121099

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Moby
    #117463
    Ez a forspoken akkora kalap szarnak tűnik, hogy a fal adja a másikat :D Mondjuk eddig sem volt ez másképp, csak mostmár őszintén muszáj megmutatniuk, hogy jó randa is, cserébe mocskosszarul is fut :D Nemtudom mit akar ezzel a sony, hogy ennyire tolják, de kicsit ijesztő mennyire süllyed az elvárt színvonal náluk is.

    Utoljára szerkesztette: Moby, 2021.12.13. 16:55:38
  • robicarlos6
    #117462
    PS5-ön lehet csak játékmentést kimenteni usb-re majd visszaállítani? CSAK EZT SEMMI MÁST
    Mert szépen legyalulta az egész SSD-t és veszett minden game amit tegnap 8óra alatt ötlöttem le..fasza
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.12.13. 16:36:24
  • darkSectorxxx #117461
    Unreal Engine 5-ről csak annyit hogy nézzétek majd meg a Gears 6-ot! :D
  • darkSectorxxx #117460
    #117457 még nincs, Uuncharted meg Last of Us se volt kezdetben, csak gameplay videók.
  • robicarlos6
    #117459
    PS5nek milyen pendrive kell a mentések backuppolásához és milyen formázási paraméterekkel? Mert 560MB-ot kb 40 perce backuppol kb 0.05MB/seccel (USB2.0 és fat 32)
  • bakkerman
    #117458
    #117457: Az tuti hogy a jövő év lesz az első igazi next-gen év
    Utoljára szerkesztette: bakkerman, 2021.12.13. 14:04:29
  • lwb
    #117457
    #117455 De ugye ezek egyike sincs még kint. Se a Hellblade, se a Stalker 2, se a Forspoken. Viszont a MTD-t már ma ki lehet próbálni és ilyet én még nem láttam. Egyes képekről nem tudom megmondani, hogy valóság vagy a demoból van. Valami ilyesmire gondoltam, amikor hiányoltam az igazi next gen érzést, hogy leesik az állad, mert valami olyasmit látsz, amit még korábban nem.
  • darkSectorxxx #117456




  • darkSectorxxx #117455
    Most full egyetértek Moby-val és bocs mindenkitől, de basszemg nézzetek már körbe kicsit. :D

    1. Már most vannak ilyen játékok amik nem techdemok és jönnek, tudjuk, láttuk őket.
    Hellblade 2, Stalker 2, Forspoken.... stb.

    2. Ez nem olyan techdemo, amit elindítasz és nézel, ebbe azért több van, rendesen játszható, az autókkal mehetsz egy nagy helyszínen, sok járókelő nyüsgés stb.
    Valóban ez nem egy teljesértékű cucc.
    De nem is kell ilyen még, elég ha ezt a techno-t felhasználják egy olyan játékra mint mondjuk egy Resident Evil Vagy Silent hill, ami nem openworld hanem kisebb pályán mozogsz, story base cucc, akár sok belső terepen.

    Ott ez olyanra képes mint most amit kezdetben láthatunk a Hellblade 2-nél... a Hellblade 2 lehet nem ezen a szinten van, de ha csak úgy néz majd ki minden 5. játék, már kurvajó és elég.

    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.12.13. 12:53:56
  • Moby
    #117454
    Van benne néhány nagyfelbontású textúra amit aztán végtelenszer használnak fel. Marhára nem ez a demó lényege. Ezt ma már bármi tudja, ehhez nem kell más, csak elég ram, meg elég fillrate, az meg ma már hardveresen nem gond.
  • robicarlos6
    #117453
    "illetve a demónak köze nincs a textúrák élességéhez" Akkor sorry én biztos mást néztem

    #117454: Olyannyira nem gond ma hogy egy játékban sem volt ilyen részletes soha semmi nem hogy MINDEN
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.12.12. 19:46:48
  • Moby
    #117452
    Figyike, oké, hogy seggbuta vagy az egészhez, így nem gáz, ha ilyeneket írsz, de az UE5-nek, illetve a demónak köze nincs a textúrák élességéhez. Két nagy dobása van, a lumen, meg a nanite, főképp ezeket mutatja be a demó. Na ezek egyikétől sem lesznek tűélesek a textúrák, minthogy a Mátrix demóban sem azok. Az egyik a megvilágításért felel a másik meg geometriáért felelős rendszer. Mindegy, leírtad hogy mi az igaz, így már fogadni sem kell bármiben az ovi udvarán, pedig feltettem volna az összes autóskártyám.
  • robicarlos6
    #117451
    #117450: Stalker 2 meg Hellblade 2 esetében majd térjünk vissza erre akkor amikor megjelentek és a DF kielemzi őket.
    Már most fogadok veled bármibe hogy köszönőviszonyban se lesz az UE5 fullmax tudását kimaxolo tech demohoz. Nem lesz minden szar textúrája tűéles meg nem lehet majd ellátni a "végtelenségig" meg hasonlók.
    Absz. igaz amit leírt, a tech demo az direkt erre készül a játékok meg nem :)
  • Moby
    #117450
    #117447
    A stalker2 képek, meg a hellblade 2 videó alapján ez most ilyen írtál valamit, hogy írjál valamit.

    /ultrajóság, hogy ebben a rakás szarban most már választ sem lehet küldeni.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2021.12.12. 18:42:42
  • robicarlos6
    #117449
    Ps5-nél meg lehet valahol nézni mennyivel tölt lefelé? Tetű lassú a store érzésre
  • robicarlos6
    #117448
    #117447

    Pont ez az. Hogy nem kell kihasználni a látottakat. Szerintem nagyon kevés game van ahol te MINDENHOVA el/feljutsz. Azaz hot felesleges a világ minden szegletét tű élesre rendereltetni a géppel hogy össze fossa magát ,amikor nem is lehet odajutni megnézni. Ergo rohadt sok erő nyerhető ha nincs ez a dolog maxra tekerve :)

    [Lelki szemei előtt látom pcn mennyi walking sim jön majd ezzel az engine-el,mert alap asseteket csak kicsit fel kell ruhűzni 1-2 interakcióval azt kész a game ]
  • Rage47
    #117447
    Kicsit dejavum van :D Mindig ezt érezzük, mikor jön egy új Unreal Engine bemutató, aztán a játékok 1%-a használja ki majd, azok is 5 év múlva :D
  • darkSectorxxx #117446
    #117444

    Kibaszott durva ez az új tech. :D
  • darkSectorxxx #117445
    ENNYI!!!!!!!!!

  • n000rbi
    #117444
    Részletek a Matrix techdemóról, akit érdekel.
  • szebag79
    #117443
    Sziasztok! Szeretnék kérni egy kis segítséget. Adott rgy ps4 amelyen egy account es két felhasználó profil van. Lett egy ps5-öm, àtmasoltam a dolgokat ra, beleptem működik. Viszont a ps4-et isnerosnek adtam. Az van hogyha ő játszik valamivel én nem tudok a ps5- ön. Teljesen új accountot kellene resettel csinalni a ps4-en, vagy a rajta levő masik profilba belépve megoldódik ez a problema? a lényeg , hogy egyszerre is lehessen jágtszani a két géppel, esetleg egyazon accounttal. Erre lehet valamiféle megoldas? Köszi elore is
  • blackfire001
    #117442
    Nektek mi tetszett legjobban? Én a Forspokent jobban várom mint bármi mást. :D
  • darkSectorxxx #117441
    #117436

    Ez avicces ez nem teljesen olyan techdemo akire gondolsz.
    Amúgy egyetértenék, de ez jobban ki van dolgozva egy sima techdemohoz képest, nagy a szabadság benne, a kocsivezetés, azok rongálása, ez nem egy sima techdemo

    Ja meg ott a Hellblade & Forspoken.
  • darkSectorxxx #117440
    #117435

    Igen iszonyat brutális, úgy hogy egy bazinagy várost jelenít meg és nem valami scriptelt csőjáték.

    De már láttuk a Trailerekbe hogy nem szarral gurigáznak.
    Hellblade 2, Forspoken

    És nem távoli jövő ez hanem itt van előttünk...
    Oké hogy ez nem teljes játék, de hacsak kicsit is hasonlót okoznak egy tps story base játéknak vagy elég egy Detroit szerű dolog és az már elég lenne. De ez úgy fut hogy nyitott világ, rengeteg autó meg járókelő stb
  • blackfire001
    #117439
    A demó a játékosoknak szól igen, de hogy jön ez most ide? Nem az elden ring teszt időszakról volt szó?
    ".. és talán itt van a különbség aközött ami van és amit szeretnél. Te egy játékosoknak szóló demóra vágysz, ők pedig tesztelik a játékot. Ez két külön dolog."
    Egyébként azzal egyetértek veled, hogy inkább jelenjen meg demó és késsen a játék, mint hogy rossz minőségben megkapjuk.
  • benőmenő
    #117438
    Darksector #117434: "kit érdekel hogy egy demo miatt késik valami 1 hónapot még? :D"
    Mondjuk azt, akinek még egy havi bértömeget kell kiköhögnie bevétel nékül?
    Én is szeretem a demókat (Resi 7-et konkrétan amiatt vettem meg), de a másik oldalról is érthető hogy miért akarják minél kevesebb befektett erőforrásból megúszni, ha egyáltalán csinálnak demót/nyilvános béta tesztet.
    Ezért is jelenik meg ennyi félkész játék, mert amíg az excellben kidobja a célfüggvény, hogy kevesebb vásárlót fog elijeszteni mint amennyi befolyásolná a "sikeres projekt" stemplit, már dobják is a csíkos szatyorba a terméket.
  • n000rbi
    #117437
    Kiegyezek azzal is, ahogy a Hellblade 2 fest UE5-ön.
  • Kandurex
    #117436
    Techdemo, amikről tudjuk, hogy mindig 1-2 generációval mutatnak előre, de összességében gyanázott mindent.
  • n000rbi
    #117435
    Srácok az UE5 lesz a megváltás. Én olyat még nem láttam realtime futni, mint amit ez a Matrix Awakens tud. Egészen elképesztő. Remegve várom az UE5 motorral hajtott játékokat.
  • darkSectorxxx #117434
    #117432
    csak beszélünk erről, EZT mondom már régóta, úgyis faszgyér minőségbe késve érkezik most minden, kit érdekel hogy egy demo miatt késik valami 1 hónapot még? :D

    Régen lehet érdekelt volna de ennek hiánya nem jelenti azt hogy hamar jön valami és hibamentesen lehetőleg, SŐTT még szarabbul mint mikor X360-on pl sok demo volt. :)
  • darkSectorxxx #117433
    #117431 szerinted kiknek készül egy játék demo? azoknak akik ingyen promot kapnak? :D

    Ba+ az nekünk van akiknek meg kéne vásárolniuk. :D
  • benőmenő
    #117432
    Minden egyes extra munkaóra amit a demó bolondbiztosságával töltenek az a teljes játék rovására történik. Innentől kár ezen tovább rugózni.
    A Resi 2 One-Shot demójához pl. az első naptól volt "nullázós" trainer PC-n.
  • blackfire001
    #117431
    Szerinted az ilyen tesztek a játékosnak szólnak? Rólad szólnak? Neked készülnek?

    Szerintem elsősorban tesztek, vagyis nem az a lényeg, hogy a játékos mit lát, hanem a következtetés amit utána le lehet vonni. Persze, a játékosok visszajelzése is fontos, de ők már nem arról jeleznek vissza, hogy mit nem látnak, hanem arról, hogy mit láttak.

    Értem, hogy mire gondolsz, de abban a formában véleményem szerint nem működne a dolog, és nem lenne teljesértékű a tesztelés. Attól, hogy te nem látsz valamit a hardveredet pl még ugyan úgy terhelheti... Ez is fontos, hogy hogyan fut a játék. Vonatkoztass el egy kicsit szerintem az önös érdekeidtől, ezek a tesztek nem a játékosoknak szólna, nem miattuk vannak.
    Majd most talán a nyílt kipróbálási lehetőség becsábít pár embert, de nem hiszem, hogy ez elsősorban marketing lenne. Aztán ki tudja? :D Ők. :D

    .. és talán itt van a különbség aközött ami van és amit szeretnél. Te egy játékosoknak szóló demóra vágysz, ők pedig tesztelik a játékot. Ez két külön dolog.
    Utoljára szerkesztette: blackfire001, 2021.12.09. 08:30:10
  • darkSectorxxx #117430
    #117429

    Bukik a dolog ott, amikor azt írtad, HOGY amit nem látsz.
    Amit nem látsz a demóban mert nem akarják hogy lásd, akkor azt ki kell venni.

    Ha akarják hogy lásd az meg nem lenne probléma nekik.

    ha érted mir gondolok.
    Szóval egy példa.

    Van a Resi 2 demo.
    Nincs benne MrX.
    Miért lenne más a demo ha MrX kódja nem lenne a demoban? Hiszen eleve nem is látod a demo-ban?

    Most az ilyenekről van szó.
    Nem arról hogy a látottakból vegyenek el tartalmakat.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.12.08. 15:11:28
  • blackfire001
    #117429
    Szerintem azért is nem, mert ez egy teszt, és ha tesztelni szeretnének valamit akkor annak legyen része a későbbi tartalom is.. Pl benne van a teljes pálya, de csak egy részén mozognak az emberek. Ez hasonló, mint ha a teljes pálya benne lenne és bárhova mehetnél.
    Ha ki lenne véve minden olyan amit nem láthatsz, akkor az már egy teljesen más játék és úgy már nem lehetne valós következtetéseket levonni a teljes játékhoz kapcsolódóan.
    Szerintem ez is egy ok.

    Régebben voltak demók, nagyon szerettem őket, ki lehetett próbálni a játékokat. Sajnos manapság ezt elhagyták, mert véleményük szerint nem éri meg lebutítani a játékokat. Inkább a streamerekkel és egyéb marketinghúzással érik el, hogy vásároljunk.
  • darkSectorxxx #117428
  • darkSectorxxx #117427
    Mi a fasz van ezzel az sg-vel?
  • robicarlos6
    #117426
    A kékek január 28-át jelölték meg a PS5-ös premier napjának.

    A PS5-ös változat alaposan kihasználja majd a konzol tulajdonságait, hiszen a játék támogatja majd Tempest 3D Audio technológiáját, a DualSense kontroller adaptív ravaszait és haptikus rezgését. Ami pedig a látványt illeti, mindkét játék háromféle grafikai opciót tartogat majd: a Fidelity Mode natív 4K felbontást és 30 fps-t ígér, a Peformance Mode dinamikus 4K mellett 60 fps-sel pörög, az úgynevezett Performance+ Mode pedig 120 fps-sel száguld, ám csupán 1080p-s felbontás mellett.
    A csomag egyébként PC-n és PS5-ön is 49.99 eurós áron kerül a boltokba, akik azonban PlayStation 4-en már megvásárolták a játékokat, azok 10 euróért cserébe upgradelhetnek az újgenerációs változatokra. Érdemes megemlíteni, hogy az új csomag bejelentésével, a Sony csendben eltüntette az Uncharted 4 és az Uncharted: The Lost Legacy standalone verzióit a PlayStation Store-ból, így mostantól csak párban vásárolhatjuk meg a két játékot a digitális piactéren.



    (Azt díjaznám ha a Sony az új psnow nyitányaként ezt egyből beletenné )
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.12.07. 21:24:55
  • darkSectorxxx #117425
    #117424, Dehogy is, én ha kritizálok bármit az max egy termék, emberekkel nincsen gondom elfogadok mindenkit az izlésével. Kivéve ha direkt szórakozik valaki vele sokszor ok nélkül, de amúgy szimplám max termékkel kapcsolatos. ;)

    Hát jó csak ilyen demo-kból úgyis kevés van és kihagynak belőle platformokat játékosokat ismerőseimet. :)
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.12.07. 18:18:17
  • Mephike
    #117424
    #117423 Reméltem is, hogy nem velem van bajod! ;)
    De majd pénteken minden jobb lesz, a game awards-on komoly bejelentések várhatóak. Geoff Keighley szerint kb 40+ játékot mutatnak be és lesz állítólag 4-5 AAA szintű játék is, amit először ott fognak bemutatni. Csak találunk valamit, ami tetszeni fog :)