392

Beyond - Two Souls (Quantic Dream)
  • AnuluWork #312
    Ejj, de hülyeségbe futottam bele.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A navajos résznél mindkét öreg megpurcant, de amikor Jodie elmegy a motorral, mindkettő él. Eddig más ilyennel nem találkoztam. :)
  • Kongy
    #311
    Jaj, még elfelejtettem a Special Edition bónusz 30 percét ! A CIA-nál kell különböző feladatokat megcsinálni Aiden segítségével. Egész ötletes dolgok vannak, enyhe Portal beütése volt nekem, de természetesen nem olyan összetett feladatokra kell gondolni :)
  • grebber
    #310
    Ha egy 8 éves gépből ilyet kipréseltek már most besofok,ha belegondolok mi lesz itt PS4-en!
    Nadrágba élvezés felsőfokon
  • Kongy
    #309
    Huh, gyerekek. Tegnap este a végére értem. Nagyon jó volt! Bizonyos szempontból, pl hangulatból, vagy döntésekből a Heavy Rain kerekedik felül, de ami ebben a játékban üdítő volt a HR sötét tónusához képest az a rendkívül változatos helyszínfelhozatal. Van itt sivatag, hóvihar, egyszerűen minden! A történet izgalmas, és érdekes kibogozni, hogy most akkor mi volt előbb, és később. Ráadásul a töltőképernyőn amúgy látjuk is a sorrendet ha elkavarodnánk. Eleinte így nézem, mondom nagyon dizájnos, hogy minden össze-vissza van, aztán barátnőm azt mondja: te ez nem a történet sorrendje, csak ugrál és azért jön ki előbb pl az utolsó, és később meg elölről oldódik fel egy emlék? :DD Na, igen így jöttem erre rá.. Amúgy kooperatív módban toltuk, és ő volt Aiden, szerintem az élményhez sokat nem tett hozzá, úgy is meg lehetett volna oldani, hogyha Aiden jön átadom a kontrollert. A színészi alakítások amúgy toppon voltak, tényleg látszik, hogy azért nem akárkik játszották a főszerepet :) Természetesen Willem Dafoe most se 100-as, de valahol ebben a játékban meg is érthető :)

    És egy kicsit a befejezésről:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tetszett, hogy kerek azért a befejezés, de utal a folytatásra erősen, szóval mégis cliffhangerrel zárul a játék. Szerintetek lesz folytatás? Szerintem nagy rá az esély.
  • kirol
    #308
    Ez a Sűrítő pálya kifejezetten jó lett. :)
  • DarkSector
    #307
    Recepciós János. :D
  • AnuluWork #306
    Hans Zimmerman :)
  • AnuluWork #305
    Ez így akkor sem jó.
  • Ulthane
    #304
    Teljesen egyértelmű a magyarázat az ugrálásra és a végén el is hangzik:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jodie emlékei össze-vissza törnek fel, amikor írja a megemlékezését, nincs bennük rend és rendszer, ő maga mondja.
  • Ulthane
    #303
    Ízlések és pofonok, összességében szerintem az jobb volt, mint a Beyond. Utóbbi szebb, de a másiknak jobb a története és a különböző befejezések is jobban ütnek.
  • Ulthane
    #302
    Teszt
  • Mráz
    #301
    Valaki nem tudja, hogy hogyan lehet a magyar feliratos dlc-t a special ed-hez megszerezni? A menüből csak egy blank PSN-es oldalt hoz be, a kódot bepötyögve meg van vagy 4 ugyanolyan dlc fájl, csak a magyar feliratot tartalmazót nem találom. Már kettőt le is töltöttem, de a játékban ennek semmi nyoma sincs... Elrontottam valamit?
  • AnuluWork #300
    Én azt kaptam, amit vártam. A zenéje zseniális!
  • Prof William
    #299
    Gondolom pont azért dumálnak hogy ne csinálj többet. Azért sztem nem kicsit lennének befosva a valóságban amikor éppen ilyen kísérletben vesznek részt/dokumentálják.
  • crosscut
    #298
    Azért az első benyomásom a teljes játékkal nem volt túl "+":

    Demoban végigjátszottam a kislányos részt (az első kísérlet, ha jól emlékszem) mondom most másodikra a teljes változatban máshogy fogom csinálni:

    Direkt csak az építőkockákat löktem fel Aidennel és ugyanúgy nyomta mindenki: JODIE STOP! STOP! holott már rég nem csináltam semmit.....

    Kár hogy letedd nincs értelme, aztán majd megint hívlak.....
  • crosscut
    #297
    Azért az első benyomásom a teljes játékkal nem volt túl "+":

    Demoban végigjátszottam a kislányos részt (az első kísérlet, ha jól emlékszem) mondom most másodikra a teljes változatban máshogy fogom csinálni:

    Direkt csak az építőkockákat löktem fel Aidennel és ugyanúgy nyomta mindenki: JODIE STOP! STOP! holott már rég nem csináltam semmit.....

    Kár hogy letedd nincs értelme, aztán majd megint hívlak.....
  • crosscut
    #296
    Azért az első benyomásom a teljes játékkal nem volt túl "+":

    Demoban végigjátszottam a kislányos részt (az első kísérlet, ha jól emlékszem) mondom most másodikra a teljes változatban máshogy fogom csinálni:

    Direkt csak az építőkockákat löktem fel Aidennel és ugyanúgy nyomta mindenki: JODIE STOP! STOP! holott már rég nem csináltam semmit.....

    Kár hogy letedd nincs értelme, aztán majd megint hívlak.....
  • crosscut
    #295
    Azért az első benyomásom a teljes játékkal nem volt túl "+":

    Demoban végigjátszottam a kislányos részt (az első kísérlet, ha jól emlékszem) mondom most másodikra a teljes változatban máshogy fogom csinálni:

    Direkt csak az építőkockákat löktem fel Aidennel és ugyanúgy nyomta mindenki: JODIE STOP! STOP! holott már rég nem csináltam semmit.....

    Kár hogy letedd nincs értelme, aztán majd megint hívlak.....
  • Hoz_Hun
    #294
    Én pl újra nekiálok és kipróbálok dolgokat másképp. Szóval nekem nem csak az a 10 óra van. De ralatív mi éri meg és mi nem. Ha pl vesszük a DVD vagy BR filmpiacot a 3Ds filmjeivel. Megér tízezeret egy Avatar 3Ds film? Van akinek igen, van akinek nem.
    Én pl eladtam a CoD Black ops. lemezeimet mert egyszerűne még azt az egy vélgigjátszást sem élveztem és még a helyet is sajnáltam tőlük a polcon. Sokaknak az egy csúcs király játék. Vagy itt van a GTA5, sokan GotY kiáltanak én meg a felénél abbahagytam és félretoltam.
  • Kongy
    #293
    Pedig jobb :D Tényleg.
  • Prof William
    #292
    Próbálj többet farmolni, vagy jobban bejárni a várost. :) Na és persze vállalj el minél több melléküldetést Jodieval, és maxolt ki Aiden képességeit. :)

    Viccet félretéve az ember egy nekitetsző játékért, az élményért fizet. Erről lehetett tudni hogy 70-80 órás RPG lesz. Akit érdekel úgyis megfogja venni, és minőségi is a darab rendesen, szóval nem hiszem hogy túl nagyot csalódhat az aki tudja mire számítson és úgy veszi meg.
  • enlightened
    #291
    Nekem csak annyi a bajom, hogy míg ugyanennyi pénzt kifizetek mondjuk az AC4-ért, azzal tolom 40-50 órát. Ezt meg 8 -10 óra alatt végigviszi az ember és ennyi, nincsenek nem lehet kitolni a játék idő sehogy.
  • Hoz_Hun
    #290
    Utolsó pár chapter elég lineáris és hosszúak is. Ha ugrik is valamennyit az időban azok csak pár perces jelenetek, nem élményromboló.
  • Prof William
    #289
    A vége felé már lineárissá válik a sztori vagy az eggyik chapterben kislányként babázunk és következőben meg jön a finálé?
  • Hoz_Hun
    #288
    Az azért nem hiszem hogy jobb, de ha legalább olyan jó akkor már örülök. A Beyond Two Souls nálam azért is annyira ott van a szívembe, mert szeretem az ilyen kiscsaj+paranormális történeteket. Nagy kedvencem a "Carrie" és a "Tűzgyújtó" is (könyvben). Vagy a hasonló témájú filmek. :)
  • Hoz_Hun
    #287
    Kérdés akik végigvitték, vagy túlvannak a hajléktalanos fejezeten.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amikor a hajléktalanos fejezet után Jodie felébred a korházban, a falon láttam egy újságcikk kivágást és ha jól láttam akkor valami ilyesmi a címe: "Lefilmezték magukat bűnelkövetés közben" vagy hasonló szöveg. Jól láttam akkor elkapták a köcsögöket? Végül is vagy egy hét vagy több is eltelt mert Jodie kómában volt elég sokáig. Tehát elméletileg elkaphatták és meg is jelenhetett egy ilyen cikk, amit a haver csövesek kiraktak a falra.
  • Kongy
    #286
    HR jobb, mint a Beyond Two Souls :) Az nem finomkodik, ha valamit elrontassz egy kritikus pontban, akkor az egyik főszereplőt nem látod viszont :)
  • Hoz_Hun
    #285
    Nekem még nincs meg a Heavy Rain, de be akarom szerezni mert a Farenhet-et is imádtam és HR-t mindenki isteniti. Remélem lesz olyan jó mint a Beyond Two Souls.
  • Kongy
    #284
    Igen, én is rájöttem, hogy azért van kicsi Jodie, emo Jodie, meg csöves Jodie, hogy ne laposodjon el, elvégre a Heavy Rain-ben 4 különböző karakter volt.
  • Hoz_Hun
    #283
    Tegnap én is végigvittem és spoiler nélkül azt elmondhatom, amit a többiek is, hogy a végére alaposan felpörög a sztori. Tény hogy az eleje,... inkább az első fele a játéknak ilyen szárnypróbálgatás.
    Az időben ugrálás ide-oda biztos vagyok benne, hogy azért csinálták, hogy a játék változatos legyen mert a sztori (szerintem) nem követeli meg. Van némi elejtette, mondvacsinált kis magyarázat a vége fele erre, de az csak rizsa. A valódi ok (szerintem) nem akarták, hogy a játékos indításként órákon át egy 8 éves kislányt irányítson. De ezt mondjuk valahol meg is értem.
    Nekem NAGYON tetszett, elégedett vagyok vele és tuti nekiállok újra. :)
  • Kongy
    #282
    Igen, ez az össze-vissza ugrálás elég érdekes, sokszor nem izgalmas, meg érdeklődés felkeltő, hanem csak egyszerűen frusztráló, hogy nem akar kiderülni, hogy ki-kicsoda...
  • AnuluWork #281
    Én viszont azt gondolom, hogy a Heavy Rainhez képest ez kevés. Nem nyomtam sokat, de hiányzik - még ebben a visszaemlékezős-történetmesélős vonalon is - a felvezetés. Ez alatt a bontsuk ki a történetet hiányolom. Ide-oda rohangálás van, próbálnak minket beletanítani az irányításba, de eléggé elítélem azt a módot, hogy hopp, máris a sűrűben vagyunk, és akciózzál valamivel amiről fogalmad sincs mi az és hogy került oda. A sheriffes résznél kellett volna a legelejéről indulni, és kideríteni mi miért van, nem nagykövetség, majd átvezető nélkül gyerekkor, stb. stb.

    Egyébként grafikailag ott van, ügyeltek a részletekre, de picit művi az egész. Viszont hangulatilag kevésbé nyomott, mint a HR, ez nálam jó pont.
  • Kongy
    #280
    Na, már énis tolom, 576-ban már ma volt. :) Fúú, eddig nagyon jó, a grafika is nagyon tetszik, meg Aiden-nel bosszút állni, szívatni a népet is király :D Pl az a party... mondjuk az már kicsit túlzás volt szerintem :D Szóval eddig tetszik, de ahogy hallottam nem lesznek olyan sorsfordító pillanatok, mint a Heavy Rain-ben.. : /
  • Seth
    #279
    Hajszárító is beválik. Megfújatod kicsit meleg levegővel,aztán simán lejön
  • Prof William
    #278
    Mondjuk plusz műanyag borítót akár be is lehetne áztatni. Vagy ez annyira szívós, hogy attól nem jön le?
  • Hoz_Hun
    #277
    Én tegnap így szedtem le a speckóról a fehér szörnyet. :) Minkét esetben jó. De lehet az acetonos jobb. Ki kell próbálni.
  • enlightened
    #276
    Nem kell itten trükközni.

    Én módszeren:

    1. lépés matrica letép ahogy jön jön.
    2. lépés acetonnal áttörlöd a maradékot.

    Nyoma se marad és nem is sérül. Ennyi.
  • a.carkey
    #275
    Most a speckóról volt szó, ahol volt egy plusz műanyag borító a fémboboz felett. Szerintem az alapnál vékonyabb a műanyag borító rész, ott ez megoldható, ennél lejött volna a festék is. :(
  • Hoz_Hun
    #274
    Én a következő trükkel szedem le az ilyen nyavalyást.
    Nem ollózok, nem körmözök, nehogy felsértsem a borítót. Először egy picit áztatok így a durva fehér papír leázik és csak a ragacs marad rajta. Ezután jön a celluksz trükk. Lényegében fogok egy kis darab cellukszot és sokszor egymás után rányomom és felrántom. Ez abszolút nem árt a műanyag borítónak/fóliának, viszont szépen lekapja a ragacsot nyom nélkül. Sajna egy csak pár ilyen feltépésre jó így újabb és újabb darab cellukszal meg kell ismételni a dolgot míg teljesen nyom nélkül le nem jön.
    Én így csinálom és karcmentesen eltüntethető a dolog.
  • a.carkey
    #273
    Én erről úgy kaptam fel, hogy:

    1. bal alsó széle kisollóval felhúz
    2. jobb alsó széle kisollóval felhúz, majd tépés, és lejött 99%-ban úgy, hogy vattára szórt cseppnyi benzin elég volt arra, hogy a műanyag borítóról minimális elqurással (0,00002%) lejöjjön maszatolás nélkül, és lejött, de szerintem csak szerencsém volt, mert a TLOUnál új tok kellett, pedig a módszer ue. volt. :)
    3. Utána 3D szemüveghez - ami ua, amit okostelefonhoz is adnak - adott törlő rongyot használva az ujjlenyomatokat is sikerült tökéletesen eltüntetnem. :)