121120

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Tinman #102239
    (Ha a PS5, az általam korábban jósolt 179.000 Ft-nál 30.000 Ft-al fog indulóban többe kerülni, akkor pont ugyan úgy nem veszem meg, mintha 28.000 Ft-ba kerülne, mert nincs rá 15 must play cím.)

    Amikor lesz és akkor is 200k felett lesz az ára, akkor pontosan azért nem számít, hogy 210k, vagy 180k, mert havi törlesztőnél édesmindegy, hogy 7k/hó, vagy csak 6k/hó (nem tétel), a multimilliomos jazzdobos meg ásít egyet 30k difi láttán, nem zavarja.

    Nekem a nagyobb kínom a PSVR. Az gondolom most végre erősen jó lesz és attól tartok 149.000 Ft induló hazai ára lesz, ami konzollal együtt már sok. Már úgy sok, hogy 350-et kifizetek, az autóm javítására ha indokolt és még a fogam se szívom, de egy újabb játékkonzolért, miközben pár ezres nagyságrendű kollekcióm van, nekem sok.
  • Moby
    #102238
    Újra kellene már nekem is pasztázni, de nem visz rá a lélek. DS óta bekapcsolva sem nagyon volt. Amennyit a gyerekeim fogják használni a következő években (switch mellett gyak semmit), azt már elviszi talán így is.
  • Ulthanito
    #102237
    Tehát te ugyanúgy a részletvásárlók táborát gazdagítod (értsd. hitelre vásárolsz például tévét is). Na, én pont ezekről az emberekről beszélek, nekik marhára nem mindegy, hogy 100 dollárral olcsóbb valami vagy sem.
  • Tinman #102236
    Az áruhitel nem szokott soha 3 évnél hosszabb lenni... én még nem láttam olyat. Jellemzőbb a 10-36 hónap, meg minden ami közte van. A tartozás érzéséről annyit, hogy kicsit megnyugtatóbb, mint egy lakáshitel svájci frank alapon
  • TDC Geronimo
    #102235
    És ez még csak a kezdet...

  • TDC Geronimo
    #102234
    Nekem a hangja is iszonyat nagy már meg a menü is úgy fut, mint ami bármelyik pillanatban megadja magát. Én már csak azért izgulok, hogy az évet bírja ki :D
  • n000rbi
    #102233
    Én pedig most majdnem 2 év után megint szétkaptam a pro-t és kapott friss conductonaut-ot. Rá is fért, mert RDR2 alatt fel akart szállni. Most a tisztítás, pasztázás után épphogy hallani :)
  • darkSectorxxx #102232
    Igen ebben egyetértek a 0% megoldás nem rossz, csak mégis azért a tartozás érzése nem a legjobb.
    De ha nem túl nagy táv van, 1-2 év akkor én is vállalok, de ilyen 5-10 évekre nem biztos hogy belemennék. Bár ha megvana lóvé rá akkor tökmindegy.
  • Tinman #102231
    Az excluk a hc réteget, vagyis minket mozgatnak leginkább, de belőlünk van jóval kevesebb. A többség olcsón akar népszerű játékokkal játszani, akár kompromisszumokkal.

    A részlet kérdése a mai világban értelmezhetetlen érv, amikor 0% THM-re vihetsz cuccokat, nagyon gyakran árukeresős találatok első 3 találatának megfelelő kisker bruttóért. (Az más, ha 20-30%-os rablókamatokról van szó!) Amikor legutóbb 0%-oztam volt ott olyan idősebb pár, akik egy gyönyörű merci terepjáróval jöttek a 0%-os tv-ért és töltötték ki a papírokat, meg várták ki a sort. Ismerős körben is van, akik remekül keresnek, de egyszerűen a "meg se érzem" feeling miatt simán így vesznek termékeket. Nálam dettó az volt a helyzet, hogy megvehetem egyben, ha akarom, de nálam akkor azt meg is érzi a családi kassza (de nem olyan mértékben, hogy ne tehetném meg), vagy megvehetem kényelmesen online 0% THM-el, kb. 10 perc ráfordítással. Nem is volt kérdés.

    Nagyjából 1998 óta FOLYAMATOSAN van 0%-os áruhitelem, a legkülönfélébb cuccokra... akkor egy hiper-szuper VHS magnóval kezdtem. Egyetlen egyszer szívtam meg, amikor anyám elfelejtette közölni, hogy jött egy csekk és betette egy random fiókba. Aztán jött a felszólítás, meg kb. 5.000 Ft büntikamat. Pontosan ennyi negatívumról tudok beszámolni, semmi többről, pedig szerintem már ilyen több százas nagyságrendben adtam fel csekkeket eddig, volt, hogy 3-féle 0%-os is futott egyszerre és nem érezte meg a kassza.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.02.16. 11:21:28
  • darkSectorxxx #102230
    Én értem, és egyetértek veletek, de ezt csak azoknál max akit nem érdekel az hogy vannak exclusive címek. Vagyis nem tudom ez mennyi embert jelent, de gondolom nem elhanyagolható.
    Persze én sem vagyok gazdag, ELLENBEN nem géphez vásárlok szoftvert, hanem fordítva, inkább hozzáteszek 20-30 ezret, megveszem 2-3 hónappal később vagy azt részletre, mintsem vegyek egy gépet aztán nem tudok jászani a kedvencekkel.

    Valóban nekem is háttérben van abból a szempontból, hogy kevesebb cím érdekel, és azokkal játszom inkáb többet, de az azért nem elhanyagolható, hogy melyik játékok hol futnak kizárólag.
    Vannak a családosak akiknek mindegy, valóban ezért nem vesznek pc-t mert az "olcsó" konzol elég, de azért azt sokan megnézik hogy melyik gépnek mik a sajátos címei, akár a Nintendo-t is ide vehetjük.

    Viszont egy kedvenc platformon bellül már persze hogy az ilyen az olcsóbbat válassza, mert nem 4k meg nem 40-60fps-re megy rá, mert nem hardcore gémer.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.02.16. 10:53:05
  • Moby
    #102229
    Ha jól emlékezem te is csak azért vettél prót, mert úgy hitted, tönkrement a fat géped. Évekkel a pro megjelenése után. Részletre.
    Ha valakinek, neked értened kéne az árérzékenység mögötti dolgokat. Még olyanok esetén is, akiknek egyébként van is rá keretük. Az eladott 100 millió ps4-ből 80-90 millió tulajdonosának ez a playstation dolog a százhúszezredik dolog az életében, nem az első. Nekem is rohamtempóban sorolódik egyre hátrébb az egész gaming téma. Nekik, akiknek ez a konzol nem jelent mást, mint kis kikapcsolódást néha, nagyon nem mindegy az ára, még akkor sem, ha nem érzi meg a bankszámlájuk.
  • darkSectorxxx #102228
    Na az szép, melyik sarkánál próbáltad elsőre felpattintani?
    Nekem is ez volt a baj, vágta az ujjam, de ha rátekerek valamit nem fér az ujjam be a résen, hogy alányúljak... :D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.02.16. 07:47:41
  • darkSectorxxx #102227
    Jó akit nem érdekel mi hogy mire jön hogy néz ki, azol elvegetálnak a régi konzolokon. :)
  • Ulthanito
    #102226
    Ne magunkból indulj ki. A piac ennél azért jóval heterogénebb. Rengeteg család van, ahol a gyereknek (családnak) akarnak egy konzolt, ők nem biztos, hogy nézik, milyen exkluzív jön erre-vagy arra. Ha az egyik konzol olcsóbb 100 dollárral, simán lehet, hogy azt veszik meg.

    Magyarországon rengeteg ember (ez csak egy saját becslés, de én 60-70%-ra tippelek) egyik hónapról a másikra él, nulla tartalékkal. Nekik nemhogy az gond, hogy milyen konzolt vegyen, de az is, hogy mondjuk kicserélje az ablakai szigetelését, vagy hogy egy új hűtőt vegyen, ha bedöglik a régi.

    Szóval lehet, hogy itt többünknek tök mindegy, hogy 150 vagy 220 lesz a konzol ára, de nem ez a jellemző azért. Gondolj csak arra, hogy te is részletre kellett, hogy vedd azt hiszem az Xbox-ot talán.

    Ne feltételezzük azt, hogy a Sonynál mindenki hülye, aki ott dolgozik. Jobban értenek hozzá, mint mi, nekik ez a szakmájuk. Nyilván nem jókedvükből pöcsölnek annyit, egy új, globális termék piaci bevezetése, annak árazása komoly előkészületet igényel, gőzünk sincs róla milyen nehéz. Ne feledd, tőzsdén lévő cégről van szó, egy elkúrt/elszámított start miatt ha nem is földbe állhat a cég, de pillanatok alatt a cégérték jelentős része párologhat el.
  • Ulthanito
    #102225
    Van arra szép magyar: késleltetés. :) Nem is bonyolult.
  • Ulthanito
    #102224
    @Darky: Megcsináltam a pro pucolást. Nekem viszonylag könnyen lejött a teteje: az egyik oldalt szinte erőlködés nélkül, a másik oldalt azonban jó erősen kellett feszíteni. Nekem vágta az ujjam, ahogy a sajtburger rétegei közé dugtam, ezért fogtam egy rongyot, betekertem vele, és úgy már le tudtam szedni

    Viszont a pucolás után minimum 50%-kal lett halkabb a gép, ami azért is meglepő, mert egyáltalán nem volt vastagon poros-koszos. A csajom meg is kérdezte, hogy ez most ugyanaz a konzol?!
  • Evoluti0N
    #102223
    Ha hosszabb ideig akarod használni, akkor többnyire úgyis töltésen lenne. Amúgy PC-n vannak már megoldások wireless VR-ra, de az alacsony latency (szép magyar szó) eléréséhez még mindig a vezetékes megoldás a legjobb.
  • TomStorm
    #102222
    Nekik igen,hiszek.
  • TomStorm
    #102221
    A legjobb ezekben a kijelentésekben,hogy én még hiszek is benne!!
  • TDC Geronimo
    #102220
    Én meg remélem vezeték nélküli lesz
  • Evoluti0N
    #102219
    Remélem, h kapunk valamilyen jobb trackinget, mert ez a kamerás megoldás nincs mindig toppon a PS4-es VR-nál.
  • TDC Geronimo
    #102218
    Nemrég egy TLOU2 interjúból

    "Newman: The thing I really want people to understand about this game is that — as high as the expectations are for the sequel to such a highly-regarded game, I think that we’re going to go beyond those expectations. From the sound design to the AI to the environments to the level design, the breadth of the level design — we’re doing wide and vertical environments. You can see from the trailer that the breadth of places you go to, from the flooded city to these forests to all these different places — it really is far and away the most ambitious game we’ve ever made. I can’t wait for people to play it."
  • TDC Geronimo
    #102217
    Kíváncsi leszek mennyi idő után jön ki új PSVR PS5 megjelenést követően. Arra már tuti befizetek
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2020.02.15. 18:41:07
  • darkSectorxxx #102216
    +Geronimo

    Bocs, akkor úgy mondom, amiket eddig beszéltek, amit a DF is méregetett.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.02.15. 16:20:29
  • darkSectorxxx #102215
    Soha nem értettem ezt az ár dolgot, hiszen a PS-nél vannak exclusive címek, aki akárcsak egyel is akar játszani, az nem fog 100 dollárral olcsóbban venni egy másik konzolt, amin az exclusive cimei a Sony-nak nem futnak.
  • TDC Geronimo
    #102214
    Nem sokat tudunk, de amit igen az alapján minden lesz csak gyenge nem
  • Moby
    #102213
    Nincsenek adatok. Mikben gyenge tehát?
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.02.15. 16:18:23
  • darkSectorxxx #102212
    Igen, gyenge adatokban, sokkal nagyobb erőt hittem, egy konzolnak, amit megveszel 150-200-ért és Ray Tracing-et akarnak a játékokba és ezzel a masinával szeretnének minimum lépést tartani meg 4k legyen azért 60fps multiban....
    Hogyan sikerül ez majd?
    Oké amikről beszéltünk, hogy SSD meg fasza megoldások, de akkor is kell ide a nyers erő azért. Vagy nem?
  • j0nNyKa
    #102211
    márhogy ha a bicskanyitogató részét nem nézzük, akkor is csak a gazdag szülők gyerekeire kell gondolni, sokszor.... nem szimpatikusak :)
  • Tatyla
    #102210
    Most így átgondolva tényleg hülyeséget mondtam
  • j0nNyKa
    #102209
    tehát aki ki tud adni konzolra 4-500 dollárral többet, az nem retardált kretén, aki nem tud, az pedig retardált kretén? jól értem? az úgy... magyar.
  • Moby
    #102208
    Amúgy ja. A legújabb/legdrágább iphone-okat, luxus SUV-ket, általánosságban drága luxusholmit főleg fejlesztőmérnökök, egyetemi oktatók, közgazdászok vásárolnak
  • Tatyla
    #102207
    Én se, legalább nem lenne minden retardált kreténnek
  • mucsácsó
    #102206
    nem vagyok saleses/marketinges, de valszeg nekik se könnyű belőni az egész témát :D
    mármint csak így hirtelen több aspektusból is nézve;

    - 400 USD/EUR totál felejtős már a mai gazdaság mellett, minimum ~500-550 kéne legyen szvsz, hogy ne bukjanak akkorát a gyártással (nyilván így is bőven veszteséges lesz nekik - DE úgyis a tartalomból/előfizukból jön be a main bevétel majd, hogy megérje ezt bevállalni
    - minél olcsóbban adják, annál több előfizetőhöz juthatnak hozzá, viszont nagyobb a bukta a gyártásból
    - ugyanakkor az is igaz, hogyha a szaros iphone-okra kibasszák júzerek 1000-1000 USD-ket mindössze 1-2 év távlatra, akkor ne egy konzolon huzzák már a szájukat, amit 5-6 évre vesznek meg..szóval így indokolt lenne a 600 is bőven szvsz.. bár nyilván az az ájfon az premium kategória és brand, a konzol meg nemigazán annak mondható eszköz :D

    szal jah, én elhiszem, hogy nem könnyű ezt belőni, mert itt még 50-100 EUR/USD is vízválasztó lehet egy startnál... meg kitudja, hogy még mikbe nem látunk bele mi halandók.. :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2020.02.14. 20:10:31
  • TDC Geronimo
    #102205
    gyenge?
  • CptFlint
    #102204
    A tömegek nem adnak ki 400-500 dollárnál többet egy játék konzolért (a 400 dollár az a szint, amiért még a sarki fűszeres is elmegy venni egyet, hogy talán majd bekapcsolja egyszer kétszer, az 500 meg az amiért már húzzák a szájukat). Többször is bebizonyosodott már ez, hiszen többen is megpróbálták már. Most az, hogy valószínűleg a gaming fórumokon kommentelők simán kiadnának érte 700-800-at is az egy dolog, de csak belőlük nem élnek meg a platformholderek. Szükségük van az egyszeri játékosokra, mert ők képviselik a tömeget. A kemény mag egy kis szűk réteg csak hozzájuk képest. Amúgy sem a hardveren keresnek a platform holderek, hanem a szolgáltatásokon és a liszenszeken. A sony például 2019-ben 12 milliárd dollár bevételt ért el csak a PSN-el.
    De ez a szép a mai világban, hogy van választási lehetőség, hiszen gaming pc-re akár 2000-3000-et is simán el lehet tapsolni, ha valakinek éppen úgy esik jól.
  • darkSectorxxx #102203
    Ez egy konzol bameg, ha valaki drága gépet akar akkor vehet pc-t, akkor minek a konzol... A konzol mindig gyenge lesz.

    Ezért szivatni azt aki meg nem tudna kifizetni annyit, vagy nehezen, nekik mi marad akkor?
  • Kandurex
    #102202
    Tényleg fel nem fogom ezt a pár száz eurós igényt. Amikor minden másban meg repkednek az 1000-es számok. Pedig ezt a vackot 7-8 évre kellene venni.

    Én 600 alatt nem is adnám.
  • darkSectorxxx #102201
    Szerintem se lesz drágább, 500 euro egy határ, valszeg ezért megint ilyen gyenge a hardver.
  • TDC Geronimo
    #102200
    400 euro a büdös életben nem lesz