166
  • Inquisitor
    #126
    Almost Human S01-EP09

    Na végre, azért megkérdezné,m a készítőket miért kellet 8 résznyi szenvedés (na jó két rész nem annyira volt rossz, egy meg szódával elment), hogy történjen valami érdekes? :D

    Végre kaptunk egy valamire való ellenfelet, volt kavarás is rendesen és talán végre a FALLról is megtudjuk mi a fene az?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mondjuk az szép, hogy betesznek egy majdnem legyőzhetetlen veszélyes ellenséget, és amikor végig nézted a sztorit kiderül, hogy ez csak egy red hering volt. :D
    Persze a nagy fordulat nem volt annyira váratlan, tekintettel arra, hogy a prof volt az egyetlen aki az "útjába" állt Danica-nak és még is túlélte ...
    Persze arról semmit nem tudtunk meg, hogy most akkor a szindikátus keze benne van vagy csak született egy őrült tudós karakterünk? A fallra meg már nagyon kíváncsi vagyok miért van, és mitől védi a várost.

    Azért az érdekelne, hogy amikor a raktárat átnézték mi lehet benne annyira érdekes, pont a város fél rendőrségét kiirtó android nem akadt fent a listán?


    A színésznő meg jó választás volt, mert egyszerre tudott "aranyos" lenni bizonyos pillanatokban, máskor meg a feje alapján kinézte belőle az ember, hogy átfejeli a 30 centis betonfalat.

    Azért mondjuk van egy kis "közbeszerzési csalás" érzés amikor a betiltott DNR, XNR modelleket látjuk a töketlen MX széria mellett. :D
  • Narxis
    #125
    Tyűűű ha mind ilyen rész lenne mint a mai....
  • Inquisitor
    #124
    A fejhez tartozó test is android, az EP1-ben van egy villanásnyi kép amikor fazon éppen forraszt valamit a nyak résznél rajta. Jó lenne ha a szindikátus szál kicsit erősebb lenne, a sci-fi vonalból meg nem csak pár villanás lenne.
  • precision
    #123
    a raktárban egy fej van, talán az első részben mutatják is, hogy arról van szó
    hogy mi a jelentősége, nem tudni... lehetséges, hogy új fajta ember-robot. hibridet alkottak, vagy ilyesmi

    de az tény, hogy a fő szál nagyon el hanyagolva

    én ennek ellenére szívesen nézem az új részeket hétről hétre, a hibái ellenére is tetszik a sorozat annyira, hogy nézzem
  • cylonflatus
    #122
    Nagyon remélem, mert eddig ez kevés, pedig látszik benne a potenciál. Hiányzik belőle egy érdekes, erős sztorin alapuló központi szál az egy epizódos történetek mellett. Lásd pl Fringe, nagyon szerettem, de bevallom jó pár gyönge részt csak azért tudtam végignézni, hogy kiderüljön mi van a világvége géppel, meg az alakváltós-, párhuzamos világ sztorival. Itt tudnának pl arra építeni, amire az elítélt célzott a bizonyíték raktárban, hogy sokkal nagyobb jelentőségű dolog van ott lerakva, amiről a zsaruk se tudják valójában micsoda, mi a jelentősége.
  • Narxis
    #121
    Majd a 2. évadra beindul mint a Revolution.
  • PetruZ
    #120
    Igen, nem kicsit banális és gyermeteg sok helyen. Még nézhető, a nézettsége is beállt egy szintre, amivel túlélhet, de messze nem az a kirobbanó siker.
    Engem a faék dolgok és történetek idegesítenek nagyon: első helyszín, clue -> köv. helyszín, clue -> köv. helyszín, clue -> finálé. Na meg a "minden bomba 2 másodpercnél áll meg"-effekt. Lehet, ironikusnak szánták, de nem jött össze. Néhány jelenet egyszerűen kilóg az aznapi sztoriból is. A "nagy" átvezető szálat is csak a legutóbbi részben próbálták felmelegíteni, de elég esetlen lett a próbálkozás. Az "NPC" színészek többsége túljátszott, vagy rettenetesen amatőr (l. pl. a múlt heti részben a céges főcsajt, vagy most az ukrán nő). Szerintem egyedül a "buddy cop"-hatás működik, ami még nézhetővé teszi az egészet (meg az MX-ek kárára elkövetett poénok :) ).
  • [NST]Cifu
    #119
    A baj az, hogy hatalmas lehetőségek lennének megint a sorozatban, ehhez képest semmilyen téren kiemelkedő, sőt, nagyon sok téren csúnyán elvérzik.

    Az, hogy drónok repkednek mindenhol, meg emberszabású robotok vannak, létezik emberklónozás, meg efélék még eléggé kevésnek tűnnek egy ütős sci-fibe. A látványvilág dettó nem fogja meg az embert. Akkor marad a történet és a színészek. A történetek pedig nem ütnek. Szomorú azt mondani, de egy ezer éves Columbo vagy Poirot epizódban több az élvezetes párbeszéd és előre nem látható fordulat, mint az Almost Human-ban. De ez van.

    A színészek kapcsán nehéz a helyzet. Kedvelem Karl Urban-t, de annyira nem átütő jelenség itt, mint mondjuk a Judge Dredd-ben vagy a Star Trek-ekben. Michael Ealy akkor már inkább, de ő sem hoz semmi félelmetest. Szegény Minka Kellyt a Friday Night Lights óta nem láttam komolyabb szerepben, és itt is csak a néha feltünő, jellegtelen eyecandy feladat jut rá... Lili Taylor (a kapitány) legalább kap némi screentime-ot, de nála nem tudom eldönteni, hogy a forgatókönyvírók és a rendezők instruállják ennyire rosszul, vagy csak ő áll ennyire két dimenziósan a karakteréhez...

    Szóval magas várakozás, nagy csalódás. Részemről legalábbis... :(
  • Herold
    #118
    Nem volt rossz a 8. epizód, de tartok tőle, hogy ez a színvonal kevés lesz a 2. évadhoz.
  • Renegade
    #117
    én még mindig nézem, de annyit csökkent a lelkesedésem, hogy az utolsó két résznél már megvártam a magyar srt-t.
  • Narxis
    #116
    Jah :p nézzétek és írjatok
  • ProGabe #115
    Elkezdtem nézni a 6-ik részt, 20 perc után feladtam :( Ez a sorozat sem jött be, túl erős a mezőny.
  • Herold
    #114
    Pörög a topik.
  • Narxis
    #113
    Ez is jó rész volt.
  • Narxis
    #112
    Hatalmas rész volt! :D
  • PetruZ
    #111
    A Dorian-t alakító színész egy hasonló sci-fi kisfilmben.
  • [NST]Cifu
    #110
    Én csak most néztem meg. Egy 10-es skálán mondjuk 6-os. Jó átlagos, nézhető, de se nem volt különösebben látványos, se nem volt különösebben körömrágós.
  • Narxis
    #109
    Azt ne mondjátok, hogy ez most nem volt jó rész. :D
  • [NST]Cifu
    #108
    Sajnos de. Fantáziátlan (spoilerezni nem akarok, de rövid úton kitalálható mire gondolok), lapos, a vége pedig már-már gagyi.

    Ami még jobban fáj, hogy a poénnak szánt részek meg eszméletlen erőltettek (MX - Ken baba).
  • Narxis
    #107
    Nemár, annyira csak nem volt rossz...
  • ProGabe #106
    Ugyanazt a részt láttuk? :S

    E05 - ez már-már rossz volt. Unalmas, nagy nulla.
  • j0nNyKa
    #105
    eyecandy szempontól tuti :)
  • Narxis
    #104
    Na ez már jó rész volt.
  • ProGabe #103
    És beraknak 4. résznek egy fillert. Tényleg a FOX a legamatőrebb csatorna.
  • Herold
    #102
    Nézd meg a 3. részt, szerintem nem lesz ez rossz.
  • Szolnokboy1
    #101
    van benne valami... mindegy, akkor is megvárom a midseasont és ha jó előveszem újra.
  • j0nNyKa
    #100
    nekem pont az jön le, hogy van/lesz főszál, esetleg ezekben a részekben szorul hátra, amiket eddig leadtak (?!), és a "végére" hagyják azokat, amik főszállal foglalkozó részek, tehát amikkel már kevésbé berántható az új néző (?!)
  • Szolnokboy1
    #99
    jó, akkor ezek szerint főszált ne is várjak... ok, nálam cancel.
  • Malakai
    #98
    Több oka lehet, egyik leggyakoribb, hogy ezek a legvéletlenszerűbb epizódok. Értsd, nem kell láss a sorozatból semmit és akkor is megnézheted. Elején a csatornák főleg ilyeneket akarnak, hogy minél több nézőt húzzon be a sorozat.
    FOX különösen szeret ezzel élni, vágott is már haza sorozatot ilyen lépéssel. Egyik legismertebb, aminél nagyon rosszul jött ez ki az a Firefly.
    De van olyan sorozat is, ahol kevésbé zavaró, pl dettó kevesen tudják, hogy House részeket is kavargatták össze-vissza.
  • Narxis
    #97
    OMG de mi a francért csinálnak ilyet? :S Ezek nem normálisak.
  • Malakai
    #96
    FOX variál a sorrendel, mily meglepő...

    @precision: Az lenne a helyes sorrend, csak a csatorna elölrébb hozta ezeket a részeket.
  • precision
    #95
    what? ezt most nem igazán értem... :)
  • stargatelost
    #94
    A második résszel kaszáltam, de azért ez elég kemény...

    "Az Almost Human eddigi epizódjainak sorrendje, ha valakinek fura a főhősök hamar barátsága: 1x01, 1x05, 1x06, 1x07, 1x08 + 12.13-án: 1x03. Az 1x02 majd jövőre." forrás: sorozatjunkie
  • Renegade
    #93
    jaj, az S01E04 de egy rossz filler volt, meg már azt is tudjuk, hogy a ruhák is maguktól gyógyulnak :(
  • Narxis
    #92
    Sajnos abszolút helyén van ez a rating. Nincsenek érdekes karakterek, a sztori lapos, nehezen indul be, a díszlet néhol röhejes. Az alapkoncepció pedig nekem nagyon tetszett de még a főszereplőről se tudunk pár mondatnál többet.
  • precision
    #91
    shit.
  • ProGabe #90
    On FOX, Almost Human notched a 1.7, down two tenths from last week's 1.9 adults 18-49 rating and the series' lowest rating to date.

    Ezért sem értek egyet azzal, hogy "ilyen is kell". Vagyis persze, lehet ilyen laza rész is, mondjuk a harmadik évad hatodik részeként. Azért az első 6-7 részt illene meghúzni egy ilyen sorozatnál.
  • precision
    #89
    nekem is bejön, semmi bajom nincs vele :)
    a nézettségről tudtok valami infót mondani? jó? rossz? kell aggódnunk kasza miatt esetleg? remélem nem...
  • MerlinW
    #88
    Simán. Ezért örülök a Marvel sorozatnak, mióta láttam belőle 4-5 részt, azóta minden sorozat legrosszabb epizódját is érdeklődve nézem:) Mindig van lejjebb!:)

    Viccet (nem) félretéve, nincs ezzel a sorozattal semmi gond. Sima popcorn sci-fi a fáradt estékre:)
  • precision
    #87
    ja, egynek elment azért :)