121120

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • mucsácsó
    #101396
    jaja :D
    én is felvoltam meg vagyok is, csak az SSD-ajnározás előtt álltam értetlenül ugyebár :D
    de most így már világos, hogy miért is lesz ez annyira úttörő, és miért várják ennyire a fejlesztők is :D

    mondom, nekem 99%, hogy day1 lesz, meg mellé majd az új OLED TV is (gondolom már előtte tán picivel, legkésőbb blekfrájdéjkor.. :))
    úgyhogy állejtő lesz az új éra :D (remélhetőleg addigra már a saját lakásomban is mindez :))
  • TDC Geronimo
    #101395
    Na végre látod miért vagyunk jó páran felhypolva nextgen miatt :)

  • Rage47
    #101394
    nem akartam ezzel foglalkozni még 2 évig, de kezd megtetszeni a PS5 :D
  • mucsácsó
    #101393
    Para... :O
    áhhhhá, akkor ezért írták anno, hogy ez az engine-en belüli tömörítés nem fog már szinte semilyen lassulást okozni..vili :D
    meg ezért tolták akkor azt az Ubis arcok, hogy egy AC-n belül a map mérete az több korábbi AC játéknyi területének a sokszorosát fogja átölelni.. és kvázi loading screen nélkül :D

    jézusfasza, mi lesz itt...
    főleg majd amikor a PS5 gen végefele járunk.... :D
    lesz ám open world hell... :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2020.01.09. 15:23:28
  • Moby
    #101392
    Az még hagyján, de ez sokszor nem is így van. A mai motorok minden szart tömörített, CRC-zet pack fileban tárolnak. Amit először be kell rángatni SSD-ről, ki kell csomagolni a ramba, és onnan betölteni a vramba. És mivel így is gecinagyon a játékok, nem lehet mindent a ramban tartani. Ezt a problémát oldja meg a közvetlen elérésű ssd-vel a nextgen. Gyakorlatilag ramként funkcionál az SSD. Ezért fogja tudni azt is, hogy egyszerre több játékra lesz képes a gyorsindítás, amit ma egyre képes megcsinálni: amit a ramban tart. Az SSD-n lévő játékokat azonnal ott tudod folytatni, ahol abbahagytad. Többet egyszerre. Ezt amúgy már pécén az intel is megcsinálta a 3D xpoint alapú optane-ekkel, csak ez ott hardveres szinten van kiélezve, a szoftveres része a teljes rendszerintegráció miatt messze nem ilyen szintű. Meg gecidrágák nagy méretben. A sony meg a amd ezt megcsinálták faszán olcsó nand alapú ssd-vel, még faszábbra (jó, mondjuk ott egy kézben van minden).
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.01.09. 15:16:52
  • mucsácsó
    #101391
    ohh, vagyúgy. oké, köszönöm, ezzel fullra nem voltam tisztában :D de így viszont világos azért, oké.

    csak mert ugye önmagában az, hogy ha egy random PC-s (vagy akár a PS4-es) esetet vennénk alapul, ott is ugye kurvajó az SSD (én HDD-t nem is használok pl perpill, csak külsőst archiválásra), de textúrák azok - máramennyire éntudom - VRAM-ból töltődnek be, legalábbis a nagy részük tutira - nyilván oda meg a háttértárról jutnak be, és így kb addig releváns annak a gyorsasága. meg gondolom valamennyit cache-el azért háttértárról is belőlük, vagynemtom hogy van ma ez megoldva. már csak abból is kiindulva, hogy anno X360-on HDD nélkül popup fesztivál volt a GTA IV

    de ha tényleg ennyire durva direkt integráció lesz, akkor azért az baszó tényleg :)
  • darkSectorxxx #101390
    Hát sokakkal beszéltem, de én úgy gondolom hogy egyeltalán nem lesz nagy áresés.
    Meg lehet nézni egy Slim mennyibe kerül, ami hiába új gép, akkor is tudásban olyan mint a fat és gondolom olcsóbb is legyártani.....
    Szóval szerintem nem lesz itt bukó, annyi, hogy kis árrés lesz a 3 konzol közt. Már amíg lesz még Slim.

    Max ilyen 100 körüli lesz a pro, a mostani 120-130 helyett. De lehet sokat is mondtam.

    ÉN azonnal akarom a TLOU-t nyomni, a Tsushima-t is, nem adom el tuti a konzolt, nem tudnék várni a PS5-re.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.01.09. 14:05:04
  • darkSectorxxx #101389
    Gondolom nem csak kis változtatás kellett volna hogy ennek legyen értelme, a játékok se így voltak belőve.
    Biztos ezért nem változtattak rajta, inkáb egy új hardvernél több értelme lesz most.
  • Ulthanito
    #101388
    ha valaki anyagilag taktikázik, akkor az a szerencsés, ha még mondjuk eladja a Pro-ját az első félévben (ha van mellé másik konzolja, PC), és majd év végén veszi meg a PS5-öt. Mert szerintem ősszel már nagyon le fog menni az ára, mindenki azt akar majd eladni.
  • Tinman #101387
    A PS4-be azok a gyökerek betettek egy SATA portot, amit egy USB chip "fordít" át, ahelyett, hogy kapott volna egy direkt SATA vezérlőt. Az egészben az az érdekes, hogy a PS4-es GL3520-as chip az egy USB 3.1-es vezérlő, ami papíron 500 MB/s-ot kéne, hogy tudjon, de a valóságban inkább csak a felére képes a PS4-ben. Hogy miért, az számomra rejtély, mert ha egy PC-ben van egy 3.1-es USB portod, van egy külső SSD meghajtód egy filléres SATA-s tokban, ezt összedugod, akkor elég szép számokat fogsz kapni, jóval nagyobbakat, mint ami a PS4-nél gyak. u.i. körülmények között történik... valami ott csúnyán el van szabva.
  • darkSectorxxx #101386
    1-2 játékot kivéve engem rohadtul nem zavart....

    Most a Star Wars viszont kegyetlen szar a sok töltéssel. /volt, mert már nem játszom vele
  • darkSectorxxx #101385
    Nekem nem SSD kellene bele hanem már szanaszét kapni és kitisztítani, de már nem érdekel, egy Ghost of Tshusima, meg egy Last of Us 2-őt még ki fog bírni. :)
    PS5 vásárlás előtt nem akarom hogy valami legyen vele, utána meg.
  • Ulthanito
    #101384
    Dettó. Hülye barom voltam, hogy nem vettem, de most már nem veszek.
  • TDC Geronimo
    #101383
    Nekem is rég kellett volna vennem PS4be SSDt, mert annyira tetű lassú az egész rendszer, hogy már elviselhetetlen, de ezt az évet már kibírom
  • darkSectorxxx #101382
    + Ulthanito

    Azt arra értettem, hogy nem tudta teljesen kihasználni, az a különbség töredéke volt annak amit majd a PS5-ben ki fognak hozni a hardverből.
    És ehhez nem is kell gyorsabb SSD.
  • Ulthanito
    #101381
    De, te mondtad.

    "A PS4-be hiába tettél SSD-t "

    Nem, nem tett hiába. Fele annyit várakozik.
  • Tinman #101380
    "A PS4-be hiába tettél SSD-t nem tudta a gép kezelni mert nem volt felkészítve SSD-re." - #101364

    Értem.

    A PS5-nél user szempontból már totálisan lényegtelen, hogy a háttérben mi történik, mert már 500 MB/s-tól bőven jó vagy, ez meg ezt sokszorosan túlszárnyalja majd, de ha nem szárnyalná túl a SATA 3 sebességét, az se lenne nagy baj.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.01.09. 13:44:38
  • darkSectorxxx #101379
    Igen, de ennek ellenkezőjét nem mondta senki.

    NEM azt mondtam hogy nincs értelme, hanem hogy NEM használja ki teljesen az SSD-t egy PS, amit tudna, egy hozzá optimalizált rendszerben.
    Ezért is egy sima PS4-ben egy SSD nem ugyanaz, mint ha azt majd a PS5 hardveréve teszik bele.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.01.09. 13:42:30
  • Tinman #101378
    Nincs más megoldás a kezedben! Nincs olyan rom SSD, ami csak 250 MB/s körül tud maxon, ezért vagy kénytelen beletenni a gyorsabb SSD-t, hogy aztán az a felével menjen, ami mégis 3x gyorsabb, mint a stock HDD. Értsd jól: A rom PS4-hez hozzáhülyül az SSD, amivel még így is jobb user experience-t érsz el.
  • darkSectorxxx #101377
    Ilyet SENKI nem írt!!!! Senki, pláne nem én.

    Arról bezséltem, hogy az SSD-től jobb a töltés, de NEM TUDTA kihasználni a teljes sebességét, a mostani konzol, mert nem ehhez lett optimalizálva.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.01.09. 13:40:11
  • Ulthanito
    #101376
    Másképp fogalmazva, rohadj meg a kétmagos prociddal, mert a 8 magos totál értelmetlen, hisz csak négyet használ majd a gépet (azaz, pontosan kétszeres számítási teljesítményt kapsz).
  • darkSectorxxx #101375
    Én nem értem mit nem értesz most, de Gero írta már.

    Minek neked egy mondjuk 8 magos proci ha a szoftver, játék csak 4-et használ? Szerinted ha 8-at tudna használni, ugyanaz lenne?

    A hülye hasonlat nem tudom mire írod de télleg.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.01.09. 13:37:41
  • Ulthanito
    #101374
    #101372
  • TDC Geronimo
    #101373
    A lényeg, hogy nincs olyan interface a PS4ben, ami teljesen kihasználja az SSDt. Gyorsabbnak gyorsabb lesz valamivel, de attól még nincs teljesen kihasználva
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2020.01.09. 13:24:36
  • Ulthanito
    #101372
    Számomra teljes kontexktusban is értelmetlen, amit írsz.

    Kit érdekel, hogy ki tudja-e használni vagy sem, ha a user azt látja, hogy fele annyi a töltési idő?

    Dealer: Darky úr, itt ez a Ferrari, végsebessége 340 km/h óra.
    Darky: Aztakurva, az előző kocsim csak 180-at tudott!
    Dealer: De tudnia kell, hogy a motor le van butítva egy chippel, valójában sokkal többre lenne képes az autó, nem használja ki azt, amit tud valójában.
    Darky: Köszönöm, akkor nem kérem!

  • TDC Geronimo
    #101371
    A gyors adatolvasás nem csak a töltés miatt lesz lényeges, hanem a textúrákat, jó minőségű asseteket is ezerszer gyorsabban tölti majd a gép, ezáltal nem lesz textúratöltés szemed előtt és brutális minőségű assetek lehet kirajzoltatni vele. Marha sokat fog ez számítani, most már eleve így csinálják játékokat, hogy tudják minden gépben SSD van, de látom moby leírta a lényeget már
  • darkSectorxxx #101370
    Olvass vissza mit írtam, ne 1 szót ragadj ki pls. :)
  • Ulthanito
    #101369
    Darky, benyomtad a bullshit generátort megint? :)

    Mi az, hogy nem tudta kezelni a PS4? Nézz már meg csak egy random guglis benchmarkot, láthatod, hogy az esetek többségében felére viszi le a töltési időt.

    De nem tudja kezelni, ja.
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2020.01.09. 13:02:13
  • Moby
    #101368
    Ahogy a PS5 fogja csinálni, az nemaz. Ahogy a PS5-ben fog üzemelni az nagyon eltér attól, ahogy a PC-ben üzemel ma egy bármilyen gyors SSD. A PS5 HBM-szerűenb közvetlenül fog rálátni az SSD területekre, mintha a memóriája része lenne. A pécében (meg bármiben) ma úgy működik ez, hogy az adatokat ide-oda kell utaztatni az SSD a memóra és a videóram között, attól függően, hogy épp ki akar vele dollgozni. Ráadásul mindez fileokból indul ki, fileokat kell kezelgetni, akkor is, ha annak csak kisebb részére van mondjuk szükség a munka során. A PS5 ezt egy lépésben, akár blokkokénz képes megcsinálni úgy, hogy az SSD-ről veszi ki az adatot az a feldolgozóegység, aminek szüksége van az adatra, mindezt totál transzparensen, a deveknek ehhez semmit nem kell csinálni. Ilyenek miatt vannak oda szarságig a devek a ps5-ért. Olyan szintű integráció van a hardverek a rendszer és az API-jai között, ami ma ilyen komplexitás mellett szinte példanélküli. Beágyazott cuccokban látunk ilyen megoldásokat.
  • darkSectorxxx #101367
    Ja úgy igen, volt nagy eltérés, csak arra értem hogy az ehhez képest nem volt nagy dolog, ami most lesz, hogy direkt erre lesz hangolva a rendszer. :)
  • Tinman #101366
    Teljesen nem, de az értékelhetetlen lassú szarból lett egy egész kellemes user experience. Nagyon nem mindegy. Még maga a PS4 OS is ügyesebben reagál, azt is onnan tölti be...
  • darkSectorxxx #101365
    Teljesen nem tudta kihasználni. Ahogy PC-mben sem megy úgy ahogy kellene.
  • darkSectorxxx #101364
    A PS4-be hiába tettél SSD-t nem tudta a gép kezelni mert nem volt felkészítve SSD-re. Nem tudják kihasználni, ahogy nekem is van a gépembe SSD, de hiába mikor töredékét használja a sebességének a gépem a régi rendszerem miatt.
    Nagyon nem mindegy.

    És ez nem csak a töltési időkre értendő, vagyis nem a meglévő dolgok töltenek be gyorsabban, hanem TÖBB adat töltődik be, vagyis textúrák-effektekben is ez nagyon fontos lesz.
    Nem csak a töltöképernyők az érdekesek SSD ügyben.
  • Tinman #101363
    "PS4-be hiába tettél SSD-t nem tudta a gép kezelni mert nem volt felkészítve SSD-re"

    Igen, ezt jól mutatja a 48%-os sebességnövekedés is
  • Tinman #101362
    Igen, Day1 tehettél bele, de akkor még elég húzós volt a nagyobb méretű SSD. Az SSHD nagyon apró előrelépés. Százalékban kifejezve mindössze ~7%-al gyorsabb vagy, míg SSD-vel 48%-ról beszélhetünk a stockhoz képest. Ez brutális difi.

    Az nvme melegedése egy jól szellőző házban who cares kategória :-) Nyilván nem kell bezárni és felforralni, de aki már ilyet vesz, az figyel a ház szellőzésére és semmi gondja nem lesz vele.

    Kizárólag költséghatékonyság okán tették bele a PS4-be, mert időtállóságról egy 2.5"-os vinyó esetében nehéz beszélni, azoknak a legnagyobb a meghibásodási aránya. (Ha a melegedés szempont lett volna SSD kerül bele.)
  • darkSectorxxx #101361
    Igen, brutális javulást, mert a konzolok eddig sima HDD sebességgel tudták azt amit.
  • mucsácsó
    #101360
    jaja, ez így tiszta, és pont ezek miatt is állok "értetlenül" az ajnározás előtt :D
    day1 lehetett SSD-t rakni (asszem....) a PS4-be, nálam is SSHD van bent, nyilván érezhető lett a különbség - ugyanúgy, mint PC-ben is a HDD vs. SSD (nem mindegy hogy az I/O 50-100MB/s-el vagy 450-550 MB/s-el mén, NVME-vel nincs egyelőre tapasztalom, de jah, hallottam hogy az karmolja a 3k-t. csak melegszenek, mint a picsa :\
    bár már van ami hűtőbordás (Patriot Viper VPN100 pl), de nem tudom pontosan mennyit segít..

    PS4 alap HDD-je tényleg az egyik legótvarabb, amit lehetett anno berakni, dehát ezvan... :D nem véletlen hülyebiztos a cserélésének a megoldása :)
    gondolom költséghatékonyság/időtállóság/melegedés miatt is lett ez, evvan. nademajd az ultraspeed piacexkluzív PS5 SSD
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2020.01.09. 10:41:23
  • Tinman #101359
    A PS4-ben levő szánalmas 5400RPM-es "notivinyó" adatátviteli sebessége kb. 80-90 MB/s. Egy SSD-re váltással ez 230-240 MB/s-ra nő (max ennyire képes a fos USB-SATA a gépben), ami rögtön abban nyilvánul meg, hogy az esetleges 30-40mp-es pályabetöltés lemegy több, mint a felére + pop-up gyilkos, ahol korábban ez volt a gond.

    PS5 spec. SSD? Az ember alapvetően meg sem érez pár mp-es várakozást, sőt ennyi még kell is neki, kicsit elhelyezkedik, fogást igazít a controlleren, betakarózik, akármi. Nagyjából 4-500 MB/s körül már bőven ott vagy, hogy azt mondod ez így már elég. Nekem a PC-mben van olyan nvme SSD, ami közelebb kapar a 3000 MB/s-hoz, mint a 2000-hez... durva túlzás lenne azt állítanom, hogy a normál SATA 3-as 550 MB/s-ot tudó SSD-hez sokkoló különbség lenne játékok közben. Nyilván érezhető, hogy a gyakorlatban is gyorsabb, de nem annyival, mint a stock 5400RPM-es HDD vs SATA 3 SSD közti drasztikus difi.

    Ergo az, hogy milyen SSD lesz a PS5-be, meg az hány ezer MB/s-ot tud, az érdektelen. A ma kapható legolcsóbb szemét is kategóriákkal jobb, mint a PS4 vinyója és az összes, jelenleg vinyóról szenvedő csodát fog itt kiáltani, holott a csoda már sok évvel ezelőtt eljött....
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.01.09. 10:30:02
  • mucsácsó
    #101358
    kicsit megcsúszott a napi vodka adag

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    amúgy ezt az SSD-s témát akkor se értem, hogy miért ennyire nagy show... tényleg ekkora javulást jelentene?

    értem én, hogy gyorsabb lesz tőle a betöltés meg miegymás, de...? meg elvileg játékméretbeli csökkentést is prognosztizálnak a jelentősen növekvő tartalom ellenére, merthogy jobb tömörítési megoldást kínál ez az elérhető gyorsaság majd - bár nekem picit ez megint bullshitelés szagú, de aztán kitudja :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2020.01.09. 10:16:09
  • TDC Geronimo
    #101357
    On the Unique Appeals of PlayStation 5

    Jim Ryan: “Each time a new console is released, the processor and graphics improve. Those are enticing of course, but we need to have special appeals as well. We have already confirmed the use of an solid-state drive. Having load times that are next to nothing is a major change.

    “3D audio and the haptic feedback support of the controller are also things that, when you try them, you will be surprised at how big a change they are. Even just playing the racing game Gran Turismo Sport with a PlayStation 5 controller is a completely different experience. While it runs well with the previous controller, there is no going back after you experience the detailed road surface via haptic control and play using the adaptive triggers.

    “But you know. There are still more unique elements for PlayStation 5 to come that separate it from previous consoles. The ‘bigger differences’ have yet to be announced.”