5178
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

• OOM Hiba

• Helyes Library sorrend!

• Ideális ORBX sorrend!

• Miket kell még telepíteni esetleg?!

• Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!

• Ez is fontos!

• Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!

Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!

• Szimulátor hardver-szoftver biblia

• LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása

• ekre
    picit távolabbi vizekre eveztem, Új Zélandon felfrissítettem egy régi Heli Training scenery-t.
    elgurult a gyógyszer, sok-sok (nagyon sok :)) apró részlet került be.

egy galéria, a készítés során lőtt screenshotokkal

a scenery innen ingyenesen tölthető
  • Hypo #5057
    hat pedig csak client-et updateltem es felkerult az uj qw update es csillog szep ahogy kell :) 4.5 hat en azert varnek vele vagy full install mert eleg sok az aprobb gond vele, mondjuk 4.4 se tokeletes eddig 4.2 volt nekem a legjobb. Na de ne legyunk telhetetlenek meg mindig egy 20 eves game-el toljuk :))))) viszont FSLABS update hát nem piskóta az a gép eddig se de most elérte a szimulacio tetejét. ATSU funkciok. Utalom az airbust de ez az az eset hogy muszaj repulni vele :)
  • nibron
    Már 4.4-nél is kell a Content a PBR működéséhez. Gondolom a Client-ben van a kód része, a Content-ben a modell része. A QW787-et én is néztem, elég jó rajta a PBR (Qantas-t néztem), talán nem csillog annyira mint a PMDG. Ha nem cserélted a Content-et, akkor nálad biztosan nem működik, max. nem tűnik el úgy a QW mint a PMDG.
    QW a mostani update-ben elég sok mindent javított, de még mindig elég kritikán aluli. Pl. azt baromira nem fogom, hogy javítanak az ND DME kijelzésén, és még mindig rossz. Pedig ez elég egyszerű feladat lenne. Mint ahogy az FMS NAV Radio panel kezelése is az lenne. Az EFB-n javítottak egy csomó mindent, de emellett raktak be újabb hibákat.
  • rodenj
    Szia, szívesen vállalkozok tesztelésre én is.
  • ekre
    szerintem lassan megoldható, public beta előtt egy szűkebb tesztet úgyis szeretnénk :)
  • Hypo #5053
    ok, en maradtam 4.4 ott is csak clienst updateltem QW update utan PBR muxik FSLABS legujabb updateje is muxik 4.4 alatt csak client updatenel, de igen akinek kell az cserelje persze. Bar nem tudom mi van a content ben ami befolyasolja egy addon gepet de persze p3d barmi lehet:))
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2019.04.15. 07:52:34
  • nibron
    Aki úgy frissít, hogy csak a kilenst cseréli, akkor ott tudni kell, hogy a PBR miatt most már a Content-et is kell. Azok a modellek amik használják a PBR-t és nincs fenn legalább a 4.4-es, nem működik a repcsi. Sőt nem is látszik. Így volt ez a PMDG747-es legutóbbi frissítésekor is.
  • Rudi50
    A megaairport budapestet, hogyan kell feltenni p3d alá? Azt írja ki, hogy nem találja az fsx-et.
  • Hypo #5050
  • Hypo #5049
    Hát azért annál picit többről van szó de még messze a tökéletestől bizonyos sceneryk loading time-ja rovidebb de en még várnék vele akinek megy rendben a 4.4 az még ki birja par hetig:)
  • Hont
    Én ennek is örülök...:D :D Én kis igényű vagyok...!
  • Clidey
    Miért, szerinted nem az?
  • Hont
    Ne is törődj vele Tibi! Téged úgy sem érint...
  • Clidey

• Clidey

Én ilyen szakadó esőben ugyan ki nem szállok!!!
  • Clidey
    Eyecandy update
  • Hont
    PREPAR3D v4.5
  • Papirzacsi
    tesztelném :-D
  • ekre
    HungaryVFR beta 2 összehasonlítás Google Earth-el

Galéria
  • Hypo #5039
  • Clidey

• Hypo #5037
    jol nez ki
  • Clidey
  • Clidey
  • Hypo #5034
    Na fel a gatyát X-PLANE Maestro megérkezett!!!!!!!
  • Clidey
    Köszi!
    Életem első repcsije X-Plane alá, szóval azért csodát nem kell várni tőle.
    A multihoz semmi nem kell, csak beírjátok egymás IP címét az X-Plane MultipléLYer menüjébe és kész. Lehet egymáshoz csatlakozni külön-külön repcsivel, meg lehet úgy is hogy az egyik "megfigyelőként" beül a másik mellé.
  • kisgabi87
    Király lesz a gép, a hangja is frankó!

Hogyan sikerült így összehozni a multit? Mi kell hozzá?
  • Hont
    Kettővel régebbi VGA driver megoldotta a hibát...!
  • Hont
    Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék! Új meghajtókat raktam a gépbe... M2 Samu 970-re ment a Win10X64 Pro és egy külön SSD-re a P3D V4.3! Indítás után ez a kép fogad, majd kilép...Már túl fárad vagyok a megoldáshoz, de nem hagy nyugodni! Tudnátok segíteni?
  • Frequency
    Nem tűnik rossznak:
  • Clidey

• miroy
    Köszönöm a választ,
    már hozzá is rendeltem más bill.-hez de nem segített.
    A joy-nál van a “Pitch” és a “Roll” ami vezérli az irányítást.
    Keyboardnál ez nincs meg, csak a “Pitch trim down./up” és a “Roll trim left./right”.
    Viszont ez csak a felszállás után hatásos finom irányításhoz.
    A problémám az hogy Keyboard-al nem tudok felszállni, mert nincs írányítás.
  • rodenj
    Szia, Mac-t nem ismerem, de gondolom az X-Plane menü ua. mint win alatt. Menj be a setupba,
    keyboard és a search keys-nél meg tudod nézni, melyik bill. mit csinál. Itt lehet hozzárendelni is a parancsokat a gombokhoz.
  • miroy
    Sziasztok!
    Most ismerkedem az X-Plane szimulátorral és van egy problémám.
    Keyboard-al nem tudom irányítani a repülő mozgását, fel, le, ill. jobbra balra.
    Hiába nyomkodom a “[”. “]”, és a “8,9,0” gombokat, nem történik semmi.
    Joy-al megy szépen és egérrel is.
    Ja, és Mac gépről van szó.
    Köszönöm előre is a segítségeteket!
  • Robertoo21
    Köszönöma válaszokat, sikerült.
    Megoldása : a Nibi által írt magassági problémát megoldottam és kellett egy re-install.

2 év után a héten ismét online fogok repülni, nagyon köszönöm mindenkinek a hozzájárulását!!!
  • m814
    Futtasd le az orbx global vector config toolsban, az airport elevation corrections-t.
  • nibron
    általában 2 dolog szokott lenni. az egyik, hogy az orbx vectorban le kell tiltani az adott reptér magasság korrekcióját (fejből írom lehet nem pontos). a másik, hogy valamit eltolt az orbx a cfg-ben. ezt úgy tudod javítani, hogy törlöd a cfg fájlt, és újra szetapolsz. ezt az orbx miatt, ill. a különféle shaderek miatt időnként egyébként is meg kell tenni. pl. amikor süllyedéskor nagyon homályos a felszín, vagy rettentő lassú a betöltés grafikai része, vagy különböző fények váltásakor megakad a gép (pl. kabinvillany fel, ac bus elindítása).
  • Robertoo21
    Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
    Mi okozza azt, hogy a guruló és a kifutópályák, mintha 20 méterrel a föld felett lennének?
    Gyakorlatilag a guruló pályák között szakadékok vannak. (P3D orbx+lhsim LHBP)
    (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=106N_vtelen.png)
    Köszönöm, előre is segítséget!
  • eyecandy
    Hasznos kis progi FSLabs-hoz
  • Robertoo21
    Szia Nibi,

nagyon köszi, tegnap meglett, ugyanis a beállított részen "slider" - t jelzett. Töröltem és a beállításnál már "Z Axis" néven működött.

Amúgy jelenleg milyen P3D verziót érdemes használni?
    ASN és GSX működik még vele?

Köszönöm!