60
Egy erdekes konzol
  • MerlinW
    #20
    Valve féle információközlés:) Passzolom. Kiderül ha megjelenik:)
  • SzirmosSzisza
    #19
    Nekem az rémlik, hogy az annyi lesz, hogy streameli egy Windowsos gépről a játékot.

    "Otthonon belüli közvetítés
    Minden Windows és Mac játékodat játszhatod a SteamOS gépen is. Csak kapcsold be meglevő számítógéped és futtasd a Steamet, ahogy szoktad, SteamOS géped pedig közvetíteni tudja ezeket a játékokat az otthoni hálózatodon át egyenest a TV-dre!"
  • MerlinW
    #18
    Huhh, régebben olvastam, nem tudom már hol. Lényeg, hogy a cucc weboldalán is azt reklámozzák, hogy SeamOS-re 2014-ben 3000+ játék lesz elérhető. Ebből adódóan kizárt, hogy a játékokkal csinálnának bármit is. Valamit az OS fog varázsolni.
  • SzirmosSzisza
    #17
    MerlinW erről van valami forrás? Én eddig csak azt olvastam, hogy nyugodtan lehet rá rakni Windowst is.
  • MerlinW
    #16
    Az a konvertálás nem azt jelenti, hogy Linux natívak lettek/lesznek:) Szép is lenne.
  • Dodo55
    #15
    "viszont, ha ez alatt a doboz alatt Linux fut, akkor illene, hogy a Valve játékok legalább fussanak."

    Egy ideje már a legtöbb Valve játék fut natívan Linux alatt :)
  • Dodo55
    #14
    "A SteamOS-ben lesz Windows emuláció (állítólag valami új fajta, nem wine), amivel elvileg ugyanúgy fognak futni a játékok, mint Windows-on. (Meglátjuk)"

    Hmmm :)
  • SirAlo
    #13
    "A SteamOS minden rendszeren alkalmazható lesz, ami általában megtalálható a nappaliban és több száz játék konvertálása történt már meg."

    http://androgeek.eu/jon-steam-os
  • ScarY MAN
    #12
    Érdekes az egyszer biztos. Ha nem is egyből, de ha beváltja mindazt amit gabe bácsiék elterveztek és fogyni fog, kezelhető, normális lesz blablabla... na akkor lehet beruháznék egyre... mondjuk úgy egy évvel megjelenés után... vagy később... kitudja.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    írd már le egyszer jól azt, hogy "lesz" :DD ... frankón zavar :D
  • MerlinW
    #11
    Senki nem konvertál át semmit sehova:) A Linux-ra portolás egyébként távolról sem mondható egyszerűnek.

    A SteamOS-ben lesz Windows emuláció (állítólag valami új fajta, nem wine), amivel elvileg ugyanúgy fognak futni a játékok, mint Windows-on. (Meglátjuk)
  • ktomi22
    #10
    illő lenne linkeket adni..

    de akkor én:

    - SteamOS

    - SteamMachines

    - SteamController
  • SirAlo
    #9
  • SirAlo
    #8
    Ott is elony a merete, viszont ott csak nagyon draga kategoria van:) Steam Machine-bol lessz I3-as valtozat is ami szerintem jo arba lessz
  • SzirmosSzisza
    #7
    Alianware laptopok/asztalik se tudnak semmi extrát ami a PC ne tudna mégis fogynak :)
  • precise
    #6
    "Semmi olyat nem tud, amit ma ne tudna egy PC."

    Ps, Xbox sem tud többet mégsem pc-k.
  • SirAlo
    #5
    Meg az oprendszerbe , talan linux alatt jobban fognak futni a jatekok ugyanazzal a hardverrel, foleg ha arra lessz direkt optimizalva, na meg hogy ilyen kis dobozba beleraktak ezt az eleg eros hardvert, a PC legnagyobb hatranya szerintem a merete , sok helyet foglal , allitolag mar 3000 jatek fut a Steam OS-en, en kivancsi leszek ra. Ha uj gepet szeretnek venni elgondolkoznak ezen a Steam Machine-n Dual Boot-al Windows is futhat melette
  • Tinman #4
    Ez egy PC.

    Semmi olyat nem tud, amit ma ne tudna egy PC.

    Egyedül a controllerben van fantázia... az nagyon jól elsülhet.
  • SzirmosSzisza
    #3
    Mert nem érte meg, Linux játékosok száma elenyésző, viszont, ha ez alatt a doboz alatt Linux fut, akkor illene, hogy a Valve játékok legalább fussanak.

    Amúgy már van ilyesmi topik: http://sg.hu/listazas.php3?id=1357940961
  • SirAlo
    #2
    Allitolag a jatekokat atkonvertaljak a Steam OS-re, ez mibol all pontosan ? Olyan egyszeru atkonvertalni linuxra a jatekokat, akkor miert nem csinalta meg mas is meg?
  • SirAlo
    #1
    Meglepodtem hogy meg errol nincs tema itt SG-n, szerintem nagyon erdekes dolog lessz ez, se PC se Konzol, vagy mindketto , en ugy tudom hogy a teszt keszulekeket mar kikuldtek a teszteloknek

    http://www.gamestar.hu/steam-machine-valve-prototipus.html