121208

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • darkSectorxxx #96270
    Néztem, de hogy ez miért lenne Resident Evil játék azt nem értem.

    Capcom nem írta hogy a Resi 3 remasteren kívűl jönne bármi más, ezekből a képekből se jön le nekem hogy ez RE, meg a címe se az. :)
  • darkSectorxxx #96269
    Az tuti nem én voltam, vannak hibái, vagyis amiket utálok benne, de nem hiszem. :) mert pont hogy minden nap játszottam vele. :)
  • AntiHero
    #96268
    Kiszivàrgot pàr kép az új Resident Evil jàtékbol.

    Hétfőn megtudjuk milyen is lesz.
  • Voltan
    #96267
    Nohát, ez nem hangzik rosszul, egyáltalán. Még a végén... :)
  • TDC Geronimo
    #96266
    Greedfall early impressions PS4 Pro.
    Hello all,

    so as I usually do, I was able to acquire another game early, and in this case quite early, and that is Greedfall for the Playstation 4.

    Here are my quick first impressions and some outlined details after some hours of gameplay.

    Random thoughts

    create a character is pretty good, not outstanding, but I was happy with the choices.

    game is only 12.31gb installed, with a day 1 patch so far it wasn't that big but dont have the exact number

    Aesthetic and UI is FANTASTIC, they seem to have some influence from Assassins Creed Odyssey in their menus and interface, and its very plesant navigating the different menus and interacting with the UI.

    Voice acting is great

    Visuals are great, character faces sometimes look a little off or janky, but the lighting, enviornments spell effects and creatures all look great. There is HDR support available.

    Really surprised by this, but the music is fantastic. Peaceful tunes in the towns and epicness when out exploring and fighting.

    In depth codex system in the menus that has all the lore you find, tutorials, creature info, places, characters, ingredients etc.

    Customization

    When you first start you will enter a character development screen, here you have 3 paths of skills to choose from, and the skill tree is open so you can mix and match as you please.

    Warrior Path, Trap/Tools Path, Magic Path Every level up you can spend a point on the tree, mix of passives and combat skills.

    Every 3 levels you can get attribute points, these are spent on stats such as Endurance, Strength, Willpower, Accuracy Etc.

    Every 4 levels you get a talent point, these are spent on things such as, Charisma (cheaper prices and more dialogue options) Lockpicking, Craftsmanship (crafting) Vigor (opens up new pathways and recover health outside combat).

    You can respec later with use of a resource

    You can equip 2 Melee weapons at once, and a firearm. Chest, Back, Arms, Legs, Head, Accessory and Feet armor slots.

    goes without saying but tons of quests and side quests, this game is massive. Ive seen and done almost nothing in scope of the entire game.

    happy with the map and marker system, nothing unique but just clear and concise and easy to understand/navigate.

    companion system that so far seems kinda like fallout companions. you can have recruit companions and they will follow you around and you can alter their equipment as well. they all have different focuses and strengths etc.

    Gameplay

    game runs really smooth, havent experienced frame drops yet.

    running around the character model feels a little light, but in general not really that noticeable.

    my biggest enjoyment, the tactical pause. this is implemented very similarly to dragon age inquisitions tactical pause, and will pause in the middle of combat and you can navigate small menus to access your magic spells, potions, techniques, and review the controls. this helps immensely in combat as this is not an easy game. On normal it is a challenge so the tactical pause is useful and cool to see used in a game like this.

    combat controls are good and fluid, expect to have to dodge and parry alot.

    some enemies you have to break armor with heavier weapons in order to damage them with lighter weapons/attacks.

    magic spells ignore armor.

    one control complaint is that the same button used to run (hold X on ps4) is used to initiate looting, and then square is used to take everything. just a little more awkward than I'd like.

    Story

    Now this is going to be short because I am not terribly far along but so far the story is very interesting. You are essentially a diplomat being sent out to explore and expand, and create new political allegiances. There are choices that affect the story.

    did I say the voice acting is great so far?

    EDIT: I forgot to mention that it is a core part of the gameplay that you can solve quests in different ways. For example very early on you have to pay back the cost of broken furniture in a bar, but if you chose craftsmanship early, then you can save your $$ and craft the parts and repair them instead. There will be several different ways to complete some quests, through crafting, combat, dialogue, stat checks, etc.

    I know these arent the most detailed impressions, but im early on and this is a huge game. I can update later or just let me know if you want to know something a little more specific. I am really enjoying my time with the game so far and I think that this is easily going to be the best Spiders game yet.

    Jó lesz ez
  • Moby
    #96265
    Na igen, mondjuk a cyberpunk erős érv :D
    Maximum eladod 1 év múlva :)


    /ez a blair witch nálam is cak azért megy, mert a minap kipörgettem 300Ft-ból 2.5 évnyi gamepass ultimate-et, szóval most onnan is ömlik a játék, ha amúgy nem volna elég ami amúgy is jön :D Emiatt kénytelen leszek venni egy új nextgen boxot is, ha már ingyen vagdalják hozzám a játékaikat :D
  • mucsácsó
    #96264
    köszönöm szépen Moby! :)

    meglesegetem a konfigot :) meg hát fontolóra veszem, hogy kell-e egyáltalán... klasszik szenvedés :D mindent akar az ember, de lófaszra sincs ideje/ereje...

    amúgy pl. pont az ilyen Blair Witchek miatt is akarnék PC-t - bár lehet, hogy előbb-utóbb kihányják azt is majd PS4-re is, csak most kicsit pörgetik XONE/PC-n a dolgot... meg hát azért jön/jött pár gyöngyszem PC-re, ami úgy másra nem annyira, vagy csak később.

    meg istenigazából Cyberpunk 2077 miatt is érzem, hogy kéne egy faszább PC - valszeg egy takony lesz base PS4-en (meg lehet Pro-n is), hiába sámánkodnak CDPR-ék, azt egyszeren kizártnak tartom, hogy az eddig látottak valóban olyan formában fussanak is majd PS4-en, mindenféle downgrade és kókány nélkül.. :D

    persze nyilván jön majd PS5-re is, dehát a tököm várna minimum félévet rá még.. :D

    ...jajjj btw, holnap este Cyberpunk 2077 gameplay stream! :P
  • Moby
    #96263
    Bááázz...holnap jön a Blair Witch is
    Ki a jóistennek van ennyi ideje? Remélem szar lesz :D
  • Moby
    #96262
    Benne áll egy valag pénz, hogy a jó istenbe ne lenne befektetés. Nem pénz jön ki belőle, hanem jó esetben szórakozás, de ehhez be kell fektetni.
  • Voltan
    #96261
    Nem te mondtad, hogy a Remnantot hagyod a fenébe, mert szar?
  • darkSectorxxx #96260
    Bár mostanság a VR-t is leszarom.
  • darkSectorxxx #96259
    Egyetértek.
    Most amióta a PS4 lett meg utána Xboxom.
    PC-t streamelésre használom.
    Most is csak Remnanat megy Nvidiaval PC-n.

    Ha jön a PS5 akkor megint poros lesz a PC
  • Voltan
    #96258
    Az ár-érték arány egyre rosszabb, igen. Egy 1080 Ti-t pedig most semmi értelme lecserélni sztem sem.
    Nálam már határeset volt, egy 4. generációs procival, és egy 1070-nel. Azért ugrottam bele, mert az árak éppen jók voltak memória és SSD fronton. Remélem, most megint jó leszeg úgy 4 évig. Meglássuk.
    Amúgy meg ez hobbi, nem befektetés sajnos. Mindenképpen a pénzelbaszásról szól :(
  • Moby
    #96257
    Ezzel csak az a gond, hogy a lassan 3 éves 1080Ti-t 220-ért vettem anno, amennyibe kerü mal egy 2070Super, ami azt tudja, amit a 1080Ti, vagy azt sem. Namost aki nem vette meg akkoriban, vagy mégtöbbért Titan-t, az miért venné meg ma más cimkével? Az ár/performance évek óta stagnál, csak egyre jobb kártyákat lehet venni egyre többért. Ez nem vezet sehova a pénzelbaszáson kívül, de az meg már nem a játszásról szól.
  • n000rbi
    #96256
    Na akkor már tudok is valakit, aki majd átveszi a lemezt, ha végigjátszottad :D
  • Voltan
    #96255
    Hát azért ezek a konfigok nem egy évre lesznek, az biztos. Én is 3-5 évre terveztem, az előző, és az azt megelőző is 5 évet szolgált. Egy 2080 szintben azért szép kraft van, akkor is, ha ez az RTX dolog csak egy mellékvágány.
    Persze ha nálad az elsődleges platform a konzol, akkor tényleg nem biztos, hogy érdemes.
  • Moby
    #96254
    Ja igen: meg vegyél inkább egy Remnantot. Az sokkal-sokkal. SOKKAL jobb, mint a control, és jól fut ps4-en is :P
  • Moby
    #96253
    Nálunk is az megy a legtöbbet :) Gondolkodom rajta, hogy veszek egy minit a nagy mellé, mert a gyerkőcök feszt rajta lógnak, és holnap astral chain, és most zsinórban jönnek a címek. ED már listázza.
  • Kongy
    #96252
    Switchre jött pár ütős cím az uborkaszezon ellenére is, pl Super Mario Maker 2 és Marvel Ultimate Alliance 3, hogy csak kettőt említsek. Közben meg szép csendben jönnek rá, klasszikus, régebbi címek is. Szóval én kb a Switch-et használom leggyakrabban, itthon is, utazáshoz is.
  • Moby
    #96251
    Ha nincs százas könyvtárad, se baráti kör pécén (gondolom nincs, ha most sincs gép), a ps5 után nem fogod elővenni a pécét. Amit küldtem priviben, az 250K. És az egy belépőszint, egy menekülőút az ilyen control-féle gányból. 250K nem kis pénz csak arra, hogy bruteforcold a hulladékokat. Annyiba nem fog kerülni a ps5 sem. Ráadásul 250K-ból annyi játékot lehet venni, hogy a controlra nem fog idejük jutni az unokáknak sem.
  • mucsácsó
    #96250
    hmm na igen, pont ezért gondolkoztam...bár nyilván egy ilyen PC nem 1 évre szólna azért (vagy mégis? :DDD), de igen, ezért is tettem fel a kérdést, hogy mennyire érdemes. lehet akkor érdemesebb lesz majd az eredeti tervem, hogy PS5 + valami durvább TV mellé majd.

    vagy veszek énis még egy Switchet (amit szintén fontolgatok), aztán van ott is dögivel mindenféle sziriszari, meg lesz is :D

  • Moby
    #96249
    De.
    Én azt mondom, hogyha nincs komolyabb steam/ubi/gog/akármi gyűjtemény, hagyd a picsbe. Ami szarul fut, majd megnézed ps5-ön. Vagy remaszterben, vagy BC-ben, vagy a sehogy nem jön jól, akkor sehogy, és ami szar a skip, mert játék így is sokkal több van, mint idő.
    1 évre már ne vegyél szvsz.
    Én is eladtam a 2070-et, hogy veszek 2080supert, vagy veszek egy 5700xt-t és azután a 2080S-t, de egyszerűen nem visz rá a lélek :D Ha csak a switch lenne itthon, azon is el tudnám baszni az összes szabadidőmet. Vagy a ps4. Akkor is, ha nem jönne 1 év múlva ps5.
  • Moby
    #96248
    Ettől olcsóbban kap már 2080Supert is, ez meg egy mezítlábas 2080 :D

    /és itt még egy 100-ast el fog szórni házra, ssd-re, rendes tápra, ha semmilyen nincs.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2019.08.29. 14:41:04
  • j0nNyKa
    #96247
    #96232 -ben van egy korrekt RTX konfig, állítsd össze mondjuk iponon, és nézd meg akarsz-e rá szánni annyit
    az én konfigom (ha 2xxx kártyám lenne):
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    lap Asrock Z370M - 32.290
    proci INTEL Core i7-9700K 3.60GHz - 124.790
    erre hűtés DEEPCOOL Gammaxx 300R - 6.290
    memória CORSAIR 32GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz CL16 KIT - 57.290
    vga stílusosan ASUS ROG-STRIX-RTX2080-O8G-GAMING GeForce RTX 2080 8GB GDDR6 OC Edition PCIE + Wolfenstein Youngblood és Control játék ajándékba - RTX bundle - 319.890 (ez amúgy gyengébb fajta 2080, még kb +100.000-et rászámolhatsz ha ütőset akarsz)

    összesen 540.550 (nettó 394.602)

    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2019.08.29. 14:35:22
  • mucsácsó
    #96246
    Én most nagyon elkezdtem szemezni egy RTX 2060-as konfiggal, de nem tudom érdemes-e beleugrani...

    nem akarom szétoffolni a topicot, de mindennemű tanácsot/tippet elfogadok :) mármint hogy milyen proci illetve körítés lenne hozzá érdemes, már ha egyáltalán érdemes ezt a kártyát választani..

    jó lenne már azért egy épkézláb PC is... tudom jövőre PS5, dehát addig még bőven van 1 év, és nem akarok szopni ezekkel az okádék Control-féle sub20 FPS portokkal... :D

    úgyhogy aki kompetens a témában, annak várom jelentkezését priviben, mert lenne egy-két kérdésem :) köszi!
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2019.08.29. 14:13:34
  • j0nNyKa
    #96245
    na mondjuk ez kurvajól néz ki, ez tény
  • j0nNyKa
    #96244
    1080ti-vel küldöm én is, és ja, ezt a 2xxx RTX generációt szerintem ki fogom hagyni
    arra viszont kíváncsi vagyok, hogy a nextgen konzolok mivel rukkolnak elő
  • gregoryan
    #96243
    Szerintem én vagyok a vak és a válogatós de nekem ezért a plusszért tuti nem érne meg semmit váltani 1080TI ről 2080 ra. Régen volt pl a Nvidia Physix meg ATi kártyák közti különbség.. na ott odabaszott a látvány meg az effekt és a viselkedése a tárgyaknak mármint a különbség. Konkrétan volt h haverral toltuk, én Nvidia ő ATI a Borderlandsokat és a gyerek elkészült a látványtól..
  • Moby
    #96242
    A technológia most is létezik, most is lehetne használni, csak senki nem érdekel. Az RTX-et is azért """nyomják""" (jött rá eddig három kbsemmi), mert az nvidiának fontos.
    Majd a konzolok bevezetik a köztudatba. Ahogy a HDR-t, a 4K géminget, a PBR-t, és megannyi technót, ami létezhetett volna, ha lenne kiépíthető érdekeltség abban, hogy ha már pécén jönnek először a hardverek, akkor ki is legyenek használva. Mármint a benchmarkokon kívül is :)

    Ez itten riöltime megy 4K-ban(!) egy vega56-on(!)

    Utoljára szerkesztette: Moby, 2019.08.29. 13:08:07
  • Kandurex
    #96241
    Ide nekem vele! Abban a pillanatban!

    Majd ma este jól megnézem.
  • Kongy
    #96240
    Nálam is dettó ugyanez, pár óra játék után is. Nem egészen értem miről szól, csak annyit, hogy van egy nagy gonosz cég, ami valami rosszat tett a főhőssel korábban, meg jön a Hiss, valami vírus is van, meg alternatív valóság, a főhősnővel is van valami mentális defekt.... de.. eh, katyvasz az egész. Gondolom majd idővel értelmet nyernek a dolgok, lesznek flashbackek, amiből kiderülnek a múltban történtek.. legalábbis remélem.
    Utoljára szerkesztette: Kongy, 2019.08.29. 12:43:36
  • j0nNyKa
    #96239
    majd, a "leghamarabb 2020 aprilis" nekem azt jelenti hogy.... jovo ilyenkor?
  • Moby
    #96238
    Namost ezzel a "baj", hogy ehhez még RTX sem kéne, meg ennyi kraft, de majd jön a ps5, és körbe lesz röhögve ez az rtx dolog :)
  • Moby
    #96237
    Fincsike lesz 20 fps-en :D
  • Kandurex
    #96236
    Ha már control, jöhet a hétvége

  • j0nNyKa
    #96235


  • Voltan
    #96234
    OK, a dropok RTX mellett vannak. Mondom, az RTX csilivili nélkül hasít, ott nincs gond.
  • j0nNyKa
    #96233
    en meg 100 alatt nem lattam az fpst, sot a mai jatekokhoz kepest a control brutal stabil (ertsd kicsi skalan mozog az fps), olyan 130 ala meg nem ment, 160 a teteje a monitornak, altalaban ott csucsul
  • Voltan
    #96232
    Controlt meg Youngblood-ot sikerült jóáron megvennem kuponon tegnap, kicsit játszogattam a Controllal.
    A sztori eddig nagyon kusza, de majd csak kiegyenesedik, a játékmenet eddig tetszik, bár még az elején vagyok.

    A grafika kissé kásás, nem is tudom, hogy mondjam, fura. Az RTX ebben a címben végre tényleg látványos, még ha szerintem erősen túl is van tolva, de a tükröződések nagyon szépek, valóban. Viszont minden maxra tolva elég rendesen megeszi az i7 9700k + 16 gig 2400-on ketyegő RAM + 2080 Super kombót, full HD-ban, erősen bezuhan az FPS olykor, és nagyon sűrű helyzetben még nem is voltam. Igaz, amennyire tudom, még a 2080 ti is beles időnként 60 fps alá teljes RTX-el, szóval ennek a játéknak semmi sem elég.

    RTX nélkül hasít persze, de azt kell mondanom, hogy ehhez már tényleg hozzáad valamennyit ez a tech. Más kérdés, hogy sacca 45-50% performansz büntiért mindez megéri-e...
  • Voltan
    #96231
    Én idén vettem fülest, vaciláltam a Cloud 2-n is, de végül egy Alpha lett a legújabb HyperX usb 5.1 hangkártyával. Zseniális a cucc, imádom. Rohadt kényelmes, és pokoli jó hangzása van. Asszem, megtaláltam a márkámat, nagyon szeretem.