166
  • Narxis
    #86
    Ez a mostani gyengébb volt. Erőltetett poénok és nagyon egyszerű klisés sztori, de gondolom kell ilyen is néha.
  • cylonflatus
    #85
    Amúgy a sorozat világa abszolút a Syndicate című játék világára emlékeztet, (nem csak a "Szindikátus" miatt), nem a 2012-esre gondolok, hanem még a régi DOS-os verzióra.
  • j0nNyKa
    #84
    ott mintha más lett volna a magyarázat, hogy miért pont őt vették elő, és ölték meg, nem az, hogy nekik dolgozott
    valaki aki nálam kevésbé szenilis, majd leírja :)
  • [NST]Cifu
    #83
    Szerintem ki volt, vagy legalábbis én úgy vélem. Ugyebár az elrabolt rendőrnek (Detektív Gogul, vagy mi volt a neve?), akit később elgázosítottak, úgy mutatkoztak be, hogy "régóta nem láttunk".

    Az én értelmezésem szerint ő szolgáltatott nekik információt, és a kivégzésével elvarták a szálakat... Aztán lehet, hogy tévedek...
  • Inquisitor
    #82
    Van egy Time of Eve (Eve no Jikan) c. androidos anime sorozat, ott androidok feje felett van egy ilyen fényből lévő holografikus "glória", ha éppen egy megbízást teljesít az android akkor piros, egyébként zöld. Persze a bonyodalmak ott kezdődnek, hogy kiderül ki tudják kapcsolni és akkor elmennek jól kitölteni a szabadidejüket. :)
  • Malakai
    #81
    Ez most lehet hülyén hangzik, de a roboton ez lehet design elem, mármint a sorozat univerzumán belül. Emberire csinálják őket, Dorian modeljét meg ugyebár különöesen arra akarták, de azt is akarták, hogyha valaki ránéz azért lehessen látni, hogy nem ember. És ha valami ilyet terveztek, akkor már dizájnolták valamire.
  • cylonflatus
    #80
    Az ilyen fényeket én se bírom, amikor üvölt róla, hogy csak azért van, mert azt hiszik ettől scifisebbnek érezzük a hangulatot. Még az androidnál elnézem, de amikor a golyóálló mellény is úgy néz ki mint egy karácsonyfa... és ráadásul pont a szívénél mennek a fények, lol, mint ha ki lenne írva, hogy ide lőjetek.
  • j0nNyKa
    #79
    lehet bár gyanítom, hogy ezt nem lépik meg - inkább a.. főnök, vagy valamelyik unszimpatikus nyomozó kolléga, meglátjuk
  • precision
    #78
    nekem olyan tinifilmnek tűnt az egész mint pl. a Hunger Games vagy ilyesmi... a sztori sem fogott meg, a színészek sem... semmi... szóval nem hiszem hogy valaha is nekilátnék újra megnézni :)

    nade off vége tényleg
  • Renegade
    #77
    az árulós nekem kicsit kusza, nekem az jött le, hogy ő is lehetett az áruló, már ha otthon beszélgetett a munkájáról
  • MerlinW
    #76
    Pedig a második évad óta k*va jó.
  • ForzaInter
    #75
    Az íráshoz és a rendezéshez semmi köze, csak az ő cége gyártja a sorozatot. Persze értem mit mondasz, ez is egy tipikus Abrams sorozat a sztori alapján.
  • cylonflatus
    #74
    Nem arra értettem, hogy ő írná. Konkrétan úgy értettem, hogy a korábbi munkái "ritmusa" rendszerint visszaköszön az új - mily véletlen: általa producelt - tv-showkban, mint a Revolution, vagy eddig ez. Így már érthetőbb mire gondoltam? Persze egyetérteni nem kötelező. De hogy nincs sok köze hozzá? :)
  • Narxis
    #73
    jaja
  • j0nNyKa
    #72
    javitsatok ki ha tevedek, de az elso reszben volt arra utalas, hogy van egy arulo a jardon, az sem lett kibontva
  • precision
    #71
    én azt hiszem 2 részt bírtam ki abból a sorozatból :) nem hiszem hogy bárki meg tudna győzni hogy folytassam :D

    /off
  • ForzaInter
    #70
    annyira rossz volt amíg néztem, hogy kizárt, hogy folytassam:D
  • Narxis
    #69
    A főszál az, hogy keresi azokat akik miatt elvesztette a társát és a lábát. Meg szerintem Doriannal is lesz valami.
  • Zs0lt1
    #68
    /off

    A Revolutionnál az első évad felénél showrunner váltás volt, utána kezdett feljönni, a második évad pedig iszonyat jó.
  • ForzaInter
    #67
    Abrams-nak egyik sorozathoz sincs sok köze. Ez amúgy eddig klasszisokkal jobb mint a Revolution, az valami hihetetlen gagyi sorozat, gyenge karakterekkel, bár ahogy olvasom a 2. évadra javult.

    Mondjuk eléggé Fringe utánérzés a sorozat, de mivel az jó volt és ugye Wyman ott showrunner volt nem is baj. Kiváncsi vagyok mikor hoznak be egy főszálat, mert elébb-utóbb biztos lesz.
  • cylonflatus
    #66
    Szerintem megy ez majd mélyebbre, csak baromi lassan. Tipikus Abrams munka, low tempóban adagolja a sztorit. Revolutiont is vagy háromszor lelőttem, mire aztán csak kinyílt annyira a világ, meg összeállt a úgy a kép, hogy most már tudom élvezni is. Persze remélem ez jobban sikerül, meg nem kell egy egész évadot várni erre. Ez eddig biztatóbban sikerült.
  • Renegade
    #65
    én arra tippelek, azért kell, hogy a birkák is tudják, hogy ő android és ne kelljen közelről nézni a szemüket vagy simogatni őket.
  • [NST]Cifu
    #64
    Egen, nekem is valahol az a bajom, hogy eleddig a Sci-fi kimerül abban, hogy robotok rohangálnak, meg van pár techie stuff, amik kb. eyecandy-nek jók (átlátszó érintő-kijelző, ami tizen éve mozifilmekben volt még újdonság, stb.).

    Ahogy arra se kapunk választ, hogy az, hogy kék futófények vannak az arcán Dorian-nak, az végül is miért is jó, mi szükség rá? Annyi, hogy cool, és kész? :

    Semmi bajom egyébként a sorozattal, csak olyan potenciál lenne benne, hogy csak na... Ha egy picit mélyebbre mennének...
  • Renegade
    #63
    tuti lesz CP, HR kikacsintás, én még egy lázadó robotos évadot is betippelek, persze sok múlik azon, hogy mennyire kajálja Amerika. Bár Dunát lehet rekeszteni a "nyomozós" sorozatokból, de hátha fog nekik tetszeni, ha jó a nézettség akkor több a pénz, jönnek az évadok, stb.
  • Narxis
    #62
    Sztem nincs pénz rendes kütyükre. Az ébresztőóra is teljesen értelmetlen volt úgy viszont látványos volt aztán meg ott forrasztgatnak valami durva kütyüt a túszejtőknek. Ha megéri a sorozat a következő évadot akkor ezen kellene javítani.
  • ProGabe #61
    Én azért remélem, hogy több lesz ebben még a sci egy kicsit.

    Arra, gondolok, hogy az elején ugye elmondják, mennyire megváltoztak az elkövetők, egyre keményebb, techesebb eszközöket kezdtek el használni, ezért a rendőrség is lépett, bejöttek a droidok.

    Na de kérdem én, hogy ezen felül nem kellett volna bevetni ezt-azt. Pl. egy szintetikus végtag is eléggé sok mindenre jó lehet, látjuk a főszereplő lábán, hogy ebben hol tartanak. Persze elsődlegesen csak megerősíteni kell a meglévőt (khm, implantok), ill. lehetnének kütyüjeik, nem lehet mindent a droidokra bízni. Itt meg pl. a telefonra gondolok: a 3. részben azt használta elterelésnek emberünk. Azt hittem valami 3D-s hangzás segítségével élethű hangokat ad majd ki, erre kb. az én mostani, 2011-es telefonomat is odabobhatta volna, hadd csipogjon.
  • ForzaInter
    #60
    Még csak most néztem meg az első 2 részt, a kritikàk kicsit elijesztettek, hogy csak egy sima epizodikus sorozat, de kellemesen csalódtam. A 2 főszereplő jó választás volt, Minka Kelly meg jó kis eyecandy. A környzet pedig nagyon jó, azért remélem lesz valami főszál is.
  • ProGabe #59
    Wut?
    A felmelegítésben csak rövidre zárta a melegítőt, utána meg beledugta az ujját, hogy megnézze, hány fokos a lötty. Ez utóbbi képesség elég hasznos tud lenni.

    Vannak zavaró dolgok bőven, kicsik és nagyok is, logikai és megoldásbeli hibák, stb. De jelenleg még bőven működik a suspension of disbelief.
  • Narxis
    #58
    jaja, az jó jelenet volt :D
  • j0nNyKa
    #57
    +1, én azért imádom, mert az akció közepére is simán beraknak valami hangosan röhögőset

    "I said magenta. That was lavender.
    The hell's magenta?
    There's 50 shades of purple in there."
  • precision
    #56
    semmi szüksége nincs rá, de tudja
    szerintem a poénok nélkül sokkal szürkébb és unalmasabb lenne a sorozat
    ja és azt is vedd figyelembe hogy ő nem rendőrségi robotnak tartja magát hanem embernek, más széria mint a mostani "lelketlen" droidok :) viccelődik, érzései vannak...stb.
  • Narxis
    #55
    Hatalmas rész volt. Király ez a sori!
  • Renegade
    #54
    na ez jó, én én a CNA-ból a PRC-re asszociáltam, megátjuk :)
  • PetruZ
    #53
    Az űrállomás szerintem nem kínai. A CNA inkább észak-amerikai konföderációt, vagy ilyesmit jelenthet. A városok, a lakosok, a közigazgatás is mind amerikaiak, smemi nyoma ázsiai befolyásnak.
  • Renegade
    #52
    húh volt sok utalás:

    rájuk cseréltek le...ő a régi "bolond" robot...a régi néha jobb...stb...cop? fene tudja, belőlük lettek a sexrobotok, vadhajtás volt, nem katonai, hanem kísérleti

    PC, hááát fene tudja, láttál nő robotokat? akkor nem PC, bár a sexbot boltban mintha csak egy férfi bot lett volna...abszolút nem PC :D

    ami még érdekes, hogy a dokinak subasian engedély kell, az űrálomás kínai, vannak itt még opciók, jó értem, hogy fura, hogy ázsia az úr, de mindenki europid, de akkor is :)
  • Inquisitor
    #51
    Az oké, hogy eltémázgattunk a NASA dolgon, de ettől nekem nem derül ki, hogy direkt rendőr robot lenne, mint az MX egységek. Amúgy az nem túl "PC", hogy az 5 féle MX-ből csak az egyik fekete. :D
  • Renegade
    #50
    legyél picit cégesebb :)

    menetrend szerint: az volt beütemezve, hogy :)
  • PetruZ
    #49
    Visszanéztem a feliratot, Rudy azt mondja, hogy "This, uh... this unit was scheduled to be transferred to NASA next month.", vagyis a menetrend szerint, a következő hónapban szállították át volna a NASA-hoz. Az űrállomásról meg Darien mondja, hogy "Well, Detective, this sure beats repairing thermal insulation tiles on the C.N.A. Space Station.", és "I was decommissioned four years ago, as you know.", vagyis a rendőri meló biztosan jobb lehet, mint az űrállomáson hőpaneleket javítani és hogy négy éve vonták ki a forgalomból. Vagyis nem volt még fent az űrben, csak ment volna, ha a rendőr maga mellé nem veszi.
  • Renegade
    #48
    ki nem bírnám a magyar feliratig (pedig egy kg kenyeret sem mernék kérni angolul, jeje, passzív angol) :)

    S01E01.eng

    this unit was scheduled to be
    transferred to NASA next month.

    ...

    Well, Detective, this sure beats
    repairing thermal insulation tiles
    on the C.N.A. Space Station.

  • Inquisitor
    #47
    Nekem az rémlik, hogy Rudy olyasmit mond "visszahívták a NASA"-hoz, és nekem rossz az angolom, de a magyar feliratban az űrállomás téma nem múltidő volt? No majd újranézem akkor ...