121120

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Ulthanito
    #102039
    Tegnap kicsit tornázgattam a beállításokat. A tévéhez ajánlott beállításokkal konfiguráltam a Movie módot, jesszusom, nézhetetlen volt (az asszony szerint is). Sötét, teljesen fakó, arra rátéve a HDR-t szó szerint éjszaka lett a pályán. Off.

    Game módban a backlightom 20 (max), végül a Normál módot állítottam be, 5-ös backlighttal SDR tartalomra. Warm 1 színtónussal. Így néztünk este Netflixen HDR filmet, szép éles képpel, vállalható színekkel. Most ehhez próbálom magam szoktatni pár napig.

    Még játszogatok majd vele, de nem vagyok elégedett, az elmúlt években sokszor inkább HDR nélkül játszottam, pont ezért. A God of War-nál nem zavart, végig ment HDR-rel, és azt nem láttam fakónak.

  • partizan182
    #102038
    Amihez a HDR-t kell nézni az az SDR movie mód 4-re csökkentett backlight-al, ez kb az industry standard. Ehhez képest a HDRnek hasonló átlagos fénye van, de a specular (csillanások, napsütés, ilyesmi) elmegy egész 1000 nit-ig. Ja, annyi, hogy HDRben a backlight-ot mindig maxold ki, anélkül tényleg halál sötét.

    Ha ennél magasabb backlight-al használod SDRben akkor a HDR kép átlagos fényereje alacsonyabb lesz. Amit tehetsz, ha kell az extra dinamizmus: elkezded rápakolni a "képjavítókat": dinamikus kontraszt, dinamikus szín, színhő hidegre hogy visszakapd a kék árnyékokat, meg vagy +10-15 a szaturáción.
    Utoljára szerkesztette: partizan182, 2020.02.06. 06:51:58
  • TomStorm
    #102037
    Hideg beállítás meg a másik.Kék fény biztos nem kell,szedné is szét a szemem:)
    LG meg Samukon is legjobb a "meleg" színbeállítás ahogy mozihoz is..
  • mucsácsó
    #102036
    nekem Hyper Light Drifter ugrott be, de az oda-vissza megeszi reggelire dizájnban, az hétszentség :D
  • TomStorm
    #102035
    Szebb is a HDR.Természetesebb.
    Bár én ki nem állhatom a túlszinezett képet és ilyen dinamikus opciós szarságok nálam alapból off
  • n000rbi
    #102034
    Elég valószínű, hogy ez a helyzet, az említett “barnás réteg” is arra utal, hogy SDR-en normàl, vagy attól hidegebb beállítást használ.

    szerk.: dinamikus, ott a baj
  • Ulthanito
    #102033
    Az tény, hogy a dinamikus kép beállítást szeretem, de ha elveszem a legfakobb módra sdrben, és arra tolom a hdrt, akkor meg baromi sötét lesz.

    Szóval a szar meg szarabb lesz. Pedig több színnek és nagyobb fényeronek kene lennie, hisz attól HDR.

    Tempera, LOL.
  • partizan182
    #102032
    Tekergetem előtte/utána, azt látom, hogy SDRben a tengerben tempera van víz helyett és neonfű nől a kék árnyékok közt. HDRben meg mint egy fénykép. Szóval arra tippelek, hogy az egyes számú alternatíva nyert: iszonyat túlvezérelt SDRhez vagy szokva.

    Fényerő tök más HDR/SDR esetén: SDRben te állítod a háttérvilágítással, HDR-ben meg szabvány szerinti (100 nit a paperwhite) ami sötét szobára van kitalálva.

    Ezek oleden is meglesznek.
  • Moby
    #102031
    Én bírom a pixelartot, de ez szvsz elég randa.
  • Ulthanito
    #102030
    Ezen jobban látszik.

  • Ulthanito
    #102029
    Csináltam egy videót róla.



    Próbáltam sima film üzemmódban, ahol tök fosok a színek, nincs túlszaturálva. Rátettem a HDR-t, konkrétan nézhetetlenül sötét lett a kép.

    A videó most játék üzemmódban készült.

    Megnéztem Netflixen is. HDR film indításakor egyből ráhúzza ezt a barnás réteget, és fakóbb a kép. visszalépsz a menübe, egyből kifényesedik a kép és szebbek lesznek a színek. Bármilyen üzemmódban.

    Szóval egyszerűen szerintem csak szar a HDR módja, hiába HDR1000.
  • TDC Geronimo
    #102028
    Látom már válaszoltak rá, de C9en megnyugodhatsz nem ilyen.
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2020.02.05. 13:33:45
  • mucsácsó
    #102027
    jaja, köszi a tippet :) már fontolgattam, PC-n ránézek, GamePassban ingyenes :)

    btw, jön jövő héten ez a Wolcen, már egy jópár éve készül, Diablo-klón CryEngine-nel.. mára mondjuk már nem nagy eresztés az, ahogy kinéz, főleg D4-et látva, de talán el lehet majd csapkorászni vele :)
  • Ulthanito
    #102026
    Köszi, megnézem este a beállításaimat. Azt is egy ilyen "best settings" video alapján állítottam be.

    Ha jól értem, az első ponttal lehet mit kezdeni, a második pontban leírtak az adottság, azzal nem.

    Akkor még egy érv, hogy bizony szemezgessek a 65-ös C9-cel. Lemehetne az ára 500-ig, annyiért szerintem megvenném már.
  • partizan182
    #102025
    Itt igazából 2 dolog van:

    1. Színek szaturációja: fontos lenne tudni, milyen beállításokkal használod SDR-ben, mivel a KS7000 színtere jóval bővebb, mint amit az SDR jel tartalmaz, simán lehet, hogy amit SDR-ben nézel az iszonyatosan túlszaturált. Pl ha "natív" - on van a színtér vagy a default-hoz képest magasabb a szaturáció (Game módok tipikusan nagyon szarok ilyen szempontból, alapból túlszaturálnak), akkor ez a helyzet. Tesztelésre rakd Mozi módba (SDR-ben) és ahhoz nézd hozzá a HDR eredményt. Ezzel együtt HDR-ben is lehet emelni a szaturáción, ha kell.

    2. HDR Edge led TV-ken: ez sajnos ilyen, HDR-ben maxra nyomja a háttérvilágítást, dinamika-tartományod nem nagyon nől, cserébe minden világosabb lesz, “kimosódik”, ezzel még vesztesz is az érzékelt dinamikából (szemünk sokkal érzékenyebb a sötét árnyalatokra mint a világosabbra).

    Oleden a HDR maga a csoda (1-2 szarul “masterelt” játékot kivéve – Monster Hunter pl).
  • Ulthanito
    #102024
    Most látom, hogy a NeoGAF visszatért? Nem Resetera lett belőle? TraitorS biztos tudja...
  • Rage47
    #102023
    nekem PS-en valahogy nincs kedvem ilyennel játszani
    ellenben ipadre megvettem a hyper light driftert és teljesen behúzott :D van kontroller támogatás is
  • Ulthanito
    #102022
    Egy kis HDR-szakértésre lenne szükségem.

    Az a bajom a HDR-rel, mindig is az volt, hogy 4k-s tartalom esetén ha ráengedem egy játékra, akkor a színek kifakulnak. Magyarul, HDR nélkül szebbnek látom a képet, mint HDR-rel. Akkor meg miszarnak? Egyetlen játékot találtam, ahol ez csak minimális, szinte alig érezhető különbséget jelent, az a God of War.

    Minden más cuccnál rányomom, és puff, szürkés árnyalatot húznak a képernyőre, és a színek kifakulnak. Próbáltam minden beállítással már, a Pron is meg a TV-n is (KS7000).

    Beállítottam a tévét a Digital Foundry beállítós videója alapján, de úgy is ugyanaz.

    Olvasgattam a témában, és tele van a net ugyanezzel a jelenséggel, különböző tévék esetén.

    A HDR valóban így mutatja meg magát, hogy bár növeli a dinamikatartományt, de egyúttal fakítja a színeket? Mert akkor számomra élvezhetetlen, és nem kell.

    OLED tévéken is ez van? Idegbajt kapnék, ha megvenném majd' 700 ezerért mondjuk a C9-et, és ott is fakó színű lenne a HDR. Akkor inkább nem kell OLED tévé.

  • TDC Geronimo
    #102021
    Ha Hades tetszett ajánlom ezt. Ez megjelent PSre is már és jön később online coop is

  • Moby
    #102020
    A kettő nem zárja ki egymást :)
  • TDC Geronimo
    #102019
    Én Knack 3at akartam volna :(
  • mucsácsó
    #102018
    New Ratchet & Clank Game Reportedly Releasing This Year as a PS5 Launch Title

    részemről gyühet! :D logikus lenne, hogy launchra egy platformer is legyen (mint anno a Knack - mégha az olyan is lett, amilyen... :D)
  • Moby
    #102017
    Az mondjuk nagy dobás lehetne. Jól is jöhet nekik ez az egész, a genváltás, és defőleg a ps5 iránti felfokozott kíváncsiság egy kicsit minden konzol iránt megdobja a figyelmet, de ezt valamivel meg is kell lovagolni nekik.
  • TDC Geronimo
    #102016
    Hát pletykálják BOTW2őt év végére, de kétlem, hogy az kész lenne addigra
  • Moby
    #102015
    Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nem döglött volna bele a semmibe a WiiU, de megtette. Ez a saját világában él dolog ez nem létezik. Ők is ebben a világban élnek, nagyjából ugyanabból a vásárlói rétegből kell felkanalazni a százmillió usert, amiből a sony is megtette (meg ők is korábban). Ez a nintendo-féle párhuzamos valóság ez sosem létezett. Ha nem készülnek elég ütős címmel, a sony simán kifogja a vitorlájukból a szelet egy olyan időszakban, ami az ő konzoljuknak iszonyú fontos.
  • TDC Geronimo
    #102014
    Hogy jönnének ki szarul? Nintendo saját világba él ezt már mindenki tudja. Szarnak ők bele abba, hogy mikor jön az új gen a konkurenciánál.
  • Moby
    #102013
    Szenved mindenki, nem csak ők. MS xbox divizió is szarul zárt. Nintyben van kakaó, le is nyomták a sonyt, mint a bélyeget, de ők most vesznek igazán lendületet. A legjobb időszakukban kapják majd a nyakukba a genváltást. Kijöhetnek belőle jól is, meg nagyon szarul is.
  • mucsácsó
    #102012
    persze, hát ez már a tipik genvégi-szenvedés™, alig-alig jön valami, 1-2 nagyobb játékot leszámítva - meg ami jönne és érdemleges lenne, az is tologatva van :(

    időszerű lenne mostmár bőven... :(
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2020.02.04. 20:11:30
  • mucsácsó
    #102011
    én max paintben

    dark, segélj plöss!!!! :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2020.02.04. 20:09:03
  • Moby
    #102010
    Ez már csak inkább vánszorog. Lassul a software és a hardware eladás is, a forecasttól is jobban. A psplus eladások viszont nőnek. A bizalom megvan a platform iránt, de már a ps5-re van kiéhezve a piac.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.02.04. 20:07:35
  • Kandurex
    #102009
    Ja, ez elég fasza
  • j0nNyKa
    #102008
    megszerkeszted?
  • mucsácsó
    #102007
    btw, j0hnnyka, majd valamikor ha van szabad pár percetek, cseréljétek le kérlek a PS5 a fenti topik-logót erre - tudom, valszeg én vagyok az egyetlen itt, akinek ez szúrja a szemét
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2020.02.04. 19:22:20
  • mucsácsó
    #102006
    PS4 worldwide shipments top 108.9 million

    6.1 million PlayStation 4s shipped in three months ended December 31, 2019.

    halad a gépezet... :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2020.02.04. 19:18:56
  • mucsácsó
    #102005
    persze, csak vicc volt :D
    az azért erős lenne...

    én már évek óta mondogatom a 2020 februárt (a PS4-es 2013 február PS Meeting analógiájára) - de lehet tényleg nem lesz belőle semmi..

    ...
    btw, ahogy néztem, anno 2013-ban január 31-én jelentették be, hogy majd 3 héttel később, február 20-án lesz a PS Meeting, szóval TALÁN még van remény... :D
  • TDC Geronimo
    #102004
    Áh azt nem engedheti meg a sony magának
  • mucsácsó
    #102003
    hátttö jah, nem lesz itt semmiféle februári reveal... :(

    még a végén elcsúszik az egész gen jövőre (ezt tőlem láttátok először leírva :DDD)
  • TDC Geronimo
    #102002
  • TDC Geronimo
    #102001
  • TDC Geronimo
    #102000
    Van egy olyan érzésem ezek bevárják last of ust a fullos bejelentéssel. GoTot azért már nem, mert az eléggé az év vége már