5182
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

• OOM Hiba

• Helyes Library sorrend!

• Ideális ORBX sorrend!

• Miket kell még telepíteni esetleg?!

• Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!

• Ez is fontos!

• Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!

Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!

• Szimulátor hardver-szoftver biblia

• LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása

• [HUN]FaTaL
    Ha ez nem diavetítés közben, akkor
  • Clidey

• Clidey
    Ez is
  • Papirzacsi
    Megtekintésre javasolt

• nibron
    Hát igen, érdekes ez a 100dodó, na mind1. Egyébként küldtem privit.
  • Hypo #5177
    ja fizessek 100 at ugyan arra a gepre hogy majd a meg meg se jelent platfromon discount....hat nem tudom, teny a VC szebb, de nem 100 euroval:))) en már regota a nem hvatalos HD vc texturat hasznalom NGX hez es sookal szebb mint az eredeti ugy hogy nekem meg kisebb a kulonbseg raadasul a night litghting szebb a regin mint az ujon.

EFB- szep meg minden de aki eddig is hasznalt kulso progit annak ez nem nagy hozzaadott ertek, FPS Sokal rosszabb mint NGX en vc ben atlagban 10fps el van kevesebb, taxizas egy fos, es a regi bugok mind benne....

Ugy hogy en egyenlore repulok az NGX el aztan majd ha megjelenik fs2020 es a kepekhez megkozelitoen nez ki es teljesit majd akkor....Semmi gond ugy a sima ngx el ami engem az uj felé pusholna. Az meg aztan kicsit fura hogy lofing extra dolgot raktak bele, legalabb valami FSLabs szintu GSX kezelés, meg ertelemes SOUNDOK esetleg airline sound packek lehetosege stb stb de semmi.

Utoljára szerkesztette: Hypo, 2019.11.11. 08:21:35
  • nibron
    Jah, ráhúzták a 747-es technológiát a régi 737-esre (a hibákkal együtt:)). Ami a 747-esnél rosszul működik az itt is.
  • [HUN]FaTaL
    PMDG Clarifies NG3 Pricing And NGXu Policy
  • Hypo #5174
    nem mondtam ebbe benne a max ez egy jo kis reklam fogas volt neik majd fs2020 ra addig meg vedd meg 100euroert ugyan azt a gepet kiveve a vc... mindegy ez van :)
  • [HUN]FaTaL
    Elvileg kijött egy updated ngx P3D-re, $100. Ha megveszed még idén, akkor az FS2020-as verzióból (NG3 vagy mi lesz a neve) ennyi kedvezményt kapsz. És abban lesz MAX is.
  • Clidey
    Ez ami most kijött az más szerintem. Az FS2020-asban lesz MAX is. Már ha jól értem...de tényleg nem igazán fogalmaznak tisztán.
    Gondolom M$-ék toltak egy kis alaptőkét a PMDG-nek, hogy legyen kis húzóerő az új szimulátoruknak...

Közben olvastam az X-Plane-s csoportokban is a hozzászólásokat. Összegezvén azt, hogy a PMDG nem számol az X-Plane-el a következő öt évben, az volt hogy "not a great loss"
    Nos igen, egy Zibo mellett mostmár nem igazából tudnának újat, de legfőképp jobbat felmutatni.
  • Hypo #5171
    PMDG-t se ertem delutan meg only fs2020 most kijott p3d re nagy kavaras van
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2019.11.08. 08:43:23
  • Clidey
    Na igen, nálam is az elődleges szempont hogy milyen fps-t tud majd magából kifacsarni. Mert hiába lenne szebb-jobb-királyabb az FS2020 bármi másnál, ha közben diavetítés van. :)
    Az FD terén is igazad vagyon, az adja a legjobb eredményt, ha az ember maga próbálja, mert ugye a developerek eleve nem fognak olyat mondani semmilyen promó anyagukban hogy "hát, fasza a flight modell de itt-meg-itt totál szar unrealisztik, de ez van" :D
    Na jó, de annyi előnyöd azért van, hogy félévente beülhetsz egy full motion szimbe is... :DDDD
    Nekem is kellene igazából egy upgrade, mert ez a mostani is már a hatodik évét tapossa, de még várok én is hogy változik a piac mik lesznek az igények... :))))
    Egyszer járhatnál LHDK felé igazán... :)))) Mert arra sokkal kisebb az esély hogy én járok LHBP felé... :DDD :(((
  • alert
    Bizakodunk :-) mint mindig. Engem az érdekel leginkább, hogy mennyire lesz lassú ez az engine. Mondjuk az XP11-hez képest. Ha tud annyira fluid lenni, akkor engem már megvettek. A flight model úgyis csak kipróbálva derül ki, mert eddig is mindig ígértek szép és jót.
    A "régóta beszéltünk" óta nem igazán szimeztem Tibcsi, ritkán indítom el. PC-t is kellene upgradelni az az igazság. Talán majd 2020-ban? :D
  • Clidey
    Tökre egyetértünk. ;) Még élénken él az emlék, mikor beírtunk minden rendelkezésünkre álló adatot pontosan az .air fájlba, aztán gyakorlatilag egy kalap fos volt, amit produkált az FD szimulátoron belül. Aztán jöttek a saccolgatások. :))))))
    No, hát majd meglátjuk, mit tudnak ezek az új srácok görbíteni - én drukkolok nekik, hogy szakítani tudjanak az Aces Studios "hagyományaival"! :))))
  • Clidey
    Irigykedsz mi, hogy nekem olyan haverjaim is vannak akik már a bétában is benne vannak!?! :DDDDDD
  • Papirzacsi
    Az itt elmondottak alapján ez közelebb áll az x-plane felfogásához, mint a régi derivatívos flightmodel leíráshoz.

Gyorsan hozzátenném első kézből, hogy semmi különbség nem lenne abban, ha a régi modellnél maradnának és csak pl. a cl-alfa görbét 10 helyett 1000 ponttal írnák le. Se jobb se rosszabb nem lenne tőle a szim. És azt is el kell mondani, hogy a régi felfogás se rossz, csak nehéz megtalálni hozzá a megfelelő paraméterezést, hogy tényleg jó legyen. Ezt nem sikerült senkinek megugrani, és otthon ülve számolgatva nem is lehet, csak érzésre állítgatni.
  • Papirzacsi
    Egyelőre csak alfa teszt van, de még az se indult el. :-D
  • Clidey
    Én meg azt, hogy maradt a régi "teória", csak sokkal több "mérési ponttal" számolnak, mint pl. az FSX vagy a P3D. Ergo maradt a táblázatos módszer. Na de majd meglátjuk. Van haver aki bekerült a béta tesztbe...
  • Clidey
    "Ha bármit bennhagytak a régi technológiából már perelhetőek lesznek."
    Nem látta senki sem közülünk azt a (gyanítom) párszáz oldalas szerződést, amivel átadták a jogokat a LM-nak Ki tudja mi van abban. Gondolom pár jogász agyalt rajta egy darabig, míg az LM orra alá tolták.
  • nibron
    Kíváncsi vagyok, hogy amikor majd megjelenik, mennyi idő múlva kezdik majd perelni. Mivel a komplett technológiát eladta/megszabadult másoknak, akik most konkurenciaként tekintenek az MS-re. Ha bármit bennhagytak a régi technológiából már perelhetőek lesznek. Az már más kérdés, hogy mennyire etikus, hogy anno az MS úgy adta el, a cuccot, hogy kiszáll a bizniszből, ennek ellenére teljes titokban újrafejlesztette az egészet. Egyébként annak idején beszéltünk is itt a fórumon erről, hogy mekkora átverés lenne ha ezt csinálná.:)
  • Papirzacsi
    Nemsokára kiderül, de én az eddig megjelent videókból azt szűrtem le, hogy inkább az x-plane által használt flightmodel irányába mentek el.
  • Clidey
    Hát elég brutál, ez tény. :)
    Amennyire én tudom, a repdinamika számolása ugyanúgy történik, mint eddig, csak mégtöbb adatból. Hát, épp ezért nekem az XPL módszere valahogy jobban tetszik. Aztán majd meglátjuk. Vagy nem. :D
    Viszont az, hogy egy teljesen új csapat dolgozik a programon, viszonylagos bizakodásra ad okot, bár az továbbra is árnyékként vetül rájuk, hogy mindezt az M$ égisze alatt teszik. :)))
    Amúgy mizújs, Peti? Rég hallottam felőled! :)
  • endy papp
    Gondolom annyi lesz benne is mint az xpl-p3d-ben...
  • alert
    Ez büntet. Bárcsak járna ehhez egy normális repdinamika is.

• endy papp

New Microsoft Flight Simulator 2020 - List of Aircraft - UPDATED

4:11-nél az Airbus landolása nem semmi volt....
  • ToMy_
    egyre inkább úgy vagyok ezzel az FS2020-al, mint a székely bácsika az állatkertben a zsiráffal, hogy "ilyen állat márpedig nincs"...
  • Hypo #5155
    :) szep orbxnak annyi :))))
  • Papirzacsi
  • Frequency
    Pedig még meleg:
    Europe-3
  • Hypo #5152
    szép videok ezeket nezve nem sok addon kellhet max a repcsik :) se rex se orbx se lofing :)
  • Hypo #5151
  • Nyiri
    Én ezt rohadtul elengedtem már. Mármint az addonokat. Eléggé messziről látható szám amit beletoltam a szimulátorozásba, de a sok kompatibilitás, performance problémák miatt tele lett a tököm. Befejeztem. Várom hogy megjelenjen ez és bízom benne, hogy az nagy gépek is normálisan ki lesznek dolgozva. Az biztos hogy scenery-t nem fogok venni hozzá ha így néz ki tényleg.

Addig építettem egy ilyet. Ez is elég jópofa:

Műszerfal is teljesen működik

Utoljára szerkesztette: Nyiri, 2019.10.06. 08:48:44
  • endy papp

• Hypo #5148
    meglássuk, ugyse rögtön fogunk switchelni ahhoz tul sok van addonban :))))
  • Clidey
    Jaj bocs, tényleg...Mikroszoft....
  • Solt
    Ne legyél... :) Az, hogy DX11-n ragadnak vele, gyakorlatilag ki is zárja, hogy a PC-s és a konzol verzió azonos legyen... bármilyen konzol is jön, szerintem tuti, hogy max egy butított verzió fog menni rajta. A VR támogatás lebegtetése is arra enged következtetni, hogy nem éppen optimális a képkockaszám...
  • Clidey
    Van sok like, de van dislike is részemről... :)

Facts and features
  • Clidey
    Hja igen, e tekintetben én sem érzem magam potenciális vevőnek. Ezt írtam a #5123-ban is.
  • [HUN]FaTaL
    "2 petabytes scenery data streamed via Microsoft Azure, can be cached as well"

Ez a jövőre nézve mondjuk jó döntés. Még akkor is, ha ez most brutális háttértárnak tűnik. Bár jól belegondolva ez sztem még 15 év múlva is az lesz. De úgysem kell az egész világot cachelni.