121207

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • darkSectorxxx #97673
    Nekem a Goty:

    2018: Spider-man
    2019: Days Gone (hiába jön a Death Stranding, a faxkalap gameplay miatt nálam elásta magát megjelenés előtt)
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.10.15. 08:39:18
  • darkSectorxxx #97672
    Huh várj, télleg tavaly volt évvégén, most nézem. :D



    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.10.15. 08:39:33
  • Ulthanito
    #97671
    Ez nem tavaly jelent meg? Végigtoltam, de esküszöm mintha tavaly lett volna.
  • darkSectorxxx #97670
    Szerintem a legjobb idén.
  • Ulthanito
    #97669
    Megkapja a legújabb iPhone-t? :)

    Figyi, nem kell magyarázkodni, egyrészt a saját pénzed, azt csinálsz vele, amit akarsz. Nem vagyunk egyformák, neked 17 ezer az másnak lehet aprópénz, egy harmadiknak meg sok pénz, amit nem adna ki soha játékra.

    Szerintem semmi gond azzal, hogy havi 17 ezret, amit nem érzel meg, havonta kifizeted mindenféle felár nélkül 2 évig, és a hasznosságát már most élvezed.

    Két év múlva lehet, hogy már nem is élsz, élvezd addig, amíg lehet, és lehetőséged van rá.

    Nem mindenki tud 4-500 ezer forintot kifizetni egyben egy tévére, sokaknak összesen nincs annyi pénze, nemhogy tévére.

  • TomStorm
    #97668
    Ez a Spiderman jóféle:)
    Csak úgy spontán behúztam GOTY-t és nagyon meglepett!
  • Zóanagyvarázsló
    #97667
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A családban már annyi tévé van, hogy a rotáció már nem játszik, de ja, így szokott menni. Sajnos most a meglévőknek nem nagyon lenne helye, az értékükből is sokat vesztettek már. A mostani játékostévémet 60k-ért vettem használtam családon belül, ezt használom mindenre, és nehezen találom azt a mérföldkövet, amire tényleg érdemes lecserélnem. Majd a PS5-thöz közeledve.

    De nem azt mondtam, hogy tegyél félre, csak hogy ha egyben tényleg telik rá, akkor nincs értelme léleknyugtatónak hitelt felvenni. Ha nem, akkor nyilván érdemes, és jó, ha kevés a ráfizetés, csak észben kell tartani, hogy igenis van.

    A BF-ben én sem bízom, de ti írtátok, hogy lehet hamarosan olcsóbb. Én nem követem a tévés árakat.

    Személy szerint nem szeretem az őrült fogyasztást, idén vettem először okostelefont is.

    És nem, nem vagyok még 40, de túl gyorsan közeledem hozzá. Akármennyire is szeretem a Psychonautsot, hiába backeltem a második részt, hiába "várom", nem izgat, ha csúszik három évet. Mert nem kell MOST. Túl sok minden van nélküle is, amit azonnal szívesen csinálnék.
  • Tinman #97666
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Vagy már 40? Csak azért, mert én még mindig nagyon nagyon tudok várni 1-1 játékot... most úgy kapásból mondok 10-et, amit erős izgatottsággal várok + vágyom rá :-)

    Az idővel kapcsolatban igazad van. Rémesen kevés és megérek logisztikázni, hogy semmi és senki ne érezze kárát annak, hogy kevés időm van. A papercraft hobbim, pl. csúnyán jegelve van... akartam venni teleszkópot is, erősen elkezdtem tanulgatni a "szakmát", 1 évig előfizetője is voltam egy hazai csillagászati szaklapnak, de egyszerűen esélytelen. Mikó'? Gyerkőc' mellett főleg nem mostanában.
  • Zóanagyvarázsló
    #97665
    Na, ez egy tök hülye kiragadás.

    Éppen az lett volna a lényeg, hogy a szabadidő annyiféleképpen tartalmasan eltölthető, hogy érdemes megfontolni a 120. játékkonzol, 2348. játék vagy 956. mozilátogatás értelmét. Minden időt vesz el valami más hobbitevékenységtől vagy éppen emberi kapcsolatoktól (akinél nem, annak sivár az élete), ezt is figyelembe kell venni.

    Egyszerűen túl vagyok már telítődve ahhoz, hogy bármilyen játékot izgatottan várjak. Filmek közül a Blade Runner 2049-et még meglehetősen vártam az eredeti miatt, de túl hosszú volt ahhoz, ahogy moziban beleférjen (fenn kellett volna aludni is a fővárosban vagy éjfél után hazaérni az angol nyelvű vetítésről), előrendeltem hát Blu-rayen, aztán hetekig, sőt hónapokig tartott, mire sikerült összeszervezni a megnézését. Könnyű valamit megvenni, de fogyasztani és kihasználni már idő kell. Ha valakinek munkaidő után csak orrba-szájba játszania kell, családja, más hobbija nincs, annak nyilván egyértelműbb döntés a hájp aktuális hardveres vagy szoftveres tárgya, de valószínűleg kevés ilyen ember ír ide.
  • Tinman #97664
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hát sejtheted, hogy nem budapesti béreket kapunk. Feltétlenül nem kívánatos teher egyben kiperkálni egy ilyenért, mivel az embernek van egy X összege adott hónapra, abból él, meg van vésztartaléka. Na most nem lenne jó se az adott hónapi megélhetésre költendő összeget nettó ebbe beletoszni + a vésztartalékhoz sem szeretnék hozzáérni, rágondolni se. Ez most így olyan, mintha 20 hónapon keresztül vennék egy AAA+ játékot Day1, ami nem lenne gond, csak értelme nem lenne semmi. De nem veszek... erősen akciósan vásárolok, mert felfoghatatlan a backlogom. Ennek a készüléknek viszont óriási értelme van!

    1. Rotáció. Az első LCD tv-m, a nejem + gyerkőc szaggatja, konkrétan a szobájuk legkínosabb része már, meg néha egy zöld csík befigyel rajta függőlegesen, meg DVB-C-t se tud, ami gáz, mert nejemnek + gyermeknek lenne igénye másra is. Most egy settop box van rákötve, hogy elérhessenek mindent vele. Szóval, az én jelenlegi Sony W8-am megkapja a nejem, aki nem SOS, de azért már egy ideje cserélné azt a régi Sony Bravia tv-t, amivel én még X360-as kalandjaim töltöttem. (Utána volt egy LG 3D tv-m, kb. 3-4 évig, azt korrekt áron eladtam.)
    NA DE! A nejem tv-je se kerül kidobásra mert anyám + apám most egy nagyon régi LCD tv-t bámulnak, a másodlagos tv-jük, amikor külön akarnak nézni valamit, meg egy HDMI port hibás, villámcsapott rémálom, ami jelenleg Euroscarton keresztül szívja fel a kereskedelmi adók kokainját, szóval szar rajta a kép. Na ez a fos tv megy a kukába és így a másodlagos tv-jük egy 10-11 éves Sony Bravia lesz, ami nem is olyan rossz előrelépés nekik.

    2. MOST IS a Sony W8 elől írom eme sorokat, meg úgy kb. mindent ezen művelek. Ez nekem egy nagy monitor. Ezen lóg az X360, a PS4, a PC, meg majd fog a Switch is. Ezen melózok, ha itthon vagyok, és ezen filmezek, szórakozok, etc. NAGYON ki van használva.

    3. Akár he said, akár nem van olyan címem, amit azért nem indítottam még el, mert vártam a 4k kijelzőt. Ilyen pl. a Horizon, PC-n az AC-ket (Unity-tól felfelé) is titkos vágyam, hogy már így tolhassam.

    4. Nem hiszek a HAZAI black friday csodájába, de rendben, játsszuk meg, jegyezzük meg a készülék típusát (Samsung QE55Q70RATXXH UHD SMART QLED Televízió) és nézzük meg majd mennyi lesz itthon BF akciókor, de úgy, hogy nem csak 2 db. van belőle :-D

    5. 17.000 Ft-ot én örömmel kifizetek pluszban azért, hogy ne kelljen most egyszerre. Erre azt mondod, hogy várjak 20 hónapot, tegyek félre 17k-t/hó és máris vehetem, addigra majd még olcsóbban és még 17k is megmarad. Teszek is félre jelenleg is, de az nejemnek lesz 30. szülinapra top secret ajándék és nem kis tétel, szóval még egy ilyen spórolósdi, most nem esne már jól. Na de 20 hónap múlva válthatnék csak 4k-ra, amikor itt a PC-m, ami eléggé képes már rá? Nem vagyok már tini, nekem is csengethet a kaszás, addig is kiélvezném.

  • Ulthanito
    #97663
    "Az ember gyakran azért fizet, hogy abból maradjon minél kevesebb, amiből a legvégesebb a készlete: az időből."

    Na, ez egy tök hülye felfogás.

    Üljünk le egy tál rizs fölé meditálni, és maradjunk úgy egész életünkben, és élvezzük a megadatott időt! Vaddafokk?

    A hobbidról beszélsz. Hogy lehetne pocsékolás az az idő, amit a hobbidra fordítasz? Az nem pocsékolás, hanem ajándék!

    Ha a hobbidra sajnálod az időt, akkor menj, és dolgozz inkább, az vélhetően izgalmasabb lesz! :)
  • darkSectorxxx #97662
    Köszönöm :)
  • Zóanagyvarázsló
    #97661
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem feszegetem, hogy mekkora ez a közös kassza, nyilván megértem, hogy egyben ezek nem kis összegek.

    Én egyszerre nézem úgy is, ahogy te, és azzal ellentétesen is. Ha veszek valami tartós fogyasztási cikket, akkor hiába fizetem ki egyben, figyelembe veszem, hogy X idő alatt az csak havi csekélyebb összeget jelent. Ugyanakkor ha előfizetek valamire, nézem, hogy évi szinten vagy összesen mennyibe fog kerülni az, ami apránként bagatellnek tűnik.

    Nyilván nem fizetek ki semmiért 1%-kal többet se, ha nem megerőltető egyben rendezni (ugyanannyiért is inkább elintézném, hogy le tegyen tudva a fizetés, nekik kéne fizetniük nekem a részletes megoldásért :), ha meg esetlen a BF be nem várása miatt ez 10-15% is lehet egy ekkora a tételnél, az abszolút no-go. (Ugye, korábban rendszeresen megjegyezted, ha valami 1 centtel volt olcsóbb korábban, hogy az nem az igazi akciónak. Így nézve megérheted, hogy az ilyesmi miért fájdalmas plusz kiadás nekem. Sok mindenre lehet költeni, és sok bagatell összeg komoly kiadássá állhat össze.)

    Ugyanakkor én is sajnálom fölöslegesen költeni a pénzt, ezért IT témákban a töredékét költöm, mint te. És még azok nagy részét is alig használom. Most is várom a PS5-öt, hátha megéri majd újra beszállnom a konzolbizniszbe, végre lesz értelme 4K tévének stb. De hiába nem túl drága a PS4, eddig fölöslegesen nagy tétel lett volna. Kevés az idő, miközben úgyis tonnányi játékom van, ha nem azoktól, más fontos dolgoktól venné el a szabadidőt stb. Az ember gyakran azért fizet, hogy abból maradjon minél kevesebb, amiből a legvégesebb a készlete: az időből.
  • Ulthanito
    #97660
    Abszolút! Nagyon fasza grafikákat csinálsz, dobjuk fel a fejünket valami jóval!
  • sanya200
    #97659
    Itthon elhiszem, külföldön más a helyzetb:D ott 60-70% kedvezmények vannak, itt csak átbaszás van. Előtte felviszik az árát aztán Black fridax-kor meg leviszik, úgy tűnik mintha hű mekkora akció lenne aztán kb ugyanannyiért veszed mint kb félévvel előtte, vagyax ilyen 5% pluszba
  • Seth
    #97658
    Hát ez baromi jó volt. Kb úgy éreztem magam, mint annó DKC-vel SNES-en :)



    Nevéhez híven az Impossible Lair tényleg elég Impossible Mission, kb kötelező megszerezni hozzá az összes méhecskét, akik pajzsként funkcionálnak. Így a bekapható találatok száma 49 db, az 50.halál. És így is csak 22.-re sikerült a végjáték, úgy,hogy még 7x hibázhattam volna. Persze neten van már no hit végigjátszás is, embertelen :) AZ utolsó üvegecske,ami hiányzik,azt pont ezért kapnád, még jó, hogy az nem kell a platinához :)
  • Tinman #97657
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen, de nem fogsz rá kapni 0%-ot. Szóval, értem, hogy elviheted majd ott és akkor 299k-ért, de az még mindig egy összegben leperkálandó. Ez így naon' kényelmes.
  • Tinman #97656
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az első 0%-os cucc amit vettem egy 6 fejes hi-fi sztereo VHS magnó volt kb. 1999-2000 körül. Körbenéztem, a legolcsóbb helyen volt kb. 38.000 Ft, ezek meg 40-ért adták, szóval ja, valóban nagyon ritka a true 0%, de kis difik kényelmesen beleférnek. Jelen esetben ezt 17k-t oszd el 20 hónapra, az 850 Ft/hó, vagyis kevesebb, mint 30 Ft/nap, szóval említésre se méltó, de cserébe nem kell egyszerre a családi kasszába nyúlni. Pontosabban szólva a saját kasszámba gond nélkül nyúlnék és egybe kicsengetném, de nem vagyok egyedül. Havi 17k plusz teher nem probléma, okt. 14.-én kiadni 340k-t fájóbb + közös kassza lévén a nejemmel nemúgyvana'. És nyilván igaza van, marad a 340k a kasszában... izé... 17k kijön belőle, szinte észrevehetetlenül.
  • davidka003
    #97655
    Black Friday előtt fura nekem ekkora összegben költeni. Nem azt mondom, hogy akkor majd féláron lesznek cuccok de 10-15% kedvezményt szvsz meg lehetne csípni.
  • Zóanagyvarázsló
    #97654
    Az asszony háborog, ha nem dobsz ki 17k-t az ablakon?
  • Kandurex
    #97653
    Ja úgy...
  • Tinman #97652
    Ez a 17e mínusz, ez pont a "0%" THM. Nagyon nagyon kényelmes nekem így vásárolni komolyabb műszaki cikket, így asszony se morog, havi 17k és értem, hogy kvázi 1 hónappal több, de észrevehetetlen :-)
  • Kandurex
    #97651
    Pont ma? Ez biztos? Mert a MM -ba csak 323e

    (mond le a rákba és rendeld innen, és kérek egy köszit :)) 17e mínusz az jó pínz
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2019.10.12. 17:29:58
  • Tinman #97650
    Pont ma rendeltem meg:

    Samsung QE55Q70RATXXH UHD SMART QLED Televízió
    339 990 Ft 1 339 990 Ft
    Szállítási költség 690 Ft
    Mindösszesen 340 680 Ft
  • Tikal #97649
    Mi most az ajánlott TV, HDR-nél mire kell figyelni melyik szabványt tudja? :) LG-ket nézegettem egyébként..
  • mucsácsó
    #97648
    Max a fejlesztést bonyolíthatja, szerintem eléggé nyűg lehet már base PS4-re egy komolyabb cím esetén..
    De ez nem a mi bajunk :) simán lehet, hogy két modell érkezik egyszerre, bár amúgy én is kétlem kicsit...
    Marad a szokásos Pro/Slim vonal - már ha egyáltalán lesz ebben az új generációban midgen, és nem egyből egy új generáció váltás :D
  • davidka003
    #97647
    Megértelek téged is. Én úgy voltam vele, hogy tavaly 13k-ért sikerült megcsípni 15 hónapos Plust és úgy azt mondom megérte. Mellé persze szoktam venni lemezes játékokat is meg néha digitálist. De az 1 éves 18 ezres áron biztos nem vennék plust mert szinte sose multizok.
    Battlefront 2-t próbáltam legutóbb. Nem jött be különösebben a játék pedig magát a Star Wars-t szeretem.
  • Kandurex
    #97646
    Mit? De hát most is kettő van! Mindehol, Nintendo, Pihe.... miért kellene más? Miért lenne az rossz?
  • Tinman #97645
    Én ezt sose értettem... minek a PS+-ért fizetni, annak aki pl. soha nem multizok? Se a PS3, se most a PS4 érában egy büdös vasat nem fizettem érte. Minek? Számomra egy totál értelmetlen valami, ami PC-n evidens és magától értetődő, hogy létezik és használhatod (multi + cloud save).

    A bérelhető játékok üzleti modellje meg nekem sose volt pálya. Iszonyat impulzív gamer vagyok és ha most ebben a pillanatban az UC4-el akarom tolni, akkor azzal fogom tolni és pont. Nekem ezek a kapsz xy db. játékot/hó, de ha nem fizeted a PS+-t akkor el se indíthatod ajánlatok lepkefingok. Tele van a US, UK és néha a magyar store is vicc árú remek címekkel. 1x megveszem, akkor tolom amikor akarom és örökre az enyém, accomhoz van kötve.

    Értem, hogy másnak miért jó... sokat multizik, nincs pénze megvenni, inkább bérli, nincs lába amivel a postáig elér a lemezes játékkal, nincs pendrive-ja a mentéseknek, etc. Tökre értem.
  • Tinman #97644
    Szerintem is kizárt, de, hogy semmi értelme nem lenne az durva túlzás.

    Pl. nem érdekel mennyibe kerülne a drágább, jobb verzió, akkor is azt venném.
  • davidka003
    #97643
    Kizárt, hogy két fajta PS5 lesz. Az csak bonyolítaná a gyártást és semmi értelme nem lenne.
    Szerintem majd rá 2-3 évre jön egy erősebb PS5 PRO.
    De szerintem PS4 PRO Slim is várható jövőre.
  • n000rbi
    #97642
    Ébredés után villámcsapásként tudatosult bennem, hogy mit is szeretnék ps5 launch címként: egy tisztességes The Order 1886 folytatást.
  • Tatyla
    #97641
    Nem hinném, a konzolt nagy százalékban az adja el hogy olcsóbb mint egy gamer pc, ha estleg két fajta PS5 lesz amit kétlek akkor kemény magyar forintban nézve 170/200k körül fog mozogni
  • mucsácsó
    #97640
    Sztem is esélyes egy Guerilla játék (legyen az akár HZD vagy Killzone) - Decima 2.0-tól (vagy bárminemű fejlesztett enginetől) valszeg a bokánkat fogjuk lefosni, miközben keressük az állunkat, de valszeg a kövi God of Wartól is... :D

    Marha kíváncsi vagyok az új genre... Sokar beszéltük már, dehát ez egyre inkább aktuálisabb :D meg majd egy GTA 6, Diablo 4-re is majd, ha egyszer jön ... :D
  • Tikal #97639
    Nem rég volt hír, hogy a Sony PSN a negyedik legnagyobb előfizetői szolgáltatás.. szóval hagyjuk... a konzolon eddig se nyertek...
  • darkSectorxxx #97638
    Mivel még semmi konkrétum, a gép a képen a háttérben utólag cserélhető az igazi külsőre majd. :)


    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.10.11. 21:16:46
  • TDC Geronimo
    #97637
    Sokkal tovább tartott ebben a genben a játékok fejlesztése. Sokkal részletesebb minden, sokkal több idő megy el rá, főleg az igényes cuccokra
  • Evoluti0N
    #97636
    Amúgy pár napja pont azon gondolkodtam, h a ND kitolt 2 új IP-t és négy játékot előző genben. Ebben meg semmi új IP és 2 játék meg egy önállóan futtatható kiegészítő.
  • darkSectorxxx #97635
    Sorry igazad van bolond vagyok. :)

    NP. :P
  • TDC Geronimo
    #97634
    véletlen privátba küldtem először, nem tudom miért sry :D