60
Egy erdekes konzol
  • SirAlo
    #1
    Meglepodtem hogy meg errol nincs tema itt SG-n, szerintem nagyon erdekes dolog lessz ez, se PC se Konzol, vagy mindketto , en ugy tudom hogy a teszt keszulekeket mar kikuldtek a teszteloknek

    http://www.gamestar.hu/steam-machine-valve-prototipus.html
  • SirAlo
    #2
    Allitolag a jatekokat atkonvertaljak a Steam OS-re, ez mibol all pontosan ? Olyan egyszeru atkonvertalni linuxra a jatekokat, akkor miert nem csinalta meg mas is meg?
  • SzirmosSzisza
    #3
    Mert nem érte meg, Linux játékosok száma elenyésző, viszont, ha ez alatt a doboz alatt Linux fut, akkor illene, hogy a Valve játékok legalább fussanak.

    Amúgy már van ilyesmi topik: http://sg.hu/listazas.php3?id=1357940961
  • Tinman #4
    Ez egy PC.

    Semmi olyat nem tud, amit ma ne tudna egy PC.

    Egyedül a controllerben van fantázia... az nagyon jól elsülhet.
  • SirAlo
    #5
    Meg az oprendszerbe , talan linux alatt jobban fognak futni a jatekok ugyanazzal a hardverrel, foleg ha arra lessz direkt optimizalva, na meg hogy ilyen kis dobozba beleraktak ezt az eleg eros hardvert, a PC legnagyobb hatranya szerintem a merete , sok helyet foglal , allitolag mar 3000 jatek fut a Steam OS-en, en kivancsi leszek ra. Ha uj gepet szeretnek venni elgondolkoznak ezen a Steam Machine-n Dual Boot-al Windows is futhat melette
  • precise
    #6
    "Semmi olyat nem tud, amit ma ne tudna egy PC."

    Ps, Xbox sem tud többet mégsem pc-k.
  • SzirmosSzisza
    #7
    Alianware laptopok/asztalik se tudnak semmi extrát ami a PC ne tudna mégis fogynak :)
  • SirAlo
    #8
    Ott is elony a merete, viszont ott csak nagyon draga kategoria van:) Steam Machine-bol lessz I3-as valtozat is ami szerintem jo arba lessz
  • SirAlo
    #9
  • ktomi22
    #10
    illő lenne linkeket adni..

    de akkor én:

    - SteamOS

    - SteamMachines

    - SteamController
  • MerlinW
    #11
    Senki nem konvertál át semmit sehova:) A Linux-ra portolás egyébként távolról sem mondható egyszerűnek.

    A SteamOS-ben lesz Windows emuláció (állítólag valami új fajta, nem wine), amivel elvileg ugyanúgy fognak futni a játékok, mint Windows-on. (Meglátjuk)
  • ScarY MAN
    #12
    Érdekes az egyszer biztos. Ha nem is egyből, de ha beváltja mindazt amit gabe bácsiék elterveztek és fogyni fog, kezelhető, normális lesz blablabla... na akkor lehet beruháznék egyre... mondjuk úgy egy évvel megjelenés után... vagy később... kitudja.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    írd már le egyszer jól azt, hogy "lesz" :DD ... frankón zavar :D
  • SirAlo
    #13
    "A SteamOS minden rendszeren alkalmazható lesz, ami általában megtalálható a nappaliban és több száz játék konvertálása történt már meg."

    http://androgeek.eu/jon-steam-os
  • Dodo55
    #14
    "A SteamOS-ben lesz Windows emuláció (állítólag valami új fajta, nem wine), amivel elvileg ugyanúgy fognak futni a játékok, mint Windows-on. (Meglátjuk)"

    Hmmm :)
  • Dodo55
    #15
    "viszont, ha ez alatt a doboz alatt Linux fut, akkor illene, hogy a Valve játékok legalább fussanak."

    Egy ideje már a legtöbb Valve játék fut natívan Linux alatt :)
  • MerlinW
    #16
    Az a konvertálás nem azt jelenti, hogy Linux natívak lettek/lesznek:) Szép is lenne.
  • SzirmosSzisza
    #17
    MerlinW erről van valami forrás? Én eddig csak azt olvastam, hogy nyugodtan lehet rá rakni Windowst is.
  • MerlinW
    #18
    Huhh, régebben olvastam, nem tudom már hol. Lényeg, hogy a cucc weboldalán is azt reklámozzák, hogy SeamOS-re 2014-ben 3000+ játék lesz elérhető. Ebből adódóan kizárt, hogy a játékokkal csinálnának bármit is. Valamit az OS fog varázsolni.
  • SzirmosSzisza
    #19
    Nekem az rémlik, hogy az annyi lesz, hogy streameli egy Windowsos gépről a játékot.

    "Otthonon belüli közvetítés
    Minden Windows és Mac játékodat játszhatod a SteamOS gépen is. Csak kapcsold be meglevő számítógéped és futtasd a Steamet, ahogy szoktad, SteamOS géped pedig közvetíteni tudja ezeket a játékokat az otthoni hálózatodon át egyenest a TV-dre!"
  • MerlinW
    #20
    Valve féle információközlés:) Passzolom. Kiderül ha megjelenik:)
  • SirAlo
    #21
    Akkor minek a Steam Machine-ba i7es proci ? Szerintem a streameles csak egy opcio lessz
  • genndy
    #22
    A streamelés csak egy opció lesz, de könnyen lehet hogy a 3000 játék csak így igaz. Tehát hogy nem tud minden játék az SM-ről futni, hanem a legtöbbnél az csak streamel.
    Azért kellhet bele az erős proci+vga, mert a következőben megjelenő játékok ha támogatják, natívan is futhatnak rajta (vagy te akarsz csak olyannal játszani, ami natívan fut rajta). Akkor meg jó ha erős a vas.
  • XenHai
    #23
    hm... de jó is lenne. bb winfos ....
  • SzirmosSzisza
    #24
    Nem úgy kell elképzelni, hogy kijön és minden Windows játék tökéletesen fut majd rajta :)
  • Tinman #25
    PS3 és XBOX360 eddig azért nem voltak PC-k, mert nem x86 alapon mentek, saját speciális CPU+GPU comboval voltak szerelve és saját op. rendszerrel bírtak.

    Ezzel szemben a SteamBox teljesen x86 alapon nyugszik. A képek tanulsága szerint pontosan úgy néz ki, mint a DELL fekvő házai... még a VGA kártya fektetett megoldását is teljesen átvették.

    Mivel a SteamOS ingyenes lesz, ezért a méreten kívül nem nagyon marad más mozgatórugó egy egyszeri PC-snek, hogy lecserélje a Corei5/i7 gamer PC-jét erre... mert olcsón a SteamBox-ot nem lehet adni. Képtelenség.

    Nézz meg egy Intel NUC vagy egy Gigabyte Brix nettop/barebone PC-t. Gyík GPU-val is húzósak, ha normális proci van bennük.

    A másik, hogy a Win már ezer éve beállítható arra, hogy bekapcsoláskor (SSD-vel konzolokat megszégyenítő bootidő) automatikusan a kívánt program, esetünkben a Steam induljon. Persze Big Picture módban. Rádugva egy USB-s/wireless XBOX360 controllert meg nem mondod, hogy milyen gépen vagy éppen.

    Tehát kinek kell tulajdonképpen egy SteamBox PC?

    Annak, aki eddig konzol only volt és most talán majd elgondolkodik a PC gamingen.

    Egy konzolt az EXCLUSIVE címek adnak el! Kit érdekel a hardver, ha nincs rá vonzó szoftvertermék?

    Hány SteamBox exclusive lesz? Nulla.

    Miért? Mert egyrészt a Valve is elmondta, hogy ami megy PC-n az megy SteamBox-on és vica-versa, másrészt pedig ott lesz az ingyenes SteamOS, amit ha nagyon akarsz feltolsz egy partícióra és tolod ott az esetlegesen SteamOS only játékot.
  • Tinman #26
    Ilyet most is tud a PC... sőt, egy HDMI kábellel összekötöd a PC-t meg a tv-t és máris van egy SteamBox-od.

    Elég régóta így játszok PC-n... ágyból fekve/felülve, ahogy épp kényelmes. Eleinte csak controllerrel játszható játékokat játszottam így, de a Baldur's Gate 2-öt pl. wireless egér + bill comboval toltam le 106 centin. Meg kell mondjam remek és kényelmes élmény volt :-)
  • SzirmosSzisza
    #27
    Olyan játékosoknak, akik nem tudnak összeállítani maguknak egy PC-t, imho ez tökéletes lesz, megveszik, bedugják azt megy. Alienware gépeket is veszik rendesen (különben nem csinálnák őket), úgy, hogy kb másfélszeres áron adják el őket.

    Exkluzív cím tényleg nem lesz rá, bár itt attól függ mihez akarsz hasonlítani, ha a konzolokhoz, akkor rengeteg indie játék, + az összes játék töredék áron, ha PC-hez akkor ilyen szempontból nem sok előny lesz, főleg, ha meg lehet majd venni a kontroller külön is.

    Ami még elképzelhető, hogy partnerkedik a gyártókkal a Valve és megpróbálja olcsóbban kiadni a hardwaret, mint, ha külön lenne összerakva. (bár erre csekély esély van, mert elmondták, hogy Ők nem fognak kiadni, hanem majd más gyártók és talán ők csak jóváhagyják)

    Az egyetlen fícsör ami nem volt bejelentve a PC-s Steambe az az, hogy a géped + többi játékos statisztikája alapján már vásárlás előtt megmondja, hogy fut majd a játék.
  • Tinman #28
    Szinte mindenhol lehet már EGYBE szerelt PC-t venni, sőt... előtelepített legál Win-el is veheted. Igen, idehaza is rengeteg helyen.

    Nem tudom na... nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki ebből.
  • Dodo55
    #29
    #27:
    "Olyan játékosoknak, akik nem tudnak összeállítani maguknak egy PC-t, imho ez tökéletes lesz"
    Igen, szerintem ez lehet a Valve fő célja vele (a géppel), a csalódott / megtért, de PC-k terén még tapasztalatlan konzolosok meghódítása.

    #28:
    "Szinte mindenhol lehet már EGYBE szerelt PC-t venni, sőt..."
    Hááát... Amiket én látok általában vagy rettenetesen gagyik, főleg játékra, vagy pedig másfélszer drágábbak mintha alkatrészekből raknád össze. A "rakatok össze magamnak" mutatványhoz pedig szintén nem árt érteni azért hozzájuk. Persze ha van egy ismerős, vagy ahol összerakatod elő tudod adni normálisan az igényeid és el tudják találni a hozzá szükséges configot, akkor már jobb a helyzet, de még az sem az igazi.
  • JaSoN HuNTeR #30
    billentyűzetet rálehet kötni?
  • MerlinW
    #31
    Rá.
  • SirAlo
    #32
    http://www.gamestar.hu/steam-machine-prototipus-ibuypower-konzol-steam-kontroller-steam-os.html
  • Dodo55
    #33
    "A cég elmondta, hogy eddig két modellt csináltak - a Gordont és a Freemant"

    Half-Life 3 confirmed
  • kissssss
    #34
    még a cica farkát is RÁ lehet kötni.
  • JaSoN HuNTeR #35
    Utána néztem és egyáltalán nem érdemes megvenni :) 500 dolcsis árából jobb asztali PC-t tudsz össze rakni. Nézzetek utána.
  • kissssss
    #36
    kíváncsi leszek mennyi fog fogyni belőle.
  • MerlinW
    #37
    iMac-et sem érdemes venni, hiszen 3 PC-t veszel az árából. Viszont az OSX, a dizájn és a kialakítás miatt mindhárom PC-t veri. Egyébként Steambox nagyjából anyagáron van, elvileg hardverhez igazított fluid OS-el, ami sokat számít (lásd OSX).

    Még mindig azt mondom, hogy várjuk a ki a végét, ennek a korai temetéseknek semmi értelme. Aztán max nem lesz igazam. Meglátjuk. Én optimista vagyok, valamint ha valaki akkor a Valve tudja mibe feccöli a milliárdjait.
  • JaSoN HuNTeR #38
    Akkor azt mondom hogy várjuk ki a végét. :) Amúgy az nagyon tetszik hogy cserélhetőek benne az alkatrészek :)
  • kifli
    #39
    amit ennyiből összeraksz jobb asztali pc-t, azt te nem fogod tudni esztétikusan berakni a nappalid közepére, rákötve a tv-re.
  • Tinman #40
    "Viszont az OSX"

    Az az OSX ami évek óta fut a PC-m egyik partícióján? Term. Intel gépem van :-D

    Egyébként múlt héten telepítettem egy desktop iMac 24"-os cuccra Win-t, mert az ürge azt kérte. Szét is kellett szednem, mert bad sectoros volt a vinyója. Szétkapva Apple logos, 3.5"-os WD 320 GB-os SATA HDD volt bent, amit pár éve a szerencsétlen ürgének az Apple 60.000 HUF-ért cserélt. Tettem bele egy 3.5"-os WD 500-ast 15k-ért, majd ment fel rá a Win7. Apple = 60k, mert egy kibaxott alma van a vinyón. Száni.

    Jah és persze Intel Core 2 Duo lapult a gépbe, meg DDR 2 memória... pfff.

    PC, PC, PC, PC.