22995
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

11 év alfa fejlesztés után! Teljes játék (1.0) megjelenése 2024 júniusban!
5.50 euró a játék április 29-ig,utána brutálisan megdrágul,utolsó lehetőség,csapjatok le rá!
  • hapi
    #21749
    Pedig működik, mostmár előre generálja a térképet azért tart olyan sokáig. Amit látsz hogy tölti be a szerver az csak streameli be a memóriába a winyóról
  • Random_
    #21748
    Ha a Navezgane mapra gondolsz az egy fix és nem generált pálya. Szerintem nem működhet, hogy legenerálok egy pályát és átküldöm.

    A játék akkor generálja le mikor te ténylegesen az adott térképrészen végighaladsz. Vagyis szerveren azt látom akkor tölti meg az adott térképrészletet adattal. A térkép nagyon sok fájlból áll, szerintem nem reális hogy ezt valaki átküldi.
  • LaLee67
    #21747
    Igen csinálom öket. Elötte le is bontok mindent ami kell, mert hogy ujra rakja az egészet.
  • Tramdriver100
    #21746
    Onnan gondolom, hogy a játékban levő három előre generált 8000-es térképett gond nélkül futtatja a gépem.
  • nibron
    #21745
    A legutóbbi javítással jött be, hogy az ajtó szétverésekor kapsz egy kilincset is. A mosdók szétszedésekor is ad párat, és már vannak olyan kádak amik szintén lebonthatók és adnak rezet. Amellett viszont jelentősen felemelték a kereskedőnél kapható lőszerhüvelyek mennyiségét. Ahogy elnézem a lootban is emeltek a kupa/gyergyatartó előforduláson. Úgyhogy van réz bőven.
  • nibron
    #21744
    Miből gondolod, hogy ha már generálni sem tudja a mapot, hogy azon majd szemernyi esélyed lenne játszani? A játék sokkal több erőforrást igényel mint a procedurális generálás.
  • Tramdriver100
    #21743
    Sziasztok. Mivel elég gyenge a gépem, nem tudom legenerálni a nagyobb térképeket. Szeretném kipróbálni, ha beteszek egy térképet, azt el tudja-e indítani a gépem. Valaki tudna küldeni 8000 és 16000 térkép filét nekem? Email címet privát elküldöm. Előre is köszönöm.
  • Random_
    #21742
    Érdemes a küldetéseket vinni, mert akkor újjáépülnek az épületek és az autók is melyek az épületekhez tartoznak.

    De nekem a rézforrásom túlnyomó része nem autókból származik, hanem lootból. Van olyan képesség ami fölött már ajtó szétverésekor is a kilincset kinyered. Ezt úgy mondták nekem én még nem próbáltam.
  • LaLee67
    #21741
    Ok, koszi!

    Akela0107 Mivel a szero tobb mint 500 napos jatekugyileg, igy ahol eddig jartam, ott nem sok autot lattam :(
  • Akela0107
    #21740
    További jó rézforrás a járművek szétszedése, adja a autóhűtőt, az mehet a kohóba.
  • Random_
    #21739
    Felszíni érceknél leásol és alatta bánya van. Egyedül a réz ami nem szerezhető így be azért kénytelen vagy gyűjteni a gyertyatartókat és társait.
  • LaLee67
    #21738
    Kozben kiprobaltam es meg van a megoldas...:)
  • LaLee67
    #21737
    Lattam szerveren, jatekosok altali foldalatti banyakat, ahol a vastol kezdve az olajig ez az volt banyaszhato. Abban kellene segitseg, hogy hol erdemes csinalnom ilyen banyat, mit figyeljek? Pl. talalok egy vaserc darabot a foldon vagy masmilyen nyersanyagot es az alatt?
  • Akela0107
    #21736
    Üdv Ati!
    ...1x egy társam lehívott egy föld alatti alagútba, futottam vagy 5 percig utána, már közben kifulladtam vagy 5x, majd mikor kiértünk...HOPP!!...egy KERESKEDŐŐŐŐŐŐ
    ...s persze a moci meg ott maradt, ahonnan indultunk
  • Random_
    #21735
    A szerveremen minden alap talán csak az XP jön kicsit jobban. Ha nagyon változatos épületeket látsz az akkor az építő kreativitását dicséri. A formák variálásával igen bonyolult dolgokat lehet összerakni és még festheted is.

    A kilépésnek sok oka lehet a sajátom pl az hogy néha heti 1-2 alkalommal tudok játszani sőt fél évig nulla játékom volt. Nincs tapasztalatom és sokszor időm se végigvinni a hordát mert csak fél órára tudok a gép elé leülni. Egy hordára több előkészület kell.

    Szerveren más az idő haladása mint single playerben. Sokszor volt olyan, hogy három egymás utáni napon beléptem és hordaéjjel jött. Akkor léptem is ki este mert nem tudtam eleget gyűjteni. Az időt ugyanis nem csak én pörgetem és annak nem igazán vagyok híve, hogy háztetőkön hordázzak. Nem szeretem ha a játékosok hordavárónak építenek át városi épületet mert a horda szétszedi a berendezést alul ami egyébként értékes lootolási forrás lenne. Ha már hordaéjjel akkor egy nagyon romos épületen húzom inkább ki amiben nincs sok szétbontható elem.
  • LaLee67
    #21734
    Koszonom, ranezek :)
  • vajdaati
    #21733
    Sokaknak a zombik csak felesleges pluszt jelentenek a játékban. Ők csak építkeznek, bányásznak, több kilométeres alagutakat ásnak a bázisuktól a kereskedőig, stb. De 200 szinten van 200 zombi killjük... Na ők lépnek ki vérholdkor. Vagy azok, akik csak nagynak tűnnek. :D Mert dupla xp-s sok zombis szerveren egy vérhold alatt simán felhúzunk bárkit 50-es szintre nulláról. :) Na az ilyen karakter ha egyedül van, nem igazán állja meg a helyét vérholdnál, mert a játék nagynak nézi, erős dögöket küld rá, de nincs hordavárója, felszerelése és lőszere és inkább kilép amíg mindet megépíti, beszerzi.

    Elég sok dolog van ami gyártható, de az egyszerűsítés és áttekinthetőség miatt olyan nevek alatt futnak mint "metal furniture", "Wood furniture" stb. Ezeket legyártva R betűvel választhatsz, hogy mi legyen belőle. Pl. melyik szekrény, milyen polc, stb. Jól kihasználható a festés is, pl. egy ládát simán átfesthetsz gáztűzhelynek. De gyártható kétszemélyes ágy, kutyaól, hordó meg tucatnyi más apróság is.
  • LaLee67
    #21732
    Random!

    A PvE szervereden epiteshez disziteshez vannak modok amiket hasznalhatnak a jatekosok? Teljesen bena vagyok e teren is.Voltram jatekos tarsamnal bent es nagyon designe-s volt...
  • LaLee67
    #21731
    En uj vagyok a szerveren,de kifejezetten varom a hordas ejjelt ,hogy tesztelhessem a kis bazisom. Igaz egy korabbi hardas ejjel egy masik kezdotarsamat befogadtam a hordas ejjelre az utolso pillanatban mentem erte. Mire visszaertunk 22 ora elott a bazisomhoz, addigra mar rengeteg z volt ott. Nekem egy arok van epitve a bazis kore, abibe belemennek de fel nem igazan tudnak jonni, kivetelt kepez az a pok vagy skorpio z ami eleg szepen atugrik...nos kedves jatekparnerem nem tudta, hogy ne tegyen fa epitokockat a verem aljara,mert az alltal feljutnak a z-k. Azert tette oda mert o sem tudta, hogy sregen kell felfutni nalam ha nem tud atugrani. Zombi csapat feljutott,mire eszrekaptam meg is haltam..Kollega a tetomrol fa epelemekbol felvitta magat magasra es ott varta a hordanap veget. A matracom persze akkor meg rossz helyen volt, bazis sem volt vilagitva hogy lassak, igy meg haromszor meghaltam,mire motorral eltudtam csalni a hordat a bazistol, majd szepen vissza csapdaba csalva leszedtem oket....Jot akartam tenni egy tarsammal, erre 4-szer haltam meg,gondolom mert az o hordaja meg ott volt. Szerencsere engem nem erdekel a halalozasi statom :) adtam neki par dolgot es annyi.

    Valoban jo kis szerver ez, segitokesz jatekosokkal. En sok segitseget kaptam az biztos. Sikerult vegre elso 4x4-em is mar megipitenem. Tudom ez nem nagy dolog nektek, de nekem nagy elmeny :)

    Viszont azt tapasztaltam en is hogy nalam sokkal fejlettebbek horda elott kilepnek. Nem ertem, miert, de en kifejezetten szeretem a hordaejjelt. 10-es szintemig egy bar tetejen voltam ezen ejjeleken, korbe raktam magam korul olyan tuskes barrikaddal es a tetorol gyilkolasztam, ezt javaslom en is minden hozzam hasonlo kezdonek. Vas letrarol logva hogy ne erjenek el, siman lelehet oket nyilazgatni, tehat semmi para.

    Valoban ez a szerver egy olyan embernek aki par hete vette meg a jatekot es fogalma sincs rola mit-hogy-miert, annak nagyon nehez,de ez benne a jo. Egyedul az allat allomany letszamat keveslem, de arra is kaptam segitseget hol keressem vagy epp a fent levo jatekostarsak adtak hus, fegyvert stb. Tenyleg jo kollektiva van itt osszessegeben, igy ajanlani tudom masnak is batran .

    Azt sajnalom, hogy nem vettem meg korabban a jatekot, mikor e szerver elindult, akkor sokkal elvezetesebb lehetett a sok szetszedheto jarmuvel stb..

    Elnezest ha hosszura sikeredett.
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.01.19. 12:29:12
  • Akela0107
    #21730
    Üdv!
    Ez a jelenség szerintem minden szerveren szokott lenni és kevésbé hiszem, hogy ez szándékos lenne a játékosoktól, mármint "hogy szándékosan toljunk ki a következő belő játékossal". Mostanában -és "Hála az Égnek!"- mintha több lenne a kezdő játékos, akik talán kicsit felkészületlenek egy vérholdra, tapasztalatlanok és egyszerűen egy halál után úgy gondolják, hogy nem lépnek vissza, mert akkor csak a halálaik számát növelnék. Egy tapasztalt róka nem hiszem, hogy lelépne vagy esetleges halálkor nem lépne vissza.
    Az újaknak Én mindíg javaslatot teszek, hogy ha egyedül lennének a szerveren és nincs megfelelő koncepció a túlélésre, akkor inkább hagyják ki és majd legközelebb egy party-vh-kor bepótolják az xp-t és a tapasztalatszerzést.
    De mindíg vannak olyanok, akik nemhogy válaszolnának, ha megszólítom Őket, de még csak nem is KÖSZÖNNEK vissza... de ez egy másik kérdés.

    És valóban kell egy kis idő összeszedni a megszokott vérholdas cuccokat még annak is, akinek van épített hordavárója...úgyhogy kéretik időben kilépni, aki nem akarja lenyomni a vh-at!
    S még egy utolsó tapasztalat! Rengeteg játékos nem tud erről a fórumról! De nem csak a kezdők körében, hanem, akik már tolják több hónapja vagy akár egy éve is a játékot!

    Én is köszi!
    Utoljára szerkesztette: Akela0107, 2020.01.16. 10:48:59
  • Random_
    #21729
    Ide is kiírom, hogy több emberhez is eljusson. A szerverünkön van egy olyan szabály, hogy horda éjjel nem lécelünk le. Elég kellemetlen helyzetbe kerülhet az aki belép a szerverre és pont hordaéjjel van. Aki nem akar hordázni ingame 18:00-19:00 óráig lépjen le.

    Tegnap reggel kipörgettem a szervert reggelig, de nekem se esett jól, mert kaptam az áldást. Szerencsére volt lőszer és éppen a bázisomon léptem ki, de mást érhet ez kellemetlenül. Szóval ha rosszra fordul is a hordaéjszaka akkor is próbáljuk reggelig lepörgetni az órát akár folyamatos közlekedéssel vagy elhúzódással egy masszívabb épületbe.

    Köszi srácok!

    (kép csak illusztráció, korábbi hordaéjjelen készült)


    Utoljára szerkesztette: Random_, 2020.01.16. 09:09:10
  • Random_
    #21728
    A steam csoportot nem nagyon használjuk, de felvettelek és 9 másik kérelmet is elfogadtam. :D
    Van viszont facebook oldal www.facebook.com/random7dtd/

    És van discord csatorna ahol csevegni szoktunk egymással https://discord.gg/9kY8Hcx
  • vajdaati
    #21727
    A hp rendszer elég fura a játékban. :) Van a maximális hp ami a szinted alapján nő. Ez 100-200 közti szám. Van az aktuális hp, ami sérülés után van és a maxnál kevesebb, ha nem vagy sérült akkor ez megegyezhet a maximálissal. Meg van úgy, hogy nagy sérülést követően sérül a maximális hp-d is. Vagyis lehetne 100, de egy kezeletlen vérzés leviheti 60-ra vagy ez alá is. Ilyenkor csak kötszerekkel vagy medkittel lehet visszatölteni a maximális hp-ra, gyógyszer és kaja ezt nem tudja növelni. Idővel tudsz tenni pontokat a gyógyulásra is, akkor elég komoly öngyógyító képességekre tehetsz szert. Pl. 6 másodpercenként gyógyulsz 1hp-t - ami nem rossz.
  • LaLee67
    #21726
    Koszi mindkettotoknek.
  • gilverto
    #21725
    nincs jelszó, csak rákeresel a keresőben és ennyi
  • Ironman2
    #21724
    Vannak szerverek amik alapból nem láthatók,de a steamen belül a szerverek menünél,ha a kedvenceknél felveszed az ip címet,akkor már simán tudsz csatlakozni az adott szerverre.De meg lehet próbálni a játék lobbyjában is az azonnali ip csatlakozást alul.
  • LaLee67
    #21723
    Steamen kuldtem kerelmet a jatek csoport csatlakozashoz. Megvarom meg mi lesz a gilGear-rel ,megnezem ott mik a beallitasok es majd meglatom :) Mindjart igenylek nalad jelszot.
  • LaLee67
    #21722
    Hiaba irtam be a keresobe a gilGeart ,nem ad ki talalatot.

    #21721 Random, koszi a lehetoseget. A szervered megtalaltam. Kerdesem: halalkor mindenem elejtem, mas jatekos fel tudja venni, vagy biztonsagban meg var amig erte megyek?
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.01.11. 22:36:32
  • Random_
    #21721
    Hozzánk is jöhetsz a felső sávban van az infó a szerverről. PvE és elég barátságos a társaság.
  • LaLee67
    #21720
    lehet atmegyek,mert most a nemet szerverre valami SMX mod kell a guglirol. Nemetben elek,elboldogulok a szerveren. Rohadt nemet billentyum van ezert nem tudok ekezettel irni :) ,Lehet atnezek hozzatok.
  • gilverto
    #21719
    Gyere a gilGear-re igaz PvP de segítünk mindenben az eljén, és elég barátságosak vagyunk. gondolom nem akarod olvasgatni a német karattyolást :D
  • LaLee67
    #21718
    Elkezdtem egy nemet pv-e szerveren jatszani. Letezik az hogy az eletem csak medkittel lehet felvinni? Talaltam afonyas pitet ami ha jol tudom 40-et tolt az eleten. Hasznaltam a Painkillerst is ami SP-ben felvitte,de itt a szerveren semmi nem vitte eddig fel. Medkittet meg nem talaltam eddig.
  • LaLee67
    #21717
    Az tok jo :)) Pvp es pve szervereken sokan jatszanak, ujra spawnolnak a szetszerelt autok? Lassan kacsingatok egy szerver fele. Korabbi generalt palyamon 2 traderrel is talalkoztam. Mennyi van egy palyan? Kisse vicces, hogy a mostanin ia a traderem egy csaj, de a pasi hangjat kapta meg.
    Alltalaban szep a kep nalam, tiszta, de van hogy nagyon vilagosba megy at pedig a fuves teruleten vagyok. Ez normalis vagy nalam van valami gond?
  • vajdaati
    #21716
    Az a legjobb, hogy van a díszárcsa és van a dísztárcsának tűnő akna is. Csak a tapintásuk más... :D A lootolt dísztárcsát szerintem kötelező letenni a földre multiban. :) Most is tele van rakva vele a bázisomhoz közeli szerszámbolt, valaki csinált is rá új bejáratot mert nem tudta eldönteni, hogy mivel áll szemben. :D
  • LaLee67
    #21715
    Ok, koszi. A MIR-t meg nem kisertem figyelemmel fiatalkorom ota, nem is tudtam, hogy mar nincs meg, koszi az infot.

    #21713 Koszi, azt az oldalt nezegettem, csak addig nem jutottam el, ha raklikkelek a blokkra akkor lathatom is az ertekeket.
  • nibron
    #21714
    A MIR jó pár éve nincs már az égbolton, miután irányítottan aláhullott. Ha valamiről nem tudod, hogyan viselkedik, inkább lődd meg és ha nem robban, akkor kapirgálhatod.
  • undY1ng #21713
    Wiki
  • LaLee67
    #21712
    Tudtok olyan oldalt ahol le van irva az epitoblokkok erossege?
  • LaLee67
    #21711
    Koszonom szepen!
    Este kinlodtam vele es keresgeltem videokat, mig nagy nehezen egyet talaltam. A tobbi mind X-boxhoz volt meg regi.

    Ha foldalatt megy par koho, akkor az is odavonzza a sikoltokat?

    Jot nevettem magamon. Egyik este ejjel csaszkaltam egy katonai bazis korul lehettem, fat vagtam es jott egy Z, majd mikor kidolt a fa nagy robbanas volt. Na gondoltam taposo akna. Haza tipliztem, nem tudtam hogy nez ki a jatekban. Tegnap megtalatam ezt a bazist, lattam is egy robbanas utani godrott egy hullaval. Mellette par meterre meg disztarcsa szeruseget. Nagy elannal racsaptam egyet es felszalltam a MIR urallomas melle muholdnak :)))
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.01.09. 15:20:33
  • Random_
    #21710
    A forge-t fel kell tölteni anyaggal. Beolvasztod a vasat, rezet, ólmot, homokot, követ, és az agyagot is.
    Ha van fölösleges fém szerszámod azt is bedobhatod scrapelés nélkül, vagy gyertyatartót stb... ha scrapelsz akkor elvész valamennyi ahhoz képest mintha közvetlenül olvasztod be.

    Alapvetően üllőre van szükséged azzal már sok dolgot tudsz gyártani ami vas. A "vödör" az acél gyártáshoz kell.
    Utoljára szerkesztette: Random_, 2020.01.09. 10:02:16