60
Egy erdekes konzol
  • SzirmosSzisza
    #60
  • ktomi22
    #59
    De ha lehet valamibol megtobb? Lehet aycsabitanak a konzolosok kozul ezzel.. vagy fater megy a fianak venni karacsonyra.. es ha ott virit a box meg ps mellett lehrt az veszi meg..
  • MerlinW
    #58
    Azért a Steam-et ne felejtsük ki a bevételi források közül :)
  • SzirmosSzisza
    #57
    TF2, Dota2, CSGO termeli nekik a pénzt. Kisujjukat se kell mozdítani, esetleg még több embert vonzani ezekbe a játékokba :)
  • ktomi22
    #56
    Gonfolom ebbol tobb penzuk lesz....
  • SzirmosSzisza
    #55
    Biztos vagyok benne, hogy ha szólnának a hardvermérnököknek meg a Linux kernel guruknak, akkor seccperc alatt kész lenne a HL3
  • Tinman #54
    "A SteamOS-re készült portok nagy többsége a Windows verzióhoz képest sok esetben fele olyan gyorsan fut, rosszabb a grafikájuk, lassabb a betöltési idő, illetve helyenként stabilitási és grafikai hibákkal is küzdenek. Ezt még rontja az a tényező, hogy az általánosan rosszabb minőség elkészítéséhez is viszonylag sok erőforrás befektetésére van szükség."

    Mi lenne ha játékokat készítenének, nem ezt a fost?
  • SzirmosSzisza
    #53
    http://arstechnica.com/gaming/2014/01/gallery-the-13-steam-machines-and-all-of-their-glorious-variety/
  • SzirmosSzisza
    #52
    Jó sok videó.
  • SzirmosSzisza
    #51
    Kontroller Windows alatt

  • SzirmosSzisza
    #50
    Kontroller videó [apro](+ random cica :D)
  • SzirmosSzisza
    #49
    Képek a Valve által kiküldöttekről :)
  • SzirmosSzisza
    #48
    Ahogy nézem nem rajtuk múlt, aztán lehet csak duma.
  • Tinman #47
    Szánalmas.

    A te pénzed, a te véleményed továbbra sem jó.
  • genndy
    #46
    Na, esélyünk sincs Steam Machine tesztre...
    http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse#announcements

    "We’ve had to make the difficult decision to limit our beta to the U.S. only, because of regulatory hurdles. This was not our original plan, and it means we can’t collect beta feedback from Steam customers world-wide, which is pretty unfortunate."
  • SzirmosSzisza
    #45
    http://arstechnica.com/gaming/2013/12/valve-first-version-of-steamos-to-be-released-to-the-masses-on-friday/
  • b4l4g3
    #44
    500 dolcsiból nem lehet ennél jobb asztali pc-t összerakni.
  • SzirmosSzisza
    #43
    Itt írnak róla, bár ez csak a Steam prototípusa, ugye mindenki olyat csinál amilyet akar.

    The secret is actually quite simple, it turns out: Valve designed the case so the parts can breathe individually. The CPU blows air out the top, the power supply out the side, and the graphics card exhaust out back, and none share any airspace within the case.

    That might sound like common sense, but it’s remarkably hard to find a case that does so while still making it easy to drop components in.


    #40: azért OSX esetében, ha jól tudom nem triviális a Windows telepítés (vagy pont fordítva és sima PC-re az OSX telepítés?:D), SteamOS-t viszont arra telepíted majd amire tudod és szinte biztos, hogy a Steam Machinekre is lehet Windowst rakni.
  • MerlinW
    #42
    Nincs:) AW gépek tele vannak ventilátorokkal és/vagy vízhűtéssel.
  • SirAlo
    #41
    Alienware gepeknel amugy nincs gond a hutessel ? Arra leszek meg kivancsi hogy a hutes mennyire lessz hatekony egy ilyen kis dobozba bepreselve ilyen hardverek:)
  • Tinman #40
    "Viszont az OSX"

    Az az OSX ami évek óta fut a PC-m egyik partícióján? Term. Intel gépem van :-D

    Egyébként múlt héten telepítettem egy desktop iMac 24"-os cuccra Win-t, mert az ürge azt kérte. Szét is kellett szednem, mert bad sectoros volt a vinyója. Szétkapva Apple logos, 3.5"-os WD 320 GB-os SATA HDD volt bent, amit pár éve a szerencsétlen ürgének az Apple 60.000 HUF-ért cserélt. Tettem bele egy 3.5"-os WD 500-ast 15k-ért, majd ment fel rá a Win7. Apple = 60k, mert egy kibaxott alma van a vinyón. Száni.

    Jah és persze Intel Core 2 Duo lapult a gépbe, meg DDR 2 memória... pfff.

    PC, PC, PC, PC.
  • kifli
    #39
    amit ennyiből összeraksz jobb asztali pc-t, azt te nem fogod tudni esztétikusan berakni a nappalid közepére, rákötve a tv-re.
  • JaSoN HuNTeR #38
    Akkor azt mondom hogy várjuk ki a végét. :) Amúgy az nagyon tetszik hogy cserélhetőek benne az alkatrészek :)
  • MerlinW
    #37
    iMac-et sem érdemes venni, hiszen 3 PC-t veszel az árából. Viszont az OSX, a dizájn és a kialakítás miatt mindhárom PC-t veri. Egyébként Steambox nagyjából anyagáron van, elvileg hardverhez igazított fluid OS-el, ami sokat számít (lásd OSX).

    Még mindig azt mondom, hogy várjuk a ki a végét, ennek a korai temetéseknek semmi értelme. Aztán max nem lesz igazam. Meglátjuk. Én optimista vagyok, valamint ha valaki akkor a Valve tudja mibe feccöli a milliárdjait.
  • kissssss
    #36
    kíváncsi leszek mennyi fog fogyni belőle.
  • JaSoN HuNTeR #35
    Utána néztem és egyáltalán nem érdemes megvenni :) 500 dolcsis árából jobb asztali PC-t tudsz össze rakni. Nézzetek utána.
  • kissssss
    #34
    még a cica farkát is RÁ lehet kötni.
  • Dodo55
    #33
    "A cég elmondta, hogy eddig két modellt csináltak - a Gordont és a Freemant"

    Half-Life 3 confirmed
  • SirAlo
    #32
    http://www.gamestar.hu/steam-machine-prototipus-ibuypower-konzol-steam-kontroller-steam-os.html
  • MerlinW
    #31
    Rá.
  • JaSoN HuNTeR #30
    billentyűzetet rálehet kötni?
  • Dodo55
    #29
    #27:
    "Olyan játékosoknak, akik nem tudnak összeállítani maguknak egy PC-t, imho ez tökéletes lesz"
    Igen, szerintem ez lehet a Valve fő célja vele (a géppel), a csalódott / megtért, de PC-k terén még tapasztalatlan konzolosok meghódítása.

    #28:
    "Szinte mindenhol lehet már EGYBE szerelt PC-t venni, sőt..."
    Hááát... Amiket én látok általában vagy rettenetesen gagyik, főleg játékra, vagy pedig másfélszer drágábbak mintha alkatrészekből raknád össze. A "rakatok össze magamnak" mutatványhoz pedig szintén nem árt érteni azért hozzájuk. Persze ha van egy ismerős, vagy ahol összerakatod elő tudod adni normálisan az igényeid és el tudják találni a hozzá szükséges configot, akkor már jobb a helyzet, de még az sem az igazi.
  • Tinman #28
    Szinte mindenhol lehet már EGYBE szerelt PC-t venni, sőt... előtelepített legál Win-el is veheted. Igen, idehaza is rengeteg helyen.

    Nem tudom na... nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki ebből.
  • SzirmosSzisza
    #27
    Olyan játékosoknak, akik nem tudnak összeállítani maguknak egy PC-t, imho ez tökéletes lesz, megveszik, bedugják azt megy. Alienware gépeket is veszik rendesen (különben nem csinálnák őket), úgy, hogy kb másfélszeres áron adják el őket.

    Exkluzív cím tényleg nem lesz rá, bár itt attól függ mihez akarsz hasonlítani, ha a konzolokhoz, akkor rengeteg indie játék, + az összes játék töredék áron, ha PC-hez akkor ilyen szempontból nem sok előny lesz, főleg, ha meg lehet majd venni a kontroller külön is.

    Ami még elképzelhető, hogy partnerkedik a gyártókkal a Valve és megpróbálja olcsóbban kiadni a hardwaret, mint, ha külön lenne összerakva. (bár erre csekély esély van, mert elmondták, hogy Ők nem fognak kiadni, hanem majd más gyártók és talán ők csak jóváhagyják)

    Az egyetlen fícsör ami nem volt bejelentve a PC-s Steambe az az, hogy a géped + többi játékos statisztikája alapján már vásárlás előtt megmondja, hogy fut majd a játék.
  • Tinman #26
    Ilyet most is tud a PC... sőt, egy HDMI kábellel összekötöd a PC-t meg a tv-t és máris van egy SteamBox-od.

    Elég régóta így játszok PC-n... ágyból fekve/felülve, ahogy épp kényelmes. Eleinte csak controllerrel játszható játékokat játszottam így, de a Baldur's Gate 2-öt pl. wireless egér + bill comboval toltam le 106 centin. Meg kell mondjam remek és kényelmes élmény volt :-)
  • Tinman #25
    PS3 és XBOX360 eddig azért nem voltak PC-k, mert nem x86 alapon mentek, saját speciális CPU+GPU comboval voltak szerelve és saját op. rendszerrel bírtak.

    Ezzel szemben a SteamBox teljesen x86 alapon nyugszik. A képek tanulsága szerint pontosan úgy néz ki, mint a DELL fekvő házai... még a VGA kártya fektetett megoldását is teljesen átvették.

    Mivel a SteamOS ingyenes lesz, ezért a méreten kívül nem nagyon marad más mozgatórugó egy egyszeri PC-snek, hogy lecserélje a Corei5/i7 gamer PC-jét erre... mert olcsón a SteamBox-ot nem lehet adni. Képtelenség.

    Nézz meg egy Intel NUC vagy egy Gigabyte Brix nettop/barebone PC-t. Gyík GPU-val is húzósak, ha normális proci van bennük.

    A másik, hogy a Win már ezer éve beállítható arra, hogy bekapcsoláskor (SSD-vel konzolokat megszégyenítő bootidő) automatikusan a kívánt program, esetünkben a Steam induljon. Persze Big Picture módban. Rádugva egy USB-s/wireless XBOX360 controllert meg nem mondod, hogy milyen gépen vagy éppen.

    Tehát kinek kell tulajdonképpen egy SteamBox PC?

    Annak, aki eddig konzol only volt és most talán majd elgondolkodik a PC gamingen.

    Egy konzolt az EXCLUSIVE címek adnak el! Kit érdekel a hardver, ha nincs rá vonzó szoftvertermék?

    Hány SteamBox exclusive lesz? Nulla.

    Miért? Mert egyrészt a Valve is elmondta, hogy ami megy PC-n az megy SteamBox-on és vica-versa, másrészt pedig ott lesz az ingyenes SteamOS, amit ha nagyon akarsz feltolsz egy partícióra és tolod ott az esetlegesen SteamOS only játékot.
  • SzirmosSzisza
    #24
    Nem úgy kell elképzelni, hogy kijön és minden Windows játék tökéletesen fut majd rajta :)
  • XenHai
    #23
    hm... de jó is lenne. bb winfos ....
  • genndy
    #22
    A streamelés csak egy opció lesz, de könnyen lehet hogy a 3000 játék csak így igaz. Tehát hogy nem tud minden játék az SM-ről futni, hanem a legtöbbnél az csak streamel.
    Azért kellhet bele az erős proci+vga, mert a következőben megjelenő játékok ha támogatják, natívan is futhatnak rajta (vagy te akarsz csak olyannal játszani, ami natívan fut rajta). Akkor meg jó ha erős a vas.
  • SirAlo
    #21
    Akkor minek a Steam Machine-ba i7es proci ? Szerintem a streameles csak egy opcio lessz