5187
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

• OOM Hiba

• Helyes Library sorrend!

• Ideális ORBX sorrend!

• Miket kell még telepíteni esetleg?!

• Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!

• Ez is fontos!

• Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!

Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!

• Szimulátor hardver-szoftver biblia

• LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása

• Clidey
    Jaj bocs, tényleg...Mikroszoft....
  • Solt
    Ne legyél... :) Az, hogy DX11-n ragadnak vele, gyakorlatilag ki is zárja, hogy a PC-s és a konzol verzió azonos legyen... bármilyen konzol is jön, szerintem tuti, hogy max egy butított verzió fog menni rajta. A VR támogatás lebegtetése is arra enged következtetni, hogy nem éppen optimális a képkockaszám...
  • Clidey
    Van sok like, de van dislike is részemről... :)

Facts and features
  • Clidey
    Hja igen, e tekintetben én sem érzem magam potenciális vevőnek. Ezt írtam a #5123-ban is.
  • [HUN]FaTaL
    "2 petabytes scenery data streamed via Microsoft Azure, can be cached as well"

Ez a jövőre nézve mondjuk jó döntés. Még akkor is, ha ez most brutális háttértárnak tűnik. Bár jól belegondolva ez sztem még 15 év múlva is az lesz. De úgysem kell az egész világot cachelni.
  • perko #5142
    Hát én nem igazán a kvalitásra gondoltam, inkább az árra. A leírások és a látvány alapján számomra is nagyon biztató, de nem biztos, hogy megengedhetem magamnak. Amióta számítógépem van minden FS verzió megvan eredetiben, ez nem biztos, hogy meg lesz. Ha havi fizetős lesz, nagyon nem mindegy mennyi lesz a díj. Warez ugye kizárható.
  • Clidey
    Én most egy picit optimistább vagyok mint voltam régen az FS2004-FSX korában. Mivel itt lesz XBox-os verzió is, így ha van egy azzal egyenértékű hardvered, már nagyon mellé nem lőhetsz, mert ott "elvárás" a 50-60fps
  • Clidey
    Erre mondja a művelt orosz (aki tud englisül) hogy: impressive!
    Ez volt benne az alábbi linkemen a hanganyagba?
    Ez a realtime traffic érdekes lesz...mert ugye ahhoz egyrészt kell majd csomó festés és típus (mert anélkül eléggé hülyeségnek tartanám), meg egy valamire való source is...vajon lepénzelték a flightradart?
  • Clidey
    Hát igen...csodálkozom amúgy, hogy csak most jutott eszébe bárkinek (LM, LR, M$) is hogy kellene rainbow is De jó döntés volt!
  • perko #5138
    Ez nem az én szimulátorom lesz, úgy érzem. Esetleg Mészárosé :(
  • Hypo #5137
    World VFR on release,
    2 petabytes scenery data streamed via Microsoft Azure, can be cached as well
    Dynamic stalling.. 1000 data points per surface vs 1 per FSX plane.
    Real time weather and sea... 32 levels of clouds.. Rain modeled on particles..
    Barometrics affecting aircraft. Clouds affecting aircraft. Sloped runways, wheel resistance. Using Bing world data.
    460 cities with 3cm resolution, most others 50cm.
    Development has been going on for 5 years. 2 trillion trees mapped. Interactive check lists, slopes and uneven terrain. Dynamic friction, real time AI traffic, 3rd party support. 200 developers at ASOBO, Microsofts development partner, 60% have PPLs.
  • Hypo #5136
    de azert szep
  • Hypo #5135
    Microsoft- Bármi lehet :))))) bar ebben se azt mondjak hogy alapbol igy lesz csak hogy lesz... :)
  • Clidey
    Gyanítom leszen azért csalódott júzerek a megjelenés után... :)

Viszont. Itt van egy riport a készítőkkel. Meghallgatni sajna nem tudom mert a melóhelyi gépemen nincs hangszóró, de az írásos összefoglalóban az van hogy "Regional ATC improvements...", tehát ha improvements, akkor mégiscsak lesz benne ATC, sőt, jobb is mint a mostani...?
    Nem lehet, hogy amit te olvastál, az csak a mostani pre-alpha verzióra vonatkozik?
  • Hypo #5133
    szep talaj szep felhok ez kell a nepnek :)
  • Clidey
    Yúy! Ez azért gáz! Akkor lőttek az AI-forgalomnak is nyílván...
  • [HUN]FaTaL
    ROFL
  • Hade
    Sziasztok,
    kezdő szimulátorosként szeretném a segítségeteket kérni. Prepar3D programhoz letöltöttem a FreeMeshX Global és USA kiegészítőket. Ha ezeket telepítem akkor még van lehetőségem az Aerosoft-nál vásárolt repülőtereket is beilleszteni a játékba vagy esetleg valamilyen összeakadás előfordulhat?
  • Hypo #5129
    most olvastam hogy elvileg: "... the FS team have said that there will not be ATC available initially,.." hát nem jó előjel max ha Pro ATC x mukodik vele :))))
  • Clidey
    First impressions
  • Hypo #5127
    en inkabb Navaids, ATC, ground handling re lennek kivancsi:)
  • Hypo #5126
    kb ugyan azt mutatja mindegyik videó picit más aspektusból :)) szép amúgy egy érdekes az azért jól látszik hogy spot view külső nézetben az ha van fix 30 fps akkor sokat mondok :)))) de hogy tuti nem 60fps az biztos, nem hinnem hogy yt convertalja így a videókat de mindegyiknél van egy kis rezzenés :) földi trafficot szerintem itt is nyugodtan kikapcsolhatjuk majd meg a madarakat állatokat:))) ) érdemes a körforgalomba levő kocsikat nézni felülnézetben elég crazy mozgás:) Sky, felhők fény és árnyék elég jó.
  • Hypo #5125
    Frooglesim:

Utoljára szerkesztette: Hypo, 2019.09.30. 20:54:06
  • [HUN]FaTaL
    Nekem is ez a félelmem az azure miatt. Hogy mennyire eladható? Az addonok piacából kiindulva szerintem a nagytöbbségnél eladható is lehet akár.

Én mondjuk nem fizetek szoftverért havidíjat, de az más kérdés, ha ilyen lesz nem én vagyok a célközönség. :)
  • Clidey
    Én inkább attól tartok hogy ez havi fizetős lesz. Már csak az Xbox Game Pass miatt is.... Hááát...végülis jobb évente lehúzni ~160 dollárt mint egyszer 50-70-et... Csak kérdés ez a fajta üzletpolitika mennyire lesz eladható a relatív kicsi szimulátoros tábor körében...
  • Frequency
    X-boxra is kiadják,úgyhogy szerintem elég optimizált lesz ;)
  • [HUN]FaTaL
    A látvánnyal megvettek. Kiváncsi vagyok milyen automerőmű kell majd, hogy 3-nál több FPS-t préseljen ki magából. :D
  • Frequency
  • Papirzacsi
  • Clidey

Háttöööö....
  • Frequency
    Most olvastam a hozzászólásoknál,hogy csak a teljes world scenery bemutató jön október 12-én :(
  • Frequency
    Tényleg 12 nap múlva megjelenik?

Utoljára szerkesztette: Frequency, 2019.09.28. 12:46:28
  • nibron
    Részemről rendben van az, hogy most így viselkedik egy-egy szituációban a gép. A rep.dinamikán bármikor lehet módosítani, megfelelően kisúlyozni a gépet, nyomatékok, levegőáramlás stb. Ezek általában mind paraméterek (qrva sok), megfelelő hozzáállással és rengeteg idővel rendelkező személy be tudja lőni. De egy szimulátorban mostanság többnyire a többi a lényeg a jelenlegi igények szerint. Ha a megjelenés, a környezet és annak viselkedése nincs jól megcsinálva, azon később nagyon nehéz javítani. Az időjárás kezelése dettó (van ismerősöm a hifinél és mesélte, hogy mit szenvednek az xpl-es active sky-al. elég rendesen át kellene alakítani az xpl időjárás részét, a grafikát és még pár egyszerűbb dolgot. szerencse, hogy meyer-ék nyitottan állnak hozzá, de gond van a felülről való kompatibilitással). Egy fejlesztés során külön kell választani a később könnyen módosítható modulokat (az fd pont ilyen) és azokra nem kell akkora figyelmet fordítani mint azokra amelyek az alkalmazás "ökölszabályait" tartalmazzák. Az fd-ben is van ilyen, de nem olyan vészes. jelenleg a P3D-ben is lehet paramétereket figyelmen kívül hagyni, illetve újakat felvenni, bizonyos keretek között, az XPL-ben ez még könnyebb. Ezekkel meg lehet valósítani egy reálishoz nagyon közeli viselkedést, de alapvetően nem embernek való feladat. Én a RealAir Lancair-ját és a "Duke"-ot próbáltam feljavítani. A LancAir már elég jó volt, de muszáj volt feladnom, mert a paraméterezés meg a hozzá írt kód elvitte az életemet. Valószínű, hogy az addon gyártóknak sem éri meg, azért nincsenek készre paraméterezve a gépek. De meg lehetne csinálni. És amikor kész van kiderül, hogy túl sok erőforrást zabál, úgyhogy optimalizálni kell, ami elviszi az összes beállítást és lehet elölről kezdeni az egészet :).
  • Clidey
    Hát akkor ennyi erővel le is szkriptelhetik az egész manővert 'oszt jónapot, nem kell ide érodinamikát számoltatni. :)))))
    Csodálkozom amúgy rajtad, régebben sokkal igényesebb voltál e tekintetben (is). :DDDDD
    AZ igaz, hogy néha-néha elég érdekesen lehet dugózni XPL-ben is, de ha épp jó pillanatában kapod el a szimulétört, akkor bizony tökre élethűen pörög lefele. Pláne a bevitel néz ki tökre jól.
    P3D-ről nem nyilatkozom. :))))
  • Papirzacsi
    Azt gondolnám, hogy itt nem azt kell értékelni, hogy a repülőgép pont olyan szögben, állásszöggel, csúszással, lengésekkel dugózik, mint az igazi repülőgép hanem, hogy képes autorotációra szándékos, vagy nem szándékos módon előidézve. A topik társszimulátorában se igen lehet megcsinálni ezt a manővert.
  • Clidey
    Hát még talán ahhoz se, mert ugye az (vezetett) orsózás az hossztengely körül történik. Ebbe a "figurába" meg minden tengely érintett.
    Egy dugóban a való életben ha nem is beleszorulsz az ülésbe, de legalábbis nem emelkedsz el tőle. Ezen a videón meg simán kikoccolnád a fejeddel a plafont, úgy pörög a gép.
    Szóval gyanítom (bár ne legyen igazam!), hogy megint kapunk egy FSX/P3D-szerű FD-t csicsamicsa grafikával. Kár.
    Utoljára szerkesztette: Clidey, 2019.09.17. 14:23:07
  • Frequency
    Szerintem ez a videó közelebb áll az orsózáshoz,mint a dugóhúzóhoz.
  • Clidey
    MSFS2020

Új kép nem jelent meg, de 4 videó igen. Három nagyon szép, el kell ismerni, azonban a dugúhúzót bemutató nekem hatalmas csalódás. Totál nem így dugózik egy igazi repülőgép. Ez engem inkább a korábbi FS-szériákra emlékeztet, illetőleg a különböző hájpolt addonok dugózására - amiről azt állították, hogy na ez aztán űberkirály realisztik. Aztán nem az. :)

MSFS2020 Cessna dugó
  • Papirzacsi
    Tippem, hogy a szimulátor a felelős érte, de őszintén szólva számomra nem egyértelmű, hogy mire gondolsz szemét alatt, és a kis képen se nagyon látni a részleteket. :-D
  • Fedon
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hogy mi szórja nekem tele a tájat ezzel sok "szeméttel"? Köszönöm szépen.