5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • Rolo3
    #5360
    Sziasztok Rolo vagyok a P3D érdekelne mennyire jó szimu (repülés fizika, realisztika, Grafika) terén érdeklődnék és milyen licencet érdemes venni hozzá?
    10 éve kb DCS-t repülök az elég jó fizikában meg a többi részben.
    Gépem van alá VR-ban repülök többnyire.
    Előre is köszönöm a válaszokat.
  • Hont
    #5359
    Boldog Karácsonyt kívánok én is nektek!
  • eyecandy
    #5358
    Boldog karácsonyt mindenkinek
  • Pelsodriver
    #5357
    Azért én kíváncsi lennék rá, hogy a Laminar lép-e valamit az új MFS létére, motiválja-e őket nem kevés hibája és erénye valami nagyon új elkészítésébe...
  • Tompoxxx
    #5356
    Köszönöm szépen....
    120 gigán van a windows, és még szabad kb 30, csak nem akartam csökkenteni a szabad helyet, és pár addon igencsak combos..
  • nibron
    #5355
    1. Felszabadítasz helyet a C-n. Ha kevés a szabad hely eleve indokolatlanul belassítod a windows működését.
    2. Feltelepíted a C-re, majd kézzel átpakolod oda ahová szeretnéd, majd kijavítod az addons, registry bejegyzésekben az útvonalat ahol kell.
  • Tompoxxx
    #5354
    Sziasztok! Mit tehetek (P3DV4, vagy V5), ha egy gépet, vagy scenery-t minden áron a c partícióra akar telepíteni a program, de én ezt nem szeretném, mert kevés a helyem a windows (C) partíción, és emiatt szeretném oda telepíteni, ahol az Fsim van? LHBP scenery-nél pl. ez megoldható, de több esetben nincs alternatíva...
  • [HUN]FaTaL
    #5353
    Én pl. furcsa szerzet vagyok, kisgépeknél még a defaulttal is elvagyok (VFR-re gondolok). Nagygépeknél meg blőeh :D
  • Hypo #5352
    :))) hidd el sokaknak eleg a carenado szint:))))
  • terasz
    #5351
    Azokon én is elmosolyodom Clidey.
  • Clidey
    #5350
    Én azokon a júzereken mosolyodok el, akik azt várják, hogy egy default repülő PMDG szintű részletességgel rendelkezzen...
  • terasz
    #5349
    Mentem én is egy kört MSFS Airbusszal, hát eléggé játékvonat feeling mondjuk egy Jardesignhoz képest. Már eleve ötödannyi beállítási lehetőség van csak, kb egy jobban sikerült x-plane freeware-rel egyenértékű.
    Ok persze, egy hetes sincs a játék, a jó minőségű third party contentre még várni kell. De azért elmosolyodtam, mikor 300-ról 200 csomóra fél perc alatt lelassult a vas. Speedbrake és fékszárny nélkül. 1000 láb per perc süllyedés közben.
  • nibron
    #5348
    szerintem inkább az asobonak kellett a zsozsó.:)
    mivel látszik, hogy hogyan játszanak vele, meg lehet nézni mi folyik nagyobb(kidolgozottabb) reptereken. alig találsz normálisan játszó tagokat. mindenki csak ökörködik. nem is értem, miért ezzel kínlódnak, temérdek másik játék van, az energia levezetésére. biztos sokan vannak akik game pass 1 hónapos cuccost nyomatják. amikor letelik a hónap, nagy részük el fog tűnni. nem is ártana, mert szétlagolják a játékot.
  • Hypo #5347
    :))) jaja kiraly de mondom ez mind PR :)) ugyanis a hard core szimes tarsadalom nem akkora piac, es ha nem addoinokat fosol akkor tul kep pa base szimmel nem tudsz nagyot kaszalni, na most ezert igazan ramentek a kulcsinre is, hogy meg nagyobb tomeget vonzanak be, es akkor mindenki jol jar. Nincs ezzel semmi gond szerintem 6 honappal elobb adtak ki ennyi, MS nek mar kellett a penz:)
  • [HUN]FaTaL
    #5346
    Legalább az engine jól skálázódik és már a mostani vasak is képesek futtatni. FSX mindig is instabil volt.
  • Clidey
    #5345
    Hát nem tudom hogy csináltad, de jól lobbiztál érte Zolibács; kurva jó kis bush trip túrák vannak benne...! :))))
  • nibron
    #5344
    Zoli bácsi a SID/STAR volt a kérdés. Az pedig benne van. Te is kiválaszthatod, de kapod ha az automatic-ot választottad. Az már más kérdés, hogy mennyire naprakész, ill., hogy mennyit ér az egész.:) Azért majd kíváncsi leszek, hogyan lehet majd AIRAC-ot frissíteni rajta. Valahol láttam, a 2004-es van benne.
    Amúgy ezzel a szerveres dologgal kapcsolatban nekem az az aggályom, hogy mi van ha egyszer lekapcsolják. Microsoftot ismerve akár jövőre is dönthetnek így.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2020.08.22. 15:58:02
  • Hypo #5343
    :))) ugyan az a fos max a vektoralason javitgattak de meg mindig a 17 eves cucc, Flight Planning detto :) persze majd hasznalunk kulso progit:) mindenre .) de a GFX tenyleg szep, de mast nagyon uj dolgot nem nagyon latok kicsit az energia a felszines dolgokra folyt el meg a sok hozzaadott gepre amik persze szepek de kb Carenado szint. De mint platform erdekes bar a net kapcsolat es bingrol meg nem vagyok teljesen meggyozodve. 1-2 év es mar lesz hozza par jo dolog is, meg gep ami elviszi :))))
  • nibron
    #5342
    elvileg tud, sőt csináltam egy lhbp-eddf utat amiben kaptam a közelkörzetet is. de annyira elrugaszkodott volt, hogy nem is értem mi a fene volt az. amikor kijelöli az útvonalat, akkor automatikusan hozzá is adódik az fmc-ben lévő útvonalhoz. mikor rájöttem, hogy mi a görcs van, muszály volt nyerítenem egyet. az már egy más kérdés, hogy milyen útvonalat adott. kábé 200 évesre saccolnám, általam teljesen ismeretlen valamit. na mondom fasza.:)
  • [HUN]FaTaL
    #5341
    ATC még mindig nem tud SID/STAR-t, vagy ennyi előrelépés azért történt? :D
  • Papirzacsi
    #5340
    Akkor le vagyok maradva, de le is leszek, mert nekem nincs meg a gém :-D
  • exTrem
    #5339
    Le vagyok nyűgözve amúgy, hihetetlen a látvány és szerintem remekül fut. Khm mondjuk illik is az új masinán Hatalmas potenciál lesz benne remélem!
    Utoljára szerkesztette: exTrem, 2020.08.21. 22:06:19
  • Clidey
    #5338
    Mi már toljuk BFM Petivel ezerrel. Tegnap pl. LHGD-LHGY volt oda vissza. Ja nem, vissza már LHBS-ig mentünk. ;)
  • Papirzacsi
    #5337
    És akarod az ATC-t? multis VFR túrákat kell tolni :-D
  • Clidey
    #5336
    Hát az alap XPL gépek se tudnak többet, vagy néznek ki jobban, mint ezek, szerintem. Sőt. Ezek az MSFS2020 defaultok tán szebbek is meg többet is tudnak...gondolj csak bele a default XPL NG MFD-jére...hát köze sincs a valósághoz...itt meg ugye a NEO-nál azért felfedezni hasonlóságot... :)))))
    Az ATC valóban az FSX-ből jöhetett, csak picit feltupirozták itt-ott, de sokmindenre most se lehet használni, ez tény. :(
  • Clidey
    #5335
    Így így, pontosan!
    Épp most fedeztem fel, hogy ha leszállás után átadom a irányitást a F/O-nak, az szépen begurul az állóhelyre, ahol a marshaller várja, mutogat neki, és megállitja...azért ez eléggé WTF kategória, nem?
  • nibron
    #5334
    próbáltam párat, szerintem semmivel sem tudnak többet mint az fsx/p3d-ben. esetleg talán a glasscockpit, de az is eléggé kókány módon van megcsinálva. a airliners-ek röhej kategória, pl. a bus-ban azok a dolgok hiányoznak amiket a normal checklist szerint eleve kellene kezelni.
    amúgy ezekkel még nem is lenne probléma, ha nem kérnének el még +16e ft-ot azért, hogy még több szemét lehessen a gépeden.:)
    szerintem lehetett volna úgy is csinálni, hogy vesznek egy gépet, és megcsinálják legalább xpl11 szintűre, a többit pedig ilyenre. mégiscsak jobban jönne ki.
  • nibron
    #5333
    szerintem semmi értelme a standard-on kívül bármelyiket is megvenni. hagyjuk azt meg a hülye amcsiknak.:) csak a helyet foglalná az a sok szemét. a gépek az egy dolog, megszoktuk már, hogy ilyenek. a repterek gondolom hasonló "alapossággal" vannak kivitelezve (még nem néztem egyiket sem). majd az addonok megoldják a hiányzó részeket, arra kell a suskát gyűjteni.
    Más kérdés viszont a többi része. pl. a kontrollerek beállítása nagyon puritánra sikeredett. ha csak a parkolóféket veszem, hogyan gondolhatták egy kapcsoló beállítását. mert csak gombra lehet rakni. ahogyan elnézem még egy splashscreen-re sem tellett, pedig az belekerül vagy 5 percbe. az atc rosszabb mint az fsx-ben volt. ráadásul azt vették át, mert a területi hibák ugyanúgy benne vannak mint az fsx-ben és a p3d-ben.
  • [HUN]FaTaL
    #5332
    Engem időről időre meglep, hogy van, aki azt gondolta, hogy A2A, FSLabs meg PMDG szintű gépek lesznek a default gépek? :D Még nem próbáltam, de, ahogy néztem így is jóval többet tudnak, mint a régi FS default gépei.
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2020.08.21. 15:32:23
  • VDomino
    #5331
    Nekem egy C-172 classic jól jönne, herótom van ezektől a glass cockpitoktól.
    Szerencsére azt belerakták szépen a dölukszba, inkább majd megveszem az A2A-t, ha lesz.
  • Clidey
    #5330
    Ezesetben a kérdésedre a válasz: semmit.
  • exTrem
    #5329
    Idézőjelbe kellett volna raknom a a plusz repülős részt Tudom én persze, hogy alap az összes. Csak nem volt világos, hogy ezeken az alapszarokon felül hoz-e bármi pluszt ami miatt érdemesebb lenne azt megvenni. Ha már pl .időjárás engine vagy bármi komolyabb dolog hiányozna az alapból ami a többiben benne van, akkor már elgondolkodnék.
  • Clidey
    #5328
    "illetve megéri-e a plusz repülők és repterek miatt többet rákölteni"
    Még mindig nem értelek...ott a lista, milyen gépek vannak az egyes verziókban...nem tudod eldönteni, kell-e neked pl. egy B787?
    Ezek ugyan úgy generic default gépek, mint az FSX/P3D/XPL-ben, tehát ne várj tőlük full szimulációt. Tudnak amennyit tudnak, repülnek ahogy repülnek. Ennyi és nem több.

    Jókat röhögök a sok "hardkór" szimeseken akik jönnek tviccsen, diszkordon, itt-ott a dumával hogy "á, csalódtam ebbe a szimbe, egy rakás szar, az airbus alig tud valamit, tök buta az FMC-je, meg hogy repül már?!"... Na, az ilyen agyonképzett egyedekkel már nem állok le vitázni, azon már rég túl vagyok. Inkább csak röhögök. Az állítólag szépít.
  • exTrem
    #5327
    Amiket szeretnék, még nincsenek de kérdésem épp erre irányult igen, hogy van-e update lehetőség,illetve megéri-e a plusz repülők és repterek miatt többet rákölteni :) Mert így akkor elég az alap és majd jönnek rá a finomságok idővel.
  • Clidey
    #5326
    Hát ha tudod mi a különbség a verziók között, akkor nem értem a kérdésed. Nem tudod eldönteni milyen repcsiket meg reptereket akarsz használni? :))))
    Amúgy később lehet apdételni ha akarsz. ;)
  • exTrem
    #5325
    Urak, itt azért komolyabb eszmecsere zajlik. FS2020-ből melyik verziót kellene megvenni? Tudom mik a különbségek, csak érdekelne, hogy ad-e bármi pluszt a többi dölux verzsön vagy később megbánnám ha nem azt venném meg? Mert lassan majd jönnek a rendes addonok..
    Utoljára szerkesztette: exTrem, 2020.08.21. 08:23:06
  • Framsen
    #5324
    Sziasztok!

    Nálatok X-Plane 11-ben hogy néz ki a "rossz idő" azaz broken vagy overcast felhőzet és eső... Nálam abszolút nyomokban sem tartalmazza a valóságot, szerintem a képek magukért beszélnek, nem is magyaráznám sorokon keresztül... Mi lehet a hiba? Beállításokban én nem találtam "hibát". P3D alatt is Active Sky-t használok, ott azért jobban el van találva a történet.



  • Hont
    #5323
    Nekem déjà vu-m van valamiért...
  • perko
    #5322
    Egyébként csináltak egy Microsoft Flight Simulator 2020 topikot.
  • perko
    #5321
    Budapest. Hidak? Forever Ferihegy?

    Utoljára szerkesztette: perko, 2020.08.14. 13:13:41