gyenge megint cseréled. Előbbi esetén lehet legózni, utóbbi esetén a jelenlegi igények fölé kell lőni amennyire csak lehet, hogy később is kitartson.

    Amikor ezek megvannak, akkor jön az, hogy a rendelkezésre álló keret mennyire találkozik az igényekkel, és innen lehet elkezdeni az "építkezést".
  • exTrem
    #5197
    Én örülök, hogy csatlakoztál a kommenteddel mert kell a segítség. Pont ezért írtam, mert nem kis pénzről van szó, de a következő min. 8 évre tervezek és elsődleges szempont a P3D illetve főleg a közelgő FS2020, másodlagos szempont unaloműzés szempontjából egyéb játékok. Semmi programozós, grafikus hókuszpókusz. Kérdem én, milyen seb(ekből) vérzik ez a konfig mert Én sajnos nem értek hozzá annyira, és pont a tápnál a kolléga mondta, hogy 850 menjen bele, fogyasztás tök mindegy :) Írok a fórumba amiket írtál szívesen, de nem véletlenül írtam ide, hogy itt mik a tapasztalatok és ki, mit gondol mert ott halvány lövése se lesz senkinek ha véletlenül olyat írok, hogy rep szimulátorra tervezem a gépet és nem bányászni akarok meg grafikus akármit csinálni. A jelenlegi konfig sem kevés pénz már de minimálisan még tudok emelni a kereten, viszont sokkal már nem, úgyhogy kompromisszumra is hajlandó vagyok de szeretném kihozni a maximumot ebből a pénzből.
    Utoljára szerkesztette: exTrem, 2019.12.04. 10:20:14
  • Solt
    #5196
    Nem akartam ebbe belefolyni, de csak nem bírom ki... :) Azt javaslom, hogy mondjuk PH-n egy megfelelő topikban járd körbe ezt a gépösszerakós sztorit, mert több sebből is vérzik ez a történet. AMD vs Intel viszonylatban mélyen nem mennék bele a történetbe, de mivel a következő FS nagy valószínűség szerint valamelyik low level API-t (Vulkan / DX12) fogja használni, ezért egy utolsó szériás Ryzen ár/érték arányban bizony jobb választás lenne mint egy 8700K, és mondom ezt úgy, hogy nekem is 8700K-m van. Ha nagyon ragaszkodsz a kékekhez és az AMD mindenképpen kilőve, akkor is érdemes inkább 9700K-t venni a 8700K helyett, mert a 8 fizikai mag sokszor jobban muzsikál mint a 6/6 (HT nyűgök) nem beszélve arról, hogy a 9700K-n végre megint forrasztott a kupak.

    Ezen felül,

    - Alacsonyan vannak a memória árak, tehát érdemesebb most 32 GB-s (2x16) kitet választani
    - Bármilyen VGA márkát választhatsz az ASUS lap mellé.
    - SSD-ből totál felesleges az M2-s, csak fűti a házat, ráadásul 1 db 1 TB-s (Sata3) olcsóbb mint 2 db 512 GB-s.
    - A 850W-s minőségi táp totál felesleges egy GPU-s konfiguráció mellé! Nekem a húzott 8700K és az 1080Ti mellett van egy 750W-s Seasonic Prime Ultra de csak azért, mert szeretem ha a táp kihasználtsága max 60-70% körül van. Kényelmesen elég lenne egy 650W-s táp is, természetesen minőségi darab!

    Javasolt PH topik: LINK

    Seasonic wattage calculator: LINK

    Utoljára szerkesztette: Solt, 2019.12.03. 19:29:57
  • Hont
    #5195
    Ez így penge kis gépnek tűni...Én max a hűtésre áldoznék még! Nem bírom már a ventilátorok zaját, ahogy öregszem..
  • exTrem
    #5194
    Köszönöm szépen, erre változott akkor a konfig, így már rendben lenne? Vagy valamit még cserélnél/cserélnétek rajta? A videókártyánál lenne olyan kérdésem, hogy miért van a 8-10 ASUS 2070 kártya között 50-60k-s különbség? Vagy mire figyeljek itt? ROG Strix vagy Dual vagy Turbo, melyiket érdemes? Köszi :)

    Alaplap: ASUS TUF Z390-PRO GAMING
    Processzor: INTEL CORE I7-8700K 3.70GHZ 1151 300 BOX
    Memória: 2X HYPERX 16GB PREDATOR DDR4 3200MHZ CL16 KIT HX432C16PB3K2/16
    Videokártya: ASUS DUAL-RTX2070S-A8G-EVO GEFORCE RTX 2070 SUPER 8GB GDDR6 EVO DUAL ADVANCED EDITION PCIE
    Merevlemez: WD RED PRO 2TB 3.5" 7200RPM 64MB SATA3 WD2002FFSX
    SSD: 2X SAMSUNG 500GB 970 EVO PLUS M.2 PCIE M.2 2280 MZ-V7S500BW
    Ház: BE QUIET! SILENT BASE 600
    Tápegység: CORSAIR TX SERIES MODULAR TX850M GOLD 850W
    Processzor hűtő: SCYTHE MUGEN 5 PCGH EDITION
  • Hypo #5193
  • Hont
    #5192
    Srácok! Ma pontosan hat éve nyitottuk ezt a topikot! Isten éltessen bennünket!
  • spmd
    #5191
    Leo Bodnar BU0836A joystick vezérlő eladó: Info
    Van hozzá egy csapágyazott házba épített HALL szenzoregység is. Én ezt a házi oldalkormányszettemhez használtam. Ára: 10.000Ft (szenzorral együtt).
    Továbbá eladó Ravcore Javelin joystickom is, a piros körszövött kábeles változat, amiben még jó elektronika volt, szemben a most kapható sima fekete USB kábeles és gagyi, pontatlanabb elektronikával árúsítottal szemben: hirdetés
  • nibron
    #5190
    A helyedben a tápot inkább 850W körülire lőném be. A 2060-as helyett inkább 2070-es, főleg ha szeretnél fs2020-al is nyomulni. A két kártya között elég nagy a különbség. Videókártyát és alaplapot szigorúan egy gyártótól (órajel eltolódás, gyári tuning szinkronja miatt).
    Toshiba HDD-t mostanában ne, elég hamar tönkremegy az elektronikájuk. Amúgy sem egy gyors eszköz, viszont szimpatikusan kerregnek.:)
    Inkább WD-t bármelyiket, akár a green-t is, kábé annyit tud mint a Toshiba.
    A többi faszányos.
  • exTrem
    #5189
    Sziasztok! Végleg rászántam magam a gépcserére, ezt sikerült összerakni, tudnátok esetleg véleményeket mondani, hogy passzol-e minden, vagy esetleg mit, miért és mire cserélnétek? Köszönöm a segítséget előre is! :)

    Alaplap: ASUS TUF Z390-PRO GAMING
    Processzor: INTEL CORE I7-8700K 3.70GHZ 1151 300 BOX
    Memória: 2X HYPERX 16GB PREDATOR DDR4 3200MHZ CL16 KIT HX432C16PB3K2/16
    Videokártya: GIGABYTE GV-N206SGAMINGOC WHITE-8GD GEFORCE RTX 2060 8GB GDDR6
    Merevlemez: TOSHIBA P300 2TB 3.5" 7200RPM 64MB SATA3 HDWD120EZSTA
    SSD: 2X SAMSUNG 500GB 970 EVO PLUS M.2 PCIE M.2 2280 MZ-V7S500BW
    Ház: BE QUIET! SILENT BASE 600
    Tápegység: COOLERMASTER MASTERWATT 750W
    Processzor hűtő: SCYTHE MUGEN 5 PCGH EDITION
  • flyby
    #5188
    Sírdogálok én itten,de Sikerült megoldanom!
    Jó repülést kívánok mindenkinek!
  • flyby
    #5187
    Üdvözlök mindenkit!
    Ki segítségeteket kérném, mert megakadtam már a legelső addon telepítése után! Régi flight szimulátor-os vagyok, de biztos én hibáztam! Feldobtam az új lhsim LHBP-t a P3D 4.5-re,de valahogy a scenery library-ban két bejegyzés van!
    Az egyiket én csináltam, mert egy kicsit kapkodtam, de most hogy szeretném törölni ,nem tudom megtenni a Deleta area -val
    Emiatt sajnos beszállókapuk nem jelennek meg!
    Ma tettem fel először az egész szimulációt és most tócsát sírtam magam alá! Ha van egy kis időtök az én kis hülyeségemre, nagyon hálás lennék!
  • Papirzacsi
    #5186
    Alla hát
  • Clidey
    #5185
    Arra az alfára gondolsz, ami megint csúszik?
  • Papirzacsi
    #5184
    Lassan már csak kiderül, ha végre valahára elkészül az a nyamvadt alfa verzió :-D
  • Clidey
    #5183
    Nekem egyre nagyobb félelmem az, hogy csak egy eyecandy-t fogunk kapni, annyira rágyúrtak a kinézetre. Túl szép lenne, ha kapna a (többi játékoscsoporthoz mérten) eléggé kicsi szimulátoros társadalom egy jól kinéző, profi FD-vel rendelkező software-t...
  • [HUN]FaTaL
    #5182
    Ha ez nem diavetítés közben, akkor
  • Clidey
    #5181














  • Clidey
    #5180
    Ez is
  • Papirzacsi
    #5179
    Megtekintésre javasolt

  • nibron
    #5178
    Hát igen, érdekes ez a 100dodó, na mind1. Egyébként küldtem privit.
  • Hypo #5177
    ja fizessek 100 at ugyan arra a gepre hogy majd a meg meg se jelent platfromon discount....hat nem tudom, teny a VC szebb, de nem 100 euroval:))) en már regota a nem hvatalos HD vc texturat hasznalom NGX hez es sookal szebb mint az eredeti ugy hogy nekem meg kisebb a kulonbseg raadasul a night litghting szebb a regin mint az ujon.

    EFB- szep meg minden de aki eddig is hasznalt kulso progit annak ez nem nagy hozzaadott ertek, FPS Sokal rosszabb mint NGX en vc ben atlagban 10fps el van kevesebb, taxizas egy fos, es a regi bugok mind benne....

    Ugy hogy en egyenlore repulok az NGX el aztan majd ha megjelenik fs2020 es a kepekhez megkozelitoen nez ki es teljesit majd akkor....Semmi gond ugy a sima ngx el ami engem az uj felé pusholna. Az meg aztan kicsit fura hogy lofing extra dolgot raktak bele, legalabb valami FSLabs szintu GSX kezelés, meg ertelemes SOUNDOK esetleg airline sound packek lehetosege stb stb de semmi.

    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2019.11.11. 08:21:35
  • nibron
    #5176
    Jah, ráhúzták a 747-es technológiát a régi 737-esre (a hibákkal együtt:)). Ami a 747-esnél rosszul működik az itt is.
  • [HUN]FaTaL
    #5175
    PMDG Clarifies NG3 Pricing And NGXu Policy
  • Hypo #5174
    nem mondtam ebbe benne a max ez egy jo kis reklam fogas volt neik majd fs2020 ra addig meg vedd meg 100euroert ugyan azt a gepet kiveve a vc... mindegy ez van :)
  • [HUN]FaTaL
    #5173
    Elvileg kijött egy updated ngx P3D-re, $100. Ha megveszed még idén, akkor az FS2020-as verzióból (NG3 vagy mi lesz a neve) ennyi kedvezményt kapsz. És abban lesz MAX is.
  • Clidey
    #5172
    Ez ami most kijött az más szerintem. Az FS2020-asban lesz MAX is. Már ha jól értem...de tényleg nem igazán fogalmaznak tisztán.
    Gondolom M$-ék toltak egy kis alaptőkét a PMDG-nek, hogy legyen kis húzóerő az új szimulátoruknak...

    Közben olvastam az X-Plane-s csoportokban is a hozzászólásokat. Összegezvén azt, hogy a PMDG nem számol az X-Plane-el a következő öt évben, az volt hogy "not a great loss"
    Nos igen, egy Zibo mellett mostmár nem igazából tudnának újat, de legfőképp jobbat felmutatni.
  • Hypo #5171
    PMDG-t se ertem delutan meg only fs2020 most kijott p3d re nagy kavaras van
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2019.11.08. 08:43:23
  • Clidey
    #5170
    Na igen, nálam is az elődleges szempont hogy milyen fps-t tud majd magából kifacsarni. Mert hiába lenne szebb-jobb-királyabb az FS2020 bármi másnál, ha közben diavetítés van. :)
    Az FD terén is igazad vagyon, az adja a legjobb eredményt, ha az ember maga próbálja, mert ugye a developerek eleve nem fognak olyat mondani semmilyen promó anyagukban hogy "hát, fasza a flight modell de itt-meg-itt totál szar unrealisztik, de ez van" :D
    Na jó, de annyi előnyöd azért van, hogy félévente beülhetsz egy full motion szimbe is... :DDDD
    Nekem is kellene igazából egy upgrade, mert ez a mostani is már a hatodik évét tapossa, de még várok én is hogy változik a piac mik lesznek az igények... :))))
    Egyszer járhatnál LHDK felé igazán... :)))) Mert arra sokkal kisebb az esély hogy én járok LHBP felé... :DDD :(((
  • alert
    #5169
    Bizakodunk :-) mint mindig. Engem az érdekel leginkább, hogy mennyire lesz lassú ez az engine. Mondjuk az XP11-hez képest. Ha tud annyira fluid lenni, akkor engem már megvettek. A flight model úgyis csak kipróbálva derül ki, mert eddig is mindig ígértek szép és jót.
    A "régóta beszéltünk" óta nem igazán szimeztem Tibcsi, ritkán indítom el. PC-t is kellene upgradelni az az igazság. Talán majd 2020-ban? :D
  • Clidey
    #5168
    Tökre egyetértünk. ;) Még élénken él az emlék, mikor beírtunk minden rendelkezésünkre álló adatot pontosan az .air fájlba, aztán gyakorlatilag egy kalap fos volt, amit produkált az FD szimulátoron belül. Aztán jöttek a saccolgatások. :))))))
    No, hát majd meglátjuk, mit tudnak ezek az új srácok görbíteni - én drukkolok nekik, hogy szakítani tudjanak az Aces Studios "hagyományaival"! :))))
  • Clidey
    #5167
    Irigykedsz mi, hogy nekem olyan haverjaim is vannak akik már a bétában is benne vannak!?! :DDDDDD
  • Papirzacsi
    #5166
    Az itt elmondottak alapján ez közelebb áll az x-plane felfogásához, mint a régi derivatívos flightmodel leíráshoz.


    Gyorsan hozzátenném első kézből, hogy semmi különbség nem lenne abban, ha a régi modellnél maradnának és csak pl. a cl-alfa görbét 10 helyett 1000 ponttal írnák le. Se jobb se rosszabb nem lenne tőle a szim. És azt is el kell mondani, hogy a régi felfogás se rossz, csak nehéz megtalálni hozzá a megfelelő paraméterezést, hogy tényleg jó legyen. Ezt nem sikerült senkinek megugrani, és otthon ülve számolgatva nem is lehet, csak érzésre állítgatni.
  • Papirzacsi
    #5165
    Egyelőre csak alfa teszt van, de még az se indult el. :-D
  • Clidey
    #5164
    Én meg azt, hogy maradt a régi "teória", csak sokkal több "mérési ponttal" számolnak, mint pl. az FSX vagy a P3D. Ergo maradt a táblázatos módszer. Na de majd meglátjuk. Van haver aki bekerült a béta tesztbe...
  • Clidey
    #5163
    "Ha bármit bennhagytak a régi technológiából már perelhetőek lesznek."
    Nem látta senki sem közülünk azt a (gyanítom) párszáz oldalas szerződést, amivel átadták a jogokat a LM-nak Ki tudja mi van abban. Gondolom pár jogász agyalt rajta egy darabig, míg az LM orra alá tolták.
  • nibron
    #5162
    Kíváncsi vagyok, hogy amikor majd megjelenik, mennyi idő múlva kezdik majd perelni. Mivel a komplett technológiát eladta/megszabadult másoknak, akik most konkurenciaként tekintenek az MS-re. Ha bármit bennhagytak a régi technológiából már perelhetőek lesznek. Az már más kérdés, hogy mennyire etikus, hogy anno az MS úgy adta el, a cuccot, hogy kiszáll a bizniszből, ennek ellenére teljes titokban újrafejlesztette az egészet. Egyébként annak idején beszéltünk is itt a fórumon erről, hogy mekkora átverés lenne ha ezt csinálná.:)
  • Papirzacsi
    #5161
    Nemsokára kiderül, de én az eddig megjelent videókból azt szűrtem le, hogy inkább az x-plane által használt flightmodel irányába mentek el.